[ Rockford Rock @ 25.07.2006. 20:17 ] @
Zdravo ljudi,
od pre nekoliko dana koristim instant mesindžer Exodus, ali imam jedan mali problem . Radi se o tome da bi više voleo da podloga za pisanje poruka i za čet bude tamnija, a ne bela . Uspeo sam naći gde se menja boja za glavni prozor, ali nema mogućnosti da se promeni boja prozora za poruke i čet.
Instalirao sam i JAJC, ali ni tamo nisam našao ta podešavanja. Video sam da Tkabber ima tamnije skinove, ali nisam uspeo da instaliram taj klijent.
Ako neko ima nekakav tamniji skin za Exodus ili JAJC ( koji menja boju svih prozora) , molio bi da mi pošalje , jer pomoću gugla nisam ništa našao.
[ random @ 25.07.2006. 21:28 ] @
Jel si probao Tkabber Starpack?
[ Rockford Rock @ 25.07.2006. 22:57 ] @
Hvala na savetu, instalirao sam po tvojoj preporuci Tkabber starpack. Nisam još našao skinove, ali sad s ovim imam drugi problem, ne prikazuje lepo slova s kvačicom. To u exodusu i jajcu radi. Jel imaš neki link odakle da skidam skinove
[ random @ 26.07.2006. 10:57 ] @
Imaš uz njega 10-ak gotovih "skinova", u *.xrdb fajlovima, a možeš i sam da ih modifikuješ (u pitanju su tekst fajlovi). Što se tiče slova, probaj da promeniš font na neki Arial ili Verdanu, ako već nije?
[ Shadowed @ 26.07.2006. 13:12 ] @
Btw, za jajc mozes koristiti i XP style-ove ("skinove" za Windows XP) tako da ti to povecava izbor.
[ Rockford Rock @ 27.07.2006. 16:45 ] @
Rešen problem. Kad je Shadowed napisao za xp style, probao sam da iz windowsovih podešavanja promenim boju podloge iz bele u tamniju, uspelo je. Naravno, uvek su najprostija rešenja zadnja koja mi padnu na "pamet".
Isprobao sam nekoliko jabber klijenata, i mada svi uglavnom zadovoljavaju moje potrebe, odlučio sam se za Jajc. On uspešno prepoznaje naša slova za kvačicama i prihvata ovo zatamnjenje podloge za poruke i čet.
Od isprobanih recimo Exodus neće da promeni boju podloge, a u tkabberu nisam nikako mogao da dobijem kvačice na slovima, bez obzira na font.
Hvala vam na pomoći