[ Darko Lekic @ 11.01.2003. 18:04 ] @
Da li je neko nekad kupovao knjige na sajtu
www.amazon.com

Da li treba prvo kupac da se tamo registruje sa nekom svojom email adresom i da dobije username i pasword da bi se ulogavao na neki svoj profil i tek onda moze da kupuje knjige

Zbunjuje me sta znaci za neku knjigu da se ona moze kupiti kao hardcover , paperback,
textbook binding . Pri tome su cene veoma
razlicite cak se razlikuju i do 100 %
Ako je u pitanju ista knjiga sa razlicitim koricama zbog cega cena tako drasticno se razlikuje.
Nisam shvatio da li se na amazonovom sajty
moze kupovati i knjige drugih online knjizara

Tamo je ponudjena opcija kupovine used/new
polovnih i novih knjiga i cene za jednu knjigu su veoma razlicite kod nekih sellera polovna knjiga je skuplja nego ista takva nova kod drugog sellera.Da li tu ima neke logike ?
Da li bi neko mogao da mi da pametan savet da li je sigurno kupovati kod amazona sa kreditnom karticom Rajfaisen_VisionTour ili nije (da li knjige sigurno stizu u Yugoslaviju) i da li postoji
neka druga pouzdanija i jeftinija on-line knjizara ne webu ?
Hvala na strpljenju i pozdrav svima
[ mikis @ 11.01.2003. 18:54 ] @
Mislim da američki Amazon ne isporučuje u YU, ali zato možeš poručivati sa nemačkog (www.amazon.de) ili britanskog (www.amazon.co.yu). Da bi poručio moraš se registrovati na njihovom sajtu.

Ako misliš da li se na Amazonu mogu kupovati knjige npr. sa Barnes & Noble -- ne :)
[ Wolf @ 11.01.2003. 22:28 ] @
Citat:
mikis:
...britanskog (http://www.amazon.co.yu)...


Da nisi mozda mislio http://www.amazon.co.uk ?

Ja sam kupio neku knjigu sa te adrese, nije bilo nikakvih problema sa placanjem i stigla je u relativno kratkom roku.

Mozes i da pokusas sa Yu OnLine knjizarama, sigurno ce te izaci jeftinije.
[ Marko Bijelic @ 12.01.2003. 12:38 ] @
U vezi korica - cinjenica je da je paperback meksi i jeftiniji :)
Dalje, cini mi se da se knjige (u ovo nisam siguran) prvo izdaju u hardcoveru, a tek kasnije prebacuju
u mekse pakovanje, odnosno neki od sledecih tiraza.

Dalje sto se tice logike oko kupovine (odnosno staro/novo) - svi znamo da tu nema nikakve logike :)
Jedino rjesenje, pretrazuj web.

Dalje, kako sam ja od nekih poznanika cuo, sto se tice narucivanja u Jugu, koristi www.amazon.co.uk - brze ja isporuka, cijene su malo nize u odnosu na centralu (amazon.com), a knjige se brze prebacuju u meko pakovanje (cime su jeftinije).
[ mikis @ 12.01.2003. 22:46 ] @
Citat:
Wolf:
Citat:
mikis:
...britanskog (http://www.amazon.co.yu)...


Da nisi mozda mislio http://www.amazon.co.uk ?


Baš taj Kamo sreće da otvore .co.yu
[ Ivan Dimkovic @ 13.01.2003. 08:27 ] @
Koliko se secam, jedno vreme je postojao sajt www.amazon.co.yu - verovatno neki scam :)
[ ventura @ 13.01.2003. 09:56 ] @
ne ne.. to je bio yuamazon.com :)
[ RAZZLEDAZZLER @ 13.01.2003. 13:48 ] @
a.k.a. http://www.yu4you.com
[ Marko Bijelic @ 13.01.2003. 16:28 ] @
s tim sto se taj servis, sto mu samo ime kaze - yu4 you, sajt za prodavanje nostalgije yugovicima u dijasopori u vidu domacih produkata tipa rubin krusevac, drina filter, bambi plazma, etc.
[ RAIN--SONG @ 19.11.2008. 09:15 ] @
da ne otvaram novu temu koja bi ionako kad tad dobila merge s jednom od n amazon topica ja cu uskrsnuti ovu temu pa ako se nekome od gospode s botunima ne svidja neka ih testira na ovome topicu (it's free XD)

