[ LXR @ 03.07.2006. 14:18 ] @
Cuo bih vase predloge kako da se najbolje ulozi pomenuta suma novca u neki posao a da se to u kracem ili duzem periodu isplati... Dali je to dovoljno za neku prodavnicu prehrambene robe (ili neke druge robe... i koje?), ili neku manju poljoprivrednu proizvodnju, ili ipak nesto sasvim trece... Znaci interesuju me i sve ostale mogucnosti osim prodavnica posto mi svaki vid posla odgovara. Pozeljno bi bilo da mi odgovore oni koji imaju iskustva u poslovima koji mi budu predlagali. Ali u principu svaki savet je dobrodosao. Hvala unapred.
[ ventura @ 03.07.2006. 14:26 ] @
Otvori cvećaru, kupi juga ako nemaš auto da možeš sa njim da radiš isporuke, i postavi sajt na netu gde ćeš primati online porudžbine...
[ LXR @ 03.07.2006. 14:42 ] @
Nije los predlog... ali ajde da cujemo sledeci ...
[ MotoManiac @ 03.07.2006. 21:16 ] @
Uortaci se sa mnom ili budi samo investitor ako hoces pravnu i materijalnu sigurnost...
Imam preduzece sa exkluzivnim pravom na osnovnu delatnost, jedini sam ali mi trebju osnovna sredstva... Povrat novca za manje od godinu dana za ulog oko 20 000 jevreja.
[ biotech @ 03.07.2006. 22:00 ] @
Citat:
LXR: Nije los predlog... ali ajde da cujemo sledeci ...


moras znati da informacija koja nista ne kosta upravo toliko i vredi
[ Davor Vlajkovic @ 03.07.2006. 22:46 ] @
Citat:
MotoManiac: Imam preduzece sa exkluzivnim pravom na osnovnu delatnost, jedini sam ali mi trebju osnovna sredstva... Povrat novca za manje od godinu dana za ulog oko 20 000 jevreja.

Da li bi mogao da pojasniš kako to da imaš ekskluzivno pravo te vrste i o kojoj delatnosti je reč?

Koliko je meni poznato, u Srbiji ne postoji zakonski okvir za ovako nešto. Svako može da se bavi kojom god hoće delatnošću, osim ako je reč o nekolicini delatnosti koje su od vitalnog značaja za državu (tipa finansije, uvoz naftnih derivata, oružja i sličnih pikanterija), a verujem da to ovde nije slučaj.
[ LXR @ 04.07.2006. 07:45 ] @
U principu i ulaganje bi bila jedna od opcija... ali... kao sto je i Davor pitao da pojasnis o cemu se tacno radi, nebi bilo lose da to izlozis javno makar nesto odredjenije, jer ako vredi ulagati verovatno ces naci nekog ko je zainteresovan...
[ ventura @ 04.07.2006. 11:51 ] @
Ulaženje u bilo kakvu vrstu 'ortakluka' je najveća glupost koju možeš da uradiš, i ja ti savetujem da to izbegneš... Pogotovo sa osobom koju ne poznaješ, to je suludo...
[ reject @ 04.07.2006. 12:07 ] @
5 - 10k e. Malo je to za start bilo kakvog ozbiljnog posla. Mozda ovo sto kaze Ventura, ono,
cvecara, yugo, porudzbine, mada treba razmisliti.
Ne savetujem nikome otvaranje trafika niti prodavnice (prehrana, pice, mesana roba) jos neko
vreme dok se stvari kod nas malo ne dovedu u red. 10k je mozda dovoljno za start, ali takve
radnje mogu brzo da naprave ogroman trosak, sto zbog inspekcija koje treba namiriti, sto zbog
tuzne cinjenice da se kod nas u modu vratila kupovina "na crtu". I tako...
Naravno, ovakve radnje mogu da rade samo ako imas svoj prostor, ili dovoljno novca da
placas jaku rentu za neku veoma prometnu lokaciju.

Citat:
biotech: moras znati da informacija koja nista ne kosta upravo toliko i vredi :D

Upravo tako.

Bilo je i ranije ovih tema. Imam pare, sta da radim sa njima? Pa ovaj, ako si ih stekao, sigurno
si imao cilj zbog cega ih stices. Onda samo uradis to sto si zeleo tokom sticanja. :)
[ MotoManiac @ 04.07.2006. 20:54 ] @
Citat:
Davor Vlajkovic: Da li bi mogao da pojasniš kako to da imaš ekskluzivno pravo te vrste i o kojoj delatnosti je reč?

Koliko je meni poznato, u Srbiji ne postoji zakonski okvir za ovako nešto. Svako može da se bavi kojom god hoće delatnošću, osim ako je reč o nekolicini delatnosti koje su od vitalnog značaja za državu (tipa finansije, uvoz naftnih derivata, oružja i sličnih pikanterija), a verujem da to ovde nije slučaj.


A ako je rebraca dobio exkluzivno pravo na pauka u somboru? A to je trebalo da radi JKP??? Nebitno...
Ako je neko zainteresovan nek dodje pa da se dogovorimo... A ako nekog interesuje iskljucivo ideja prodacu je za adekvatnu sumu od oko 50.000 jevreja

Citat:
ventura: Ulaženje u bilo kakvu vrstu 'ortakluka' je najveća glupost koju možeš da uradiš, i ja ti savetujem da to izbegneš... Pogotovo sa osobom koju ne poznaješ, to je suludo...


