[ tantor @ 27.07.2006. 16:15 ] @
da li neko slucajno zna, da li uopste postoji nadogradnja firmware za ovaj model, a da to nije Gufiak (ne radi na ovom modelu), ili sa sajta mtz.softpedia. Googlovao sam,ali izgleda da nisam jedini koji to trazi.
Pre ovoga sam imao xoro 415 i kojim sa bio zadovoljan dok nije poceo da koci i da ne izbacuje diskove. odem jednim,dvaput pa i treci put u servis, sve u garanciji, e kad je izasao iz garancije tj. i 4-ti put isto, bacio sam ga u kantu.

ovaj 393 model je extra, samo sto imam problem sa titlovima, tj. suvise su sitni i nemaju srpska/hrvatska slova,pa bih ubacio FW ako postoji igde.

zahvalan unapred na svakoj informaciji

pozdrav
[ atomic @ 28.07.2006. 15:23 ] @
Kako stvari stoje za sada nema nigde na net-u modifikovanog FW-a koji radi. Moraćemo da sačekamo malo da neko uspe da napravi bekap FW-a sa samog plejera. Modifikovani FW sa http://www.pioneerfaq.info/ ne radi, originalni je inače skinut sa DV-490. A i Gufiak je navodno trenutno u vojsci pa svi čekaju da se vrati i nastavi sa radom.

Što se tiče naših slova dobijaju se lako, podrška već postoji u originalnom FW-a. U Initial Settings podesi jezik za subtitlove na Other i odaberi 'hr' ili 'sl' na primer. Ako postaviš jezik na 'hr' dobijaš naša slova na latinici, a ako postaviš na 'sr' dobijaš ćirilicu.
[ tantor @ 28.07.2006. 22:30 ] @
hvala za info. nisam znao to za hr ili sl. ja postavio na sr, pa vidim neke hieroglife kad treba da budu dj ili sh...pokusacu to kasnije. neverovatno, ali za sve te kineske kante FW barem svaka 3 meseca izadje novi, a za ove markirane nista ili nesto malo. za moj bivsi xoro je bilo na samom sajtu xoro-a. ne razumem, zar nije i pioneer-u stalo do toga da kupci imaju vece titlove i da bolje vide, tj. zar im nije u interesu da svaki model noviji ima vise opcija nego prethodni... takodje sam primetio da kada stavim dvd sa mp3 muzikom, ne postoji opcija random, sto bi bilo zaista lepo. provalio sam za sada semu da moram da napravim naziv filma, potpuno identicno kao i titl, pa onda kao ide sve kako treba ali samo ako je u formatu .sub,ali nije ni to problem, imam subtitle workshop koji sve resava, zaista je extra program. nervira me sto i dalje ne vidim folder, tj. ikonicu titla, nego on automatski povuce titl ako je podesen kako sam vec rekao. najvise bih voleo kombinaciju ovog pioneera sa FW od xoro-a starog, ali...
ako neko cuje za novi fw za 393, nek se javne na ovu temu, zaista bih se obradovao, pa makar i samo vecim titlovima, ne mora da budu sh, dj, ch na srpskom...
[ calexx @ 28.07.2006. 23:10 ] @
Izlaze i za brendirane, naročito za Pioneer, ali šta da se radi kad gufiak ima mali problem. ;) Možda i oni imaju civilno služenje pa uspe da nešto odradi. On inače rešava ovo što tebi smeta, veća slova sa našim znacima, random funkcija, ime titla ne mora da bude isto kao ime filma i još mnogo toga. Titl za sada ipak mora da bude u istom folderu, možda će to jednom da reše ali za sada mora da bude tako na MTK plejerima.
[ tantor @ 29.07.2006. 15:34 ] @
ajd sad mozda jedno glupo pitanje: sta su to MTK plejeri? vidim da pominju i neke silne cipove, i kao pioneer stavlja neke mediatec cipove, pa jel ima to neke veze sa FW, mislim, jel mogu da trazim na netu neki FW na osnovu cipa? unapred se izvinjavam, ali laik sam za to pa pitam vas, jer vidim da se razumete
[ calexx @ 30.07.2006. 02:01 ] @
Baš to, plejeri sa mediatek čipom. Ne možeš tako da tražiš, uglavnom ne može da se koristi bilo koji, moraš da čekaš konkretno za Pioneer 393. Verujem da će gufiak da to odradi ako uspe da malo pobegne od ostalih obaveza. Samo prati promene na pomenutom linku a i na gufiakovom sajtu ... tj ja ionako to često posećujem pa ću sigurno da najavim.
[ tantor @ 30.07.2006. 09:12 ] @
ono sa podesavanjem jezika na hr ili sl, funkcionise sa domacim slovima dj,sh,ch...tako da bar nesto sada imam. evo koliko je proslo vec, 3 dana kako sam vlasnik pomenutog plejera, i stalno nailazim na stvari koje me zaista nerviraju,a nadam se da ce militarisani gufiak resiti sve probleme toga,kako bar vi kazete.
screensaver je uzasno dosadan a nema opcija da se iskljuci, kao i ono automatsko gasenje nakon 30 minuta nekoriscenja. extra je stvar sto divx format moze da nastavi nakon prvog klika na stop tj. tamo gde si stao,ali sta vredi kad se ugasi nakon 30 minuta (moram brze da rucam),pa onda ajd sve ponovo, i to jedino da se vratis premotavanjem na vreme gde si stao, jer ne moze da ukuca odredjena minutaza pa da prekocis gledani deo filma a ima opcija za to ali samo za dvd format. ostalo sam vec nabrojao. mislim, oseti se mnogo mnogo kvalitetnija izrada od sugavog xoro-a ciji se ivice turpijom i smirglom obradjivali. nije sad da pljujem po pioneer-u, narocito je vrhunski kvalitet zvuka primetan na 393, i dalje mi nije jasno zasto to sve nema na original fw. mnogo je lose sto sami prodavci ne znaju da objasne i gledaju kao tele kad ih pitas nesto oko fw,a za titlove kad pitas uvek kazu da cita sve samo da bi prodali. ovaj plejer sam kupio ne planirajuci, u naletu, i zato mrzim kreditne kartice.
izgleda da sve zavisi od gufiaka, da je jedini koji radi te stvari za pioneer. na nekoliko sajtova sam nasao da ima da se skine fw za druge modele i svi naglasavaju da je gufiak majstor i svi su zadovoljni njegovim fw. moracu da cekam da se vrati iz armije,nema sta.

koji je bas njegov sajt, pa da i ja mogu s vremena na vreme da odem i vidim?
[ calexx @ 30.07.2006. 12:48 ] @
Znam da je bilo primedbi na screensaver i automatsko gašenje ali se ne sećam kako je to rešeno. Možda bi mogao da pogledaš šta je ispravljano na prethodnim plejerima, možda ima reči o ovome.

Zašto se prave ovakvi divx plejeri ... to se i ja oduvek pitam. Ne verujem da niko od proizvođača nije primetio da su fontovi toliko sitni da ne mogu da se čitaju sa normalne daljine a i onako beli bez podloge ... Za rasporede može da se razume ali to je nekako i rešeno. Prodavce ne mešaj, oni priuče kako da nekom uvale robu a najčešće kažu da čita sve titlove. Kad počneš da pitaš detaljnije, na kraju se ispostavi da čitaju titlove koji su usnimljeni na film. :))
Pionire rade još neki, povremeno proveravaj http://www.pioneerfaq.info/ a mislim da je gufiakov http://forum.pioneerdivx.net/ pa overavaj i to mesto.
[ atomic @ 24.08.2006. 12:36 ] @
Najzad su se pojavili originalni (1.16) i modifikovani FW za DV-393. Doduše modifikovani FW je samo sa fontom za CP1252 što znači da nema naših slova. Ipak sada već možemo da se nadamo da će se uskoro pojaviti i bolje modifikacije.

Link: http://www.pioneerfaq.info/eng...=DV-393&question=Firmwares

Vodite računa, tek je danas sve postavljeno, možda je bolje sačekati par dana da se vidi da li je neko prijavio probleme sa firmverom.
[ tantor @ 24.08.2006. 17:45 ] @
ajd ako neko od vas istestira ovo, nek malo prokomentarise taj FW. Vama vise verujem nego na pioneerfaq. Sacekacu par dana ipak za skidanje.

Hvala na dojavi.
[ Duh sa Sekirom @ 30.08.2006. 08:25 ] @
Tantor wrote:
Citat:
screensaver je uzasno dosadan a nema opcija da se iskljuci, kao i ono automatsko gasenje nakon 30 minuta nekoriscenja. extra je stvar sto divx format moze da nastavi nakon prvog klika na stop tj. tamo gde si stao,ali sta vredi kad se ugasi nakon 30 minuta (moram brze da rucam),pa onda ajd sve ponovo, i to jedino da se vratis premotavanjem na vreme gde si stao, jer ne moze da ukuca odredjena minutaza pa da prekocis gledani deo filma a ima opcija za to ali samo za dvd format. ostalo sam vec nabrojao.


Možeš druže na miru da ručaš po 32 ugriza za svaki zalogaj ;). Ovaj dvd player ima opciju ukucavanja određene minutaže i za divx.

U Meniju ideš na opciju PLAY MODE -> Search mode -> Time search. Ukucaj npr. 3745 na daljincu i ENTER. Film kreće iste sekunde od te pozicije 37min 45sec sa sve titlom.

pozdrav
[ tantor @ 30.08.2006. 14:46 ] @
Citat:
Duh sa SekiromTantor wrote:


Možeš druže na miru da ručaš po 32 ugriza za svaki zalogaj ;). Ovaj dvd player ima opciju ukucavanja određene minutaže i za divx.

U Meniju ideš na opciju PLAY MODE -> Search mode -> Time search. Ukucaj npr. 3745 na daljincu i ENTER. Film kreće iste sekunde od te pozicije 37min 45sec sa sve titlom.

pozdrav



hvala. provalio sam to nakon par dana koriscenja. ima li neki nacin da se iskljuci automatsko gasenje nakon pola sata, ili moram da cekam neki novi fw? za titlove sam provalio da moraju biti subviewer 2.0 da bi mogao citati, i da avi i sub fajlovi moraju imati identican naziv. mozda moze jos neke titlove moze da cita, ali svejedno mi je kad ionako za skoro sve moram da radim konverziju,a ovo sam vec provalio. subtitle workshop mi sve odradjuje sto treba. jos samo da su veca slova...
jesi ti probao ovaj novi fw sto je napisao atomic?
[ Duh sa Sekirom @ 30.08.2006. 18:25 ] @
Nisam probao novi fw, retko kad gledam u titlove ali mislim da može da čita i .srt bez problema, naravno samo kada se poklapaju nazivi titla i filma.
[ calexx @ 30.08.2006. 20:39 ] @
Citat:
tantor: jesi ti probao ovaj novi fw sto je napisao atomic?
A što ti ne probaš pa da preneseš ostalima kako je prošlo? ;) Ja nemam taj plejer ali da sam ga kupio, isto veče bih probao, ne bih mogao da čekam.

edit: sad sam pogledao, kod gufiaka postoje dva f/w za ovaj plejer, od 21. avgusta i od juče. Poljski sam prilično zaboravio pa može neko ko se više razume da pogleda koliko su uspeli.

[Ovu poruku je menjao calexx dana 30.08.2006. u 21:50 GMT+1]
[ calexx @ 30.08.2006. 20:45 ] @
Citat:
Duh sa Sekirom: Nisam probao novi fw, retko kad gledam u titlove ali mislim da može da čita i .srt bez problema, naravno samo kada se poklapaju nazivi titla i filma.
• Some external subtitle files may be
displayed incorrectly or not at all.
• For external subtitle files the following
subtitle format filename extensions are
supported (please note that these files are
not shown within the disc navigation
menu): .srt, .sub, .ssa, .smi
• The filename of the movie file has to be
repeated at the beginning of the filename
for the external subtitle file.
[ tantor @ 30.08.2006. 22:12 ] @
Citat:
calexx: A što ti ne probaš pa da preneseš ostalima kako je prošlo? ;) Ja nemam taj plejer ali da sam ga kupio, isto veče bih probao, ne bih mogao da čekam.

edit: sad sam pogledao, kod gufiaka postoje dva f/w za ovaj plejer, od 21. avgusta i od juče. Poljski sam prilično zaboravio pa može neko ko se više razume da pogleda koliko su uspeli.

[Ovu poruku je menjao calexx dana 30.08.2006. u 21:50 GMT+1]


nemam herca za to jos uvek dok imam dobar vid, ali da nemam, verovatno bi i ja to odmah po pojavljivanju uradio. frka mi je covece, znam komsiju koji je ubacio fw za njegov cini mi se mustek i posle toga je mogao u kantu da ga baci,mrtav, a isto je skinuo sa neta, nekog sajta...tako da...ipak bih sacekao malo da vidim jel ostao neko ziv,pa cu i ja onda da ga ubacim. bolje na tudjim greskama...kapiras? ja zato pitam da nije neko slucajno probao, da znam.
[ calexx @ 30.08.2006. 22:25 ] @
Jasno mi je to, ni meni vid nije oslabio ali osim većih slova ima još poboljšanja tipa outline i promena boje slova, podrška za SACD i DVD-Audio, neke dodatne funkcije ... Naravno da sam čitao o iskustvima ali i o rešavanju u slučaju da pođe loše. Ne bi me potreslo i ako se baš desi maler, ne bi bilo prvi put da ostanem bez nečega, pa sve se lako ponovo kupi.
[ tantor @ 30.08.2006. 23:07 ] @
evo uradio sam, ubacio sam onaj gufiakov drugi fw, od juce sto stoji. prva losa stvar sto uopste nema OSD (glavni meni) na engleskom, nego poljski,francuski,nemacki,spansi i italijanski???? to mi nije jasno,ali ajde...nemacki znam po malo,snaci cu se. nova slika na ekranu ili wallpaper, ne znam kako se to vec zove, nema screensaver (uraaa) i hvala Bogu VECA SLOVA SA ZATAMNJENOM PODLOGOM. toliko sam za sada primetio novih stvari, jos par dana cu da cackam pa cemo da vidimo. zaista mi nije jasno zasto nema na engleskom, a ima na spanskom??? valjda ce neko primetiti to...dakle sljaka sve kako treba al na poljskom i ostalim jezicima

-automatsko gasenje nakon 30 min je i dalje aktivno

[Ovu poruku je menjao tantor dana 31.08.2006. u 00:42 GMT+1]
[ calexx @ 30.08.2006. 23:20 ] @
Proveri još malo, uglavnom im svi imaju default na poljskom ali uz malo traganja se nađe i engleski. Tako je bilo kod mene, možda ovog puta nema mada bi me čudilo. Baš ću da pogledam piše li nešto o tome ... tj da vidimo prvo šta će da ti odgovore. ;)
[ tantor @ 30.08.2006. 23:31 ] @
vidim pratis tamo. ajd ako odgovore nesto na moje molitve, obavesti me, mada mi se cini da sam stiklirao da mi posalju email kad odgovore. i ja cu s vremena na vreme da posetim taj forum. ubi me onaj poljski, oci mi ispadose.
reci mi, ako znas, ako ja sad hocu da se vratim na originalni fw, hoce se sve vratiti na staro ili tu moze da bude problema nekih?
[ calexx @ 30.08.2006. 23:54 ] @
Ako imaš originalni F/W onda ne bi trebalo da ima problema. Ja sam svojevremeno hteo da nešto uporedim pa sam promenio tri firmwera po tri puta u toku večeri. Skoro sam ubacio poslednji pa mi se nije svideo pa vratio prethodni a onda ukapirao gde sam grešio i opet stavio najnoviji.
Zar stvarno nema engleskog menija??
[ tantor @ 31.08.2006. 00:06 ] @
zaista nema. pretrazio sam ceo meni, nigde nema. nudi engleski za audio, titlove,...ali za OSD nema.videcemo da li ce mi odgovoriti na forumu tamo. ne znam kako je za druge modele pioneer-a, ti kazes da isto nisi mogao da nadjes pa si ga izvukao negde. valjda ce staviti u sledecim verzijama
[ tantor @ 31.08.2006. 14:32 ] @
ipak je tu i screensaver , neki bas bezveze.
[ Duh sa Sekirom @ 31.08.2006. 15:23 ] @
Evo i ja sam instalirao 0.2 verziju. nasao sam i podesavanja za velicinu slova. Slova kod .idx titlova su perfektna dok kod .sub i .srt nekako isprekidano izgledaju.