Daklem kako za sve postoji prvi put pa da se eto ne zajebem odmah u startu bolje je da pitam jer stvaarno nisam nasao nigdje znacenje ipak se radi o jednoj opcenitoj rijeci. Sto znaci textbook u prodaji knjiga na amazonu. Npr. recimo ova knjiga http://www.amazon.com/Operatin...&qid=1227085336&sr=8-1 em je textbook em je pedeset posto jeftinija od drugih. Mene to vodi ka zakljucku da se radi o elektricnome izdanju, a s druge strane pise dolje hardcover :-)

Pa sada ako netko zna wtf ili mi ni razmisljanje vise ne radi kako treba. Ne bih htio dati 25 dolara za e-knjigu :-)
[ sallle @ 20.11.2008. 09:06 ] @
pa ako pise hardcover, ondda je hard cover. narucivao sam ja pre par nedelja, ali sam narucio na adresu u italiji. i uredno sve stiglo pre 2 nedelje. u isto vreme sam na barnes & nobles narucio knjigu na srbiju, i jos ni traga ni glasa. (btw, barnes je skuplji).
Desava se kad ides na ono used and new , da ti tu podmetnu pdf (a ne naglase nigde). al ako kupujes od amazona onda imas jasan opis.
[ Frederic Bastiat @ 21.11.2008. 10:25 ] @
cini mi se da textbook only ovdje znaci samo pisana (odnosno ne audio niti video knjiga)
[ DrFeelgoodMc @ 26.01.2009. 18:42 ] @
Jedno pitanje... Hteo bih da narucim jednu knjigu sa Amazona, ali posto sam video da su poceli da deru sto se tice carina i tako tih stvari, interesuje me da li je pametno da prijatelj u Londonu naruci sa Amazona.co.uk, pa onda da prepakuje i da posalje normalnom postom, ili kako vec ide, vredonosno pismo... Da li bih i u tom slucaju platio carinu ili ne... Logicno mi je da ne bih trebao, ali ako neko bolje zna neka se javne... :)
[ dextherex @ 14.02.2009. 16:50 ] @
Ne znam koliko je sada relevantno (pošto je post RAIN--SONG-a iz 2008.) ali TEXTBOOK znači da je u pitanju udžbenik, dakle knjiga za školu, te stoga i povoljnija cena.

Vrsta koričenja je sasvim druga stvar i potpuno je normalno da cena tvrdo ukoričenog izdanja (hardcover) bude značajno viša od mekih korica (paperback) za široke mase.

Pozdrav
dextherex

PS. Ima li novijih iskustava sa knjigama sa Amazona?
[ TrickyTrix @ 10.04.2009. 20:45 ] @
Narucio ja knjigu 28. marta od 23 dolara, shipping je bio 8 dolara. Platio karticom i izabrao najjeftiniju opciju slanja (tu od 8 dolara) i evo stigla knjiga danas na kucnu adresu bez ikakvih problema. Amazon.com je u pitanju.
[ TSF @ 10.04.2009. 21:32 ] @
Jel ti stigla preko ups/dhl ili ptt-om?
[ TrickyTrix @ 12.04.2009. 11:42 ] @
PTTom, nisu mi ni dinara za to uzeli. Stiglo na kucnu adresu, mada radi se o manjoj knjizi.
[ jackofblades @ 01.05.2009. 18:57 ] @
@TrickyTrix:
koju karticu koristis? thnx
[ TrickyTrix @ 04.05.2009. 18:57 ] @
Koristim Intesa internet karticu.
[ jackofblades @ 05.05.2009. 10:37 ] @
Citat:
TrickyTrix: Koristim Intesa internet karticu.