Upravo tako, zato ja npr trazim investitora kome cu da dam kao garanciju cak i nepokretnu imovinu pod hipoteku... A osnovna sredstva bi takodje bila na njegovo ime... Ali ko bude stvarno zainteresovan pa dodje, kad mu izlozim plan sumnjam da ce odustati :))
Jako su retki legalni poslovi koji su toliko profitabilni, zar ne?
[ VRider @ 04.07.2006. 21:04 ] @
Ako je tako, ti onda stavi tu istu nepokretnu imovinu pod hipoteku, digni kredit, pa od te gomile para sto zaradis otplati isti...
[ McKracken @ 04.07.2006. 21:35 ] @
@MotoManiac: Sa adekvatnom hipotekom ces 50k eur dobiti skoro kod svake banke.

Inace, od prodaje "ideje" se neces 'leba najesti
[ Davor Vlajkovic @ 04.07.2006. 21:37 ] @
Citat:
MotoManiac: A ako je rebraca dobio exkluzivno pravo na pauka u somboru? A to je trebalo da radi JKP??? Nebitno...
Ako je neko zainteresovan nek dodje pa da se dogovorimo... A ako nekog interesuje iskljucivo ideja prodacu je za adekvatnu sumu od oko 50.000 jevreja


To jeste delatnost od vitalnog značaja za opštinu. Anyway, ako je verovati štampi (link) i sajtu koji ti je u profilu, "pauk-biznis" u Somboru je preuzelo novoosnovano JP, a Rebrača se posvetio ugostiteljstvu.

Ideja kao ideja ne vredi ni 0.02 din :) ma kakva da je. Niko razuman ne dreši kesu na spominjanje ideje već je najčešće biznis plan okidač ;)
[ Milos niks @ 04.07.2006. 23:18 ] @

Citat:
MotoManiac: Upravo tako, zato ja npr trazim investitora kome cu da dam kao garanciju cak i nepokretnu imovinu pod hipoteku... A osnovna sredstva bi takodje bila na njegovo ime... Ali ko bude stvarno zainteresovan pa dodje, kad mu izlozim plan sumnjam da ce odustati :))
Jako su retki legalni poslovi koji su toliko profitabilni, zar ne?


Kada si tako siguran da si izmislio toplu vodu , prodaj tu nekretninu , zivi u iznajmljenom stanu/kuci "manje od godinu dana " i eto ti dil-a .
tako ces i biti siguran da te niko nece zavrnuti u poslu .

A i mom kraju se s vremena na vreme pojavi neko ko ima super pricu, licencu i planove da napravi stabilni anti-materijski reaktor, ali su to
u 100% slucaja prevare




[ LXR @ 04.07.2006. 23:36 ] @
E, drustvo... zavrsili smo sa prepucavanjem u vezi ortakluka... Nego, posto vidim da je stanje takvo kakvo sam i predvidjao (da sa 10 soma ne moze da se radi dobar biznis) ipak sam cuo neke ideje i misljenja u vezi toga gde tu lovu uloziti... I posto je tema otvorena samo dva dana ipak cu sacekati jos da cujem neke predloge.
Pravo da vam kazem imam ja neku ideju, ali cu vam je izloziti kasnije, kad ne bude vise vasih novih ideja :) Pa cemo zajedno razmotriti o tome dal ce to da se isplati ili ...
[ MotoManiac @ 05.07.2006. 09:05 ] @
Citat:
Davor Vlajkovic: To jeste delatnost od vitalnog značaja za opštinu. Anyway, ako je verovati štampi (link) i sajtu koji ti je u profilu, "pauk-biznis" u Somboru je preuzelo novoosnovano JP, a Rebrača se posvetio ugostiteljstvu.

Ideja kao ideja ne vredi ni 0.02 din :) ma kakva da je. Niko razuman ne dreši kesu na spominjanje ideje već je najčešće biznis plan okidač ;)


Sto se tice Rebrace on je sam odustao od pauka jer "nece da ga pljuju ni za koje pare" (ali se tu krije njegova zena u celoj prici i donacija obolelima od raka pa zakljucite sami)...

A sto se ideje tice, ja se izvinjavam, nisam se dobro izrazio... Ni ne vredi da ti prodam ideju kad ne mozes nista s njom, nego ti prodam dozvolu i biznis plan...


Citat:
McKracken: @MotoManiac: Sa adekvatnom hipotekom ces 50k eur dobiti skoro kod svake banke.

Inace, od prodaje "ideje" se neces 'leba najesti :)


Kuca koju bih mogao da dam kao zalog nije licno moja pa ne mogu da je prodam, a sudski je procenjena vrednost na 25.000. Banke traze bar duplu vrednost a agencije 3 puta... tako da...

Citat:
Milos niks: Kada si tako siguran da si izmislio toplu vodu , prodaj tu nekretninu , zivi u iznajmljenom stanu/kuci "manje od godinu dana " i eto ti dil-a .
tako ces i biti siguran da te niko nece zavrnuti u poslu .

A i mom kraju se s vremena na vreme pojavi neko ko ima super pricu, licencu i planove da napravi stabilni anti-materijski reaktor, ali su to
u 100% slucaja prevare


Nisam ja izmislio taj posao, njime se ljudi bave vec skoro 50 godina, u BG ili NS ili Nisu... postoji bar 50 takvih firmi, a ovde sam ja JEDINI. (Drzava je uvidela da je to dobar posao i da svi to otvaraju pa je ukinula mogucnost nove registracije preduzeca sa tom delatnoscu).
Ta delatnost se granici na regiju tako da mi BG, NS ili bilo koji drugi nisu konkurencija, a nisam ni ja njima... pa mozemo samo da saradjujemo...

