[ gh0st @ 26.01.2003. 18:57 ] @
Zanima me da li se može napravit nekakva scripta .inf koja če stat recimo na C disku ... I kada netko pokuša upast u moj komp preko NETBIOSA da mu se preko te skripte presnimi neki fajl na njegov komp ... ( npr virus ) ...
[ alex @ 26.01.2003. 21:43 ] @
A zar nije lakse da jednostavno blokiras te portove kod sebe i resis se problema napada preko NetBIOS-a?
[ tOwk @ 27.01.2003. 01:20 ] @
Citat:
gh0st:
Zanima me da li se može napravit nekakva scripta


Mislim da se može napravit. Ali za to ovde ima i drugih foruma. Molio bih moderatora (alex :) da ovo prebaci u "Security Coding", ili u potpunosti ukloni.

alex:
A zar ti se ne čini da on zapravo želi od ,,napadnutog'' da postane ,,napadač''? Demonstracija moći, a ne suzbijanje kriminala. :)

[ alex @ 27.01.2003. 01:31 ] @
Evo, prebaceno u forum "Security Coding".

tOwk: Razumeo sam ja sta je on hteo da kaze, no zar to "pretvaranje" u sustini nije samo i jedino "napadanje"?

Ima li uopste neka svrha u svemu tome?
[ gh0st @ 27.01.2003. 17:54 ] @
Ima neka svrha u svemu tome ... Zanima me jeli to izvedivo ? ... DAvno sam to vidio na jednom forumu ali ne sječam se gdje !!! Evo malo direktnije ... Skripta koja se snimi na komp automatski se izvšava ?!Po mogučnosti nekakvo atumatsko pokretanje ( autorun.inf ... ) ili nešto !!!
[ tzeljko @ 30.01.2003. 00:27 ] @
heh... igranju nikad kraja :))). Samo napravi autorun.inf i kad neko udje, onda ce se pokrene neki exe koji si stavio.... ali to ce da se podrazumeva i ako neko udje bas sa tvog kompa tako da kad to stavis onda neces smeti da citas taj direktorijum da i ti nebi postao inficiran. Mada ovo je smor.... sta ce ti to ? sto bi nekome ulazio u komp. Bolje ti je da napravis PROCITAJ.txt fajl i tu napises sve sto hoces napadacu da kazes.. ako vec oces sa njim da stupis u "kontakt" ili jednostavno da stavis password na shareovane direktorijume ili da blokiras portove kako je vec neko pre mene rekao ....

Poz
[ gh0st @ 30.01.2003. 22:11 ] @
Taj autorun.inf radi samo sa CD-evima !!!