hvala.
bas cu da odem do Banca Intesa da uzmem karticu i da probam nesto naruciti.
ako sve bude ok, otvoricu i racun kod njih :)
[ TrickyTrix @ 07.05.2009. 20:18 ] @
Evo stigla mi je jos jedna knjiga koju sam narucio, ova je bila 60 dolara sa slanjem i isto je stigla na kucnu adresu bez ikakvih dodatnih troskova.
[ jackofblades @ 07.05.2009. 21:14 ] @
@TrickyTrix
a koliko je knjiga sama kostala? ili koliko je postarina? :)

da li je posiljka isla DHL-om ili necim drugim? meni su rekli da amazon salje DHL-om, a da onda budu veliki dodatni troskovi.

mada, ako ti nisi imao nikakve troskove... :/ ne zna covek sta da uradi...
[ TrickyTrix @ 08.05.2009. 14:49 ] @
Knjiga je 52.28 dolara, shipping je 7.98 dolara, ukupno 60.26 i to su mi bili i jedini troskovi. Stigla knjiga na kucnu adresu bez ikakvih problema i bez ikakvih dodatnih troskova. Pri slanju sam odabrao najeftiniju opciju slanja i tako je i stigla knjiga, bez DHLa i ostalih kurirskih sluzbi.
[ Jbyn4e @ 08.05.2009. 17:35 ] @
Potvrdjujem stizanje knjiga bez carine i slicno, sve na kucnu adresu, ali sa sajta alibris.org. Placeno sa visa electron societe-a:
Subtotal €12,34
Shipping & Handling* €10,69
Total €23,03
Shipping and item detail for order #xxxxx placed 03/29/09
Your order should arrive by Apr 26, 2009.

I stigla je, ali 07.05.
[ jackofblades @ 08.05.2009. 19:12 ] @
super :)
danas sam otisao u Banca Intesa, ispotpisivao sijaset papira i sada cekam da me pozovu da pokupim karticu.

u vreme kada sam pitao da li je DHL, nisam se snasao na Amazon sajtovima, ali sam naknadno temeljnije obisao Help sekciju.
Amazon USA ima dosta opcija navedenih u help-u, ne znam kako ide pri checkout-u. DHL se spojio sa, ako se ne varam, Airborne Express ili tako nesto. Ima i UPS i US Mail, tako da, kao sto kazes, moze se bez problema.
Onda sam otisao na Amazon DE, ali odande salju DHL-om i Hermes Logistics Group-om (ili je to vezano za DHL?).

jedino sto u RS salju "samo" knjige, diskove itd. no za to Amazon i sluzi :)
[ tdjokic @ 08.05.2009. 19:57 ] @
Citat:
jackofblades: jedino sto u RS salju "samo" knjige, diskove itd. no za to Amazon i sluzi
Zasto ""samo""? Ja sam sa amazon.com kupio valjda 50 raznih stvari, govorim od oka, a ni jedna od njih nije knjiga, disk itd. Nazalost, morao sam da kupujem drugacije, skuplje, komplikovanije, jer nisam nasao drugi nacin za to, ali dobio sam stvari koje su mi u najvecem broju slucajeva olaksale zivot. Ima nas raznih

Jedan primer - http://www.amazon.com/Insty-Bi...&qid=1241809177&sr=8-4 - brzo menjajuci adapter za burgije - jednom ga stegnes u busilicu i nikad vise, burgije se menjaju za par sekundi - klik, klik, skoro bez sile. Naravno, moraju da imaju 6-ugaonu drsku, ali i to se prodaje na amazon.com a sad vec pocinje i kod nas. Ko radi malo vise neke zamrsenije stvari zna koliko ovo vredi. A tamo kosta 10-tak dolara a onaj koji mi je vec stigao je bio jos jeftiniji - ispod 5 dolara.
[ Nebojsa Milanovic @ 08.05.2009. 20:04 ] @
Tomislave, ne razumem šta želiš da kažeš...Znači kupovao si i stvari koje nisu knjige i diskovi?

Da li ti je sve uredno stiglo i jesi li generalno zadovoljan?
[ jackofblades @ 08.05.2009. 21:33 ] @
Citat:
tdjokic: Zasto ""samo""? J


Pa u Help-u Amazon-a pise koju vrstu robe salju gde i za vecinu je nekih 10ak zemalja (odokativno), dok diskovi i knjige svuda. Cek da nadjem tu stranicu...
evo je: http://www.amazon.com/gp/help/...ml?nodeId=596184&#restrict

Zato sam spomenuo samo, ali pod navodnicima, jer nije ni to malo :)

Takodje, isto me interesuje sto je Nebojsa pitao.

EDIT:
ok, malo vise zemalja :)

EDIT ------------------------------

inace, koji je proces narucivanja, tj. kako to izgleda? da li postoji neki e-banking za devizni racun koji sam otvorio (zaboravio da pitam) kako bih pratio da li je novac skinut i slicno? da li se to sve automatski izvrsava nakon sto zavrsim sa cart checkout-om, tj. odaberem artikle i kazem "salji", sistem sve odradi sam - skine novac itd.?
pitam, jer nikad nisam bio u prilici ni da vidim da neko narucuje niti kako to funkcionise, a malo sam nestrpljiv da nesto narucim. prvih par puta nesto sitna, cisto da se uhodam.

[Ovu poruku je menjao jackofblades dana 08.05.2009. u 23:08 GMT+1]
[ tdjokic @ 09.05.2009. 05:23 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic: Tomislave, ne razumem šta želiš da kažeš...Znači kupovao si i stvari koje nisu knjige i diskovi?

Da li ti je sve uredno stiglo i jesi li generalno zadovoljan?
Jeste, ali to ide preko jedne nase firme iz Beograda. Kod njiih uplatim robu dinarima, cini mi se da im je najzgodnije ono sto je i meni najzgodnije - kupovina sa amazon.com, zatim se roba tamo skuplja u njihovom sabirnom centru i kroz nekoliko nedelja salje se ovamo teretnim avionom, pa prevoz nije strasno skup. Ali, kad roba stigne na aerodrom u Beograd postoji procedura koja je skupa, jer ima nekih 60-tak dolara fiksnih troskova, bilo da si kupio kutiju sibica ili nesto vece. Na kraju mi izadje skoro 2 - 3 puta skuplje od cene na sajtu. Tu i tamo se nesto robe i osteti u transportu, narocito nesto teze, ali je stiglo i nesto sto ja nisam verovao da ce stici celo, recimo merdevine od oko 2 metra, aluminijumske. Ja kupujem neki sitan alat, predmete za domacinstvo - neke sitnice kojih ovde nema a pomazu u zivotu i slicno, nista luksuzno.

Znaci, za placanje i porucivanje nemam sta reci, jer to odradjuje firma. Carina je umerena, ali je tu i PDV i oni fiksni troskovi i tako se skuplja, skuplja, sve dok ne dogura do tih 2 do 3 puta vise od cene na sajtu.
[ jackofblades @ 09.05.2009. 09:29 ] @
Citat:
tdjokic: Jeste, ali to ide preko jedne nase firme iz Beograda.

e, to menja stvar u korenu citao sam o tim firmama, sve je ok, ali malo vise kosta kao sto si i sam napisao. individua kao npr. ja ne verujem da moze naruciti nesto slicno lestvama ili bilo sta drugo sto nije disk ili knjiga sa amazona konkretno. malo sam pregledao i amazon seller-e i isto retko ko ce slati ovamo. bar tako pise na stranici proizvoda. verujem da se moze dogovoriti isto kao i na ebay.
ali meni sasvim dovoljno da narucujem BluRay filmove i knjige sa Amazona.
[ Nebojsa Milanovic @ 09.05.2009. 14:52 ] @
Tomislave, svi znamo za te firme, nisam mislio na to :)

Mislio sam ti sam naručiš sa Amazona neke stvari, platiš VISA Internet karticom i stigne ti na kuću.