Citat:
LXR: E, drustvo... zavrsili smo sa prepucavanjem u vezi ortakluka... Nego, posto vidim da je stanje takvo kakvo sam i predvidjao (da sa 10 soma ne moze da se radi dobar biznis) ipak sam cuo neke ideje i misljenja u vezi toga gde tu lovu uloziti... I posto je tema otvorena samo dva dana ipak cu sacekati jos da cujem neke predloge.


Mani ortakluk, ako vec vidis da sa 10 000 ne mozes nista, nadji jos 10(mozda moze i manje) i dodji kao investitor... Ne moras da dajes kes, nego ti ja kazem sta da kupis (a moze da se nadje i jeftinije od 20 000) i dobices ugovor na 3 god. Garantovacu ti ugovorom i kucom da ce ti u te 3 godine biti isplaceno min 100 000 jevreja. Pa ti razmisli :)
[ Milos niks @ 05.07.2006. 14:54 ] @
Citat:
MotoManiac: Mani ortakluk, ako vec vidis da sa 10 000 ne mozes nista, nadji jos 10(mozda moze i manje) i dodji kao investitor... Ne moras da dajes kes, nego ti ja kazem sta da kupis (a moze da se nadje i jeftinije od 20 000) i dobices ugovor na 3 god. Garantovacu ti ugovorom i kucom da ce ti u te 3 godine biti isplaceno min 100 000 jevreja. Pa ti razmisli :)




Cime ces mu garantovati da ce za tri godine dobiti 100k evra , kucom? koja ti je jedina imovina ... i koja po zvanicnoj proceni vredi 25K ...
i koja ti je vec stavljena pod teret radi pozajmice / :)))))

Zbog takvih kombinacija banke i nedaju kredite

Citat:
MotoManiac: Kuca koju bih mogao da dam kao zalog nije licno moja pa ne mogu da je prodam, a sudski je procenjena vrednost na 25.000.)


Aha a mozes da je bacis pod hipoteku ? :) Jel znas sta biva sa kucom ako ti hipoteka padne tj. ne vratis dogovorene pare ili ne ispostujes dogovor . Svejedno
ce je sudski prodati ...


Davor Vlajkovic: popravljen quote tag

[Ovu poruku je menjao Davor Vlajkovic dana 05.07.2006. u 18:17 GMT+1]
[ McKracken @ 05.07.2006. 16:31 ] @
Citat:
Kuca koju bih mogao da dam kao zalog nije licno moja pa ne mogu da je prodam, a sudski je procenjena vrednost na 25.000. Banke traze bar duplu vrednost a agencije 3 puta... tako da...


Slabo bi tebi isao biznis, posto se nisi ni dobro raspitao a siguran si u zaradu od 100k za godinu dana

The truth:

1. Banke koje traze hipoteku 1:2 su retke .. 1:1 je mnogo cesce
2. Kredit na 50K eur sa takvom hipotekom mozes da postignes u Raifeissen banci na 5 godina (cak i bez hipoteke)
3. Ako imas nesto takvo, uz dobar biznis plan ces verovatno dobiti pare u banci i bez hipoteke
4. Ako si vec registrovan za tu delatnos i imas ekskluzivnu dozvolu, onda nema razloga da krijes sta je delatnost, zar ne?
5. Prodaja dozvole je vrlo pipava stvar, da li si siguran da mozes da je prodas ili da neko drugi ne moze da obori tvoju ako pokusas da je prodas?

Keep it real
[ Davor Vlajkovic @ 05.07.2006. 17:21 ] @
Citat:
McKracken: 4. Ako si vec registrovan za tu delatnos i imas ekskluzivnu dozvolu, onda nema razloga da krijes sta je delatnost, zar ne?

Plus što je registracija novih preduzeća sa istom delatnošću onemogućena nekim fantomskim aktom svemoćne Vlade Srbije kako bi se sprečilo bogaćenje pojedinaca
[ vladimirt @ 05.07.2006. 19:49 ] @
LXR,

Zašto ne pođeš od toga šta stvarno znaš/voleo bi da radiš, pa onda vidiš da li se to i kako uklapa u početni kapital?
[ MotoManiac @ 05.07.2006. 20:20 ] @
Kucu dajem samo kao dodatnu garanciju, glavna garancija su osnovna sredstva, a zaradu garantujem kao pravno lice, naravno!
Nisam rekao 100 000 za 1 nego za 3 godine.

Sto se banaka tice, sve sam obisao i niko ne daje start-up kredite u tom iznosu.
Navedi mi banku koja daje 20 000 ako ja pod hipoteku dam kucu u vrednosti od 25000 (1:1) a da ne trazi milion dodatnih uslova.
Vecina banaka trazi i uvid u poslovanje u proteklom periodu, a logicno je da jos nisam krenuo jer nemam osnovna sredstva...
Dinkicevi krediti kao i nekih banaka vaze samo za preduzeca pri otvaranju a ne ona koja su vec otvorena...

Dozvolu ne mogu da prodam u bukvalnom smislu, mogu da prodam citavo preduzece sto mi ne pada na pamet, ali mogu da ovlastim nekog da to radi, ali deo naravno ide preko mog preduzeca (kao zakup)

Nego da zavrsimo sa polemisanjem,,, Ko je stvarno zainteresovan doci ce i videti o cemu se radi, a ovako nema smisla vise da se prepiremo kad nemate uvid u biznis plan...

Ako neko moze da pomogne tako sto ce mi reci za neku banku ili agenciju gde bih mogao da podignem start-up kredit nek se javi.
[ McKracken @ 05.07.2006. 20:59 ] @
Kao sto vec rekoh, sa takvom garancijom (kuca) skoro svaka banka ce ti izaci u susret. I've been there, done that (hint: moze, dokazano)

Za pocetak Raifeissen ce ti skoro sigurno dati kredit ako je biznis plan realan, sto na osnovu ovoga sto si napisao ne izgleda realno.

