[ zeljo @ 17.01.2003. 20:39 ] @
Moze li mi ko pomoci !

Radi se o tome napisao sam kod za Backup baze podataka u Accessu db, sa hard diska na Floppy, medjutim imam problem baza je veca oko 4 MB, treba mi kod za zipovanje baze.

Znaci imam formu i na Form1 imam Comand1 kada kliknem na Comand1 tu trebam kod koji ce da Zipuje tu moju bazu DB (ime baze je brojevi_telefona) u isti Folderu recimo putanja C:/Adresar/brojevi_telefona.mdb

Ako mi neko moze da posalje kod ili na neki drugi nacin pomogne unapred se zahvaljujem.

[email protected]
[ eXPerienced_BoLuS- @ 16.01.2004. 17:33 ] @
Koristi WinZip ???
[ mladenovicz @ 16.01.2004. 18:24 ] @
http://www.vbaccelerator.com/codelib/zip/zip.htm
[ rainman1977 @ 20.01.2004. 00:44 ] @
Citat:
zeljo:
Moze li mi ko pomoci !

Radi se o tome napisao sam kod za Backup baze podataka u Accessu db, sa hard diska na Floppy, medjutim imam problem baza je veca oko 4 MB, treba mi kod za zipovanje baze.

Znaci imam formu i na Form1 imam Comand1 kada kliknem na Comand1 tu trebam kod koji ce da Zipuje tu moju bazu DB (ime baze je brojevi_telefona) u isti Folderu recimo putanja C:/Adresar/brojevi_telefona.mdb

Ako mi neko moze da posalje kod ili na neki drugi nacin pomogne unapred se zahvaljujem.

[email protected]

Zeljo ja imam problema u vezi back up-a.Mozes li da mi malo pojasnis sta si uradio i koji si princip koristio?
[ vericas @ 15.07.2010. 18:57 ] @
Ja sam napravio MS-DOS Batch file u nekom od editora koji izgleda ovako

@cls
@echo KOPIRANJE NA DISKETU
pkzip a:\Brojevi telefona.zip c:\Adresar\*.mdb
@ECHO KOPIRANJE ZAVRSENO

Ovo je primjer za kopiranje na disketu i skuzi mi odlicno
[ vuchko.vuchko @ 15.07.2010. 22:53 ] @
O bogte, pa ti kasnis sa odgovorom sest i po godina!? Nije li to mnogo, cak mislim rekordno !
[ captPicard @ 19.07.2010. 13:20 ] @
loooooooool
[ djvlajko @ 20.07.2010. 14:10 ] @
Probaj nesto ovako :

Shell "pkzip -a " & GdeZipujem & " " & StaZipujem, vbHide ...

... gde su

GdeZipujem - string varijabla koja je naziv arhive koja se formira (sa putanjom do nje npr "a:\MojZip.zip")
StaZipujem - string varijabla koja sadrzi putanju do datoteke koju treba zipovati (App.Path & "\MojMdb.mdb")


Podrazumeva se da negde, na putanji, postoji PKZIP.EXE
[ miki987 @ 20.07.2010. 17:02 ] @
evo drugar ja sam to sredio ovako: