[ Bojan11 @ 06.07.2006. 10:23 ] @
Pozdrav grupi,
pokušavam instalirat DOS 6.22 na jedan stari kompjuter (386) , ubacim BOOT-abilnu disketu , Starta mi MS-DOS , onda upišem "A:\> sys c:" i javi mi grešku : "Invalid drive specification".....e sad , vjerovatno je problem sa hard diskom i onim njegovim namještavanjem zona, memorije, ......kako to riješiti, ....
u bios setup-u mi nudi između 0-47 opcija podešavanja hard diska , ne znam koju izabrat i kako to podesiti...
Ili je možda u nećem drugom greška....
pomozite , hvala
[ tosa @ 07.07.2006. 03:15 ] @
Temi baš i nije mesto ovde, ali i ne znam gde bi je stavio.
Kako god, probaj prvo sa fdisk.exe da napravis particije na hardu, pa
ih posle formatiraj i tek onda pokušaj sys c:
[ z@re @ 11.07.2006. 02:13 ] @
Imas na HDD-u nalju sa tocnim specsima koliko ima glava, cilindara, sektora, landzone...pa nadji match u tim ponudjenim opcijama u setupu. Nakon toga, ako je prazan, sa fdiskom napravi primarnu particiju, rebootaj opet, i "format c: /s".

Update : ako toga nema napisano, najbolje ti je da steknes disk u neki "moderniji" kompjuter, znaci sve od 486 pa naprijed, udari auto detection na njega u setupu, pa zapisi parametre. Postojao je i jedan program koji je detektirao te postavke iz DOS-a iako disk nije dobro prijavljen u BIOSu (dusu dalo tada, the good old days :)), ali da me sad ubijes nemogu se sjetit kako se zove.