"Change the language code for the size of the fonts you want as follow:

The biggest fonts:
tr 2018

Almost biggest fonts:
ji 1009
iw 0923

Big fonts:
russian 1821
sr 1918
mk 1311
bg 0207

Still quite big fonts:
sq 1917
sl 1912
sk 1911
ro 1815
hr 0818
hu 1821
cs 0207 "

Meni je lepsi bio onaj wallpaper za logom pioneer nego ovaj sa kamenjem, ali ajde. Možda vrate engleski meni u sledećoj verziji. Eto za sve koje interesuje ova verzija 0.2 za sada radi dobro.
[ Duh sa Sekirom @ 31.08.2006. 18:26 ] @
Evo ja prebacio iz originalnog fw u fw ver 0.2 engleski jezik, pa ako se neko prijavljuje da isproba nek se javi. Ja nisam imao *uda.
[ calexx @ 31.08.2006. 18:31 ] @
Postoji gomila alata za MTK firmware, često sam nailazio i na sajtove sa wallpapersima i slično pa ima načina da se to promeni. Ko nema ono, onda čeka da neko drugi to sredi ... tako sam i ja radio. ;)
[ Duh sa Sekirom @ 31.08.2006. 18:53 ] @
Ipak sam probao i radi sve extra. Znaci sve sto ima fw ver0.2 samo umesto poljskog menija ima ENGLESKI. Ako me ne bude mrzelo prevescu i na srpski.

Ako je neko zainteresovan saljem!

[Ovu poruku je menjao Duh sa Sekirom dana 31.08.2006. u 20:13 GMT+1]
[ tantor @ 31.08.2006. 20:45 ] @
Citat:
Duh sa Sekirom: Ipak sam probao i radi sve extra. Znaci sve sto ima fw ver0.2 samo umesto poljskog menija ima ENGLESKI. Ako me ne bude mrzelo prevescu i na srpski.

Ako je neko zainteresovan saljem!

[Ovu poruku je menjao Duh sa Sekirom dana 31.08.2006. u 20:13 GMT+1]


ajd posalji na [email protected] , ubi me i ovaj nemacki...tek danas sam provalio da gufiak nudi i taj mtk program za sredjivanje/pravljenje fw. hvala zagor-te-nej unapred
[ StAnO1E @ 31.08.2006. 21:06 ] @
Molim te posalji i na [email protected]
hvala unapred
[ Duh sa Sekirom @ 31.08.2006. 22:31 ] @
Poslao sam. Pozdrav ;)
[ tantor @ 31.08.2006. 23:12 ] @
meni nesto ne fukncionise...na nemackom mi kaze da ovaj disk ne moze da se pusti,a uradio sam isto sto i sa prethodnom nadogradnjom fw??? imas li neko ideju? jesi ti uspeo StAnO1E ?
hvala zagore u svakom sl.
[ Duh sa Sekirom @ 01.09.2006. 00:11 ] @
Kada rezeš u Neru uključi opciju NO MULTISESION, zatim kod ISO stavi da je Mode1, ISO 9660 Only, Max of 11=8+3 chars (level 1), label stavi PIONEER (sve velikim slovima), kod Burn stavi Disc at Once i izaberi najmanju brzinu rezanja.

To bi trebalo da bude to.
[ Duh sa Sekirom @ 01.09.2006. 03:31 ] @
Evo gotov je i srpski, probao sam radi sve perfektno
[ StAnO1E @ 01.09.2006. 09:49 ] @
Stiglo, radi perfektno, slova u najvecoj varijanti su cak i prevelika za moj ukus.
Pozdrav i hvala jos jednom
[ atomic @ 01.09.2006. 13:47 ] @
Svaka čast! Jel možeš molim te i meni da pošalješ na [email protected]
Hvala unapred!
[ tantor @ 01.09.2006. 15:04 ] @
uspeo sam nekako. nero me je zezao. nije htelo ni sa podesavanjima koje si mi ti rekao zagore, nego mi je verovatno sestric cackao po kompu.
ajd kad uradis srpski, silji ga na istu adresu. na koju foru ti to radis? ja probao sa tim mtkremake ali sam shvatio da je ipak bolje da ja tu nista ne cackam, jer mi nista nije jasno gde sta treba da se stavlja. ono su za mene brojke i slova,a taj jezik ne znam da citam. vazno je da funkcionise ovo na engleskom makar.
[ Duh sa Sekirom @ 01.09.2006. 17:21 ] @
Citat:
atomic: Svaka čast! Jel možeš molim te i meni da pošalješ na [email protected]
Hvala unapred!


Nema na cemu atomic.
Poslao sam svima ovu verziju sa srpskim jezikom.

Citat:
tantor: uspeo sam nekako. nero me je zezao. nije htelo ni sa podesavanjima koje si mi ti rekao zagore, nego mi je verovatno sestric cackao po kompu.
ajd kad uradis srpski, silji ga na istu adresu. na koju foru ti to radis? ja probao sa tim mtkremake ali sam shvatio da je ipak bolje da ja tu nista ne cackam, jer mi nista nije jasno gde sta treba da se stavlja. ono su za mene brojke i slova,a taj jezik ne znam da citam. vazno je da funkcionise ovo na engleskom makar.


Bitno je da si uspeo, valjda neces imati problema sa ovim koji sam poslao.

Pozdrav svima.
[ white.stoned @ 01.09.2006. 18:58 ] @
ako nije problem poslat još jednom ...


[email protected]


hvala!
[ StAnO1E @ 01.09.2006. 19:19 ] @
Primetih jedan bag, naime desava mi se pri upotrebi najveceg fonta, tj pri odabiru language code tr 2018, da mi ne prikazuje drugi (donji) red subtitla.
[ Duh sa Sekirom @ 01.09.2006. 19:41 ] @
Posalji na onaj gufiak forum, da bi to sredili u sledecoj verziji.
[ tantor @ 01.09.2006. 23:39 ] @
strava. instalirao sam srpski. svaka ti cast. kazi mi molim te, jel to komlikovano da se radi u mtk remake? u cemu je fora,gde radis te izmene? ja taj mtk uopste nisam ukapirao, ali ima ko jeste hvala Bogu. tehnika vlada...a sve je pocelo od pre nepunih mesec dana kada nije ni postajao fw za 393,a sad furamo na srpskom. extra.

pozdrav i hvala
[ Duh sa Sekirom @ 02.09.2006. 10:32 ] @
U samom Tmkrem ne možeš da menjas skoro nista, moraš ga kombinovati sa jos mnogo drugih programa. Poseban program za jezike, poseban za wallpaper itd...

...poseban za titlove, polozaj titlova, menjanje ikonica....

[Ovu poruku je menjao Duh sa Sekirom dana 02.09.2006. u 17:02 GMT+1]
[ Vladimir Zaharijev @ 02.09.2006. 21:01 ] @
Zamolio bih Vas ako Vam nije tesko da i meni posaljete sredjen FW sa Srpskim menijem za DV 393 na [email protected]
Unapred zahvaljujem i Pozdrav
[ Duh sa Sekirom @ 05.09.2006. 15:34 ] @
Evo interesantne verzije sa srpskim jezikom:







[Ovu poruku je menjao Duh sa Sekirom dana 07.09.2006. u 18:35 GMT+1]
[ tantor @ 05.09.2006. 15:50 ] @
jel imas samo slike ili mozes i to da saljes na mail? ajd salji, deluje lepo
[ Duh sa Sekirom @ 05.09.2006. 17:15 ] @
Evo ako neko još uvek prati ovaj post pošto je bilo problema sa prikazivanjem .srt titlova u ovoj verziji FW-a:



Titl je bio spušten za jedan pixel pa je izgledalo kao da je isprekidan, sada je to sređeno pa ako je nekome ovaj problem išao na živce neka se javi da pošaljem.

[Ovu poruku je menjao Duh sa Sekirom dana 06.09.2006. u 17:09 GMT+1]
[ MiskoSD @ 06.09.2006. 21:23 ] @
Zamolio bih Duha ,ako moze da mi posalje sredjen fw sa srpskim menijem za dv 393 na: [email protected]. Pozdrav i Hvala.
[ Duh sa Sekirom @ 06.09.2006. 21:54 ] @
Poslato!
[ dmd @ 06.09.2006. 23:07 ] @
Ako može i meni danas sam ga kupio.
[ tantor @ 06.09.2006. 23:08 ] @
zagore, postao si trazena roba, sta da ti kazem. svaka cast
[ dmd @ 06.09.2006. 23:08 ] @
Ako imaš vremena molim [email protected].
[ serBIN @ 07.09.2006. 10:10 ] @
Duše molim te i meni (zbog spamera nema e-maila)

[Ovu poruku je menjao serBIN dana 10.09.2006. u 19:43 GMT+1]
[ Duh sa Sekirom @ 07.09.2006. 10:17 ] @
Šaljem u toku dana, pozdrav
[ Duh sa Sekirom @ 07.09.2006. 13:12 ] @
Mnogi su me pitali kako se reže CD (CD-RW) za instalaciju FW-a pa evo i toga:

Podešavanja u Nero Burning ROM-u za rezanje FW-a

















Tako narezan CD ubaciti u DVD player i na ekranu ce pisati da je
prepoznao UPDATE file (na jeziku na kom je namesten player) i da za
nastavak pritisnete PLAY dugme na daljincu.

Pritisnite PLAY i nakon par sekundi Player ce izbaciti disk. Disk izvadite i
ne dirajte nista dok player ucitava novi update (traje mozda 1 minut). Nakon
toga ce se player ugasiti i upaliti i novi FW je instaliran.

Pozdrav

[ tantor @ 07.09.2006. 14:17 ] @
duse, poslao sam ti nesto na mail. vidi jel ti moze pomoci
[ Duh sa Sekirom @ 07.09.2006. 15:11 ] @
Video sam, Extra, Hvala.
[ dmd @ 09.09.2006. 00:04 ] @


Hvala.
Voleo bih da me neko uputi koji editori (programi) se koriste za izmene.
[ MiskoSD @ 12.09.2006. 18:52 ] @
Na zadnjem delu pioneera postoje 2 cinc audio izlaza . da li mogu da se prikace neki zvucnici ( ako da, koje snage ?) ili sluze za povezivanje na stub, odnosno na pojacalo.I interesuje me u kojim opcijama se moze videti verzija fabrickkog fw (drug ga kupio danas, pa ga interesuje) Hvala.

[Ovu poruku je menjao MiskoSD dana 12.09.2006. u 20:03 GMT+1]
[ calexx @ 12.09.2006. 19:09 ] @
Možeš da uključiš bilo koje aktivne zvučnike i naravno stub ili pojačalo ali ne i obične zvučnike. Mislim, možeš ali nećeš mnogo da čuješ. ;)

Verzija se vidi na uobičajen način za Pioneer:

How tell which firmware version your player has:
HOME MENU, INITIAL SETTINGS, go to OPTIONS (dont enter the submenu), press "DISPLAY" on the Remote Control
[ MiskoSD @ 12.09.2006. 19:29 ] @
Ok, hvala, a ver. je 1.16.Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao MiskoSD dana 12.09.2006. u 21:19 GMT+1]
[ Duh sa Sekirom @ 13.09.2006. 10:21 ] @
Citat:
dmd: Hvala.
Voleo bih da me neko uputi koji editori (programi) se koriste za izmene.


Za izmene FW-a ja koristim MTKRemaker
za izmene pozadine MTKMpegTool01b1
za titlove MtkWindows_0.2
za jezik MTKLangTools01
[ the.nosonja @ 15.09.2006. 18:00 ] @
moze li i meni 1? - nema razlike ako je 393s?
ja sam navikao na engleski - samo me velicina slova muci (i koristim .srt)
hvala!!!!!
[email protected]
[ the.nosonja @ 15.09.2006. 18:39 ] @
skinuo sam si englesku verziju, ali mi ne pokazuje donji red titla - šta sad moram ipak nazad na male ili???
[ calexx @ 15.09.2006. 19:58 ] @
Da nisi stavio prevelika slova? Ono s znači silver dok je k od black pa nema problema zbog te oznake.
[ Duh sa Sekirom @ 16.09.2006. 07:50 ] @
Citat:
the.nosonja: skinuo sam si englesku verziju, ali mi ne pokazuje donji red titla - šta sad moram ipak nazad na male ili???


Poslacu ti na mail ovu verziju koju sam preveo na srpski. Za jezik titlova izaberi hr (0818) ili sr (1918) i slova ce biti ok.

poz
[ svetozar @ 18.09.2006. 06:34 ] @
Citat:
Duh sa Sekirom: Poslacu ti na mail ovu verziju koju sam preveo na srpski. Za jezik titlova izaberi hr (0818) ili sr (1918) i slova ce biti ok.

poz


Može li i meni fw sa srpskim na [email protected]?!
Hvala unapred!
[ Udovicic @ 18.09.2006. 12:47 ] @

Nakon čitanja ove teme, odlučio sam, da nabavim gore pomenuti uređaj, pa ako nije problem pošalji i meni modifikovani FW na:

[email protected]

unapred hvala
[ Duh sa Sekirom @ 18.09.2006. 16:16 ] @
Evo šaljem
[ ajeto @ 18.09.2006. 17:50 ] @
Bit cu jako zahvalan, jer ovaj http://www.pioneerfaq.info/eng...=DV-393&question=Firmwares ne prikazuje dobro čćđ

Preporucam da se firmware stavi na http://rapidshare.de/ da se ne mora bas za svakog slati ponovo...
[ TheLoner @ 19.09.2006. 11:56 ] @
Zagore, molim te da i meni posaljes firmware sa engleskim OSD na [email protected]
Puno hvala unapred
[ Duh sa Sekirom @ 19.09.2006. 12:48 ] @
Dobar predlog.

Kada dođem kući, staviću FW na rapideshare i link ovde pa može ko god želi da skine odatle.

