[ dr ZiDoo @ 25.01.2003. 10:26 ] @
Interesujeme jedna stvar što se tiče instaliranja ili konfigurisana Apacha. Ja sada imam instaliran Apach i kada od njega tražim header (head / HTTP 1.1) on naravno prikaže blablabal i koja je verzija Apache i još šta je uz njega učitano PHP 4.2.3 & mod_perl.
E sada interesujeme kako da to promjenim da stavim da mi piše samo Apache(vidio sam to na par servera).
[ -zombie- @ 25.01.2003. 11:31 ] @
pa iskljuci php i perl modove ;D


elem, ozbiljno, u konfiguraciji za php (php.ini) ima opcija da li zelis da se php "otkriva" svetu. to stoji on po defaultu, samo iskljuci i to je to.

za perl verovatno postji nesto slicno...
[ B o j a n @ 25.01.2003. 13:25 ] @
dr ZiDoo,
edituj:
Code:

src/include/httpd.h

Tu treba da nadjes varijablu SERVER_BASEREVISION. Promeni je prema svom nahodjenju.

[ dr ZiDoo @ 25.01.2003. 22:20 ] @
thx
[ caboom @ 26.01.2003. 12:04 ] @
Citat:
dr ZiDoo:
Interesujeme jedna stvar što se tiče instaliranja ili konfigurisana Apacha. Ja sada imam instaliran Apach i kada od njega tražim header (head / HTTP 1.1) on naravno prikaže blablabal i koja je verzija Apache i još šta je uz njega učitano PHP 4.2.3 & mod_perl.
E sada interesujeme kako da to promjenim da stavim da mi piše samo Apache(vidio sam to na par servera).


nisam siguran da to smes da uradis zbog licence. nije nikakav problem to uraditi (kao sto ti je bojan vec odgovorio), ali mislim da sam negde naleteo na kvaku sa licencom i promenom header-a. makar, mislim da ne krsis licencu ako stoji samo "apache" bez verzije.
[ dr ZiDoo @ 27.01.2003. 10:46 ] @
Ma nisam mislio mjenjati verziju u hu-ha, nego sam staviti: Apache.
Samo sam htijo izbaciti koji su moduli loadani, jer koga interesuje šta je loadano taj nema baš fina namjere...
[ caboom @ 27.01.2003. 11:42 ] @
ili je naprosto samo preterano radoznao :)