[ zen @ 03.08.2001. 21:15 ] @
Koji program da koristim ako zelim da napravim logo. (najlaksi za rad )
[ kajla @ 03.08.2001. 21:33 ] @
Citat:
vodnik je napisao:
Koji program da koristim ako zelim da napravim logo. (najlaksi za rad )


Ja sam to radio u Photoshopu ili GIMP-u, sto se tice jednostavnosti cini mi se da je Adobe ImageReady bas za to.

poz.
[ dr ZiDoo @ 03.08.2001. 23:34 ] @
Zavisi...

Ako je logo neki jednostavan sacinjen od raznih krivulja i geometriskih tjela ja ti preporucujem neke program za vektorsku grafiku. To ti preporucujem iz tog razloga sto se tako napravljen logo moze lako povecavati, smanjivati, smanjivati samo neki njegovi djelovi...., a program COREL DRAW.

A ako tvoj logo zadrzi neke slike rektorske grafike i tako to, nema puno geometriskih djelova onda bezkompromisno (bar sto se mene tice) Photo Shop ili Image Ready ili PSP. Svejedno.
[ kajla @ 04.08.2001. 00:11 ] @
Citat:
dr ZiDoo je napisao:
Zavisi...

Ako je logo neki jednostavan sacinjen od raznih krivulja i geometriskih tjela ja ti preporucujem neke program za vektorsku grafiku. To ti preporucujem iz tog razloga sto se tako napravljen logo moze lako povecavati, smanjivati, smanjivati samo neki njegovi djelovi...., a program COREL DRAW.

A ako tvoj logo zadrzi neke slike rektorske grafike i tako to, nema puno geometriskih djelova onda bezkompromisno (bar sto se mene tice) Photo Shop ili Image Ready ili PSP. Svejedno.

Pa za vektorsku grafiku je odlican i Adobe Ilustrator .(konkurent Corel Draw-u)

poz.
[ stinger @ 04.08.2001. 10:30 ] @
za bitmape : Adobe PhotoShop 5.5
za vektore : Adobe Illustrator 9.0
za gif animacije : Adobe ImageReady 3.0

sve ostalo je smesno... :)
[ dr ZiDoo @ 04.08.2001. 13:46 ] @
Citat:
stinger je napisao:
za bitmape : Adobe PhotoShop 5.5
za vektore : Adobe Illustrator 9.0
za gif animacije : Adobe ImageReady 3.0

sve ostalo je smesno... :)


OK, samo ja sam vise odani po tom pitanju COREL-U :)
[ kajla @ 04.08.2001. 22:51 ] @
Pa zar nije izasao Photoshop 6.0?

poz.
[ dr ZiDoo @ 04.08.2001. 23:26 ] @
Hehehe Image Ready dolazi sa PS 6.0, mozda se zezno. a mozda mu bolje lezi 5.5
[ kajla @ 05.08.2001. 11:29 ] @
Ja jos uvek drzim PhotoShop 5.0...6.0 nisam probao, ali neverujem da ima neke velike razlike.

poz.
[ dr ZiDoo @ 05.08.2001. 12:05 ] @
Ima nekih razlika. Sto se njih tice najbise su izrazene u tamo sto sada ima bolja podrska za vektorsku grafiku, tu je jos ubaceno i par alata u radu sa tekstom. Malo su jos promjenili izgled i to je to..... i treba ti vise memorije :)
[ kajla @ 05.08.2001. 18:04 ] @
Ja nemam puno memorije (128 MB), PhotoShop-u 5.0 stavim da moze da koristi 90 MB i radi OK, ali 6.0 bi verovatno radila usporeno.

poz.
[ nesh @ 05.08.2001. 23:49 ] @
Citat:
kajla je napisao:
Citat:
dr ZiDoo je napisao:
Zavisi...

Ako je logo neki jednostavan sacinjen od raznih krivulja i geometriskih tjela ja ti preporucujem neke program za vektorsku grafiku. To ti preporucujem iz tog razloga sto se tako napravljen logo moze lako povecavati, smanjivati, smanjivati samo neki njegovi djelovi...., a program COREL DRAW.

A ako tvoj logo zadrzi neke slike rektorske grafike i tako to, nema puno geometriskih djelova onda bezkompromisno (bar sto se mene tice) Photo Shop ili Image Ready ili PSP. Svejedno.

Pa za vektorsku grafiku je odlican i Adobe Ilustrator .(konkurent Corel Draw-u)

poz.


E ovo nisam mogao da izdrzim

Corel pa konkurent Ai-u bljarggggggggggh!!!!! Nikada bio i nece biti (5+godina iskustva)

Corel je samo sarena igracka za neupucene i one koji su spremni da se muce dok rade.