Pozdrav
[ mIlAnO @ 19.09.2006. 15:53 ] @
koja je razlika izmedju pioneer dv-393-k i 393-s????
ako moze brz odgovor.....dal se moze isti firmware koristiti na oba?????
potreban hitan odgovor....
[ calexx @ 19.09.2006. 17:00 ] @
Pioneer 393-k je black a 393-s je silver.
[ mIlAnO @ 19.09.2006. 17:20 ] @
pa dal se moze koristiti firmware od duha se sekirom???????
[ calexx @ 19.09.2006. 18:16 ] @
Misliš da je on pravio FW za plejer određene boje? Zašto ne bi moglo?
[ Duh sa Sekirom @ 19.09.2006. 18:22 ] @
Firmware za Pioneer dv-393s i dv-393k:

http://rapidshare.de/files/33696333/Y3A01167.bin.html

[ mIlAnO @ 19.09.2006. 21:15 ] @
jel se moze ovo narezat sa nerom?????
ja probavam al meni neide......
vidim da je duh stavio uputstvo na trecoj stranici al meni nece,javlja se kao format pogresan.....

kako da se nareze sa nerom????
[ dmd @ 20.09.2006. 19:16 ] @
Hvala za alate.Ja sam skinuo:

MTK MPEG Tool 0.1 Beta
MtkBitmaps_0.2.6
MTKFlasher01a2
MtkFontCreator_0.6.5
MTKLangEditor02
MTKLangTools01
MTKMpegTool01b1
MTKReMaker023b2
MTKSubPatcher
MTKSubXY v1.0
MTKTool_1-29
MtkWindows_0.2
Multiregional_PALM
RegFri-Pioneer


Malo ću da čačkam.
[ mIlAnO @ 20.09.2006. 23:33 ] @
ipak problem u nero......ponovna instalacija nera resila problem....

hvala....

pozdrav....
[ HST @ 30.09.2006. 10:45 ] @
Evo ja jucer kupio doticni player,sve ok.
Jedino titlovi su presitni.Danas cu ga fleshati sa firmom od Duha pa javim dojmove.
[ HST @ 30.09.2006. 13:40 ] @
Evo flashao sam sa firmwareom,mogu reci da je napravljen odličan posao.
[ HST @ 02.10.2006. 14:07 ] @
Evo nakon gledanja par filmova titlovi su ok samo me intersira da li bi se eventualno mogli spustit malo niže od sadašnje pozicije, tj da su negdje pri dnu ekrana.
[ Duh sa Sekirom @ 03.10.2006. 08:25 ] @
MOgu ga se postave na bilo koju poziciju na ekranu. Za to se koristi program MtkWindows. Otvori FW u ovom programu i nadji Window 0x10 i odredi poziciju koju zelis. Samo posle snimi FW i to je to.
[ calexx @ 03.10.2006. 11:10 ] @
Gufiakovi FW za starije modele su uglavnom imali i opciju pomeranja titlova, možda bi mogao da se pozabaviš time pa i to ubaciš za ovaj plejer.
[ HST @ 03.10.2006. 12:52 ] @
Ne bi bilo loše,da ja ne petljam po tome s obzirom da nisam vičan tome.
[ stefacabor @ 08.10.2006. 07:52 ] @
Htedoh nesto da vas pitam. Pitanje je malo offtopic sto se tice fw-a ali je vezano za 393. Nameravam da kupim ovaj player pa me interesuje sta mogu da ocekujem od njega; prvenstveno se tice zvuka. Koliko je bolji zvuk ovog playera od technics-a slpg580 koji trenutno imam? Koje kable koristite na ovom playeru?
[ debelyxxl @ 08.10.2006. 14:33 ] @
jučer sam kupio ovaj dvd-j pa me zanima nekoliko stvari
1. čitao sam u novinama da je kod nekih memorija ograničena tako da FM nesmije biti veći od 1024 kb
2. da naziv cd-ja mora imati naziv po čipu ili čipsetu MEDIATEK
3. poslije greške dali se može čip restartirati ili što ako dođe do greške
molio bih za pomoć ako može
[ HST @ 09.10.2006. 08:19 ] @
Ajde ljepo pročitaj cijelu temu i dobit ćeš odogovre na svoja pitanja.
[ ckora @ 09.10.2006. 17:38 ] @
Pozdrav svima
Posto sam nov sa ovim uredjajima molim VAs da mi pomognete.
Citajuci sve ovo resio sam da i ja kupim jedan ovakav player.
Pitanje za sve je da li je to stvarno tako dobar player kako svi pisete???
I da li mozda u tom rangu postoji neki bolji iliti noviji koji isto tako sve cita.
Mislim na Divx titlove i nasa slova.
Unapred Vam hvala

ps:a sta mislite o PIONEER DV-490 i o PIONEER DV-696AV
[ stefacabor @ 09.10.2006. 20:09 ] @
pa znas kako kazu: koliko para toliko i muzike. dakle, za te novce po meni je to najjaci player u tom rangu i zato cu ga i kupiti kada skupim novce. inace 696 je jaci model i kosta oko 12.000 dinara; isto vazi i za 490. ali meni je za srce prirastao 393 i .....
[ debelyxxl @ 10.10.2006. 19:23 ] @
evo jesam i nisma našao
pa imam još jedno moj nero prži samo na min 8 brzini
je li to neki problem
[ MiskoSD @ 10.10.2006. 20:12 ] @
Ne !
[ HST @ 11.10.2006. 10:53 ] @
Evo nakon dužeg korištenja uređaja mogu reći da sam pomalo razočaran.
Ne znam da li je to samo meni ali uređaj je prilično bučan,navečer ako gledam neki film pogon se cuje vrlo glasno.
Mislio sam da nije do vrste diska ali ista stvar se događa neovisno o vrsti diska.
Također sam pokušao sa raziličitim brzinama snimanja ali opet isti rezultat.
Kakva su vasa iskustva u vezi s tim?
[ tantor @ 11.10.2006. 14:35 ] @
Citat:
HST: Evo nakon dužeg korištenja uređaja mogu reći da sam pomalo razočaran.
Ne znam da li je to samo meni ali uređaj je prilično bučan,navečer ako gledam neki film pogon se cuje vrlo glasno.
Mislio sam da nije do vrste diska ali ista stvar se događa neovisno o vrsti diska.
Također sam pokušao sa raziličitim brzinama snimanja ali opet isti rezultat.
Kakva su vasa iskustva u vezi s tim?


ja nisam imao tih problema. naprotiv, ako poredim xoro sa pioneerom, pioneer je vrlo tih. poneki disk kad pustim, cuje se pomalo,ali nista strasno... A sto se tice samih mogucnosti playera, kako si zadovoljan? zvuk, slika i to.... ja sam prezadovoljan, i cita bukvalno sve, sto mi se narocito dopada
[ HST @ 11.10.2006. 17:55 ] @
Sto se tice reprodukcije vrlo sam zadovoljan ali jedino me iritira to zujanje pogona kad vrti disk.
Dosta ljudi se također žalilo da imaju problema sa zujanjem tih pogona.
[ Erda @ 13.10.2006. 21:58 ] @
Zasto ja ne primjetim nikakve razlike ? Slova su i dalje mala.
Da li se moze promjeniti u firmware-u da ne moraju avi i sub biti istog imena jer kod mene su razliciti tako da ih ne prikazuje ?
[ MiskoSD @ 14.10.2006. 19:23 ] @
Kod mene je pioneer 393 izuzetno tih, za razliku od drugih dvd playera. Kvalitet videa, muzike i slika je odlican. Probaj fw od Duha sa sekirom i dobices veca slova za divx, i moras ubaciti kod , mislim 1918 za srpski prevod. Pozdrav.
[ Erda @ 15.10.2006. 19:58 ] @
Pa skinuo sam onaj sto je bio na rapidshare-u, to je valjda ta verzija.
Kako se ubacuje taj kod ?
[ svetozar @ 16.10.2006. 07:08 ] @
Citaj temu od pocetka, ili na brzaka pogledaj post Duha sa Sekirom na 3 strani.
[ damil @ 16.10.2006. 16:47 ] @
Čita li ovaj player divx 6, ako čita nek neko proba i neka iznese svoje utiske! Ima li nede lista playera koji citaju divx 6?
Hvala!
[ HST @ 16.10.2006. 21:18 ] @
Čita i DIVX6.
[ damil @ 16.10.2006. 22:16 ] @
Pa ima li neke bitnije razlike izmedju divx 5 i divx 6 verzije, da li je preporucljivo preci na varziju 6?
[ HST @ 17.10.2006. 09:49 ] @
Ovako jedno pitanje za Duha Sa Sjekirom.
Ovako kada gledam film koji se dosta uzak,pritisnim zoom rasiri mi se slika i to bude ok.
Ali nakon negdje 10-tak minuta pojavi se logo, čini mi se od Pioneera.
Da li se to može evennutalno negdje u opcijama od playera isključiti?
Kakva su vaša iskustva sa tim?
Ako se ne može to isključiti da li se eventualno može riješiti putem firmwarea,odnosno da se ovaj sad
firmware od Duha preradi da se ne pojavljuje ovaj logo kad se zumira slika.
[ sappy @ 27.10.2006. 14:40 ] @
Zašto uopće zoomiraš sliku, tako gubiš veliki dio možebitnog događanja na filmu..., a i k tome slika na filmu više ne bude tako oštra....
[ HST @ 27.10.2006. 16:32 ] @
Ne primjeti se bas neka velika razlika,a mene interesira da li je moguce da se taj logo makne.
[ Colchoner @ 27.10.2006. 17:23 ] @
ovaj forum mi je zaista mnogo pomogo do sada, upravo sam danas kupio Pioneer DV-393 i zahvaljajuci vama uspio popraviti font titlova (pitaj boga zasto svi proizvodjaci po defaultu napraviju ove male titlove za divx). imam samo jos jedno pitanje i nadam se, da na to jos nije bilo odgovoreno ovde. znaci, zanima me dali postoji neki firmware koji bih popravio problem sa folderima na dvd-ju. recimo kad imam po 4 ili 5 folderja na jednom dvdju i titlove u ti, folderima, nece nikako da mi jih otvori, na cd za sada jos nisam imao problema (cita sve, cak i .txt i ove fajlove koji nemaju istog imena kao .avi sto me je stvarno pozitivno iznenadilo). Hvala vec unapred za pomoc!

ps: ako to ne radi nikako me zanima, dali ce proraditi ako samo snimam filmove i titlove na dvd sve u isti folder
[ calexx @ 27.10.2006. 17:32 ] @
Ček, ti to radiš kada gledaš film koji je u 16:9 ili tako nekom obliku pa ga zumiraš da visina bude na celom ekranu a krajevi odu van? Mislim da postoji opcija u plejeru da to uradi umesto da zumiraš.
[ tantor @ 27.10.2006. 17:43 ] @
Citat:
Colchoner: ovaj forum mi je zaista mnogo pomogo do sada, upravo sam danas kupio Pioneer DV-393 i zahvaljajuci vama uspio popraviti font titlova (pitaj boga zasto svi proizvodjaci po defaultu napraviju ove male titlove za divx). imam samo jos jedno pitanje i nadam se, da na to jos nije bilo odgovoreno ovde. znaci, zanima me dali postoji neki firmware koji bih popravio problem sa folderima na dvd-ju. recimo kad imam po 4 ili 5 folderja na jednom dvdju i titlove u ti, folderima, nece nikako da mi jih otvori, na cd za sada jos nisam imao problema (cita sve, cak i .txt i ove fajlove koji nemaju istog imena kao .avi sto me je stvarno pozitivno iznenadilo). Hvala vec unapred za pomoc!

ps: ako to ne radi nikako me zanima, dali ce proraditi ako samo snimam filmove i titlove na dvd sve u isti folder


stavi film i titl u isti folder, s tim da ti naziv filma i titla bude identican, nebitno da li je dvd ili cd. sa identicnim nazivom filma i titla nema greske, sigurno cita. mozes tako 6 filmova da stavis npr: 1.avi-1.sub, 2.avi-2.sub,3.avi-3.sub,..... sve u isti folder i citace sve kako treba
[ Colchoner @ 27.10.2006. 22:24 ] @
ovo kontam za ubuduce, ali zanima me dali je moguce na bilo koji nacin otvoriti ove titlove u folderima koji nemaju isto ime kao film. pitam zato sto imam na hiljade filmova vec snimljenih i kako izgleda ne mogu da napravim nista ako je npr. film x.avi in titl y.sub ili slicno. dali postoji rjesenje?
[ tantor @ 28.10.2006. 14:38 ] @
tu ces vec imati problem. znam da kod onih kineskih kanti to moze. titl je kod njih nezavistan od filma, tako da je mogao da bude i drugaciji naziv.
mislim da moze da cita drugaciji naziv samo kad je u nazivu titla na kraju _ser.sub ili _eng.sub ili _hr.sub, jezicka oznaka. tada ga automatski ocitava.
kod pioneer-a cak ne mozes ni da vidis fajl sa titlom na tv-u. nadam se da ce misliti o tome pri pravljenju buducih fw.

kupi dvd-rw diskove pa sredis avi i titl fajlove, narezes i gledas sta te stare filmove,a kolekciju cuvaj kakva jeste, da ne bacas pare na gomilu diskova ponovo. po meni je to trenutno najjednostavnije resenje
[ MiskoSD @ 28.10.2006. 18:12 ] @
Da li postoji mogucnost da se preko novog fm, softverski resi problem Volume tastera.Tj da se iskoristi tasteri lavo-desno, gore-dole za pojacavanje i smanjenje zvuka.Dvd sam povezao na sistem 2.1, pa je postalo malo dosadno da okrecem tocak za pojacavanje i smanjenje zvuka..Pozdrav.
[ calexx @ 28.10.2006. 18:15 ] @
Može i kod firmiranih, moj Pioneer 470 čita titlove sa bilo kojim imenom, jedini uslov je da su u istom folderu gde i film. Za sledeću serija plejera (380 i 585) je trebalo da se baš mnogo čeka dok su rešili taj problem ali sad i kod njih to može. Ove najnovije izgleda još uvek muči taj problem, verovatno se čeka da se gufiak vrati iz vojske. ;)
[ calexx @ 28.10.2006. 18:20 ] @
Citat:
MiskoSD: Da li postoji mogucnost da se preko novog fm, softverski resi problem Volume tastera.Tj da se iskoristi tasteri lavo-desno, gore-dole za pojacavanje i smanjenje zvuka.Dvd sam povezao na sistem 2.1, pa je postalo malo dosadno da okrecem tocak za pojacavanje i smanjenje zvuka..Pozdrav.
Sigurno može samo je pitanje ko će to da uradi. Gufiak je to postavljao na tastere čini mi se 1 i 4, drugim tasterima je moglo da se smanji osvetljenje displeja ... mnogo dodatnih funkcija u novim F/W.
[ MiskoSD @ 28.10.2006. 19:18 ] @
Ovo bi bila dosta korisna funkcija da se odradi. Mozda bi Duh sa sekirom, i sa svojim alatima mogao to da odradi .Pozdrav.
[ senjur @ 31.10.2006. 13:52 ] @
mogu i ja da dobijem negdje ovaj firmware? hvala...
[ MiskoSD @ 04.11.2006. 06:47 ] @
Imas na cetvrtoj stranici ove teme ,direktan link za fw srpski final. Pozdrav
[ senjur @ 05.11.2006. 10:28 ] @
Eto našao... Hvala.
[ KevinSpejsiSpenserTrejsi @ 06.11.2006. 20:39 ] @
Da li ovaj firmver otključava zone?
[ HST @ 06.11.2006. 20:54 ] @
Ne znam tocno jer nemam nijedan dvd iz neke druge regije.
[ calexx @ 06.11.2006. 22:15 ] @
Probaj ono što je radilo sa starijim Pioneer plejerima, ako prođe onda je verovatno OK:

Q: How to make my DVD player Multiregion?

A: By holding down the <enter> key on the remote control (secondary function)
for a few secconds. To get back on reggion that was used before set to
reggion free hold for a few secconds Clear key on remote control.
[ Nikola_BGD @ 10.11.2006. 21:40 ] @
Ovaj, a kako da skontam koja mi je verzija firmvera ??

Kad udjem na initial settings pa predjem na polje options i pritisnem display dobijam da mi je firmware YDA6525A .

Sta to dodjavola znaci ??

EDIT:

C'mon ppl, imal neko ideju ? Svrbi me prazan cd da ga flashujem, al zanima me koju ver imam, da ne ispadne da je novija od ovog modovanog. Dosta bi mi znacilo da ubacim srpski meni tako da moji mogu da se snadju, a i slova su na ovom monm previse sitna...

jos sam nesto 'teo da pitam al zaboravih... A, da. jel ovaj fw sto ima da se skine sa rapidshare regionfree ?

[Ovu poruku je menjao Nikola_BGD dana 11.11.2006. u 00:25 GMT+1]
[ calexx @ 11.11.2006. 21:16 ] @
Nemam 393 ali koliko vidim, original ima drugačiju oznaku pa izgleda da je tvoj menjan. Možda bi oni sa tim plejerom mogli da pogledaju kako kod njih piše. Kada i gde si ga uzeo? Možda je neko već nabacio sređen F/W.
[ Nikola_BGD @ 11.11.2006. 21:56 ] @
Ne znam da li je u redu da napisem gde sam uzeo, ali uzeo sam juce u jednoj firmi koja ima trenutno neke izlozbe u domu sindikata. Ne verujem da je menjan firmware, a cisto me zanima koja je ova moja ver, pre nego sto ga prefleshujem, sto jedva cekam da uradim, posto su slova ultra sitna..

