[ highguy @ 15.07.2006. 18:03 ] @
Da li neko ima iskustva sa mikrotikom sa gigabyteovom karticom GN-WP01GT koja podrzava gturbo(108mbps)
[ PPZ @ 17.07.2006. 02:08 ] @
Nece ti raditi sa Mikrotikom.Takodje nece raditi ni Nstreme.Da bi iskoristio pun potencijal kartice trebace ti neki Linux...
[ stojkemon @ 17.07.2006. 21:11 ] @
Citat:
PPZ: Nece ti raditi sa Mikrotikom.Takodje nece raditi ni Nstreme.Da bi iskoristio pun potencijal kartice trebace ti neki Linux...


Hm....
U njoj je atheros chipset i radice ti pod mikrotikom i radice i u nstream modu (isprobano) . Samo ako je jos nisi kupio bolje je da kupis tplinka 551g , mada ga nema u netiksu vise i nece biti jos dve nedelje. Ako ocekujes neke brzine tipa 108mbs i tako nesto na 2.4ghz zaboravi. Ako dobijes i 15-20mbs to je extra.... I pitanje je kakve ces antene koristiti i u kakvim uslovima...
[ npero @ 18.07.2006. 06:09 ] @
Citat:
stojkemon: Hm....
U njoj je atheros chipset i radice ti pod mikrotikom i radice i u nstream modu (isprobano) . Samo ako je jos nisi kupio bolje je da kupis tplinka 551g , mada ga nema u netiksu vise i nece biti jos dve nedelje. Ako ocekujes neke brzine tipa 108mbs i tako nesto na 2.4ghz zaboravi. Ako dobijes i 15-20mbs to je extra.... I pitanje je kakve ces antene koristiti i u kakvim uslovima...


Koja je razlika izmedju TP-Linka i GigaByta meni na slici izgledaju jako slicne. Nisam ni jednu probao ali bi trebao da kupim pa me interesuje zbog cega je TP-Link bolja kupovina ?

Pozdrav...
[ PPZ @ 18.07.2006. 15:32 ] @
Citat:
stojkemon: Hm....
U njoj je atheros chipset i radice ti pod mikrotikom i radice i u nstream modu (isprobano) . Samo ako je jos nisi kupio bolje je da kupis tplinka 551g , mada ga nema u netiksu vise i nece biti jos dve nedelje. Ako ocekujes neke brzine tipa 108mbs i tako nesto na 2.4ghz zaboravi. Ako dobijes i 15-20mbs to je extra.... I pitanje je kakve ces antene koristiti i u kakvim uslovima...


Nisam mislio da kartica nece raditi, lose sam se izrazio.Mislio sam upravo to, da nece dobiti neke performanse.A Nstreme ce raditi samo ako je ista takva kartica sa druge strane.Da ne spominjem ako pokusas da postavis Gigabyte karticu na isti PCI bus sa nekom drugom, recimo CM9....Ja sam prosle noci proveo 5 sati da bih ih naterao da rade zajedno na jednoj Soltek maticnoj ploci sa Mikrotikom...
[ Srdjanx @ 24.07.2006. 23:05 ] @
Nstreme moze da radi i sa razlicitim karticama, probano danas. Sa jedne strane je bila Wistron cm9, sa druge Trendnet TEW-503PI, prva sa Atheros 5213, druga sa Atheros 5413 cipom.

Test radjen da bi se uporedile ove dve kartice. Prvo smo probali cm9-cm9, gledali protok i jacinu signala, pa cm9-trendnet. Signal na obe strane i u oba slucaja bio isti, protok isto tako. Link nesto preko 4km, sa jedne strane offset sa druge grid29, u oba slucaja oko 50mbps.