Sto se tice alata koristi FreeHand za vektore jer se lako prebacuje u Flash i naravno PS za slike.

[Ovu poruku je menjao nesh dana 08-05-2001 u 11:51 PM GMT]
[ dr ZiDoo @ 06.08.2001. 08:30 ] @
Cime se ti pucas?
Gdje pise da je bolji, kao je meni bolji COREL bolji mi je, i ako mi je u njemu lakse raditi...sta napadas ljude!?
[ Daddy @ 06.08.2001. 10:25 ] @
Vektor u svakom slucaju! Predlazem ti FreeHand ili Illustrator I jedan savjet. Pazi da ne nabacas mnogo boja, ustvari pokusaj da se ogranicis na procesne boje, stampari ce ti biti zahvalni, a i sam narucilac. Jednom sam radio nesto sto je islo u vecem tirazu. Sve reklame koje su radjene u Corel-u, a da sam na njih koristio neke efekte jednostavno nisu mogli da prodju na filmovanju. Vjeruj da mi je to zadalo mnogo glavobolje, s obzirom da nisam znao ni ja, a ni momci u stampariji koji je problem u pitanju.
[ kajla @ 07.08.2001. 15:03 ] @
Cini mi se da se ovde radi o logo-u za web, jesam li u pravu?

poz.
[ 01011011 @ 07.08.2001. 19:01 ] @
pomoc da nabavaim photoshop//..
[ kajla @ 08.08.2001. 14:11 ] @
Citat:
01011011 je napisao:
pomoc da nabavaim photoshop//..


Skini GIMP on je besplatan. Dosta je dobar skoro kao PS.

poz.
[ dr ZiDoo @ 08.08.2001. 18:50 ] @
E ja sam na to mislio kada sam piso.... a ne na pripremu za stampu...
[ kajla @ 08.08.2001. 19:38 ] @
Na kraju da rezimiram:

Za logo za web najbolji je ImageReady.

poz.
[ Daddy @ 09.08.2001. 07:45 ] @
Ako pravis logo, napravi ga sto jednostavnije i da se moze upotrebiti ne samo na web-u (Vidi kako to rade velika svjetska imena i bice ti jasno)!!!
[ Trunks @ 09.08.2001. 15:47 ] @
Citat:
kajla je napisao:
Na kraju da rezimiram:

Za logo za web najbolji je ImageReady.

poz.


Da da, a najjaca droga su cigare.
[ dr ZiDoo @ 10.08.2001. 13:50 ] @
quote]

Da da, a najjaca droga su cigare.[/quote]

kako za koga
[ Daddy @ 10.08.2001. 14:04 ] @
Dva razlicita pojma! Logo je logo/ zastitni znak firme/kluba/ili bilo cega, a gif animacija je nesto drugo. Logo na kraju krajeva mozes u bilo cemu da napravis. (U krajnjem slucaju mozes ga nacrtati na komadu papira.)
Ne vjerujem da su srednjovjekovni likovi koristili comp za logotipe na svojim stitovima, ali da su htjeli da imaju .gif animaciju, vjerovatno bi izabrali Image Ready.

P.S. Image Ready je apsolutno No.1 kada je .gif u pitanju

[Ovu poruku je menjao Daddy dana 08-10-2001 u 02:13 PM GMT]
[ Spreak @ 12.08.2001. 16:12 ] @
Ja mislim da su za logoe bash 3d max i photoshop ali 5.5
6.0 je s***** veliko !
[ kajla @ 12.08.2001. 22:08 ] @
Citat:
Spreak je napisao:
Ja mislim da su za logoe bash 3d max i photoshop ali 5.5
6.0 je s***** veliko !

Zasto je PS 6.0 veliko s*****? (Nisam probao 6.0 probao sam skoro
sve verzije do 5.5)

poz.
[ Daddy @ 13.08.2001. 09:37 ] @
6.0 je zestoko poradio na type tool-u, sto je po meni u starijim verzijama bilo manjkavo. Uporedite pa provjerite!
[ rassta @ 30.08.2001. 20:21 ] @
Ljudi pazite za vektosku graf. Corel je jako dobar ali ima i bagova (ver. 6 i ver.10), Illustrator je isto tako jako dobar ali je puno sporiji u vecini stvari i dosta je komplikobaniji, sa FreeHand-om nemam puno iskustva ali je veoma kvalitetan za rad i za grafiku i za web.
Sto se tice PS-a ili Gimpa ili bilo kojeg drugog ne vektorskog programa morao bi se odluciti za PS (ver. 5.5 i 6.0) jer sam navikao na njih, a poenta je u tome da izaberes jedan program za vektore a jedan za bitmap i svaris ih do jaja i tek onda mozes da ides i da isprobavas ostale da bi ih mogao uporediti. Svaki program ima nesto bolje od onog drugog a i nesto losije jer na zalost joa nije izasao jebeno savrsen graf. rogram za sve moguce vidove primene u Graficarstvu ili web grafici tako da vi svi mozete lupati glavama i prepirati se oko ove teme koliko hocete niko nije u pravu.