Da li je neko iz Srbije to uradio?
[ tdjokic @ 09.05.2009. 15:39 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic: Tomislave, svi znamo za te firme, nisam mislio na to
Dobro, mozda sam mogao malo drugacije da formulisem odgovor, ali mi je nekako privuklo paznju ono "jedino sto u RS salju "samo" knjige, diskove itd. no za to Amazon i sluzi " tako da je ispalo kao da nam nista drugo ni ne treba .

Mislim isto tako, da amazon.com prodaje dosta i unutar SAD, cak i neke sveze namirnice, meso, sireve i slicno, ako sam dobro video. Zbog toga mi je jos teze, jer vidim koliko su oni odmakli od nas. Ovde retko koja firma ima redovno azuriran sajt sa robom i cenovnicima.
[ jackofblades @ 09.05.2009. 16:02 ] @
Citat:
tdjokic: ...ali mi je nekako privuklo paznju ono "jedino sto u RS salju "samo" knjige, diskove itd. no za to Amazon i sluzi :) " tako da je ispalo kao da nam nista drugo ni ne treba :-)


a ne, naprotiv :) to sam se tesio. jer sam video nekih lepih deal-ova za neke mp3 plejere (izmedju ostalog), ali se nada rasprsila. pa sam, stoga, napisao u smislu da je dobro da nam i to salju. Amazon za diskove i knjige, ostali za ostalo :)
[ Scorpygold @ 23.05.2009. 09:31 ] @
Gledao sam preko Amazona da poručim Markere i zaštitne maske za Paintball. Pošto je u pitanju 10 kompleta i pošto markeri LIČE na oružje da li neko zna kakva bi procedura bila sa carinom na granici. To je sportska oprema ali zbog njenog izgleda sam u dilemi da li da poručim i platim jer ne znam kako će na carini reagovati. Pozdrav
[ jackofblades @ 06.06.2009. 08:40 ] @
Narucio sam blu-ray film sa Amazona, gift-wrap-ovao ga, skinuo cenu (u nekim slucajevima moguce kada se gift-wrap-uje), i sve je proslo za sada OK koristeci Intesinu karticu. Prvo sam dobio e-mail o robi koju sam narucio i drugi e-mail na dan kada je posiljka poslana. Uzeo sam expedited shipping koji kosta oko 10$. Ima i standard za, mislim, 6$. razlika je u oko nedelju dana, mada je meni sa expedited izasao da ce mi stici za isti period kao i za standard. valjda bi onda sa standard jos vise trebalo. Inace, narucivao sam sa amazon.com. ne znam cime ce mi slati, ali nadam se da ce slati sa USPS, jer je sa njima najmanje problema. cela posiljka je izasla oko 42$.

inace, kada sam dosao po karticu (relativno brzo sam je dobio, za nekih nedelju dana, dok je brat cekao skoro mesec dana, a zatrazio ju je par dana ranije) rekao sam da hocu na deviznom racunu da drzim i USD, jer je EUR po default-u. tako da mogu sad imati obe devize. takodje, trazio sam i e-bank. sve u svemu, to bi trebali traziti, jer ne dobijate u paketu. da posle ne boli glava. ali eto ja sam narucivao sa americkog amazona imajuci samo evre na racunu i mislim da nije toliko nepovoljno konvertovanje. imate Intesin kalkulator i otprilike je to to kad radite konverziju u njemu iz eur u usd.

prijavio sam se na Google Checkout i kupio sam hosting bez problema. brat je juce narucio iz Nemacke neke resetere za stampac za nekih 47 evra.