Procitaj malo teme u kojima smo pisali o biznis planovima i kako se uzimaju krediti, bar sam tu potrosio tri tastature kucajuci. Starup krediti se ne uzimaju odmah, vec moras da ulozis jako puno truda da dokazes da je ono sto si u biznis planu napisao i realno ostvarljivo. Pored toga, ako si startup, ideje o poslu koji donosi 100 k za tri godine su malo preveliki zalogaj. Probaj prvo sa nekim manjim poslom, jer ti ocigledno treba vise iskustva u radu sa bankama i investitorima

Citat:
Nego da zavrsimo sa polemisanjem,,, Ko je stvarno zainteresovan doci ce i videti o cemu se radi, a ovako nema smisla vise da se prepiremo kad nemate uvid u biznis plan...


1. Naravno da nece doci jer nema nicega sto bi potencijalnog investitora moglo da zainteresuje osim price o velikoj zaradi sa malim ulaganjem.
2. Ne postoji executive summary koji bi trebalo da bar delimicno opise o cemu se radi
3. Prica deluje suvise kao snake-oil da bi se bilo ko ozbiljan zaintereseovao
4. Relax, trazenje investitora je teze nego sto izgleda



Da jos jednom naglasim nisi se dobro informisao, ili si pricao sa nekom bankarskom sluzbenicom koja nije bas sigurna u svoj posao (nazalost, ima ih previse) Takodje, nije mi namera da te deprimiram, vec iskreno zelim da pomognem kao i vecina ljudi na forumu.

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 05.07.2006. u 22:16 GMT+1]
[ procon @ 06.07.2006. 02:54 ] @
ovi ovde nemaj pojma o poslu i novcu ljudi zarste toliko zostali

sto se tice ulaganja novce i otvaranje sopstvene firme


otvori

d.o.o kosta ti 250 odmah i 250 Eura i roku 2 godine ljudi vidu da si ozbijna firma
ili
A.D mogucnos akzije da prodajes za povecavje tvog dobitka Ebita mora da ti bude dobra ako imas dobrog knjigovodzu mozes napraviti u roku od 1 do 2 Godine dobitak do 150,000 Eura isplacivanje Rendita ide u normalnom Slucaju 9,2%

Kodirajse na berzu registruj firmu u Svajcarskoj ili Lihtenstajnu
Inostrana Radna Firma radis u Srbiji tu uzimas novac ali Holding ti je u Svajcarskoj ili u Lihtenstajnu

ne placas porez u Srbiji samo PDV ali to dobijas nazad Posto ti Je holding udrugoj zemlji i porez za dobitak Firme u Lihtenstajnu za
1MILION EURA JE 0% izracunaj sam koliko imas zarade


odkupi ili napravi sofwer najbolje ti je CMS HRM ERP CRM zakupi servere otvori link
idi u telekom otvori nalog za 0422xxxxx posatni provajde napravi kompezaciju sa nekim casopisima

Postani Provajder sa Poduktima

Hosting
Dedizirani Serveri Koji su tvoji
VOIP Carrier Wholesale
Certifikate Thwate Commodo
DNS Service
Mobille <<short <id
Premium Rate Number
INA Servis
IVR
Interconetion

i jedna racunica za tebe server kosta necu sad reci posto nasi (skoro svi )Hosting Provajderi su svi Reselleri i uzimaju Server u Americi

sto je glupavo

Server Cena xx
User na Serveru Recimo 1,600 da Hosting od 100 Mb za 1 euro mozes i jestinije za 0,50 Euro

1600 X 1 EURO = 1600 EURA MESECNO

zarada ti je vise od 100% i vise od 300% i vise od 500%

ako ti ove sve nejasno javimi sve objasnicu ti sve

Ja sam Tako Uradio i sa 25 Godina Prvi Million Eura Zaradio a sad imam 30 Godina

nisam ti rekao da mi das neke pare ili sam pomenu kao ovo pametna gospoda koja hoce samo da se obogati na tudze pare
To nerazumem

ako zelis informacije kako sta gde da pocnes

javi se na mail

TO MOZE SVAKO DA URADI SAMO MORA OZBILJNO RADITI I SA CILJEM

Pozdrav Toni

[ McKracken @ 06.07.2006. 10:40 ] @
@procon: Izvini ali nisam razumeo nista od onoga sto si napisao. Diskusija sa Moto Maniac-om nije bila na temu KAKO uloziti novac, vec kako doci do investitora.


Citat:
TO MOZE SVAKO DA URADI SAMO MORA OZBILJNO RADITI I SA CILJEM


Slazem se. Probelm je sto je previse nerealnih ocekivanja.
[ procon @ 06.07.2006. 12:00 ] @
>

Ok ali ako hoces da dobijes novas od investora moras prvo da ulozis
novac da bi dobio bez toga ne ide moraz imati sopstven kapital da bi
posle dobio investore bez toga ne moze

sto znaci

Akcija su ti potrbne da imas od Tvoje Juristicke Firme da bi dobijo
ulagenje novca sa druge stana Akcijonera sa Dobrom Ebitom i ROI

tako sam ja uradio i funkcijonise
[ gray wolf @ 13.07.2006. 00:03 ] @
Predlažem ti dve stvari:

