[ Marko_R @ 08.07.2006. 18:22 ] @
U /etc/rc0.d imam fajl S35networking. Koliko sam ja upućen, skriptovi koji počinju sa S se startuju, dakle kad otkucam "init 0", trebalo bi da napiše "Configuring network interfaces". Naravno umesto toga desi se "Deconfiguring network interfaces". Šta meni ovde nije jasno?
[ VRider @ 08.07.2006. 18:30 ] @
Jel ovo Linux ili bas neki Unix?
Pitam zbog toga sto ne znam da li runlevel 0 ima neko specijalno znacenje u tom svom Unixu/Linuxu, ali, generalno je to runlevel za gasenje sistema. Dakle, deconfiguring.
[ Marko_R @ 08.07.2006. 19:14 ] @
Ma linux je (Ubuntu a isto je i na Debianu), samo sam ovde objavio jer je to univerzalno i koristi se na mnogim unixoidima.

Razumem ja da je to runlevel za spuštanje sistema i da treba da dekonfiguriše interfejs, ali tu ima raznih skriptova na K, npr. "K11cron" koji ubija cron demona. Oni svi počinju na K (kill) i to je logično jer treba da se pozovu sa opcijom stop da bi se "zaustavili". Ali i taj skipt za mrežu treba da se zaustavi, a počinje na S (start). I što je još čudnije, ipak dolazi do zaustavljanja. Nadam se da bio jasan.
[ VRider @ 08.07.2006. 19:44 ] @
Jel taj jedini koji pocinje sa S, ili ih ima vise (govorim o runlevelu 0)? Imam samo Slack, a ovde je to malko drugacije...
[ Milan Andjelkovic @ 08.07.2006. 20:31 ] @
Čini mi se da je u suštini prilično nebitno kojim slovom počinje. To su sve i tako samo simbolički linkovi ka konkretnim skriptama koje se nalaze u /etc/init.d direktorijumu. U rc.0 i rc.6 će svakako da se radi kill procesa, a u ostalim start, tako da ni ne vidim potrebu za eksplicitnim označavanjem željene akcije. Verovatno su S i K tu samo da bi ljudima to delovalo logičnije (za razliku od brojeva koji imaju svoju svrhu tokom samog pozivanja skripti).

Ako te buni samo to što počinje sa S, a inače sve radi kako treba, onda ti lepo samo promeni u K i bavi se nečim korisnijim ;)
[ VRider @ 08.07.2006. 20:58 ] @
Najbolje je da pogledas sam skript /etc/rc.d/rc da vidis kako tretira runlevele 1 i 6. Da li uopste parsira imena ili ne.
[ Marko_R @ 08.07.2006. 22:31 ] @
Citat:
Milan Andjelkovic: Čini mi se da je u suštini prilično nebitno kojim slovom počinje. To su sve i tako samo simbolički linkovi ka konkretnim skriptama koje se nalaze u /etc/init.d direktorijumu. U rc.0 i rc.6 će svakako da se radi kill procesa, a u ostalim start, tako da ni ne vidim potrebu za eksplicitnim označavanjem željene akcije. Verovatno su S i K tu samo da bi ljudima to delovalo logičnije (za razliku od brojeva koji imaju svoju svrhu tokom samog pozivanja skripti).

Ako te buni samo to što počinje sa S, a inače sve radi kako treba, onda ti lepo samo promeni u K i bavi se nečim korisnijim

Al ima jedna caka : prvo se izvršavaju kill skriptovi, a onda start, tako da ako promeniš slovo, menja se redosled.

Malo bezveze, al ajde...
[ VRider @ 08.07.2006. 22:33 ] @
To sve pod uslovom da uopste parsuje imena na tim runlevelima... Use the source, Luke.