To vam govorim sa 8 godina rada u svim navedenim programima i verujte mi upravu sam.
Hvala!
[ FireBallKiller @ 30.08.2001. 23:43 ] @
neka se adobe drzi rastera (photo shop 5.0 +246kg filtera=zakon)
a corel vekotra (draw 9.0 (nez dodataka :-)))
to vam je moja preporuka, a imam par godina iskustva...
[ `*pshic*` @ 02.09.2001. 00:52 ] @
.geh .. ma najjednostavniji za logo a vrlo lak za koriscenje ti je Ulead Photo Impact ..

spreak .. zasto mislis da je 6.0 s***** ? sta ti smeta u njemu .. ? mislim po cemu je 5.5 bolji . . objasni mi ..
[ Trunks @ 02.09.2001. 01:02 ] @
Citat:
`*pshic*` je napisao:
spreak .. zasto mislis da je 6.0 s***** ? sta ti smeta u njemu .. ? mislim po cemu je 5.5 bolji . . objasni mi ..


Ja ga pitam vec dva puta...
[ Floyd @ 02.09.2001. 12:35 ] @
PS 5.5 je bolji samo zato sto su svi navikli na njega.
I meni je 5.5 bolji,probao sam 6.0 i jednostavno mi se ne svidja.
A Corel,bleh...Po meni ne moze da se poredi sa PS-om.
Kakav je illustrator? Nisam nikad radio u njemu.
[ Trunks @ 03.09.2001. 00:09 ] @
Citat:
Floyd je napisao:
PS 5.5 je bolji samo zato sto su svi navikli na njega.
I meni je 5.5 bolji,probao sam 6.0 i jednostavno mi se ne svidja.
A Corel,bleh...Po meni ne moze da se poredi sa PS-om.
Kakav je illustrator? Nisam nikad radio u njemu.

lol
"zato sto su svi navikli na njega"
Sad reci jos da je Flash 3 bolji od Flasha 5 "zato sto su svi navikli..." ? :D

Corel naravno da ne moze da se poredi sa PS-om jer osnovna namena je vektorska grafika dok je kod photoshopa bitmap.
Ima Corel i Photo-paint ali ni to ne moze da prismrdi photoshopu.

A ja sam Adobe tip tako da mi je drazi Illustrator od Draw-a.

Photoshop 6.0 je puno bolji od prethodnih verzija jer ima vektorske dodatke i uradis sve na brzinu a ne da palis neki drugi program. Znaci - navikni se :)
[ Ivan Dimitrijević @ 03.09.2001. 03:04 ] @
Sve zavisi kakav logo pravis...
Za vektore:Illustrator 9.0
Za bitmape:Photoshop 6.0

i btw. ne znam zasto neko misli da je PS 6.0 s*****...
[ Daddy @ 03.09.2001. 08:59 ] @
Photoshop 6.0 definitivno nije s*****. U sustini isti je kao i prethodne verzije, samo sto su mu neki alati unapredjeni.
[ Trunks @ 03.09.2001. 21:06 ] @
Citat:
Daddy je napisao:
Photoshop 6.0 definitivno nije s*****. U sustini isti je kao i prethodne verzije, samo sto su mu neki alati unapredjeni.

Baš to.

A i ne moraš ti da koristiš vektor ako nećeš.
[ Daddy @ 04.09.2001. 07:54 ] @
Pa naravno, ja se s vektorom ne zezam u Photoshopu, kad cu to naravno puno brze odraditi u bilo kojem vektorskom programu!
[ Calavera @ 23.09.2001. 15:35 ] @
Samo da priupitam, nemojte me tuci :), zar bas niko ne koristi Fireworks?
Namena mu je bas to - grafika za web, a nije tezak za rad..
[ koska @ 25.09.2001. 01:01 ] @
Logo moze da se napravi i u Wordpad-u... pitanje je samo kakav mu logo treba. Neki jednostavan (na pr. logo elitesecurity) ili neki iskomplikovaniji (na pr. logoi mnogih metal bandova). Ali cini mi se da su jednostavniji logoi bili uvek efektniji i lako prepoznatljivi (Microsoft, Imlek, Quantum, Sony...). Ponekad je najbolje da ime firme bude ispisano nekim obicnim fontom i pored toga bude stavljena neka jednostavna slicica (Verbatim, RTS, ZTP...). Ali ako hoces ipak neku kicericu layer stilovi iz Photoshopa su nezamenljivi
[ vdjordje @ 20.10.2001. 12:48 ] @
Citat:
dr ZiDoo je napisao:
Citat:
stinger je napisao:
za bitmape : Adobe PhotoShop 5.5
za vektore : Adobe Illustrator 9.0
za gif animacije : Adobe ImageReady 3.0

