[ bozanislija @ 15.07.2006. 20:40 ] @
Da li postoji mogucnost da se u wordu ili u nekom drugom programu dokument okrene naopako. Pod tim mislim da se okrene tako da ukoliko se stampa na foliji na ink jet-u moze da se preslika ne neku drugu povrsinu u normalnom obliku. Znaci da bude u obliku u kome se izradjuju pecati (obrnutom od normalnog, radi presikavanja).

PS ako niste razumeli sta sam hteo da pitam slobodno trazite dodatno objasnjenje. :-)
[ old.man @ 16.07.2006. 00:05 ] @
Sto se patis sa wordom, kad postoji corell i ima kod stampe opciju "mirror",
a i lepse se crta sa njim?
[ bozanislija @ 16.07.2006. 01:30 ] @
Citat:
old.man: Sto se patis sa wordom, kad postoji corell i ima kod stampe opciju "mirror",
a i lepse se crta sa njim?



Ali meni treba tekst koji zauzima celu stranu A4 u tri stupca sa fontom velicine 7. Pokusao sam preko korela ali su mi reci nejasne.
[ ymiljan @ 16.07.2006. 09:53 ] @
I obican Word document moze da se odstampa tako kako trazis. Naravno, stampac mora biti Postscript.
[ Miroslav Cvejić @ 16.07.2006. 09:57 ] @
A koji je štampač?

Ta opcija postoji na mom HP DeskJet 930c (u HP drajverima, ne u onim što stižu uz XP).

U kartici FEATURES ima "Mirror image" i "180° rotate".
[ Jpeca @ 16.07.2006. 19:27 ] @
Detaljan odogovor i trik za one koji nemaju postscript štampač (nedajte da vas zbuni naslov) http://www.praktikum.co.yu/office/word/wd_037.htm
[ old.man @ 17.07.2006. 00:25 ] @
Nije da navijam za corell, ali to u tri stupca i font "7" nije problem.
Posalji privatnom porukom txt , pa cu ti vratiti u corel formatu.
samo napisi koju verziju corell-a imas.
Drustvo je u pravu. HP 5470 isto ima opciju Mirror, ali sa originalnim draverima.
Medjutim to je pitanje stampaca a ne Word-a
[ old.man @ 17.07.2006. 00:31 ] @
Citat:
Jpeca: Detaljan odogovor i trik za one koji nemaju postscript štampač (nedajte da vas zbuni naslov) http://www.praktikum.co.yu/office/word/wd_037.htm

ali vidis , tamo covek govori o grafici, a ne o textu?
[ Jpeca @ 17.07.2006. 09:12 ] @
Pa da - da bi dobio kontraštih u nekom trenutku treba da od original slike napraviš sliku u ogledalu - ne kažem da je rešenje idelano - to je daleko od profesionalnih programa za pripremu štampe, kako se u tekstu i objašnjava - ali je interesantan način da se dođe do rezultata.

[ bozanislija @ 17.07.2006. 10:34 ] @
Hvala vam svima, uspeo sam da resim problem. Bilo je potrebno da u propertis stampaca podesim opciju mirror.
Pozdrav svima!