1. Franšiza

Franšiza kao koncept omogućava čoveku da ne mora stalno da bude prisutan da bi posao funkcionisao. Franšiza je posebno interesantna ljudima koji su već u biznisu ili imaju svoje vlastite biznise, a žele da pokrenu nešto novo što im neće oduzimati vreme potrebno za obavljanje posla kojim se već bave. Oni koji se odluče da plate franšizu, dobiju na raspolaganje proveren sistem koji im garantuje uspeh ako se pridržavaju tog sistema. Klasični primeri franšize su McDonalds, Ford, OMV, Osram...
Pre nekih 70 godina je ta franšiza počela. Jedan čovek, koji se zove Rej Krok, taj što je izmislio McDonalds, otvorio je restoran. I pošto je to bila potreba da ljudi imaju brzi pristup, brzoj hrani za male pare, jer su stalno u pokretu, to se pokazalo kao dobar biznis. On je to oblikovao u koncept, otvorio još par takvih restorana, povezao ih i to je postao najjači biznis u prošlom veku. Pošto se svakih 24 sata u svetu otvore dva nova McDonaldsa, taj čovek stalno dobija neke pare zbog toga što je vlasnik te franšize. Franšiza je posle network marketinga najidealniji način biznisa, baš zbog tog sistema koji daje garanciju čoveku da će dobiti pare. Ovo je zvanični podatak Svetske trgovinske organizacije.


2. Network Marketing

Network marketing kao industrija je nadogradnja franšize, koja je rešila tu zadnju lošu stvar franšizinga. Ne treba čovek da ima kapital da bi dobio sistem, koji mu omogućava isto što i franšiza, a to je da zarađuješ pare i kad ne radiš. Naravno, tek kad si završio ono što je potrebno.
Osnovna ideja je u 2-5 godina učenja i rada a rezultat toga je sloboda. Od pojedinca do pojedinca je različito to koliko traje, zato što svako određuje svoju brzinu učenja, svoj angažman, svoje želje.
Znači radili smo stvari koje nam je neko rekao, to je taj sistem, da nas je dovelo iz nule, iz želje da nešto napravimo do finansijske slobode.
Finansijska sloboda = pasivni prihodi t.j. dobijati novac i kad neradiš.
Radi se o tome da ti dobijaš autorska prava za projekat koji si odradio.
Network marketing je jedina poslovna ideja koja se uklapa u parametre o idealnom poslu, koje su 1939. godine objavili vodeći stručnjaci američke berze Dao i Džons, po kojima se danas vodi indeks berze u Njujorku. Znači jedini biznis koji ima sve parametre idealnog biznisa.
Prva tačka idealnog biznisa je to da je mala investicija. Idealni biznis ne zahteva veliku investiciju. Microsoft je nastao od male investicije, amazon.com je nastao od male investicije, i mnogi drugi. Idealan biznis je ako je investicija pristupačna svakom pojedincu. Većina biznisa zahteva nešto što prosečan čovek sa ovih prostora, ne može sebi da priušti već ako je to 1000 evra ili više.
Ovaj biznis zahteva od čoveka da ostavi pušenje i čitanje novina dva meseca, doslovce toliko malo para. U parama to je od nekoliko desetina do nekoliko stotina evra, da bi čovek startovao ovaj biznis. Kažem startovao a ne napravio. Jako malo biznisa poznajem koji to traže.
Druga stvar u vezi investicije je da idealan biznis zahteva malu vremensku investiciju. Dovoljno je sat-dva dnevno posvetitii se ovom poslu da bi se videli neki rezultati. Većina ljudi, kada traže izgovor, zašto nebi postali finansijski slobodni, kažu da su zauzeti, nemaju vremena. Znači, ako malo bolje razmislite, nemogu postati slobodan zato što sam zauzet! Pa zato bi trebao postati slobaodan, jer si zauzet.
Idealan biznis zahteva to da ga čovek može startovati a da nemora da žrtvuje fakultet ako studira, redovan posao ako negde radi, privatni biznis kojim se bavi...
Druga tačka je rizik. Rizika nema jer i to malo što investiramo, imamo 6 meseci da to sve testiramo. Ako neko nije zadovoljan poslom u tih 6 meseci, vrati svoj ugovor i licencu i dobije pare nazad.
U klasičnom biznisu rizik je ogroman. Niko nam ne garantuje da ćemo pare koje smu uložili u neki posao vratiti, i na kraju početi zarađivati iz tog posla.
Treća tačka je znanje i podrška. Što se tiče znanja i podrške, imamo tim ljudi koji je interesno povezan sa nama, koji su ovaj posao u praksi odradili, i nude nam znanje i podršku kako da i mi to napravimo.
U klasičnom biznisu skoro da i nemate nikakvu podršku. Veliki biznismeni bi dali pola svog bogatstva samo da imaju nekog ko će ih savetovati kako da pravilno postupaju kada je njihov biznis u pitanju i da ne naprave grešku koja bi mogla skupo da ih košta.
Vreme; ovaj posao završavamo sistemskom duplikacijom, što znači da se fizički sklonimo iz posla a posao i dalje funkcioniše.
Većina ljudi koji su vlasnici nekog biznisa postaje rob tog svog posla, jer kako posao raste, smanjuje se njihovo slobodno vreme i oni stalno moraju biti prisutni u tom poslu kako ne bi nešto krenulo naopako. Vremenom posao postaje njihov vlasnik a ne obrnuto.
Sistemska duplikacija je kao kada bi neki biznismen sebe duplicirao, i u isto vreme bio negde na godišnjem odmoru i uživao, a ona njegova kopija bila u njegovoj firmi i vodila njegove poslove. Fizički je to nemoguće, međutim kroz sistemsku duplikaciju to veoma dobro funkcioniše.

