[ doktorrr @ 18.07.2006. 03:06 ] @
Napravio sam sajt prije nekih 15-20 dana i prijavio ga na glavne pretrazivace.Prvo se pojavio na msn-u,pa na google-u pa na yahoo-u.Medjutim,na google-u ga cas ima cas nema,odnosno pojavi se na jedan dan,pa onda nestane,dok recimo,adresa foruma koji imam na sajtu uvijek ostaje.Sada ga nema vec tri dana.Kada otkucam punu adresu sajta,napise mi da taj sajt ne postoji.Takodje je nestao i u msn-u.
Sta moze biti razlog tome?
[ Radovan__III @ 18.07.2006. 08:35 ] @
nije razlog za brigu, da li ima linkove ka tvom sajtu ? da li imas statistiku iz koje mozes videti da li te posecuje google bot ?
[ bsaric @ 18.07.2006. 08:46 ] @
Normalna stvar. Linkova još.
[ doktorrr @ 18.07.2006. 10:36 ] @
Imam statisktiku i to me je i zabrinulo,jer sam vidio da su me posjecivali google i msn bot 16.jula i od tada me nema na njihovim pretrazivacima,pa se bojim da me zbog necega nisu banovali.
[ bsaric @ 18.07.2006. 10:53 ] @
Pa jesi napravio nešto zbog čega bi te mogli banirat? Ako ne, nemaš se čega bojat.

Druga stvar ako želiš bit indeksiran, a nisi radio na linkovima ili nekoj barem manjoj promociji proći će dugo vremena dok budeš indeksiran, jer danas nije dovoljno samo prijavit url ili postavit samo par linkova da se bude u potpunosti indeksiran, treba puno više svega.
[ doktorrr @ 18.07.2006. 11:29 ] @
Pa nemam pojma.Mozda da pogledas sam. www.trebinjedanas.com
[ Radovan__III @ 18.07.2006. 11:45 ] @
trenutno postoji ali samo prva strana
http://www.google.com/search?q...la:en-US:official&filter=0

nemoj da brines bice sve indeksirano, mada mu ti u kodu nesto preterano i ne pomazes

e sad ja bi ti preporucio da gradis spoljne linkove jel ako pogledas ovde imas samo unutrasnje linkove i btw yahoo te je lepo ineksirao

http://search.yahoo.com/search...args=0&pstart=1&dups=1
[ doktorrr @ 18.07.2006. 14:48 ] @
Pa,znas kako,ja nisam neki znalac u ovome poslu.Ovo mi je prvi sajt koji sam napravio,pa mi nisu bas jasne te stvari oko optimizacije sajta.Recimo,ovo sto kazes:
"mada mu ti u kodu nesto preterano i ne pomazes"
Sta da mu tu promjenim u tom kodu,pa da google vise obraca paznju na mene?
I ovo sto kazes za spoljne linkove.Je l mislis na razmjenu linkova sa sajtovima ili na nesto drugo.I jos jedno pitanje u vezi razmjene linkova.Da li je dovoljno samo dati linkove tipa www.mojsajt.com, da google to prepozna na pravi nacin,odnosno,da razlikuje da to nije link sa recimo nekog foruma,jer to mogu ostavljati svuda.Ja imam razmjenu linka sa jednim sajtom,ali evo sad kad pogledam u ovim opcijama google-a:
* Potraži Interet stranice koje imaju link na trebinjedanas.com

ne prikazuje nijednu stranicu,iako je taj sajt na svojoj stranici dao link na moju.




[Ovu poruku je menjao doktorrr dana 18.07.2006. u 16:30 GMT+1]
[ WawaHOO! @ 18.07.2006. 15:28 ] @
Link u potpisu bi svakako "prijao" , a bilo bi dobro da poradis i na razmeni.

Sto se tice 'koda' svakako nije lepo da ti se kod zavrsava sa :

Citat:
<div id="text18" style="position:absolute; overflow:hidden; left:251px; top:11288px; width:492px; height:107px; z-index:42">
<div class="wpmd">
<div><font class="ws12" color="#808080">Nizale su se pjesme sa starih,ali i sa novog albuma Yu grupe i publika je


A nemas bas ni unutrasnjih linkova, cela navigacija ti je preko slika...

p.s Radio si sajt u Web Page Makeru
[ doktorrr @ 18.07.2006. 17:34 ] @
Sta da stavim umjesto ovoga sto si naveo gore?Ne znam koliko uopste smijem da mijenjam te stvari,mislim,da li ce se nesto promjeniti na stranici?
Da ,radio sam u web page makeru.
[ WawaHOO! @ 18.07.2006. 18:12 ] @
Citat:
doktorrr: Sta da stavim umjesto ovoga sto si naveo gore?Ne znam koliko uopste smijem da mijenjam te stvari,mislim,da li ce se nesto promjeniti na stranici?


Sad sam video kod i nije kao malopre, sigurno si menjao nesto nego zezas ;)

offtopic: Gore u desnom uglu gde ti pise "Zelite da Vasa reklama bude ovde" napravi neki baner a broj mobilnog zameni nekom stranicom na sajtu gde nudis ponudu za marketing ili eventualno da se odmah otvara Outlook Express sa tvojim emailom.