Inace, ja sam istripovao da ja u stvari ne znam da protumacim verziju, al ispada da je neka totalno leva oznaka verzije u pitanju...
[ calexx @ 11.11.2006. 22:37 ] @
Dovoljno je i ovoliko, mislio sam da li si uzeo od nekog ili kupio zvanično. Nije baš mnogo leva verzija, našao sam (ali na nekom jeziku koji baš i ne razumem) da su pitali ali ne znam odgovor. ;) Inače je zvanična verzija 1.16 i zove se Y3A01160 a baš bi neko ko ga ima mogao da napiše kako je kod njega. Možda je za neko drugo područje pa drugačija oznaka.
U svakom slučaju bih ja stavio novi F/W ako je problem sa titlovima.
[ Nikola_BGD @ 12.11.2006. 09:05 ] @
Ok, kontam da je to ko zna koji fw, samo mi nije jasno odakle on tu.
U svakom slucaju cu verovatno ipak flashovati.

Nego primetio sam da mi divx-e koji su skinuti sa ntsc dvd-ova pusta na tv u ntsc formatu (koji moj tv ne podrzava pa su mi sugave boje). Kako ovo resiti ?
[ bukibd @ 22.11.2006. 16:37 ] @
Ja takodje imam fw YDA6525A a kupio sam ga normalno u prodavnici (renomiranoj ).
Pitanje je da li ja i Nikola smemo da flashujemo , ispravljam se , znam da smemo , medjutim ako nam ne uspe ili nam se ne svidi kako i gde da nadjemo taj fw YDA6525A da bi njme resetovali uredjaj (fw i nije tako los osim sitnih slova i nemogucnosti random f-je .
[ Dannman @ 22.11.2006. 21:31 ] @
ej ljudi nemogu skinut s rapid share. ako mi neko moze poslati hvala.
[email protected]
[ bukibd @ 23.11.2006. 09:57 ] @
Nikola , nista ne javljas .
Evo ja sam uradio upgrade i odlicno je .

Sada je fw YDA 6419 B .

Nisam jos provalio da li radi opcija za random ( pre svega zbog mp3 ) .
Javite u vezi toga !!!

Dannman , upravo ti saljem .
odradi ga propisno .

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 23.11.2006. u 13:40 GMT+1]
[ senjur @ 02.12.2006. 08:37 ] @
Zna li neko: prije par sedmica sam stavio ovaj firmware:Y3A01167.bin sa rapidshare-a, pa je sve radilo ko treba samo sam na nekim filmovima dobio screen flickering... onda sam probao vratiti na 1.16 original, pa sada ne prima vise da bi vratio na onaj novi Y3A01167.bin... javlja cant read disk a ubacio sam onaj isti kao i prije... zna li netko kako da ga flashujem na drugi firmware?
[ makib @ 04.12.2006. 11:57 ] @
1.Dali postoji resenje za pojacavanje zvuka sa daljincem?
2.Dali slusanje Mp3 muzike moze da bude Random,...?

Dali moze negde da se skine originalni (ili bilo koji fabricki) firmware za 393
Hoce li biti jos neki novi firmware i kada?
[ calexx @ 04.12.2006. 19:17 ] @
Oba pitanja su bila rešena na prethodnim Pioneer plejerima, proveri da li je i kod ovog. Prvo je na 1 i 4 na daljinskom a drugo valjda na surround.
[ MiskoSD @ 04.12.2006. 23:15 ] @
Na ovom modeli ne jos ,za sada !
[ calexx @ 04.12.2006. 23:27 ] @
Evo nešto relativno novo, od pre par nedelja, autor dinderi:

Making bigger fonts for Serbian and Croatian is not a big deal to do. I'll make some modification for you.
Showing subtitles with different names than movie name is a bit more complicated, and has to wait for Gufiak's free time.
Here you will find FW for dv-393 with bigger fonts CP1250 and English OSD. I hope you like it.
[ makib @ 05.12.2006. 06:23 ] @
Dali vec ima informacija da je neko probao taj fw i kako je zadovoljan?
Ja sam Player kupio pre 4 dana i (zbog obaveza) jos nisam ni probao divx jer mi je muzika na prvom mestu, tako da mi je najvaznije resiti problem sa pojacavanjem preko daljinca i prebacivanje u napr. Random - mod.
[ calexx @ 05.12.2006. 17:01 ] @
Budi ti prvi pa da ostali imaju informaciju. :) Ja sam iste večeri kada sam kupio plejer (Pioneer 470) probao tri F/W i izabrao najbolji. Kasnije sam ubacivao svaki koji se pojavio, ponekad vraćao prethodni i nikad nije bilo problema.
[ makib @ 06.12.2006. 06:55 ] @
Cim se pojavi fw koji omogucava pojacavanje zvuka preko daljinca i (za vreme slusanja muzike) prebacivanje na Random ili repeat ili... - instaliracu ga. Ovo ostalo mi stvarno nije ni potrebno, jer filmove slabo gledam. Ponekad pogledam neki snimak sa kamere i slike - na sta nemam zamerke.
Verovatno cu ubaciti ovaj fw na srpskom da bi eventualno moji mogli bolje da se snalaze
A dali negde mogu da skinem i originalni firmware, da bih mogao uvek da se vratim na staro (koje mi je za sada sasvim OK)

[Ovu poruku je menjao makib dana 06.12.2006. u 08:06 GMT+1]
[ calexx @ 06.12.2006. 10:40 ] @
Neko mora i da provali da je izašao takav firmware. ;) Ovaj inače nije na srpskom nego ima podršku za cp1250 a tek kad vidiš šta donosi novi, biće ti jasno da original i nije nešto. Inače možeš da ga nađeš na više mesta, kod gufiaka ili na ovoj adresi.
[ Udovicic @ 07.12.2006. 07:32 ] @
A, jel može neko da napiše šta donosi taj novi FW...

Inače imam i ja ovaj DVD i vrlo sam zadovoljan.

Mana su titlovi na DIVX-u, jesu mali, ali su čitljivi, tako da nisam menjao orginalni FW...

Pozdrav...
[ MiskoSD @ 07.12.2006. 16:42 ] @
Promeni ga !
[ makib @ 11.12.2006. 13:01 ] @
Dali je ovde neko dovoljno strucan da izmeni firmware i definitivno napravi mogucnocnost pojacavanja (i promene programa) pomocu daljinskog?!
[ lancia88 @ 11.12.2006. 14:16 ] @
Pozdrav,

kakve promene, odnosno, promene kog programa?

Ne znam nista o ovom playeru ali nije mi poznato da iti jedan poznatiji player nema mogucnost pojacavanja ali u sklopu tonskog dijapazona koji dozvoljava uredjaj za reprodukciju zvuka (recimo TV ili receiver, fiksni zvucnici itd.).
[ calexx @ 11.12.2006. 18:37 ] @
Da koristiš pretragu znao bi o čemu se radi. ;) Gufiak se bukvalno igrao firmwerom za prethodne dve serije (575/470 i 585/380) pa je ubacio na daljinski komande za pojačavanje, utišavanje i isključivanje zvuka, promenu intenziteta osvetljenja displeja plejera i još neke sitnice. Trenutno je valjda u vojsci pa nije radio ove nove modele, tako da to verovatno sada ne funkcioniše. Na njegovom sajtu su par puta komentarisali da za neke od tih funkcija (recimo da titl ne mora da se zove isto kao film) mora da se sačeka da ovaj završi vojsku jer oni ne mogu to da odrade.
Naravno da to može i na pojačalu/televizoru i slično ali ja recimo muziku slušam preko pojačala koje naravno nema daljinski i dobro mi dođe da mogu da pojačam ili utišam daljinskim od plejera. :)
[ makib @ 12.12.2006. 06:26 ] @
Tacno tako, dakle moram da ustanem i odem do pojacala svaki put kad hocu malo da pojacam ili smanjim zvuk. To me bas cudi - da brend kao Pioneer nema tu opciju, za razliku od mnogih drugih sh-modela. Nadam se da ce to neko vec resiti.
[ lancia88 @ 12.12.2006. 09:04 ] @
Pozdrav,

aaa, pa ako nema ni tako trivijalnu stvar, nisam uopste siguran koliko mu brand moze pomoci kod odlucivanja za kupovinu. Naravno da je danasnji standard po pitanju komfora da sve radis jednim daljincem a ne da ih menjas kada zelis da nastelujes ton...svasta od Pioneera... A te "promene programa", o cemu se tu radi?
[ makib @ 12.12.2006. 09:53 ] @
Pa neki ljudi ovde govore da imaju programe sa kojima se edituju firmweri i prilagodjavaju individualnim potrebama ili im se popravljaju poneki nedostatci. Pomenuti Gufiak (iz Poljske) je master u tom poslu, ali je u vojsci, pa koliko mi se cini ipak niko drugi to ne ume da uradi konkretno. Svi ga cekamo...
[ MiskoSD @ 12.12.2006. 19:08 ] @
Duh sa sekirom ...moze !!!
[ calexx @ 12.12.2006. 21:38 ] @
Da li je ko probao onaj F/W koji sam pomenuo neku poruku ispred, to su radili Poljaci iz gufiakove ekipe? Možda im je to već poznat detalj pa ga ubacuju.
[ supertovar @ 13.12.2006. 15:23 ] @
Pozdrav svima

Pratim ovu temu od početka do kraja,zbog vas sam kupio navedeni PIONEER DV-393-3, kupio sam prazan CD, snimio ga po uputama koje sam nasao na forumu ubacio ga i kaze mi "can't play disc"
Uredjaj je novi kupljen prije par dana ima li netko volje da mi pomogne bilo putem foruma ili ICQ-a, puno vam hvala! U čemu može biti problem?

Moj broj od ICQ: 318761828
Yahoo: ndubljevpravo

Ako moze netko pomoc puno hvala!

[Ovu poruku je menjao supertovar dana 13.12.2006. u 17:01 GMT+1]
[ tantor @ 13.12.2006. 17:14 ] @
``Kada rezeš u Neru uključi opciju NO MULTISESION, zatim kod ISO stavi da je Mode1, ISO 9660 Only, Max of 11=8+3 chars (level 1), label stavi PIONEER (sve velikim slovima), kod Burn stavi Disc at Once i izaberi najmanju brzinu rezanja.

To bi trebalo da bude to.``
--------------------------------------------------------------------------------


ovo je bilo uputstvo Duha sa sekirom. Dobro pogledaj da li si bas sve odradio kako treba...i ja sam u pocetku imao problema sa narezivanjem,ali mene je zezao nero. Moguce i da sam cd koji si kupio nevalja. Najbolje uzmi neki cd-rw, jer ja sam unistio par diskova.

Kad ubacis cd u plejer, nista ne diraj dok te on ne pita.

Cekaj bre, koji je to sad PIONEER DV-393-"3" ???? Jel ova poslednja trojka mozda neka greska u kucanju, ili je to izaslo nesto novo?

ja nista vise ne menjam dok ne srede to sa redukcijom zvuka. Duh je odradio posao svetski...
[ supertovar @ 13.12.2006. 17:30 ] @
Ma greska umjesto trice je "S" imam slomljen prst pa tipkam jednom rukom! Oprosti!
Kako mislis da si imao problema sa narezivanjem, ja koristim verbatimove cd-e, mislim da od toga nema bolje, imam mali nini cd RW, pa cu na njega pokusavat, nisam nista niti dirao on je meni izbacio samo "cant read disc" i odma sam se prepao zato sam i pitao pokusat cu jos jednom po tutorialu za narezivanje ali sam 100% izveo na dobar način.
AKo ima još neki savjet, samo naprijed, jedva cekam da uspijem, zato sam ga i kupio, javim ako uspijem ako ne :(
[ tantor @ 13.12.2006. 17:38 ] @
imao sam problema sa nero-m.
nema veze sto je verbatim, jednom sam bacio pola kutije od 25 komada. i najbolji nekad zakazu.
pokasavaj....mora da hoce. imas uputstva i na onom sajtu pioneerfaq, prodji malo ovom temom od pocetka i naci ces par sajtova...
srecno

p.s. mora da zbog prsta nece da ucita....heheheh....nadam se da nije srednji
[ senjur @ 13.12.2006. 19:33 ] @
Zna li netko: sada imam gore firmware by zlatko (sa školjkom...) i titlove na tr, sve je ok, jedini problem (bitan): vidi se samo prva vrsta ali druga vrsta titlova ne... hvala na bilokakvoj informaciji...
[ tantor @ 13.12.2006. 20:28 ] @
menjaj fw. po mom misljenju, nije dobro podesen prikaz titlova.
ja sam pokusao da radim sa tim programima za pravljenje fw,ali zaista nisam imao zivaca, deluje mnogo zamrseno.
gde nestade duh sa sekirom....on je napravio dobar fw. dok je pravio fw, razmenjivali smo misljenja u smislu da li da spusti jos titl nize....znaci da taj fw nije dobro podesen
[ tantor @ 13.12.2006. 20:32 ] @
Citat:
supertovar: Ma greska umjesto trice je "S" imam slomljen prst pa tipkam jednom rukom! Oprosti!
Kako mislis da si imao problema sa narezivanjem, ja koristim verbatimove cd-e, mislim da od toga nema bolje, imam mali nini cd RW, pa cu na njega pokusavat, nisam nista niti dirao on je meni izbacio samo "cant read disc" i odma sam se prepao zato sam i pitao pokusat cu jos jednom po tutorialu za narezivanje ali sam 100% izveo na dobar način.
AKo ima još neki savjet, samo naprijed, jedva cekam da uspijem, zato sam ga i kupio, javim ako uspijem ako ne :(


BURNING CD:
In attachments you will find some ISOs.
Open Nero and close the "New Compilation".
File > Open > select the ISO > Open.
Burn that ISO file with this settings: Disc At Once, Finalize CD. Write the CD at speed 4x.

UPGRADING:
1. Turn on the player, and open the disc tray.
2. Put the Firmware Update Disc on the tray, and close the tray.
3. A screen will be displayed inviting you to push the "play" button to start the update.
4. The player will load the data, and the tray will open again. Remove the Firmware Update Disc from the tray now. Leave the tray open. The update process will complete in few minutes.
5. Wait until the update process finishes and the DVD logo is shown on the screen.

Attention: DO NOT unplug the power cable or turn off the player during the update process.

najčešće ljudi zaborave CD na koji snime firmware nazvati PIONEER

ovo sam kopirao sa neke druge teme,pa valjda ce ti pomoci supertovar
[ supertovar @ 13.12.2006. 23:49 ] @
Ma nije stvar do ničega već do moje glupe tambure, nisam sredio sve sa onim postavkama ispod iso itd...radi sve savrseno imam novu pozadinu novi firmware jeeeeee idem probat titlove i ostalo, hvala za trud puno svima!

EDIT: Evo sve fino radi, zadovoljan sam, doduse u stanu u kojem sam trenutno i testiram DVD je TV jako malen, tako da su i titlovi dobili onu crnu crtucu u pozadini izgledaju puno ljepše, valjda ce na 74cm tvu bit veci osim ako se ne mogu povecavat pomocu opcija??? Ako ikako moze neka netko kaze, imam velik dnevni boravak pa mi treba jos malo vece, sve u sve izvrstan posao!
[ supertovar @ 16.12.2006. 21:18 ] @
Duše

Molim te ako možeš da mi na [email protected] pošalješ malo veće titlove recimo za par brojeva veće ako je to ikako moguće i puno hvala, nesto kao sto je na TV-u slova od filmova, boldano. Puno hvala!
[ Mikrofiber @ 20.12.2006. 10:46 ] @
Kupih uredjaj u poznatoj radnji, zadovoljan, ne smetaju mi preterano ni sitni titlovi ni podesavanje jacine, ali mi zestoko smeta sto mi ne cita titlove razlicitog naziva od filma (a to je nekih 250tak filmova iz kolekcije). Da li je to reseno u FW "duha sa sekirom"? Ili u bilo kom drugom, zvanicnom mozda? I jos vaznije, da li gubim garanciju ako ga flashujem, i ako gubim, da li mogu da vratim stari FW (da ne bih izgubio garanciju...:) )?

