[ tjelka @ 15.01.2003. 19:38 ] @
Pokušavam povezati direktnom vezom preko "communication cable between two computers (COM2)" i to sa win 2000 na win 98. Kada u win 2000 napravim new connection (direct connection) i odaberem opciju "connect" otvori se dialog "dialing" nakon par sekundi izbaci:

"error 777 connecton atempt failed because the modem (or other connection device) on the remote computer is out of order"

Biće da na 98-ici nešto nije podešeno, ako netko zna što je to molim neka kaže na dobrobit svih!

[ jc denton @ 16.01.2003. 00:17 ] @
Pogledaj :
http://www.elitesecurity.org/tema/18074
i prečesljaj linkove koji su dati.
[ Bager @ 16.01.2003. 10:55 ] @
Ja bih ti predlozio da ne pokusavas. Tamo ces naci detaljno uputstvo, ali vrlo je vjerovatno da ti nece raditi. win98 - win98 da
w2k - w2k da
win98 - w2k ne
Uostalom, bilo koji razlicit ce vjerovatno praviti probleme. (Mozda XP-w2k nece, i Me u kombinaciji sa 98 i 95, ali unakrsno nikako)
[ zvecko @ 26.09.2003. 03:31 ] @
Pozdrav

davno pokusano - nije uspelo

Komunikacija Win2000 (WinXP) sa WinMe (Win9x) nece raditi preko Direct Cable Connection veze, dok komunikacija izmedju istorodnih OS-a ( Win2000-Win2000 , WinXP-WinXP, Win9x-Win9x) radi "bez" problema.
[ blacky @ 26.09.2003. 11:29 ] @
Evo da pomognem ja sam nedavno napravio kablic ali paralelni i povezao 98 i win xp i to bez problema preko direct kabel connection.....i to i danas radi odlicno...
Nisam pokusao preko seriskog (paralelni ti je bolji -brzi itd)...ali ne vidim zasto ne bi htelo protokol je protokol..(standardizovan)...mislim bio na 95,98,xp,linux itd samo treba da podesis ok i ima da radi....
Imas cini mi se na www.hardwarebook.com (ili net) potrazi seme svih kablova...
[ klik.kill @ 03.02.2004. 01:23 ] @
mene zanima dali bi radilo win98 -- win xp
meni to malo sumnjivo izgleda al ....nikad neznas mozda postoji neki trik

[ blacky @ 03.02.2004. 10:54 ] @
Nema trikova napravi kabel imas gore adresu gde mozes naci kako izgleda(seriski i paralelni) i ima da radi....napisao sam da kod mene radi ok paralelni kabel....winxp-win98...
Dobra adresa je http://www.hardwarebook.net/
[ tjelka @ 03.02.2004. 17:13 ] @
Povezivanje kompjutora sa različitim Operativnim sustavima:

Instalirati isti mrežni protokol ( npr Netbeui ili TCP/IP)
Kod windowsa 9x i Me dodatno instalirati file sharing
Ako se povezuju dva računala direktno mrežna kartica – mrežna kartica provjerite jel mrežni kabl crossover spojen

Mrežni protokol kod Win 98: desni klik na „mrežno susjedstvo“ i dodati NeTbeui ili neki drugi protokol koji koristi recimo XP računalo.

My computer – C disk properties imam obično 2 taba, u prvom je kolačić sa prikazom pounjenosti diska a u drugom toolsi. Treba nam instalacijski cd i dodati File sharing. Nikad ne šerajte cijeli disk nego samo potrebne foldere.

Ako se mreža spaja preko mrežnog hub-a ili swich-a mrežni kabel je standardan, dok kod postupka spajanja direktno komp na komp treba za to drugačije posložene parice.
[ klik.kill @ 05.02.2004. 10:43 ] @
Hvala na pomoci ! Sve radi najnormalnije ,windowsi su sami podesili parametre i nema nikakvih problema!