Zar stvarno mislis da ce te neko zvati na mobilni da te pita za reklamu... ili hoces da se foliras pred ribama :-)

-------------------------

Umesto navigacije preko slika pokusaj da ubacis samo linkove !
[ doktorrr @ 18.07.2006. 19:34 ] @
Azurirao sam stranicu,pa je moguce da se zbog toga nesto izmjenilo,ali daj mi reci da stavim nesto sto ce stalno da stoji u tom kodu na dnu strane i kako da napravim da trajno ostane na dnu koda?

A ovo za mobilni,cini mi se da kod nas u gradu jos nije zazivjelo kontaktiranje za reklamu putem maila,pa sam zato stavio broj tel.

A sto se tice navigacije,mislis da umjesto dugmica,stavim jednostavno tekstualni link,ili sta?
[ nesh_bros @ 06.03.2009. 14:35 ] @
Imam slican problem,
elem,
sajt mi nije bio vidljiv jedno 6 meseci na google-u.
Dok sam na yahoo-u prvi.. odavno

Konacno se pojavio, poseta 4 puta veca, ja srecan ko... :-)

Bilo 4 dana, i juce, *PAF* nema me na google-u.

Sta moze da bude?
Od koda.. hm.. postavio sam neku stranicu, ubacio u iframe.. mada, dal to bese taj dan.. ali neverovatno mi je da zbog toga..

tnx
[ ||NeX|| @ 06.03.2009. 16:51 ] @
Koji je URL?
[ nesh_bros @ 06.03.2009. 18:25 ] @
http://www.gradloznica.org

tnx 4 help ing :-)

---------------------------------------

btw sad sam ceprkao nesto u google webmaster central, i to podesio, dobio verifikaciju..
al eto, nisam znao kako SITEMAP u okviru webmaster centrala da podesim, pa usput ako neko zna..
:-)
[ old @ 07.03.2009. 16:11 ] @
S obzirom da Google prikazuje samo jedan backlink u javnom displeju, a taj je etarget, gde više gubiš nego što dobijaš, po meni tu ti je i dijagnoza i put rešavanja: pokušaj da nabaviš još linkova koji vode prema tvom sajtu.

Ne može da škodi
[ nesh_bros @ 07.03.2009. 20:47 ] @
Nisam siguran da te najbolje razumem,
moze mala pomoc?

Kako da ih nabavim?
[ old @ 08.03.2009. 14:33 ] @
Glavno (i najteže?) SEO pitanje. Kako nabaviti linkove?

Nekoliko početnih ideja...

Besplatni katalozi, domaći i strani. (Postoje i "platni", obično više koštaju nego što vrede, bilo to i 1$)

Moljakanje drugih da besplatno linkuju.

Razmena linkova sa srodnim sajtovima.

(Postoji i kupovina, ali dobar link slot je teško naći a naći nekog ko to nudi budzašto je skoro nemoguće)

Što više rada, znanja i iskustva, to više uspeha.




[ ||NeX|| @ 09.03.2009. 15:18 ] @
Jesi li u skorije vrijeme mjenjao CMS ili bilo napdnut ili imao iframe viruse?
[ nesh_bros @ 11.03.2009. 01:44 ] @
ne... daleko od toga..

npr. u pon je iskidao.. proradio google, imao super posetu sve preko google-a..
u utorak (juce) dodjem na sajt.. samo ja tu.. o5 me sad nema na google-u..
hmmmmmmm a stavio sam sajtmap i mislio sam da je zbog toga proradilo u pon ali.. sad ne znam sta da mislim..

neko zna nesto?
[ almir.nokic @ 11.03.2009. 07:50 ] @
Sajt mi se pojavio na googlu i bio je 3-4 dana. Jutros proveravam i nema ga, nije indexiran. Imam li razloga za brigu?
[ ||NeX|| @ 11.03.2009. 12:31 ] @
@nesh_bros: promjeni IP od domene i piši unikatni sadržaj, nemoj copy&paste.
@almir: domena ti nova?
[ nesh_bros @ 11.03.2009. 15:51 ] @
@NEX / kako mislis IP domene?
A za kopi pejst, plan je u skorasnjem periodu i toga da se resimo! :-)
[ ||NeX|| @ 12.03.2009. 05:37 ] @
Pa djeliš IP sa nekom kineskom stranicom. Nabavi unikatni IP.
[ nesh_bros @ 12.03.2009. 08:16 ] @
Kako znas to?
nemam pojma o cemu pricas?

ajde reci gde to da vidim, i kako to da resim pliz !!
[ ||NeX|| @ 14.03.2009. 08:51 ] @
Ovdje ukucaj svoj site:
http://www.ip-domain.com.cn/

Dobiti ćeš spisak stranica sa istim IPom, a riješiti ćeš sa svojim hosterom.
[ crowebmaster @ 14.03.2009. 18:45 ] @
nemas jos dovoljno backlinkova.. izmjeni par korisnih linkova
[ nesh_bros @ 17.03.2009. 08:14 ] @
Izvini, nisam najbolje razumeo.. kako to da uradim?