[ HST @ 20.12.2006. 10:55 ] @
Rijesevanje naziva titla koji je razlicit od naziva filma ti nije rijesen sa firmwareom od duha.
Što se tiče garancije mislim da možeš vratit stari tj. orig firmware.nisam 100% siguran.
[ calexx @ 20.12.2006. 14:14 ] @
Izgleda da to nije lako rešivo, već sam citirao da gufiakova ekipa to ne može da uradi i da će da sačeka ovog da se vrati iz vojske. Verovatno njemu nije problem, to je sredio na svim prethodnim serijama.
Stari firmware može da se vrati pod uslovom da može da se nađe, nisam nešto gledao. Ja sam kod mog 470 nekoliko puta menjao pa između ostalog vraćao original par puta.
[ Mikrofiber @ 21.12.2006. 13:11 ] @
Hvala na odgovorima! Znaci ostaje samo da se nadamo da ce ovaj ziv iz vojske da izadje... Mada mi se cini da sam na onom poljskom forumu video da je bas on izbacio neki FW za naki Pioneer pre 20 dana?? A mozda samo nisam dobro razumeo poljski ...:)
[ vega2001 @ 21.12.2006. 23:13 ] @
Drustvo ima li kakav dobrovoljac da mi posalje taj FW by duh sa sekirom na [email protected]?
Ne uspevam da se probijem na rapidshareu nikako... Unapred hvala!
[ makib @ 31.12.2006. 12:29 ] @
Ljudi ima li Gufiaka ili nekog slicnog heroja da je napraio pojacavanje sa daljinca i odabir modova pri slusanju muzike???
[ MiskoSD @ 31.12.2006. 16:47 ] @
Jos neee !
[ makib @ 01.01.2007. 10:33 ] @
Nista, onda strpljivo cekamo. Nadam se da ce se ovde javiti prvi koji nesto sazna o tome. Ja skoro svaki dan pratim ovaj post da vidim ima li novosti.
Sretna nova svima!!!
[ puko @ 01.01.2007. 15:02 ] @
Postavio sam opcije u Neri kao na primjeru, zapržio firmware Y3A01167.bin na DVD-RW stavio u svoj Pioneer DV-393 ali ne buta. Sve navedene radnje ponovio sam 20 puta i ista stvar.
U čemu je prblem? Pomozite i ja bi velići font!!!!!!

HVALA!
[ HST @ 01.01.2007. 21:39 ] @
Ne snimaj na dvd-rw vec na obican cd,neces propasti za 0,50kn
[ calexx @ 02.01.2007. 14:06 ] @
Tek sad vidim da je napisao DVD-RW, mislim da to ne ide ali zato CD-RW završava posao.
[ puko @ 02.01.2007. 15:08 ] @
Hvala...Radi!!!

Spržio sam na novi CD-R i proradilo. Samo su mi i dalje titlovi nekako mali, mogu li se negdje povečati?
[ calexx @ 02.01.2007. 15:22 ] @
Jedino da probaš i ovaj firmware, možda su tu veći titlovi.
[ MiskoSD @ 02.01.2007. 17:50 ] @
Posle novog fw, moras u opcijama podesavanja titlova ubaciti kod ,za nas jezik, mislim da je 1918 i posle toga ce ti biti veca slova.Pozz.
[ fleaES @ 04.01.2007. 17:00 ] @
Na rapidshare-u se vise ne nalazi modificirani firmware Y3A01167.bin. Zna li netko gdje ga je moguce skinuti??
Tnx...
[ sstenks @ 04.01.2007. 21:29 ] @
Nalazi se ja sam ga skinuo juce ....ostavi mail ako hoces saljem ti ga ....
savrseno radi ja ga instalirao pre 15 minuta Duh sa Sekirom odradio je dobar posao.

Pozdrav
[ ginc @ 04.01.2007. 23:41 ] @
Ajde druze posalji ga i meni ako ti nije problem neuspevam nikako da ga skinem sa rapidshare-a a kupio sam danas tog pioneera,pa hocu da ga flesujem!Unapred sam ti zahvalan!Pozdrav!Neka ga neko possalje na imejl [email protected]

[Ovu poruku je menjao ginc dana 05.01.2007. u 01:13 GMT+1]
[ fleaES @ 05.01.2007. 08:47 ] @
sstenks evo maila:

[email protected]

Tnx!
[ ivicako @ 05.01.2007. 13:37 ] @
Posalji ga i meni ako ti nije problem nema ga vise na rapidshare-u. Mail: [email protected] Unapred hvala.
[ bgd @ 06.01.2007. 19:51 ] @
nema vise firmwarea duha sa sekirom na http://rapidshare.de/files/33696333/Y3A01167.bin.html

nega ga neko re-uploaduje na rapidshare ili bilo koji drugi free file server.
[ sstenks @ 07.01.2007. 17:53 ] @
Evo upravo sam ga upload-ovao..evo link.. http://rapidshare.com/files/10673661/Y3A01167.bin.html
[ vcuk @ 08.01.2007. 20:44 ] @
moze li fw na mejl [email protected]?

na rapid share moram da cekam, a kad prodje tih 45 min ne krece mi dl?!

hvala unapred
[ vcuk @ 09.01.2007. 08:04 ] @
hvala dizajn teroristi!

kako li dodje do tog pseudonima? :)

[ tony2007 @ 09.01.2007. 21:06 ] @
Lijep pozdrav cijelom drustvu,
molio bih pomoc!Kupio bih DVD prvenstveno za slusanje muzike, ne mogu se odluciti izmedju DV-393 (80 Eura), DV-490 (100 eura) i DV-585A (135 eura).Imali neko iskustva na ovom polju da me savjetuje sta da radim.Unaprijed Vam se zahvaljujem i pozdravljam.
[ puko @ 09.01.2007. 22:48 ] @
Crko Pioneer 393,
nakon što sam mu ubacio CD s FW-om Y3A01167.bin (jer sam malo modificirao skin).
Evo kako se to dogodilo: Ubacim CD a na TV-u se pojavi onaj okvir s onim tekstom o updateu i ja umjesto Play pritisnem Enter (ne znam ima li veze) i nakon 15 sek. DVD izbaci CD (čini mi se pre kratko za instalaciju). Kad sam ponovo pokrenuo DVD na TV-u sam vidio stari background i tada sam se počeo brinuti. Pritisnem menu kad ono samo dva četvrtasta kursora bez podloge koje sam mogao pomicati daljinskim ali ništa više od toga. Pošto nisam mogao isključiti DVD daljinskim izvukao sam naponski kabel pa ga opet ugurao i daljinskim uključio DVD, ubacio sam CD da ponovim instalaciju, međutim na TV-u samo onaj okvir ali sad bez infoa o updateu i to je bio kraj. Još jednom sam želio ponovio postupak ali DVD više nije reagirao. Znam da uzroci mogu biti različiti (moja pogreška, brzopletost, prženje itd.) ali sad to nije važno.

Pitam one koji nešto znaju - postoji li način da to riješim sam (nekakav reset nečega u kutiji ili da ga ostavim dan-dva bez napajanja, možda oživi) ili da to odradi servis jer garancija mi još vrijedi, - ako im kažem istinu hoće li mi riješiti problem besplatno?

Hvala!
[ HST @ 10.01.2007. 08:34 ] @
Mislim da bi se mogao mozda oziviti player preko serijskog kabela.
Nisam sto posto siguran.
[ bgd @ 10.01.2007. 14:59 ] @
"izvukao sam naponski kabel "

to nisi smeo da uradis tokom flesovanja ni pod razno.

evo uputstva ali nije bas jednostavno

How to recover a dead player using an serial cable
http://mtz.softpedia.com/index...sk=view&id=20&Itemid=2
[ puko @ 10.01.2007. 15:53 ] @
Citat:
bgd: "izvukao sam naponski kabel "

to nisi smeo da uradis tokom flesovanja ni pod razno.

evo uputstva ali nije bas jednostavno

How to recover a dead player using an serial cable
http://mtz.softpedia.com/index...sk=view&id=20&Itemid=2



Ma uputstvo nije tako komplicirano osim što je problem u ploči koja nije ista kao od DV-393 jer na ploči koju imam ne mogu pronaći oznake (GND, TX, RX, 3.3V) a ni mjesto gdje bi se serijski kabel trebao lemiti. Ipak sam to zavario na ploču u lijevom gornjem uglu kod oznake CP4001 i to direktno (PC-DVD) što je možda problem kod flešanja koje mi nije uspjelo. Mislim da bi ipak trebao odvojiti serijski kabel nekom premosnicom zbog ispravnog flešanja. Koristio sam serijski kabel od mobitela kojem sam na krajevima izdvojio bijelu, plavu, crnu i crvenu boju i MTK Tool v1.29 za flešanje.
Pokušat ću promijeniti redosljed boja pa to ponovo zalemiti.
Svaka informacija bi mi dobro došla. Dosta sam googlao ali sve upute za flešanje ne uključuju i fotografju ploče 393 modela.

Hvala svima!
[ puko @ 10.01.2007. 17:01 ] @
Evo i ploče. Žutim krugom označio sam mjesto gdje sam spojio serijski kabel.

[ makib @ 11.01.2007. 09:18 ] @
Dali sam dobro razumeo: ti si sam modifikovao taj firmware koji je modifikovao duh sa sekirom ili si samo prezueo sa http://rapidshare.com/files/10673661/Y3A01167.bin.html ?
Ako si ga menjao, sta si konkretno promenio? Mozda ce to moci da objasni sta se desilo. I nadam se da u tom slucaju neces opet instalirati tvoj firmware, nego ovaj sa linka.
[ puko @ 11.01.2007. 10:08 ] @
Citat:
makib: Dali sam dobro razumeo: ti si sam modifikovao taj firmware koji je modifikovao duh sa sekirom ili si samo prezueo sa http://rapidshare.com/files/10673661/Y3A01167.bin.html ?
Ako si ga menjao, sta si konkretno promenio? Mozda ce to moci da objasni sta se desilo. I nadam se da u tom slucaju neces opet instalirati tvoj firmware, nego ovaj sa linka.


Mijenjao sam samo skinove (podloge) na Zagorovom fimwareu i to nekoliko puta. Svaki modificirani FW uspiješno sam instalirao ali kod zadnjeg sve je krenulo po zlu. Sada mi treba samo uputa kako spojiti 4 žice na ploču i točan redosljed flešanja jer svoje sam kombinacije istrošio.

Hvala ti što se brineš zbog moje glupe brzopletosti.
[ sstenks @ 13.01.2007. 23:57 ] @
Novi Firmware za 393 izasao prekjuce ...

http://www.pioneerfaq.info/eng...=DV-393&question=Firmwares

Veliki pozdrav svima
[ calexx @ 14.01.2007. 12:26 ] @
Jedan detalj mi se ne sviđa:
Citat:
- Different sizes for DivX/Xvid subtitles* (readme included).

* Only Albanian, Danish, Dutch, English, Faroese, Finnish, French, German, Icelandic, Irish, Italian, Norwegian, Portuguese, Spanish and Swedish.
Vidim da se gufiak javlja po forumu, možda uskoro odradi F/W i za ovaj plejer.
[ gsehovic @ 16.01.2007. 08:40 ] @
Kupio sam 393 player i pored nagovoranja da uzmem X-Wave za koji mi je receno da cita sve i svasta. Od prijatelja sam uzeo par divx- diskova , crtanjaca da testiram i imam polovicnu uspesnost. Problem je u tome sto kod nekih filmova slika neprestano "igra" i crno-bela je. Na slici se uvek vidi i ispravan titl, dakle problem je samo u slici. Kad zaustavim takav film, cak i izbacim disk, slika nastavlja da igra iako je sada na ekranu Pioneerov znak!? Tek kada pustim neki drugi (ispravan film), slika se opet stabilizuje? U cemu je problem? Jeli probelem sa divx codec-ima?
[ calexx @ 16.01.2007. 10:53 ] @
Da li si prebacio na PAL sistem? Mislim da se to radi tako što pritisneš >> na plejeru pa ga onda uključiš i tako dok se na njegovom displeju ne ispiše PAL.
[ senjur @ 16.01.2007. 21:49 ] @
Tako je na kraju uputstva imas objasnjenje kako prebacivas izmedju pal ntsc
i auto mode-a... Medjutim sam sam potrosio mnogo zivaca da sam to sredio...
Lp
[ makib @ 17.01.2007. 07:43 ] @
@puko
Sta si uradio?
[ gsehovic @ 17.01.2007. 18:13 ] @
Reseno. Trebalo je setovati na PAL, a bilo je AUTO. Sada cita sve.
HVALA!
[ Mikrofiber @ 20.01.2007. 20:38 ] @
E, jel neko probao ovaj novi firmware, jel radi kako treba? koliko vidim i dalje nema podrsku za razlicite filename filma i subtitl-a??
[ sstenks @ 21.01.2007. 06:44 ] @
Ja sam ga probao ...
Samo je file browser odradjen tako da ti se sada vidi kompletan naziv filma, i jos nesto vezano za mp3
Po meni je firmware koji je modifikovao Duh-a sa Sekirom za sada najbolji, titl je savrsen ....

Veliki pozdrav svima
[ yugaja @ 23.01.2007. 14:40 ] @
vruce

http://www.pioneerfaq.info/eng...=DV-393&question=Firmwares

Håkan V3.0
Based on YDA6824A

1-22-2007
- Long filenames
- white subtitles outlined with gray
- Different sizes for DivX/Xvid subtitles* (readme included).
- Turned off preview of images/video in filebrowser
- Replaced background images. You can now see what TV-system the dvd player is set to.
- The pointer stays as it was in File browser and is not reseted any more
- Shuffle with MP3 on surround button, hold longer to have V.Surround
- Playe Mode with MP3 activated!(via Home Menu)
- Multiregional when Enter is pushed until the player turns off.
- Original region setting restorde when Clear is pushed until player turns off.
- Show all caracters in filename, foldername and when Display button is pushed instead of "_" *
- Dimmer function on 0 button, Hold longer to obtain: On, ½-light, Off
- White subtitles outlined with black!
- srt and idx timing bug fixed
- Bigger subtitle fonts for DivX all CPs.
- Second Function for < and > keys: Pressing and holding keys < and > faster and slower playback.
- Second Function for 1 and 4 keys : Pressing and holding key 1 increases volume and key 4 decreases volume.
[ HST @ 23.01.2007. 15:55 ] @
Odlicno, probat cu danas kad dodjem doma
[ HST @ 23.01.2007. 17:43 ] @
Meni sa ovim firmwareom drugi red titla je van ekrana niti je zasivljen.
Tipke 1 i 4 ne vrse kontrolu pojacavanj osnosno smanjivanja zvuka.
Ne prikazuje naziv titla unutar foldera itd

Poslao sam mu mail pa cemo vidjeti sto ce odgovoriti.
[ calexx @ 23.01.2007. 19:07 ] @
Mislim da je i dinderi izbacio svoju verziju, ovde je napisao nešto o razlikama a na poljskoj strani kompletne izmene ... ali to malo slabije razumem. Probaj i njegov F/W a možda i njemu napišeš komentar pošto sam video da hoće da ispuni želje. :)
[ HST @ 23.01.2007. 21:21 ] @
Koliko sam shvatio to je u biti biti firmware
[ fratelo @ 27.01.2007. 16:21 ] @
Probao sam danas ovu zadnju verziju koju je napravio Dinderi (Pioneer dv-393 - YDA6824A v.2.0 - Dinderi - Serbian&Croatian) odnosno ovaj ga je uz pomoc nekog naseg covjeka preveo(Hvala i Zlatku!)i cini mi se da je od do sada ponudjenih firmware najbolji, ima meni na nasem jeziku slova su velika i moze se odabrati njihova velicina, sa ili bez providne tamne pozadine.Browser je takodje lijepo uradjen,jedino mi se ne svidja onaj uvodni wallpaper kada upalite uredjaj crno-bijeli je.Takodje sam probao i firmware made by Hakan 3.01,to je u stvari skoro identican ovome od Dinderija,sto je dinderi u read me fajlu i napisao,slova su mozda i najbolja u ovom firmware da ne trepere.Dobra stvar je da izgleda njih nekoliko Hakan,Dinderi i Mtz, a mozda i Gufiak zajedno rade,odnosno pomazu jedan drugome,tako da ce u dogledno vrijeme firmware za 393 biti jos bolji i dotjeraniji,naravno da ne smijem zaboraviti ni naseg entuzijastu Duha sa sjekirom koji je takodje pomogao svojim radom svima nama.Ja sam kao i vecina ljudi ovdje samo korisnik,zato sam i zahvalan ovim ljudima na njihovom trudu, ipak to oni rade bez ikakve naknade,trose svoje slobodno vrijeme,zivce.....
[ cvetican @ 27.01.2007. 18:33 ] @
gde si skinuo taj fw
[ senjur @ 27.01.2007. 19:53 ] @
Moze da mi saljes ovaj fw? thnx
[ sstenks @ 27.01.2007. 21:24 ] @
Evo link za Serbo - Croatian by Dinderi

http://www.esnips.com/doc/41dd....0---Dinderi---SerbianCroatian
Pozdrav svima......sstenks
[ MiskoSD @ 28.01.2007. 17:25 ] @
Da li taj novi fw podrzava opciju smanjivanja i pojacanja zvuka ? Probao sam par fw i najzadovoljniji sam fw duha sa sekirom .pozzz.
[ HST @ 28.01.2007. 20:19 ] @
Ne podrzava,ali firmware je odlican.
Preporuka za isprobati.
[ calexx @ 28.01.2007. 20:23 ] @
Kako ne podržava? Jeste da kaže da ne deluje baš mnogo ali radi.
Citat:
Firmware for Pioneer dv-393 moddyfied by Dinderi
Version v.2.0
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Based on Official firmware YDA6824A.