sve ostalo je smesno... :)


OK, samo ja sam vise odani po tom pitanju COREL-U :)


Slazem se sa ovim gore, stim sto ako hoces da pustis na film iz Adobe Illustrator 9.0 moraces da se sluziz trikovima, zato predlazem 8 umesto 9 neznatna je razlika.... djole

OK, i ja sam bio odan COREL-u dok nisam uradio par stvari u Adobe Illustrator-u i od tada COREL samo po potrebi....
[ ShojkE @ 23.11.2001. 11:40 ] @
Ljudi koliko ja vidim vi se frljate sa osnovnim pojmovima. Pitanje da li je logo bolje uraditi u PS ili Corelu je toliko nebitno, da nemate pojma. Pre svega svaki logo koji se radi mora da ima iza sebe osnovno jaku ideju. Jer na kraju krajeva ideja je vladar dizajna. To sto savetujete coveka da uradi u tom ili tom programu logo, to nema veze sa mozgom. Veoma mi se svidela ideja da logo prvo uradis na papiru, a kada budes siguran da je to to uradi je vektorski da bi lakse dalje sa njom manipulisao. Ako hoces ja ti predlazem kralja vektorike AutoCAD, a na nekom drugom mestu bi se nasao COREL, dok su FreeHand i slicni programi samo sminka za Flas, a sam Flash je sminka za investitore. Svaki sajt koji ima iole sta da kaze je uradjen u HTML. Izmedju ostalog poseti:
www.primenet.ws
Nacices dosta veoma finih dizajnerskih resenja.

[ zen @ 13.12.2001. 16:13 ] @
Shojke word. taman skrolujem da bih dodao odgovor da sedne i nacrta logo a posle moze d ga uradi kako god hoce za zavisi koju namenu. al ti si me prestigo i reko mu.

sedi i crtaj, ako ne umes, sta si uzo kog vraga da radis kao designer. :)
( nauci brale, crtaj dok te ruka ne zaboli, nervi mozga su povezani bajo, sa nervima prstiju, ( i jezika zato kad neko nesto radi ispadne mu jezik napolje)...

Sad da cu da te teshim i savetujem u kom programu da najlaks i nabrze i naj-samo-od-sebe-da napravis logo. i necu... koji line art da uzmes i malo da promenis... sa kog vweb sajta da skines *ai i da ga promenis u logo.

nije ti to poso... vugla se racuna. Treniraj vuglu.. lako ces posle.

Bre Designerima je u amanet da naprave lepsi svet oko sebe, a posebno to vazi za Srbjiu gde manjkaju...


[ Trunks @ 13.12.2001. 23:59 ] @
zen: u pravu si, s tim sto ja nisam ni pokusavao da mu kazem da radi logo u tom i tom programu, samo sam se zacudio kad je neko rekao da je PS 6 losh...


usput, ja ne znam da crtam, a radim solidno (valjda) :)

kako to objasnjavas?
[ zen @ 14.12.2001. 10:56 ] @
to objasnjavam time da si ipak naucio da crtas kompjuterom u istom fazonu kako kad neko uci ili pocinje da crta zato sto se zanima i voli da crta sa obicnom olovkom. ne moze ni to svako.
[ ShojkE @ 14.12.2001. 12:02 ] @
Mislim da smo malo skrenuli sa postavljene teme, ali nema veze... Kao prvo rucno crtanje nije napravljeno da bi ljudi rekli, e ja znam da crtam, vec da bi dizajnere i industrijske umetnike uveli u odredjene okvire nekih standarda... Pritom ono u tebi budi osecaj za liniju i shvatanje njene jacine, a ako se nevaram najbitniji detalj stilizacije jeste linija, a stilizacija je osnovni nacin da se dodje do logoa koji pritom ispunjava asocijativnost i familijarnost... Takav logo je prepoznatljiv i lako se pamti... Drugo probaj da se igras sa najistaknutijim slovnim znacima u nazivu, koji taj logo treba da prestavlja...
Zen je upravu kada kaze da sve zavisi od naseg sopstvenog interesovanja za dizajn, ali zato se niko nije ni rodio naucen... Dizajn, koliko god ga smatrali otvorenom, slobodnom i nadasve virtualnom delatnoscu, poseduje odredjene standarde... Ne da bi Vas ogranicio vec da bi Vas ljudi lakse razumeli, a Vasa poruka stigla sto dalje...