Što se tiče ostalih odgovora na ovu temu, jedini konstruktivni i realan predlog ti je dao procon, jer su to ideje o poslovima koji ti donose trajne i rezidualne prihode. Sve ostalo su šabani koji bi hteli da te zavrnu i uzmu ti pare. Onaj što ti garantuje 100 000 eura moze to da priča deci, a ni deca mu ne bi poverovala u to. To nigde u svetu nepostoji, da ti neko obeća velike pare za neko određeno vreme (osim ako nisi plaćeni ubica, xe xe). Veruj mi, znam da prepoznam prevarante, opekao sam se više puta. Imao sam dva velika bankrota, dugovao sam ogromne pare, i naucio sam iz svog iskustva kome da verujem a kome ne. Hvala bogu u privatnom sam biznisu koji mi je omogućio sve ono o čemu sam sanjao. A to je kvalitetan život pre svega, kvalitetna putovanja, porodica, prijetelji i naravno novac. Gore sam ti napisao dve ideje koje su mene izvukle iz "mrtvih". Meni ih je ispricao čovek koji mi je danas mentor u privatnom poslu. Zahvalan sam mu do kraja života jer mi je otvorio oči i izvukao me iz govana! Danas moja firma posluje u 6 evropskih zemalja (Srbija, Hrvatska, BiH, Slovenija, Nemačka i Austrija, a ovih dana otvaram predstavništva u SAD i Kanadi). Moj mentor, čovek koga sam malopre spomenuo je zvanično proglašen za milionera novembra prošle godine i sa njim se svakodnevno konsultujem u vezi biznisa, pošto su nam organizacije interesno povezane. Takođe se jednom mesečno sastajem sa ostalim liderima iz ovog biznisa radi konsultacija (većina od njih su milioneri na Forbsovoj listi, imamo čak i jednog milijardera). O primanjima koje dobijam i imenima ljudi sa kojima sarađujem neću da ti pričam jer nema smisla pominjati ih (i onako mi ne bi verovao), ali možeš i sam zaključiti da se izuzetno dobro osećam u svakom segmentu svog života. Nadam se da te nisam smorio jer nekad mi stvarno prekipi kad slušam ljude koji neznaju sta bi hteli od svog života a vole da ti pametuju i dele savete! Svi su kao neki "biznismeni" a baš bih voleo da vidim gde će sutra ujutru biti i šta će raditi...
Ja ne tražim ni investitore ni nekoga ko će mi dati 50 000 eura za ideju, ništa mi ne treba, imam ja dosta za sebe i svoju porodicu ali ako te interesuje kako sam startovao biznis i skojim ulaganjima sam krenuo, kontaktiraj me na privatni e-mail.

Pozdrav!
[ zmaj_m @ 26.07.2006. 22:33 ] @
Da li biste mogli da napisete nesto vise o tom poslu "Provajder sa Poduktima" :)
[ procon @ 26.07.2006. 23:01 ] @
mogu to nema problem ali nebi svakome objasnjavati posali mi tvoj broj
telefona i mail
i licno mogu ti objasniti

na [email protected]


>
>
[ Djomloun @ 27.07.2006. 00:40 ] @
Otvori menjacnicu...


EDIT:
gray wolf posle posete tvom sajtu iz profila ne verujem ti ni rec +valjasx aparate za precisxcxavanje vode, pa barem je to provaljena rica.

[Ovu poruku je menjao Djomloun dana 27.07.2006. u 01:52 GMT+1]
[ procon @ 27.07.2006. 01:51 ] @
@ gray wolf da tvoj biznis moze da funkcionise posto znam o cemu se radi


> Amway , Quixtar Access Business Group

ako nisam upravu izvini ali znam da se radi i pare se moze zaraditi
sto se drugih tice ljudi nerazumem vas zasto nekome nesto pisete da nesto
uradi ja se pitam dali bi vi to uradili ili otvorili mislim ne
menjacnicu da otvori neko kad ima toliko da ski glupan otvara glupost

mislim ako nekom nesto predlazete dokazite da te to vi ste sami uradili

necu ovde nekome da kazem da nezna i nerazume ali mislim
kd bi Srbija imala toliko velike pametne glave kao neki koji ovde pisu onda
bi bili pri u svetu
i bili bogati da bi cak i u zlatnim jastucima spavali heheheeh

glupost



@ zmaj_m

ako te interesuje posao za provajding dobices sve od mene nisu ti nikakve
pare potrebne i necu nikakve od tebe samo moras ozbiljno raditi

Sta dobijas
Dediziran SMIN koji je tvoj
Servere za hosting
Servere za DNS
Servere za Streaming
ADSL
itd

a vi koji ovde pisete i pisete i preporucujete neki posao neki da uradi prvo
sam uradi zaradi pare i onda moze se pricati ti to i ovo
misli da je to ozbiljno da mozete svakome dokazati na svom delu da moze i
radi ane da nesto lupnete a nemate pojma o poslu

posalji tvoj mail broj telefona i tako mozemo direko razgovarati necu neke
stvari ovde da pisem posto necu neka drugi razmisljaju kako
dali mi neko veruje ili ne to me neiteresuje posto ja znam sam a sta drugi
misle nezanima me

Grube reci ali istinite

>
[ Stefano @ 03.08.2006. 19:38 ] @
Citat:
Franšiza

Zeznuo si se bato, prvo moras da razvijes svoj brend da bi mogao da ga ponudis kao fransizu. A za to treba X godina. Postoje cak i neke nase privatne firme koje nude fransizu ali to su firme koje posluju 10+ godina, sto za nase pojmove, kad uzmemo u obzir od kada postoje privatne firme (kraj 80-tih), "dugacak" period poslovanja.
Ona prica koja se prica po knjigama "kako postati milioner" i slicne, a tice se startovanja biznisa putem prodaje fransize je potpuno nebulozna. Sto bi ja kupio tvoju fransizu, kupicu radije KFC, Hilton, OMV i slicnu, za koju znam da je profitabilna, a i ako se odlucim za to trebace mi puno puno kesa, posto se ulaganja za fransizne poslove krecu od nekoliko stotina do nekoliko miliona eur.
Tako da od te price nema nista.