New functions added, some bugs fixed, comparing to orginal firmware:
--------------------------------------------------------------------
- Hold small 'Enter' on numpad until the player turns off. Now it is region 0
- Hold 'Clear' untill the player turns off. It restores the original region.
- Shuffle function for MP3 under "Surround" button. For V.Surround hold the button longer!
- Pressing and holding keys < and > faster and slower playback.
- Pressing and holding key 1 increases volume and key 4 decreases volume - but just a very little
- VFD dimmer under '0' key on RC (hold this key longer to change VFD brightness)

- The pointer stays as it was in File browser and is not reseted any more
- Replaced screensaver
- Changed icons and some colors in the filebrowser
- New background and filbrowser
- Displaying first 50 chars of filenames/directories in filebrowser
- Support for longer filnames in File Browser
- Support for special chars in File Browser (250-255 chars are truncated)
- JPEG Preview disabled
- Playe Mode with MP3/WMA/JPG enabled
- Shows all characters in filename, foldername and when pushing Display on RC
- White Divx/Xvid subtitles outlined with black
- Removed grey subtitle background
- Fixed .SRT and .IDX/SUB subtitles timing bug
- Bigger fonts for divx/xvid subtitles
- Bottom aligned divx/xvid subtitles
- Changed dir line text - Y offset, font, text color and text length
- Pan&Scan mode enabled on all DVDs
- UOPs (User Operations Prohibited) disabled - but only partially
[ fratelo @ 28.01.2007. 21:37 ] @
Slozio bih se sa HST-om, da ne podrzava, jer je smanjenje,odnosno pojacavanje jedva primjetno,ono postoji,ali je minorno.
[ serBIN @ 28.01.2007. 23:31 ] @
Do sada sam koristio firmware DUHA SA SEKIROM
na dalje Dinderi v2.0 koji preporučujem svima!
[ cdragan @ 30.01.2007. 21:13 ] @
Citat:
fratelo: Probao sam danas ovu zadnju verziju koju je napravio Dinderi (Pioneer dv-393 - YDA6824A v.2.0 - Dinderi - Serbian&Croatian) odnosno ovaj ga je uz pomoc nekog naseg covjeka preveo(Hvala i Zlatku!)i cini mi se da je od do sada ponudjenih firmware najbolji, ima meni na nasem jeziku slova su velika i moze se odabrati njihova velicina, sa ili bez providne tamne pozadine...


Pozdrav.

Evo, ja sam od pre neki dan novi korisnik ovde često spominjanog DV-393 i, verovatno kao i većini, užasno mi smeta mali font za subtitlove pa reših da se upgradujem. Skinuio sam ovu novu Dinderi 2.0 verziju (doduše internacionalnu), i uspešno je instalirao i fakat, fontovi u subtitilovima su malo veći, ali baš malo i daleko od toga da su bar približni veličini normalnih fontova koji se koriste kod prevoda na normalnoj televiziji. E, sad ja jesam malko ćoraviji a i televizor mi nije baš najveći, ali vidim da se ovde piše da se može odabrati veličina slova pa čak i i da li će imati providnu pozadinu ili ne ali ja to ili ne umem da uradim ili toga nema u ovoj internacionalnoj verziji? Probao sam ono neko petljane za other language pa upisivanje kodova, ali to ništa ne pomaže?

Dakle, pitanja su:

- da li ima neki firmware da ima baš lepu veliku, tj. normalnu veličnu subtitlova (i za divx i za DVD), ili još bolje ako to stvarno može nekako da se bira onim izborima jezika

- usput, da li uz taj firmware ima opcija da se subtitlovi ne lepe baš toliko uz donju ivicu ;)

- jel može sve ovo a da mi meni ostane na engleskom jeziku (bar se ja lakše snalzim sa engleskim OSD-om :)

Imam ja još poneko pitanje, ali da ne preterujem za prvi put.

[ HST @ 31.01.2007. 13:30 ] @
Skini ovu hrvatsko-srpsku verziju.
Kad to raspakiras ima read me fajl u kojem su ti navedene kodne stranice te velcicne titlova za pojedinu.
Sve navedene kodne stranice podrzavaju nase znakove tako da je na tebi samo da odaberes koja velicina titlova ti odgovara.
[ cdragan @ 01.02.2007. 20:27 ] @
Citat:
HST: Skini ovu hrvatsko-srpsku verziju.
Kad to raspakiras ima read me fajl u kojem su ti navedene kodne stranice te velcicne titlova za pojedinu.
Sve navedene kodne stranice podrzavaju nase znakove tako da je na tebi samo da odaberes koja velicina titlova ti odgovara.


Hvala na savetu.

Skinuo, flashovao i dosta je bolje, ali... ili sam ja lud ili sam se previše navikao na titlove na normalnim televizijama. Naime, čak i u najvećoj dostupnoj veličini (2. To set VERY BIG FONTS, use language codes ji 1009 or iw 0923) fontovi su primetno manji nego "normalni" titlovi na običnoj televiziji... tako da se to VERY BIG FONTS može shvatiti kao vrlo uslovno.

Najčitljivija je varijanta (1. To set FONTS WITH BLACK BACKGROUND, use language code tr 2018) samo da su titlovi i u ovom slučaju za nekoliko brojeva veći - tj, da budu kao na TV-ima...

P.S. jel duhova verzija ima veće titlove od ove dinderijeve? :)
[ HST @ 02.02.2007. 09:37 ] @
Koliko se sjecam mislim da su isti.
Meni je velicina titlova ok,sasvim ok je
velicina za citanje.
[ AMDM @ 02.02.2007. 14:07 ] @
molio bih nekoga da mi pomogne oko ovih firmwera za dv-393-s.
sve uradim po uputstvu za snimanje ali kad stavim cd u plejer on izbaci cant play disc.
probao sam više puta sa različitim firmwerima ali uvek isto.
imam nero 7 i on ne može rezati niže od 8x ali koliko sam ovde pročitao to ne bi trebo biti problem.
[ MiskoSD @ 02.02.2007. 15:33 ] @
Moze Nero 7 reze i na manjim brzinama .
[ AMDM @ 02.02.2007. 19:32 ] @
pronašao sam gde pravim grešku.
kod podešavanja za iso ostao mi je na iso 9660+joliet prebacio na iso 9660 only i sve završio kako treba.
pozdrav!
[ atomic @ 20.02.2007. 12:17 ] @
Pre tri dana je postavljen novi FW:
http://board.softpedia.com/index.php?showtopic=4295&st=40

Pioneer dv-393 modded firmware YDA6824A - v.3.0 by Dinderi
New features, added to the this version: ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- New icons
- Divx subtitles window moved up
- Disabled play the new file during FF or REW.
- Divx subtitles aligned to the bottom
- Displaing names of subtitles' files in filebrowser
- Displaying files' specific extensions in filebrowser
- The pointer highlights the filename and it's icon.
- Fixed bug of incorrect showing subtitles for DVD when Pan&Scan is set.
- Coursor relocation in some DVD menu bug fixed

And here you may find Serbian&Croatian version:
http://esnips.com/doc/84cae397...3.0-by_Dinderi-SerbianCroatian
And International version is here:
http://esnips.com/doc/bf10cece...v.3.0-by_Dinderi-International

Isprobao sam ga juče na svom uređaju, radi odlično. Topla preporuka. Jedino je primećeno da je pozicija prozora za subtitlove preniska na nekim televizorima.
[ senjur @ 20.02.2007. 17:33 ] @
Ovaj link ocito ne radi, gdje bi mogao onda da skinem ovaj novi firmware?
Hvala bojan
[ calexx @ 20.02.2007. 22:28 ] @
Kako ne radi? Upravo sam skinuo firmware mada ne znam šta će mi. ;)
[ Udovicic @ 01.03.2007. 19:56 ] @
E, ljudi,

Pratim ovu temu od početka i sada sam pomalu zbunjen...

Interesuje me, koji od pomenutih FW preporučujete ?

HVALA...
[ sstenks @ 01.03.2007. 21:00 ] @
Ovo ti jako lepo radi Poljaci svaki dan napreduju skini ovo evo link:
http://esnips.com/doc/84cae397...3.0-by_Dinderi-SerbianCroatian


Veliki pozdrav svima
[ Udovicic @ 03.03.2007. 09:57 ] @
Hvala na preporuci,

Da li je neko probao FW sa www.pioneerfaq.info od Hakana...

Pozdrav svima....
[ Humbolt777 @ 06.03.2007. 10:36 ] @
Ja koristim onaj ''Duha sa sekirom'' i zadovoljan sam. Ima li potrebe da prelazim na neki novi?
[ Duh sa Sekirom @ 06.03.2007. 14:35 ] @
al se tema rasplamsala...

Pitanje za one koji su skinuli ovu dinderi 3.0: Da li je menjao background image koju sam ja stavio?
[ tantor @ 06.03.2007. 21:45 ] @
ej duse, ja i dalje koristim onaj tvoj fw sa skoljkom....secas se kad smo namestali titlove....davno bese. nemam nameru da menjam bilo sta.

pozdravljam te covece
[ MiskoSD @ 06.03.2007. 23:27 ] @
Pozz.duhu sa sekirom.Koristim i dalje tvoj fw zadnji i radi savrseno. Jedno pitanje da li mozes da mu doradis funkciju za pojacavanje i smanjivanje zvuka.Onda bi to bio top fw..Hvala.
[ Duh sa Sekirom @ 07.03.2007. 09:43 ] @
Citat:
MiskoSD: Pozz.duhu sa sekirom.Koristim i dalje tvoj fw zadnji i radi savrseno. Jedno pitanje da li mozes da mu doradis funkciju za pojacavanje i smanjivanje zvuka.Onda bi to bio top fw..Hvala.


To već ima veze sa programiranjem valjda a ja to neam pojam. Ono što sam ja uradio je samo kozmetika, malo sređivanje titlova i prevod na srpski. Još "onomad" sam prosledio to dinderiu pa će on to odrađivati.

Pozdrav svima ;)
[ Mikrofiber @ 07.03.2007. 12:19 ] @
znaci i dalje ne postoji FW koj cita titlove razlicitog filename-a od filma?
[ calexx @ 07.03.2007. 17:57 ] @
Ako se dobro sećam, čeka se da se gufiak vrati iz vojske jer ostali to ne umeju da urade. Na prethodnim serijama je to odrađeno i onda je ovaj otišao u vojsku ...

edit: opa, poruka #3000 :)
[ iivkovic @ 08.03.2007. 13:51 ] @
Dakle pitanje (verovatno) nevezano za verziju firmware-a ...

Prilikom prebacivanja različitih titlova plejer nepogrešivo prepoznaje engleski titl i za njega ispisuje English dok za ostale ne zna čiji su
Probao sam da kao poslednja tri slova stavljam SRB (to definitivno netje), pa onda SR, pa SRP ... ne radi ni CRO varijanta ...
Interesuje me zna li neko na šta reaguje i kako zna da je engleski ono što trenutno prikazuje a za ostale ne ...
Takođe ... one idx+sub titlove takođe zna da vidi engleski a slovenački francuski i tako dalje (šta je već upakovano u njih) ne
[ polarbear @ 08.03.2007. 16:52 ] @
Od juce sam vlasnik ovog DVD-a i hocu da mu stavim neki drugi FW. Moze li mi neko molim vas poslati taj FW od Duha sa sekirom za koji svi kazete da je dobar, jer ga ja nisam nasao nigde:(. I malo sam se uplasio jer se ne razumem mnogo u tehniku sta je to kompozitni kabl jer sam negde procitao da se posle stavljanja novog FW-a video output settings automatski postavlja na komposite. Kakav je to kabl? Unapred hvala
[ calexx @ 08.03.2007. 18:14 ] @
Ne brini za kabl, 99% koristiš baš takav. To su oni sa činčevima ili je u pitanju scart kabl, retko viđam da neko koristi rgb ili optički kabl za gledanje filmova.
[ polarbear @ 08.03.2007. 22:13 ] @
Fleshovao sam DVD sa FW od Dinderia v3.0, ali je donji red titla skroz uz donju ivicu ekrana i ne vide se donji delovi slova u titlu( ne vidi se celo j naprimer). Ima li pomoci?
Ima li neki FW sa zutim slovima? Hvala
[ bukibd @ 12.03.2007. 19:26 ] @
Uz FW imas uputstva pa procitaj malo u vezi promene fonta ( doduse to se odnosi na Dinderi - verzija 2 ,jer u verziji 3 nema mogucnosti promene velicine titla ) .
pozdrav .
[ polarbear @ 13.03.2007. 10:46 ] @
Proctao sam, ali sam ja instalirao verziju 3. Probacu 2 pa cu videti. Hvala
[ jezdaue @ 14.03.2007. 16:24 ] @
Video sam kod prijatelj kako je Duh Sa Sekirom odradio posao sa 393 kod prijatelja i odusevio sam se. sad sam zazalio sto sam uzeo 490 iako radi besprekorno al non stop ckiljim da bih procitao prevod na divxu. zamoli bih ako neko ima dobar fw za 490icu da puti link. probao sam Dinderijev, slova su malo veca al ne dovoljno al je na poljskom pa sam vratio na fabricki. Pitanje za Duha sa sekirom: dal je izvodljivo da prepravi fabricki fw da izgleda poput onog sa 393. Hvala unapred
[ Duh sa Sekirom @ 24.03.2007. 14:37 ] @
Citat:
jezdaue: Video sam kod prijatelj kako je Duh Sa Sekirom odradio posao sa 393 kod prijatelja i odusevio sam se. sad sam zazalio sto sam uzeo 490 iako radi besprekorno al non stop ckiljim da bih procitao prevod na divxu. zamoli bih ako neko ima dobar fw za 490icu da puti link. probao sam Dinderijev, slova su malo veca al ne dovoljno al je na poljskom pa sam vratio na fabricki. Pitanje za Duha sa sekirom: dal je izvodljivo da prepravi fabricki fw da izgleda poput onog sa 393. Hvala unapred


Jezdaue, prepravio sam fabrički fw za 490 ali samo veličinu fonta, background i polozaj titlova. Nemam stvarno ovih dana vremena da prevedem meni. Samo moram te upozoriti da ja nemam gde da proverim kako radi to sto sam uradio. Znači da ćeš morati na sopstvenu odgovornost da eksperimentišeš. Možeš mi poslat mail na PM pa ću ti poslati FW ako želiš.