sve je jednostavnije nego sto sam pretpostavljao. ali bih preporucio za manje internet-iskusne korisnike (oni sto vole da klikcu ) da koriste neki addon za browser kao sto je AVG LinkChecker i/ili Web of Trust servis. stavljaju ikonu pored linka, pa mozete da ispitate sigurnost linka. preporuka je da se ide preko pretrage na npr. http://www.shopping.com, http://www.buy.com, http://checkout.google.com itd. ako se vec ne ide na neki sajt direktno. ja licno nisam imao puno srece sa trazenjem, jer sam retko nailazio na Serbia/Serbia and Montenegro/Yugoslavia kao moguce odrediste posiljke.
na Amazon-u ima seller-a koji salju u Republic of Serbia/Yugoslavia.
[ sallle @ 25.06.2009. 15:22 ] @
moguce da si se zaebo. da je standardan shipping verovatno bi islo preko obicne poste, i samo bi ti stiglo na adresu. vako je velka verovatnoca da ces imati carinske zajebavancije...
[ jackofblades @ 25.06.2009. 17:30 ] @
ne. sve proslo bez frke. nisam video koja firma je prevozila.
inace, bluray je stigao za 8 dana. reseteri su stigli za 7. na kucnu adresu, bez ikakvih dodatnih troskova.
[ Ricardo22 @ 03.07.2009. 03:09 ] @
Ja sam se registrovao na Amazon, ali su mi izbrisali ili suspendovali nalog,tako da ne mogu više se logujem! Da li je moguće da su to uradili pošto sam pokušao dva puta nešto da naručim,ali sam ukucao netačne podatke s kartice?
[ jackofblades @ 03.07.2009. 06:50 ] @
ne verujem da je do netacnog ukucavanja podataka posto ja imam nalog duze vreme, dosta pre kartice, i vise puta sam ukucavao bezveze podatke od ocaja sto nisam mogao nista kupujem. jbg :) uglavnom, i dan danas imam nalog i narucivao sam.
[ Kimi Raikkonen @ 07.07.2009. 12:25 ] @
Narucio sam 2 knjige u vrednosti od 60e sa amazon.co.uk (izabrao sam standardnu postu) i nikakve dodatne troskove nisam platio, pa bih hteo da pitam,
da li je se nesto promenilo u vezi online kupovine sa Srbijom ili je i dalje fazon sa carinom koga zadesi, on i plati?
[ tdjokic @ 07.07.2009. 14:06 ] @
Citat:
Kimi Raikkonen:  i nikakve dodatne troskove nisam platio
Cuti bre!
[ Spaceboy @ 12.07.2009. 13:30 ] @
je l stize odeca i obuca sa amazona?
[ JCDenton @ 18.07.2009. 13:16 ] @
Kolege forumaši, aj, 'leba vam, recite mi šta mogu da očekujem od sledećeg scenarija:

Naručio sam sa amazon.com (dakle, onaj američki) dve knjige ukupne vrednosti 44$. Izabrao sam najjeftiniju varijantu slanja (12$). E sada ovde imam pitanje - kako će mi oni poslati ove knjige? Neće valjda UPS-om ili DHL-om ili neklim trećim derikožom jer ja to, ipak, nisam izabrao...

A ostatak pitanja se odnosi na carine. Ukratko: KOLIKO? Koliko će da me "rebnu" za carinu, i od čega to zavisi (od vlažnosti vazduha u prostoriji, položaja planeta, alavosti carinika ili, pak, nekog zakona...)?

Hvala!