Citat:
Network Marketing

A od ove price tek nema leba, ima threadova o tzv.mreznom marketingu, mada ajde da govorimo pravim recima, mrezne ili piramidalne prevare.
Ako neko hoce da da par soma eur nizasta, ok, njegova stvar, ali ja nikad necu finansirati te "biznis-sekte" koje sebe nazivaju mrezni marketing.

Pitao bih ovog mladog milionera iz Svajcarske koji je site tvoje firme? Ako si vec biznismen tog ranga, napisi site tvoje firme, bas me zivo zanima koja je upitanju. Predlazes da se firma registruje u Lihtenstajnu ili tako nesto. Zaboravljas na start up troskove. Da bi ja registrovao firmu u Italiji treba mi 30000 eur.

A ubedljivo je najveca komedija kod ovog lika koji nudi kucu koja nije njegova kao dodatnu garanciju, pitao bih ga, da li je kuca tvoja ili nije, napisao si da nije, pa po kom onda osnovu to mozes da ponudis kao garanciju. Tako nesto ne postoji u pravnoj teoriji a Boga mi ni u praksi. Tako i ja mogu da ponudim kao dodatnu garanciju "Perinu kucu na Senjaku od 500K eur". Mislim dajte nismo deca.

I na kraju da decka koji je postavio topic udostojim odgovora.
Vidi zaista istina je takva kakva je, pretpostavljam da je upitanju neko nasledstvo ili tako nesto.
Ja ih sa tim novcem krenuo u prodaju ili bolje receno preprodaju polovnih automobila.
Ukratko, uzmes blago havarisan, popravis ga na najjeftiniji nacin na koji mozes, i preprodas ga (one krupne popravke tipa vracanje airbagova zaboravi, nije bas moralno, ali sto da bacas 500-1000 eur). Pogledaj manje ili vise havarisane Corse, Punta, Clia, Astre i slicno, to ide kao alva, u malo skupljoj klasi dobro idu Golf i Passat, nezaboravi da je osnovni preduslov da je auto po euro 3 normi koja je obavezujuca za sve proizvodjace 2001 a neki su je uveli i ranije, za svaki auto stariji od 2001 godista moras da imas broj motora kako bi u bazi podataka proverili da li je motor euro3 ili ne, to rade uvoznici za pristojnu nadoknadu (100 eur), i tu potvrdu prilazes pri carinjenju.
Za ovaj posao trebas biti djubre, trebas da uvaljas auto tako da ti sto bolje prodjes, a kako ce proci onaj ko od tebe kupi to nije tvoja stvar (vracanje kilometraze se prosto podrazumeva) u tom poslu moral i etika ne postoje, nemoj to da te uplasi, veruj mi ja sam pomiren sa tim da u vecini poslova (nazalost) nekog ili mnoge moras da za*ebes da bi tebi islo bolje. Sto u praksi znaci sto losiji i jeftiniji a ulickan auto ponudis na prodaju. Veruj mi to rade svi od obicnih dilera do velikih autoplaceva, samo su upitanju nijanse. Za svaki posao trudi se da volis to sto radis. Moras da imas motivaciju, da te nesto motivise( a to je uglavnom zarada). Takodje ako zelis da se bavis privatnim biznisom trebas da potpuno promenis mentalni sklop, da shvatis da od tada radis za zaradu a ne za platu, plata je relativno sigurna, dok zarada zavisi samo i iskljucivo od tvoje sposobnosti. Recimo da je to to za pocetak

Nadam se da sam ti pomogao.






[Ovu poruku je menjao Stefano dana 04.08.2006. u 03:48 GMT+1]
[ procon @ 04.08.2006. 15:28 ] @
"@ Stefan vise me nista ovde ne interesuje i necu vise nista da pise vi
lupetajte i lupetajte a sto se toga tice da ti hoces da vidis ajd javi se i
pokazacuti ali ustvari mislim da i nemoram mozda hoces posle da mi prodas
neka slupana kola ali javi se slobodno preko privatne poruka a drugima
napravite biznis plan pocnite posa a Stefano i ili kako se zoves da je u
italiji potrebno 30,000 eure da tacno a sta ako moze
sa manje napimer 2,000 eura imati firmu koja ima 30,000 eura kapitala ne
samo u italiji ve svugde samo teba znati i necu vise u ovu diskusiju da ulazim hvala na
paznji i zelim va lep i uspesan zivot svima vama dabogda vam dao bog srece
zdravlja i para
[ Stefano @ 05.08.2006. 02:00 ] @
Covce nisam hteo da te vredjam, ali sta to njemu znaci da ima firmu od 2000 eur sa 30000 eur kapitala, kad hoce da ulozi 5-10000 eur. To je sitan ulog da bi mu se isplatilo da za otvaranje firme daje 2000 eur. Ako mu je bas bitno da otvori firmu u inostranstvu za sto manje para, nek onda otvori na nekom egzoticnom mestu gde je otvaranje firme dzabe, a uz to i porezi su 0%.

Ne znam zasto ne napises site svoje firme. I malo vise detalja o otvaranju firme u Linhestajnu.