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Duh sa Sekirom dana 24.03.2007. u 16:07 GMT+1]
[ bukibd @ 28.03.2007. 13:35 ] @
Probao sam zadnju V 4.0 od Hakan-a i nije me zadovoljio.Naime, pri selektovanju next numere kod mp3 prethodnu bukvalno izbrise ine vidi se vise. Drugo , nema mogucnost promene velicine fonta ...
[ bukibd @ 28.03.2007. 13:47 ] @
FW Duha sa sekirom je odlican , mada ja koristim od Dinderija V2.0 . Medjutim to je stvar ukusa (ne ralikuju se sustinski ) . Probao sam i Dinderi V 3.0 ali kao sto neko rece sta ce mi . V2.0 i V3.0 se ralikuju u to me sto se kod V3.0 moze videti ( ali samo videti ) vrsta subtitl fajla , a ne moze se selektovati , dakle nema funkcionalnost . I druga bitna razlika je ta , sto se kod V 2.0 moze promeniti velicina fonta .
[ sstenks @ 29.03.2007. 19:23 ] @
I da dodam kod Dinderi Verzije 3.0 titl je suvishe spusten dole
[ jezdaue @ 07.04.2007. 22:52 ] @
Za Duha Sa Sekirom. Puno hvala unapred! Izvinjavam se sto se ranije nisam javio. Moj mail je [email protected]. Nemam 20 postova pa ne mogu da pustim mail
[ manchic @ 12.04.2007. 09:04 ] @
I ja sam vlasnik ovog odlicnog komada tehnike i koristim Dinderi 2.0, ali bih voleo da probam i FW Duha Sa Sekirom. Ako postoji link molim vas za informaciju. Takodje imam i Sony DVP NS32 i zanima me da li je moguce napraviti slicnu stvar i sa njim, jer je browser totalno bezveze. I jos me zanima gde mogu da skinem one programcice za editovanje FW i da li sa njima mogu da cackam po sonijevom FW?
Pozdrav
[ dinderi @ 16.04.2007. 12:20 ] @
Duh Sa Sekirom wrote:
Citat:
Jezdaue, prepravio sam fabrički fw za 490 ali samo veličinu fonta, background i polozaj titlova. Nemam stvarno ovih dana vremena da prevedem meni. Samo moram te upozoriti da ja nemam gde da proverim kako radi to sto sam uradio.

Hi,
I'm sorry to interrupt your disscution with my English. Still have some problems with Serbian to understand ;) What is more, this is my first post in this board, so I kindly ask everybody for charity ;)
As I read this topic, hopfull to understand at least 1/3 of it's real meaning, I think there is quite easy way to translate dv-490's OSD to Serbian.
Duh Sa Sekirom, you did excelent work translating OSD to Serbian. You may easyly do it for dv490, If you use OSD Language part, taken from 393 firmware, translated by you. Or anyone else can do it.
This 393's OSD is very simmilar to OSD in 490. There are only few more records in 490 OSD then 393. So adding them and translating, would not take much time. The only inconvinience is, that some values at Full, Word, Font, do not match, and some strings are not the same. So After translation is done, it has to be manualy checked line after the line, and every dismaches in values and strings corrected.
When I was translating firmwares for 393, 490, 696 into Polish, I used translated OSD from dv380 and re-edited it, to look the same, as the original one, but in Polish. The most of my time, I spent working on 393's OSD, as this was the first one, and is much different that 380's. Then it was much easier to translate 490 and 696, as they are more similar to 393.
I guess, if you follow this trick, translation for 490 would cost you cca. 2 hours of work, may be less. ;)
Just need to be opened, Original English OSD for 490 as 'Open Default' in MTKLangEditor, and Serbian OSD for 393 as 'Open Edit'. Then check each Serbian line (string), if this mach with English equivalent. If not, you may need to add string and translate it. Finaly, the number of strings and the value, have to be the same in both parts.
I may help in (Full, Word, Font) value dismatches correction, but need the translation first, as my Serbian is realy bad ;)
If we have Serbian OSD for 490, It would be piece of cake, to make my mod for 490 fully compatible with Serbian.

[Ovu poruku je menjao dinderi dana 16.04.2007. u 13:30 GMT+1]
[ vrdoljak @ 27.04.2007. 01:36 ] @
da li pioneer 939 pusta ogm i mkva fajlove koji imaju dva audia u sebi tipa anime koje imaju engleski i japanski i titl u jednom fajlu ovo mi je jako vazno jer sam kupio xoro 2100 i tako se zaje*ao molim vas odgovorite mi da ne dajem pare opet za dzabe
[ SomiKnight @ 29.04.2007. 12:31 ] @
Dve stvari me intresuju, inace stavio sam Dinderi 2.0, kod pregleda jpeg slika, on se stavi u play mode, tj slideshow, jel to moze da se prekine, tacnije, ne radi mi >> na primer za prelazak na sledecu sliku ni << za prelazak na prethodnu, kako je kod vas, kad stisnem jedno od ta dva on izbaci nesto tipa File Search, ovako je bilo i na original firmware-u. Jel moguce da nema opcije za downmix 5.1 signala, ja kacim trenutno na stereo liniju, jel stereo izlaz ima po defaultu neki downmix ili kako? Hvala
[ mmaks @ 02.05.2007. 10:59 ] @
Citat:
SomiKnight: Dve stvari me intresuju, inace stavio sam Dinderi 2.0, kod pregleda jpeg slika, on se stavi u play mode, tj slideshow, jel to moze da se prekine, tacnije, ne radi mi >> na primer za prelazak na sledecu sliku ni << za prelazak na prethodnu, kako je kod vas, kad stisnem jedno od ta dva on izbaci nesto tipa File Search, ovako je bilo i na original firmware-u. Jel moguce da nema opcije za downmix 5.1 signala, ja kacim trenutno na stereo liniju, jel stereo izlaz ima po defaultu neki downmix ili kako? Hvala


Kod pregleda slika play slideshow se zaustavlja jednostavnom pauzom || .... za prelazak na sledecu sliku koristi >>| a ne >> Sto se tice audia... U Home menu imas osnovna podesavanja za izlaz Dolby digital izlaz > PCM... Procitaj pazljivije uputstvo, ja sam pri kupovini isto dobio cak i na srpskom...

Prilikom reprodukcije mp3 fajlova, ako se pusti pregled slika iz nekog razloga se ukljucuje ponavljanje mp3 fajlova u tom folderu... to je neki bag koji bi voleo da se ispravi, ako to neko ume... Ne znam da li je ovo ispravljeno u verziji Dinderi 3.0...

Takodje, da li neko zna da li je u nekom wirmwareu napravljeno da nakon reprodukcije mp3 fajlova u jednom folderu plejer automatski nastavi reprodukciju fajlova iz narednog foldera... Ovo je moguce samo kada se pusti play celog diska, ali ne i kada se pusti reproduckija iz pojedinacnih foldera... Ovo isto vazi i za divix i jpg fajlove...

Veliki pozdrav

[Ovu poruku je menjao mmaks dana 02.05.2007. u 12:22 GMT+1]
[ MARINAC021 @ 02.05.2007. 12:38 ] @
moze li mi neko reci koja je razlika izmedju ovog i 393-s modela posto sam nasao samo 393-s?
[ tantor @ 02.05.2007. 14:19 ] @
s = silver k=black..........sve ostalo je isto
[ SomiKnight @ 03.05.2007. 17:59 ] @
@mmaks

E da radi pretraga slika napred nazad, hvala na odgovoru, mada zacudjujuce sporo to radi, mislim na prelaz, on prvo saceka jedno 2 sek pa onda krene na iscrtavanje slike, mozda su tako doduse i hteli, sve u svemu nista od brzog pregleda slika izgleda.
[ HST @ 10.05.2007. 14:44 ] @
Evo izasla nova verzija firmwarea, izgleda interesantno barem po onome sto pise. Probat cu ga za vikend.
Ako ga netko proba ranije neka slobodno napise dojmove.

Evo C/P sa Softpedije o firmwareu

Based on YDB6C18A

Exclusive in this firmware:
- Supports subtitles with not matching filename
- Big fonts for ALL european languages (including greek) + Hebrew (including both directions),
selectable without codes - the font is Arial Bold 24 cut to height 38 (hebrew NarkisDVD 29)
- Smart Word wraping, including hebrew (Originaly made by Dany Moroz)
- Shows hebrew and russian filenames (by Cax). Want other language - just replace font 2
- if you push "display" the filename is shown with filebrowser font

The rest (mostly by Gufiak):
- Suport 3 subtitles lines
- Long filenames (50 chars) including extensions
- No grey background for subtitles
- The pointer stays as it was in File browser and is not reseted any more
- Shuffle with MP3 on surround button, hold longer to have V.Surround
- Playe Mode with MP3 activated!(via Home Menu)
- Multiregional when Enter is pushed until the player turns off.
- Original region setting restorde when Clear is pushed until player turns off.
- Dont play new file on FF or FR, its hard to explain, just play some file, press FF key move selection bar to other file, press "play" or "enter" and check results
- Second Function for < and > keys: Pressing and holding keys < and > for faster and slower playback.
- Second Function for 1 and 4 keys : Pressing and holding key 1 increases volume and key 4 decreases volume.
- Dimmer function on 0 button, Hold longer to obtain: On, ½-light, Off
- .srt and idx7sub timing bug fixed
- Disabled UOPs (User Operations Prohibitet), but only partially

Link za download:
http://board.softpedia.com/ind...tach&type=post&id=2216

Mene najvise zanima kako radi ova funkcija smanjivanja i pojacavanja zvuka, jer mi je TV spojen na pojacalo pa mi se neda dizati kad gledam film da bi smanjio ili pojacao zvuk.
[ tantor @ 10.05.2007. 17:18 ] @
@HST
Jesi li ti instalirao taj novi FW? pricaj,jel ima nekih bugova?

[Ovu poruku je menjao tantor dana 10.05.2007. u 18:42 GMT+1]
[ tantor @ 10.05.2007. 17:41 ] @
meni nesto nece da uradi update. nero mi je riknuo jos pre 6 meseci i sad rezem sa ``ashampoo``. mozda to zeza. a ranije su FW bili ``.bin``, a ovaj je ``.nrg``!!! Mozda to ima neke veze???
[ HST @ 11.05.2007. 07:51 ] @
Nisam jos stigao vjerovatno za vikend
[ dinderi @ 12.05.2007. 00:50 ] @
Citat:
Mene najvise zanima kako radi ova funkcija smanjivanja i pojacavanja zvuka, jer mi je TV spojen na pojacalo pa mi se neda dizati kad gledam film da bi smanjio ili pojacao zvuk.

This feature in Robert's firmware (the one you mantion about) is nothing different, as in my mod firmware. So, it means, you will probably not hear any difference . The difference in volume level is just very, very little. ;)
[ HST @ 13.05.2007. 13:55 ] @
But dinderi is it possible to insert this function to work in proper way?
[ dinderi @ 13.05.2007. 21:07 ] @
Yes, but I have no enought knowlage to do this. :(
[ polarbear @ 13.05.2007. 22:30 ] @
Citat:
tantor: meni nesto nece da uradi update. nero mi je riknuo jos pre 6 meseci i sad rezem sa ``ashampoo``. mozda to zeza. a ranije su FW bili ``.bin``, a ovaj je ``.nrg``!!! Mozda to ima neke veze???



Kralju, .nrg je ekstenzija za Nero images. Znaci, instaliras prvo daemon tools, pa otvoris nrg i u njemu ces naci dva fajla .bin i jedan .txt. E onda narezes jedan od ta dva .bin i to je to

[Ovu poruku je menjao polarbear dana 15.05.2007. u 23:19 GMT+1]
[ StAnO1E @ 15.05.2007. 09:55 ] @
Ljudi jel probao neko ovaj zadnji firmware, kakvi su utisci?
[ Kid A @ 15.05.2007. 14:53 ] @
Hello, dinderi!
I bought dvd player Pioneer dv-300 because there wasn't any other model to buy here in Podgorica. Though dv-300 is the new model, I want to ask you:
Is your firmware for dv-393 also compatible with dv-300? If not, can I expect a new firmware for dv-300 from you?
Thanks!
[ bgd @ 28.05.2007. 18:17 ] @
testirao sam vecinu modifikovanih firmwareova za pion 393 i evo utisaka:
1. Pioneer YDA6824A Original
http://www.pioneerfaq.info/click/click.php?id=164
(-) premali fontovi, very small fonts! no CP 1250 support (East Europe)

2. Firmware Duha sa sekirom lokalizovan na Serbian
(+) pionirski poduhvat, prikazuje pravilno srpska slova (CP 1250), za mnoge i danas omiljeni firmware.
(-) i dalje premali fontovi

Bravo za Duha!

3. Pioneer dv-393 - YDA6824A v.2.0 - Dinderi - Serbian&Croatian.zip
http://www.esnips.com/doc/41dd....0---Dinderi---SerbianCroatian
Pioneer dv-393-YDA6824A-mod_v.3.0-by_Dinderi-Serbian&Croatian.zip
http://www.esnips.com/doc/84ca...3.0-by_Dinderi-SerbianCroatian
(+) odlican, mnogo novih funkcija, podesavanje 4 velicine fonta (FONTS WITH BLACK BACKGROUND, VERY BIG FONTS, QUITE BIG FONTS, NOT TOO SMALL YET FONTS.
(-) titles still placed too low -- titlovi postavljeni prenisko (although subtitles window moved 28 pixels up)

Bravo Dinderi! (naslednik Gufiaka)

4. Mod by robert7 released on 22.4.2007.
http://board.softpedia.com/ind...tach&type=post&id=2216
(+) VELIKI fontovi na pravom mestu (well positioned BIG fonts -- the font is Arial Bold 24 cut to height 38), dimmer (na daljinskom se pojacava i smanjuje osvetljenost displeja). Za ljude koji vole veliki font na donjoj trecini ekrana -- ovo je pravi izbor.
(-) preveliki font za neke korisnike.

toliko od mene.

[Ovu poruku je menjao bgd dana 29.05.2007. u 22:05 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bgd dana 29.05.2007. u 22:12 GMT+1]
[ MiskoSD @ 28.05.2007. 19:03 ] @
Lepo od tebe BGD,i hvala na trudu.Sigurno ce neko prepoznati sta mu najvise odgovara. Ja koristim fw Duha sa sekirom, i jos 20-ak Peoneera na kojima sam ubacio ovaj fw i svi su uglavnom zadovoljni.Pozzzz.
[ puska @ 28.05.2007. 20:12 ] @
bgd jel si probao Dinderi 2.0 Serb-Cro firmware u njemu mozes da biras velicinu fonta kodnim stranama i titl je gde treba, a dinderi bi mislim mogao da i ser-cro verziju firmware-a nasteluje za titl, posto je za neke druge jezike uradio to na njihov zahtev
[ dinderi @ 01.06.2007. 17:02 ] @
If you save fw for dv-300 from your player I can do some modyfications. But I do not have this player for testing if implemented changes work properly.


