[ zivuljka @ 07.08.2001. 00:49 ] @
jel ima neko?
karakteristike?
misljenje?
[ tOwk @ 07.08.2001. 02:15 ] @
Imao si onaj ConferenceRoom, pre par godina je bio aktuelan.



Sigurno ih ima mnogo, a vecina se lako moze portovati sa Unix-a pomocu Cygwin-a.



I slobodno ti koristi neki od (u svetu) jeftinijih operativnih sistema :)



Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Gojko dana 09-08-2001 u 03:24 PM GMT]
[ m r v a @ 07.08.2001. 10:10 ] @
Citat:
tOwk je napisao:
Imao si onaj ConferenceRoom,

zaboravi' L N K
yea bebe yea ... irc serv on windous ...
[ dr ZiDoo @ 07.08.2001. 13:38 ] @
Rec SERVER se strasno slabo uklapa pored reci WINDOWS
:):):)
[ stinger @ 08.09.2001. 11:35 ] @
Citat:
dr ZiDoo je napisao:
Rec SERVER se strasno slabo uklapa pored reci WINDOWS
:):):)

sjajno receno
[ Markoxxx @ 09.09.2001. 04:33 ] @
za win jedino mi se svidja ConferenceRoom,
mada nadji bre neki bolji shell account i stavi neki normalan servercic k'o covek ;)
[ m r v a @ 09.09.2001. 20:12 ] @
za windows JEDINO i postoji CR ... koji na win32 platformi POJEDE sve resorse ....
[ stinger @ 09.09.2001. 21:15 ] @
Citat:
m r v a je napisao:
za windows JEDINO i postoji CR ... koji na win32 platformi POJEDE sve resorse ....


sto ovo poznato zvuci..... cim neko pomene winXXXX odma se pojavi neka rec tipa, resursi, preopterecenost, nesigurnost, bug, plavi ekran.... jel vama mozda nesto od ovoga poznato ?

:)))))))))))))
[ tOwk @ 10.09.2001. 18:31 ] @
stinger> ne, o cemu se radi???

Meni MySQL + Apache + PHP radi bez ikakvih problema na Win95 bar sat vremena. Nikad ga ne resetujem zato sto zaglavi ili nesto slicno, vec zato sto softmodem u IBM Thinkpadu blokira (tj. softver mu blokira i ne moze se resetovati bez celokupnog reseta), a to je na svakih sat-dva (ponekad izvuce i do 6 sati).

Prema tome, koliko god dugo vam radi Windows sam od sebe, toliko dugo ce raditi i IRC server sa njim. Nece mu on zauzeti neke neophodne resurse (pa svi su vec zauzeti ako pogledamo ko ih kontrolise), pa prema tome ne moze ni uticati na rad Windows-a.

Poz.
[ m r v a @ 10.09.2001. 20:32 ] @
heh
sat vremena, najmanje ?!?! L;))))
tOwk, jel' ovaj post bio svetla i tamna maska za Win9x ?
:P

ps: ja samo ne vidim poentu portovanja tih aplikacija na windos ....
[ stinger @ 11.09.2001. 10:16 ] @
Citat:
tOwk je napisao:
stinger> ne, o cemu se radi???

Meni MySQL + Apache + PHP radi bez ikakvih problema na Win95 bar sat vremena. Nikad ga ne resetujem zato sto zaglavi ili nesto slicno, vec zato sto softmodem u IBM Thinkpadu blokira (tj. softver mu blokira i ne moze se resetovati bez celokupnog reseta), a to je na svakih sat-dva (ponekad izvuce i do 6 sati).

Prema tome, koliko god dugo vam radi Windows sam od sebe, toliko dugo ce raditi i IRC server sa njim. Nece mu on zauzeti neke neophodne resurse (pa svi su vec zauzeti ako pogledamo ko ih kontrolise), pa prema tome ne moze ni uticati na rad Windows-a.

Poz.



ne znam da li si primetio da koristis linux soft koji je portovan na win :)))))
ja pricam o micro$oft software-u..
[ smjesko @ 03.07.2004. 22:57 ] @
a kako sada pomocu tog irc servera na winshitu da se konektujem sa udaljene masine mislim kako da dobijem npr irc.smjesko.com sta mi je potrebno kakva konekcija, ip i kako se tp uopste radi?
[ Limp Bizkit @ 06.07.2004. 21:15 ] @
m r v a - grjeshish...postoji josh software-a za Windows(IRC) tipa UnrealIRC-a...
[ Spirkowsky @ 15.07.2004. 01:46 ] @
Citat:
Limp Bizkit: m r v a - grjeshish...postoji josh software-a za Windows(IRC) tipa UnrealIRC-a...

Dečače, jesi li primetio da repliciraš na poruku staru 3 godine.
[ LaMpiR @ 22.08.2004. 22:42 ] @
ovi datumi su bas vidjljivi
[ leka @ 23.08.2004. 02:32 ] @
Sa http://ircd-hybrid.com/ se moze skinuti sors od Hybrid IRC Servera, koja se bez ikakvih izmena moze lako i brzo iskompajlirati u Cygwin okruzenju ( http://www.cygwin.org ) . Nisam siguran, ali pretpostavljam da je moguce isto uraditi i u MinGW+MSYS-u, ali nema smisla da pricam o onome sto nisam probao. U Cygwin-u sam kompajlirao nekoliko puta Hybrid i znam da to prolazi bez problema.
Kada se iskompajlira postoji lep nacin da se isti instalira kao punopravni Windows servis pomocy Cygwin Services (ovo imaju samo novije verzije Cygwin-a), tako da ce Vam se hybrid dizati po dizanju masine - automatski.
Konfigurisanje je isto kao i na GNU/Linux-u ili svakom derivatu UNIX-a...
[ LaMpiR @ 24.08.2004. 22:23 ] @
Ne znam. Na par servera gdje je hybrid skorz je glupo. Moras kucati sve da bi se identifikovo. /msg nickserv identify pasword
bezveze. Unreal je najbolji. Probajte server irc.bl-chat.com cak ima i servis za svoj licni vhost
[ leka @ 29.08.2004. 14:02 ] @
:) , ne, kad bolje razmislim - :)))))))))))))))))))))))))))))))))))