A da i vidim da si izuzetno povrsno procitao moj tekst ne savetujem mu da prodaje slupana kola, nego opravljena kola a da ih slupana nabavi zbog velike ustede. Pogledaj malo koliko se stedi na takvim kolima u Nemackoj. Ja ne bih nikad uzeo slupan auto pa popravio za sebe, zbog mnogo razloga, ali bih rado uzeo slupan auto, popravio ga na najjeftiniji nacin, ulickao i prodao dalje.
[ procon @ 05.08.2006. 03:12 ] @
@ Stefan to je bila sala sa kolim poznajem i takve ljude sto to rade nekima
dobro ide a drugima ne . Zbog Lichtenschtein -a mogu ti dati odgovor ali
rekao sam kao posalji mi privatnu poruku i daj tvj broj telefona ja ne bih
hte da svako zna gde sam sta ko sam ko mene nesto hoce da pita i kako
slobodno preko privatne poruke posalji tvoj mail i broj telefona na mailove
ne odgovaram direktno na telefon u roku od 2 sata ako ti je to dovoljan
odgovor izvoli ima mnogo finaciskih stvari sto mnogu ljudi neznaju i na
jednostavan nacin mozes da stvoris kapital sam treba znati kako i gde i sta
to je to posalji proruku i ti dobijas sve odgovore u telefonskom razgovoru
ok
[ zoran @ 13.09.2006. 05:10 ] @
Gosn' procon...pa Vi samo pretite i prozivate po ovom forumu , nije lepo . Mašete pravilnikom foruma , a i sami ga kršite.
[ procon @ 13.09.2006. 12:05 ] @
ne nikome ne zelim da pretim i ja izlazim iz ovog foruma posto su pitanj i
odgovori besmisleni
ja zeli svima vam lep i uspesan da
>
>
>
[ deki77 @ 13.09.2006. 13:21 ] @
evo čitam vaše postove i sve mi se čini da se ovde stvari nikada neće promeniti...
sve go prevarant..
Momak je lepo pitao...Ulog od 5000 do 10000 eura ???
kakve fransize,ISP,otvaranje off-shora, i ostali qurci...


Svedoci smo poslednjih meseci a i godina da ovom našom napaćenom državom krstare prevaranti,i tkz. kompanije koje se bave prodajom magle a otimanjem para od naroda koji i onako nezna u šta da krene, odnosno čime da se bavi, pošto je izgubio posao ili ga još nije našao.Sve je to zapakovano u lepe reči i motiv kako doći do lepe kinte a da uložiš malo,a najbolje je kada ništa neradiš ili izigravaš "baju"!!!
Naravno Srbija je pogodno tle za takve "aktivnosti" i manipulacije..još uvek..nažalost
Od sitnog.."skapanja igračaka u svojoj kući"...do "poziva i ponude za saradnju..ortakluk"otvaranje nekih firmi...
E isto taj ortakluk..pod sloganom
"daj mi 20000 jer ja nemam investicija,pa ako za koji mesec nekrene posao,vraćam"(naravno sve uvijeno,podpisano,overeno)
može se pretvoriti i u
"da ta osoba uzme od par ljudi po nekoliko hiljadarki i stavi u Banku na štednju"
uzme kamatu...a tebi stvarno vrati novac..u najgorem slučaju nevrati..ili te zakine za proviziju
Ni u jednoj "normalnoj" zemlji "niko" nije došao do većeg kapitala u poslu,ili ga stvorio, za kratko vreme
bez...ulaganja istog
bez...godina rada,znoja i truda...
bez..pomoći banaka,kredita,saradnjom ostalih preduzeća/firmi
bez..normalnog okruženja i normalne ekonomske politike..razvoja

Ti za tu lovu možeš otvoriti neku radnju SZR...fast-fud,manji butik,ili nešto u oblasti auto meh.
naravno da imaš iskustva,i poznaješ te delatnosti..
Da čekaš da krene posao i uloženo se vrati..treba ti od nekoliko meseci do par godina..
Ostalo što nude ovi milioneri slobodno se nasmej!!!
Jer možeš da budeš jedan od mnogih koji im je džep napunio




[ Slobodan Miskovic @ 13.09.2006. 13:30 ] @
Kao sto vec rekoh na jednoj od tema, berza i hartije od vrednosti.
[ biotech @ 13.09.2006. 21:26 ] @
Citat:
Slobodan Miskovic: Kao sto vec rekoh na jednoj od tema, berza i hartije od vrednosti.


da,slazem se. imas neki portfelj?
[ miloradovic @ 15.09.2006. 00:52 ] @
Zanima me gde mogu najbolje da investiram malo novca a da ostvarim dobru zaradu??? procom(toni ) zna kako ,ali nije napisao ovde ?? Malo bolje da objasni sa marketing provajderima!!!
[ miloradovic @ 15.09.2006. 00:56 ] @
Volio bih i ja da znam gde da ulozim novac a da zarada bude velika?? procom javi se na meil [email protected] Hvala!!!
[ Slobodan Miskovic @ 15.09.2006. 01:00 ] @
@biotech

DJMN
[ Milos niks @ 15.09.2006. 18:01 ] @
Citat:


Da li mozes ako imas vremena :) da nam objasnis kako "obicna" osoba moze da kupi i proda akcije
i da li je u praksi naprimer moguce kupiti jednu (1) akciju ili se sitnima niko nece da ima posla ?

hvala
[ pctel @ 04.03.2011. 20:45 ] @
Citat:

He, he, koliko su svi bili u fazonu da se obogate od berze te 2006 godine... i da vidimo sta je onda bilo:
[att_img]