[ TrickyTrix @ 25.07.2009. 12:13 ] @
JCDenton neće ti uzeti ni dinara preko toga što si već platio, makar meni nisu uzeli. Odeća i obuća ne stiže u Srbiju sa Amazona.
[ tdjokic @ 25.07.2009. 15:16 ] @
Citat:
JCDenton: A ostatak pitanja se odnosi na carine. Ukratko: KOLIKO? Koliko će da me "rebnu" za carinu, i od čega to zavisi (od vlažnosti vazduha u prostoriji, položaja planeta, alavosti carinika ili, pak, nekog zakona...)?
Povremeno kupujem otuda neki sitniji alat, predmete za domacinstvo, hranu (konzerve) i nikad mi carina nije bila problem, ne deru. Problem jeste to sto amazon takve stvari ne salje ovamo pa moras da ides preko "vec poznate firme" i onda to ide preko speditera, kao kargo (teretna) posiljka, i kaci je gomila nekih dazbina, kao da uvozis za preduzece, i to jeste trosak - skoro 60 - 80 dolara po paketu.

Prema tome, ti mozes ocekivati skromnu carinu, a u najboljem slucaju nikakve dodatne troskove. Cini se, da im je zarada na takvim posiljkama za carinu toliko mala da im se ne isplati da se cimaju i popunjavaju ona tamo dokumenta u vezi toga.
[ JCDenton @ 13.08.2009. 12:38 ] @
UPDATE:

Pre svega, hvala na odgovorima.

Što se tiče paketa, stigao je i sve je bilo uredu, ako se izuzme činjenica da sam se mimoišao sa čika poštarom, te su me u pošti "ošišali" za 800 dinara ležarine, jer, bože moj, oni su mi "čuvali" paket CEO JEDAN DAN. To na stranu, nije bilo carine i paket je stigao uredno oblepljen žutom PTT trakom (k'o mesto zločina), mada su mi, cenim, prilikom otvaranja paketa malo oštetili korice jedne knjige (jasno se vidi trag noža pomoću kojega je paket otvaro neki službenik sa...viškom entuzijazma.)...
[ TSF @ 22.08.2009. 20:30 ] @
Citat:
Odeća i obuća ne stiže u Srbiju sa Amazona


Ovo je samo delimicno tacno jer zavisi od kod prodavca kupujes.
Ja sam kupio majicu jednog benda preko amazona i stigla je najnormalnije. Sa prodavcem sam mejlom dogovorio da mi posalju preko USPS-a tako da nisam bas nikakve dodatne troskove snosio sem onoga sto sam platio na sajtu.
[ tdjokic @ 23.08.2009. 00:17 ] @
Citat:
TSF: Ovo je samo delimicno tacno jer zavisi od kod prodavca kupujes.
Ja sam kupio majicu jednog benda preko amazona i stigla je najnormalnije. Sa prodavcem sam mejlom dogovorio da mi posalju preko USPS-a tako da nisam bas nikakve dodatne troskove snosio sem onoga sto sam platio na sajtu.
Cekaj, prijatelju, sa kojim prodavcem si se dogovorio? Sa samim amazonom ili sa onim sto cesto pise negde sa strane, nesto "kupuje se od toga i toga"? Ako je tako, onda si u pravu, ali to nije retkost, mnogi ljudi rade tako.

Ja recimo porucim neke kerefeke u smislu hrane - konzerve, cips i stigne mi posiljka preko mog beogradskog posrednika sa amazon logom na kutiji a unutra druga kutija, na kojoj pise da je roba kupljena od neke samoposluge, sta ga znam, amazon je tu samo posredovao izmedju dve americke adrese - "samoposluga" i sabirni centar moje firme. Onda covek beogradske firme, koji je u SAD, na kutiju napise moju adresu pa na teretni avion pravac Beograd. Amazon ne bi poslao tu robu u Beograd direktno. Mislim da se sa amazonom u tom smislu ne moze dogovarati.
[ starkg @ 28.08.2009. 11:17 ] @
Ovo je ludo i zbunjijuce, kako bih mogao da uzmem ovo, molim nekog sa vise iskustva da li uopste moze ili ne za Srbiju aaaaaa


http://www.amazon.com/Sony-XDR...&qid=1251454585&sr=8-1

ili

http://shop.ebay.com/?_from=R4...&_sacat=See-All-Categories

Nemam nikakvu karticu , a cuo sam da obracunavaju nasi carinici i 100% cene da li je moguce ?