[ zen @ 14.12.2001. 14:49 ] @
ma ja kazem da nije vazno koji ti je alat ako si kreativan. Vec ces se nekako snaci. Problem je kad nisi kreativan, al eto . imas neku tezgu za 150DM i trazis program koji ce da uradi to "kreativno": namesto tebe. Tu je problem sa PC-jevima sto ti stvore iluziju da to moze.

Ja kazem da bi 1000 designera izvuklo ovu zemlju iz bede.. stvarajuci bolji i lepsi i konceptualniji svet.

zato cui da se potrudim da vam prenesem moje stavove, moj hype, moj konceptualizam i nadasve moje poznavanje grafickog sofwarea.. i ne samo softwarea nego i alata tipa, skalper, montazna folija, flomasteri, olovke, bojice, ... lenjiri, sestari, ... bez PC-ja sam odradio na stotine designova za sportsku opremu, dresove, trenerke, .. a sa PC jem sam krenuo da ih radim jos vise..


na vama ostaje samo da se primite... i da se nagutate "kljuceva" koji ce vam osvetlati vas put. -

My Mission- design of the better world
God was designer to.
i tako.

vas male ( mlade :P) papane cu da napujdram da se govoto naljutite na sve.. onda cete da rasklopite sve "istine' oko vas i da ih rekontekstualizujete. .. pa da ih napravite kako treba.


prva lekcija: red 4 osnovna pravila proizvodnje
- planiranje
(isplaniraj posao od pocetka do kraja)
- organizacija
( organizuj taj plan da bi mogao da se ostvari i da su svi elemetni posla pokriveni)
- sprovodjenje
( sama produkcija)

- kontrola
( uknjizi sve sto si radio da bi mogao da kontrolises)

more to come.

:)



[ rassta @ 14.12.2001. 15:54 ] @
Ljudi ja mislim da bi Vi trebali da odete na prvu stranicu ove teme i da vidite sta vas je covek pitao jer ste otisli sa temama u tri lepe mater..e.

Neki imaju polma sta pricaju dok se drugi bacaju sa terminima o kojima nemaju poma, Phot Shop Corel, Illustrator, FreeHand, Gimp i ko zna koji programi bivaju spomenuti sto je i ok treba coveku ojasniti u cemu sve moze da uradi jedan logo, ali vi ste otisli do jaja sa teme ako vam je do prepucavanja oko kvaloteta programa napravicu novu temu o tome pa onda se tu razbijajte do mile volje.

A da odgovorim na pitanje koje je covek postavio, ako je logo komplikovan bice ti ga tesko napraviti u bilo kojem od spomenutih programa ali ako si iole marljiv i kreativan onda ti stvarno nije bitno u cemu ces ga napraviti dok god on ispadne dobro.
[ ShojkE @ 16.12.2001. 17:53 ] @



?



[ zen @ 18.12.2001. 13:20 ] @
o bre Shojke. uzmi bilo koji Corel ( ili bilo koji Ilustrator ) ..i ukucaj ime fimre ( za logo) .. odaberi font , malo promeni i eto ti logo. a ako hoces neki znakic dodatni .. eto nacrtaj ga... u nekom od ovih programa..

jel mogu sad da zatvorim ovu temu da je nema vise.
[ ShojkE @ 18.12.2001. 19:26 ] @
Zen majstore...
Pa nisam ja taj koji trazi nacin na koji treba uraditi logo, ali nisam trazio ni lekciju iz proizvodnje, niti opis tvojeg zivotnog iskustva...
Jednostavno sam smogao snage da kazem svoje misljenje, a pritom, ako me oci nevaraju ti si se slozio samnom...
Inace zatvaraj ovu temu pothitno... Ispace da je najtrazenija stvar na ovom forumu kako uraditi logo...

bue..........................<
[ zen @ 19.12.2001. 08:57 ] @
ok, al ja neumem da zatovorim temu vec u beskraj mogu da pricam. :P
..vidis.

[ Trunks @ 19.12.2001. 18:08 ] @
olja bre, javi mi se na icq hitno!