Veliko hvala svima koji pomongnu....

[Ovu poruku je menjao starkg dana 28.08.2009. u 12:45 GMT+1]
[ tdjokic @ 28.08.2009. 14:56 ] @
@ starkg - *Power Requirements - 120 V AC, 60 Hz na ovo si sigurno zaboravio? Sto se tice same kupovine, mislim da nema pomoci. Nemas cime da platis, amazon ne salje ovamo, bez necije direktne pomoci ne mozes to da nabavis, u smislu da neko ima nekoga koji nabavlja i salje ovamo i slicno.
[ jackofblades @ 28.08.2009. 16:38 ] @
Neki ljudi imaju semu i dovlace npr. Apple kompjutere (desktop/laptop) i ovde ih prodaju. Oni imaju nekoga ili sami idu i dovlace. Kako, stvarno ne znam. Uglavnom, vecina je nas koji nemamo takvu štelu i mozemo ili zamoliti rodjaka/prijatelja koji dolazi da nesto ponese ili da se ogranicimo na knjige i filmove.
Ja se nonstop kolebam, ali na kraju se sve svede na te dve stvari.
Licno, ne mogu nikome preporuciti da narucuje bilo sta drugo sem 2 spomenute stvari, jer NIKADA ne znas da li ce nesto stici i u kakvom stanju ce stici. Istina, ima ljudi kojima nesto dodje, ali ima i kojima ne dodje. Ja ne bih rizikovao da izgubim i 10€, jer je to moj novac, a nekoga ko bi zdipio posiljku.

Meni su trebale stici neke carape iz Kanade za ćaleta. One sto pospesuju cirkulaciju i sta ti ja znam. Medicinske. Ćale je šećeraš. I nisu stigle. Posiljka je dosla do Srbije, posle se gubi trag. Sta drugo reci, nego - otpale noge od gangrene tom sto je ukrao.

Srbija je crna rupa ili slepo crevo, kako ko vise voli, i tu ne vidim da ce skoro biti pomoci.

EDIT:
80$+ su kostale, a to nije, za mene i moje uslove, mali novac.
[ starkg @ 28.08.2009. 17:26 ] @
Ma nisam zaboravio na 120v, vec sam napravio odlican ispravljac 110-120v AC, mislio sam na to prerano i vec testirao sa jos jednim uredjajem na 110v radi savrseno, kontaktirao sam predstavnistvo Sony-ja u Srbiji, izgleda da mogu pomoci, hvala svima.
[ deki999 @ 19.02.2010. 11:05 ] @
Igračke ne šalju...
Šta ću sad?

Ubiće me dete...
[ tdjokic @ 19.02.2010. 12:48 ] @
Citat:
deki999: Igračke ne šalju...
Šta ću sad?

Ubiće me dete...


Uzmimo za trenutak kao da salju. Imas dve mogucnosti - da ti posalju postom (USPS) ili kurirskom sluzbom (DHL, UPS, FedEx, mozda jos neki).

Ako bi slali postom, troskovi bi bili cena sa sajta, transport na par razlicitih nacina, cena umerena, moze i sa i bez pracenja i osiguranja sadrzine, rok isporuke malo duzi nego kurirskim sluzbama. Kad roba stigne ovde, pregleda se i ocarini dok prolazi kroz postu, obicno troskovi budu razumni i to je to.

Ako ide kurirskim sluzbama, roba mora da prodje kroz specijalni postupak pregleda i carinjenja, pa tamo imas fiksne troskove, grubo od oka oko 50$ cak i ako ti je neko poslao praznu kutiju. A onaj prvi deo, cena sa sajta je ista, transport je skuplji jer roba stize brze nego postom.

Kako postici da ti roba sa amazona stigne postom, ko da ti je posalje? Pogledaj privatnu poruku.