According to Robert's mod firmware. The same firmware works for dv-490 and dv-393. The only difference is filename :)
You may change language part and all fonts, taken from f.e "Dinderi v3.0- Serbian mod" (or Duhsasekirom mod) , replace them in Robert's firmware and enjoy fully compatible Serbian version of Robert's fw.
[ sstenks @ 01.06.2007. 21:03 ] @
Dinderi Verzija 2.0 savrseno .... probao sam sve osim poslednje ispravke Dinderi 3.0. Po meni je "Dinderi 2.0 FW Fantastishe.... ima sve sto treba nemoj te preterivati cekamo napredak Dinderija na polju prepoznavanja titla koji nema isti naziv kao i fajl i pojacavanje i smanjivanje "osetno" mnogo vise ukoliko je moguce da to resi ... Veliki pozdrav svima kao i Duhu sa sekirom koji je napravio prvi korak da dobijemo prevod Serbo Croatian....
[ jezdaue @ 15.06.2007. 00:54 ] @
posto sam morao da prepravljam FW za 490 zato sto dinderi ne ostavlja engleski u prepravljenom fw vidim da isti odgovara i za 393 pa sam ubacio engleski i srpski OSD od Duha Sa Sekirom. Firmware je inace Robert-'s_mod-Polish-Patched_for_Pan_and_Scan_by_Dinderi. Najnoviji. Kod mene radi extra. ko zeli moze da proba
http://rapidshare.com/files/37261863/YDB6c18A.BIN.rar.html
inace za 393 fajl mora da se preimenuje u YDA6C18A.BIN
za 490 je YDB6c18A.BIN
Svaka cast Duhu Sa Sekirom za trud
[ Peciki @ 18.06.2007. 23:40 ] @
Da li u Dinderi v2.0 software-u postoji opcija da se iskljuci display na samom player-u ? Pitam zato sto sam malopre primetio da mi display uopste ne radi a pre toga klinac i zena se ucili da puste neke crtane filmove. Nisam siguran da li mi je display crko ili su ga oni iskljucili nekako. Pokusao sam da nadjem opciju u meniju ali bezuspesno.
[ calexx @ 19.06.2007. 01:28 ] @
Ovo je uobičajeno pa proveri:
Citat:
- Dimmer function on 0 button, Hold longer to obtain: On, ½-light, Off
[ Peciki @ 19.06.2007. 08:20 ] @
@calexx hvala.

Problem resen. Ja trazio opciju u meniju a ono bio skriven taster na daljinskom.
[ HST @ 05.07.2007. 08:38 ] @
Pojavio mi se cudan problem na playeru, naime nece prikazuje titlove kod reprodukcije dvd diskova.
Znaci film uredno izripan,pokrene ga, kad stisnem tipku display uredno pokaze kao da su titlovi ukljiceni ali ja ih ne vidim.
Kod jednog drugog filma gdje je bilo vise titlova na disku uredno je pisalo da je odabran hrvatski titl a player je uredno prikazivao
samo engleski prijevod.

Napominjem da reprodukcija tih istih filmova u drugom playeru radi normalno.

Reprodukcija divx filomova radi normalno,znaci titlovi su ok.

U cemu bi tu mogao biti problem,nekakv setting u sto ne vjerujem?
Da ga probam ponovno fleshati?
[ shibby @ 01.08.2007. 01:18 ] @
malo mi je nejasno: da li FW moram da rezem iskljucivo na CD-rw ili mogu i na CD-r?
Kako da podesim sve parametre koje je Duh naveo ukoliko koristim Nero 6?
Cini mi se da je Duh dao primer za neku stariju verziju Nera.

Hvala svima
[ HST @ 01.08.2007. 09:59 ] @
Isti ti je manje-vise u bilo kojoj verziji nera.
Mozes koristit i cd-r i cd-rw
[ puska @ 08.08.2007. 16:22 ] @
da li je neko probao ovaj firmware ? nisam duze vreme gledao i vidim da ovaj ima jako fine mogucnosti tipa razlciita imena za subtitle i film, kao i smanjivanje i pojacavanje tona na daljincu, dve stvari koje su barem meni najvise falilo u odnosu na 380-ku

Robert
Based on YDB6C18A

- Supports subtitles with not matching filename
- Big fonts for ALL european languages (including greek) + Hebrew (including both directions), selectable without codes - the font is Arial Bold 24 cut to height 38 (hebrew NarkisDVD 29)
- Smart Word wraping, including hebrew (Originaly made by Dany Moroz)
- Shows hebrew and russian filenames (by Cax).
- if you push "display" the filename is shown with filebrowser font
- Suport 3 subtitles lines
- Long filenames (50 chars) including extensions
- No grey background for subtitles
- The pointer stays as it was in File browser and is not reseted any more
- Shuffle with MP3 on surround button, hold longer to have V.Surround
- Playe Mode with MP3 activated!(via Home Menu)
- Multiregional when Enter is pushed until the player turns off.
- Original region setting restorde when Clear is pushed until player turns off.
- Dont play new file on FF or FR, its hard to explain, just play some file, press FF key move selection bar to other file, press "play" or "enter" and check results
- Second Function for < and > keys: Pressing and holding keys < and > for faster and slower playback.
- Second Function for 1 and 4 keys : Pressing and holding key 1 increases volume and key 4 decreases volume.
- Dimmer function on 0 button, Hold longer to obtain: On, ½-light, Off
- .srt and idx7sub timing bug fixed
- Disabled UOPs (User Operations Prohibitet), but only partially
- This works on both DV-393 and DV-490
[ gaccaka @ 10.08.2007. 22:19 ] @
Da li je neko primetio da ni jedna od ovih modifikovanih verzija ne podržava sledeće:
ukoliko imate divx film sa dva prevoda(recimo engleski i srpski znači dva str. fajla i to mogu da imaju isto ime kao i film)plejer plejer će prikazivati samo jedan prevod i to po marfiju uglavnom engleski(mada se desi i da ne vidi engleski a srpski vidi).Znači ne gine vam prerezivanje filma samo sa jednim prevodom.Primetio sam takodje da dinderi verzija 2 i 3 ima probleme sa xvid kodekom.Sa par filma je stucala slika i to enormno, dok je ton isao bez problema(i to od početka filma,znači bez pregrevanja plejera).Parametri jednog od filma su:
CODEC: xvid
RESOLUTION:528x320
FPS:25 PAL
BITRATE:929kbps
znaci normalni.
[ ovojeadresa @ 11.08.2007. 23:00 ] @
Citat:
gaccaka: Da li je neko primetio da ni jedna od ovih modifikovanih verzija ne podržava sledeće:
ukoliko imate divx film sa dva prevoda(recimo engleski i srpski znači dva str. fajla i to mogu da imaju isto ime kao i film)plejer plejer će prikazivati samo jedan prevod i to po marfiju uglavnom engleski(mada se desi i da ne vidi engleski a srpski vidi).Znači ne gine vam prerezivanje filma samo sa jednim prevodom.Primetio sam takodje da dinderi verzija 2 i 3 ima probleme sa xvid kodekom.Sa par filma je stucala slika i to enormno, dok je ton isao bez problema(i to od početka filma,znači bez pregrevanja plejera).Parametri jednog od filma su:
CODEC: xvid
RESOLUTION:528x320
FPS:25 PAL
BITRATE:929kbps
znaci normalni.



1. Postoji dugme "subtitle", na njemu biraš koji će prevod da učita (uzgred, ne mora prevod da ima isti naziv kao i film).
2. U vezi Xvid-om, sve svoje filmove sam radio u Xvid-u, i nijedan nije pravio problem. Možda je do diska na kome ti je narezan film.
[ gaccaka @ 11.08.2007. 23:24 ] @
Na dugme subtitle ne funkcionise,to radi samo za dvd film.Zar bih pisao post da to funkcionise,upravo na taj problem i ukazujem.A sa diskom je sve uredu posto ga xwave cita bez problema.
[ cdragan @ 12.08.2007. 08:07 ] @
Citat:
gaccaka: Na dugme subtitle ne funkcionise,to radi samo za dvd film.Zar bih pisao post da to funkcionise,upravo na taj problem i ukazujem.A sa diskom je sve uredu posto ga xwave cita bez problema.


Wrong, dugme subtitle radi i sa divx filmovima.

Ja imam gomilu filomova sa po dva ili više subtitila i kada pritisnem subtitle dugme dobijem dijalog na vrhu ekrana u kome piše Subtitle Current/Total (1/3) a ponovnim pritiskom na subtitle dugme se bira drugi titl, treći, isključuje, pa onda opet u krug... Doduše, ja sve svoje fimove i serije režem tako da imaju isti naziv subtitlova kao i film, s tim da subtitlovi za film imaju nastavak _ser, _en, za razne jezike. Koliko se sećam bitno je da nastavak ima ovu crticu ispod (_) ali nisam siguran a već po navici je stavljam svugde ;)

Ako nema odgovarajućeg titla (sa istim imenom kao i film) onda mi player ponudi sve titlove iz direktorijuma pa izabereš koji hoćeš.

Naravno, sve ovo uz odgovarajući firmware, a ja koristim poslednji koji je izdat, tzv. Robertov od 16 juna ove godine, koji ima i nekih dodatnih zgodnih stvari kao što je "prelamanje" redova kada je subtitle dugačak pa beži sa ekrana, kao i prikaz titlova koji imaju po tri reda (dosta čest slučaj recimo u seriji HOUSE M.D.).

Dosta toga o firmware-ima (zajedno sa downloadom) ima na:
http://www.pioneerfaq.info/eng...=DV-393&question=Firmwares
http://forum.pioneerdivx.net/forum52.htm


Što se "seckanja" tiče, i o tome je već pričano u ovoj temi, ali ajde da ponovimo ukratko. Dosta Pioneerovih DVD-ova ima tačno takav problem ako je film ripovan sa takozvanom "packed bitstream" opcijom. To je problem u 99% slučajeva. Onda dolazi do trzanja i seckanja pri reprodukciji videa, a zvuk ide normalno. To je velika mana, i jedino što je moguće da se to ispravi je da se pre rezanja na DVD fajlovi sa "packet bitstream"-om prepakuju, tj, da se isti odstrane. Vrlo zgodan program za tu namenu koji protrči kroz ceo folder i skine bitstrem je MPEG modifier koji može da se skine sa donjeg sajta:
http://www.moitah.net/



[ puska @ 12.08.2007. 12:19 ] @
i ja sam flashovao taj robertov od 16. juna, jel moguce naci tu verziju od 16. juna sa ubacenim srpskim ? Meni nije problem ali sam matorce navikao na srpski iz prethodnog firmware-a
[ makib @ 17.08.2007. 14:07 ] @
Pa zar nije @jezdaue naveo gore link do tog firmwera kojeg je korigovao na srpski !?
[ puska @ 20.08.2007. 01:28 ] @
pazi stvarno oznaka je ista ali onaj robertov je postavljen 16. juna a jezdau je napravio post 15.juna zbog toga sam mislio da je u pitanju starija ver. firmware-a, ako gresim izvinjavam se
[ Zeusplus @ 20.08.2007. 14:41 ] @
Probao sam sve varijante i moj favorit je Dinderi-Serbian&Croat.
[ puska @ 23.08.2007. 01:27 ] @
posto imam par diskova gde se prevod i naziv filma ne slazu, ja sam flashovao i ostao na Robertovom firmwareu sa srpskim koji je ubacio jezadaue. Ovaj Robertov firm. mi se cini najnapredniji koristi dosta dobrih stvari iz dinderi (guifak) plus neke dodatne koje oni nisu sredili, tako da ovako vec mi se player vise svidja, nije jos uvek kao 380-tka ali tu su negde. Posto kad sam uzimao ja 380 nisam mogao da nadjem pa sam uzeo 393. Tako da svima toplo preporucujem da isprobaju Robertov
[ CandyLora1 @ 25.09.2007. 11:57 ] @
Stavio sam Robertiv firm.i slova jesu veća što mi je ok, ali da li se kako ispod može vratiti crna podloga,da bi još bilo bolje
[ Mikrofiber @ 15.10.2007. 15:11 ] @
Slazem se sa Pushkom, meni je Robert-ima-pivo-od-mene spasio jedno 500tinak diskova sto sam davno narezao ne vodeci racuna o podudarnosti imena fajla filma i subtitle-a. To je po meni jedini pravi nedostatak ovog uredjaja bio. A usput, meni se na subtitle button uredno menjaju subtitlovi u divx-u...
[ Vinzoran @ 22.10.2007. 14:49 ] @
CandyLora1 probaj ovo - trebalo bi da radi (bar nešta)
Go to Subtitle Language -> Other Language.

1. To set FONTS WITH BLACK BACKGROUND, use language code tr 2018

2. To set VERY BIG FONTS, use language codes ji 1009 or iw 0923

3. To set QUITE BIG FONTS, use language code russian 1821, sr 1918, mk 1311 or bg 0207

4. To set NOT TOO SMALL YET FONTS, use language code sq 1917, sl 1912, sk 1911, ro 1815, hr 0818, hu 1821 or cs 0207
[ djwibe @ 28.10.2007. 10:34 ] @
moze li se sa novog (citaj modifikovanog) FW-a vratiti na prethodni (originalni) FW?
[ fratelo @ 25.01.2008. 21:53 ] @
Uvijek se mozes vratiti na stari firmware,ja sam probao oko 80 razlicitih varijanti.isprobao vjerovatno sve verzije dostupne na internetu.Najbolja je izasla nedavno, prije dva dana made by Seb@stian ver.2.0 i donijela zaista ogroman pomak u odnosu na sve dosada napravljene.intenzivno sam ga testirao sa razlicitim medijima,radi extra.ovakav dobar firmware su vec napravili i za lg 9900,phillips 3240 sa MTK chipom.Titl se moze stimati za svaki film kako ti odgovara,boja,velicina,pozadina,obrub,pozicija na ekranu,podrzava titl koji ne mora biti istog naziva kao i film.Buduci da je sto se kaze,''taze'',odnosno tek izasao mozda bi trebalo sacekati na eventualne bagove,ali ja jednostavno nisam mogao cekati.Vise o ovom mozete procitati ovdje: http://board.softpedia.com/ind...=0&p=31015&#entry31015
Nije mi bilo mrsko pa sam editovao jezik iz firmware-a by Dinderi 3.0 a koji je napravio Zlatko,svaka cast autoru,ja sam samo dodao ovaj novi dio menija koji se odnosi na stimanje titlova.Ako ima zainteresovanih mogu ga skinuti ovdje: http://rapidshare.de/files/38407225/YDB6C18A.rar
[ polarbear @ 29.01.2008. 22:55 ] @
Znaci kada skinem sada ovaj file, treba da ga preimenujem tako da umesto slova B stoji slovo A?
[ Peciki @ 30.01.2008. 20:16 ] @
Sad si me zbunio :) Ja koliko sam razumeo naziv za model 393 treba da bude YDB ???
[ Peciki @ 30.01.2008. 21:44 ] @
Samo da potvrdim da nema potrebe da se menja naziv. Radi odlicno. Hvala.
[ polarbear @ 30.01.2008. 23:16 ] @
citiram:
jezdaue
Milan Jezdimirovic
Uzice

Član broj: 138176
Poruke: 7
77.46.176.*
OS: Windows XP




Re: Pioneer dv-393-k firmware 15.06.2007. u 01:54

posto sam morao da prepravljam FW za 490 zato sto dinderi ne ostavlja engleski u prepravljenom fw vidim da isti odgovara i za 393 pa sam ubacio engleski i srpski OSD od Duha Sa Sekirom. Firmware je inace Robert-'s_mod-Polish-Patched_for_Pan_and_Scan_by_Dinderi. Najnoviji. Kod mene radi extra. ko zeli moze da proba
http://rapidshare.com/files/37261863/YDB6c18A.BIN.rar.html
inace za 393 fajl mora da se preimenuje u YDA6C18A.BIN
za 490 je YDB6c18A.BIN
Svaka cast Duhu Sa Sekirom za trud
15.06.2007. u 01:54



Zato sam mislio da i ovaj firmware treba da se menja iz YDB u YDA. Kod mene nece ni da ga prihvati sa YDB.
Fratelo, molim vas za odgovor, jer ne bih hteo da eksperimentishem, ne razumem se mnogo oko toga, pa da ne pokvarim nesto. Hvala puno
[ Peciki @ 31.01.2008. 10:41 ] @
Predhnodno sam koristio:
Pioneer dv-393 - YDA6824A v.2.0 - Dinderi - Serbian&Croatian.zip
http://www.esnips.com/doc/41dd....0---Dinderi---SerbianCroatian

Novi firmware se instalirao bez problema preko njega bez ikakvog preimenovanja fajla.
[ polarbear @ 31.01.2008. 10:48 ] @
Evo i ja sam sada uspeo da instaliram sve bez problema. Hvala puno
[ fratelo @ 31.01.2008. 14:53 ] @
Prvi put kada prelazite sa 393 na 490 firmware ne morate,ali svaki naredni put, ako npr. zelite da se vratite na recimo Dinderi 3.0 za 393 morace te preimenovati fajl iz YDA... u YDB...jer se plejer ponasa kao da je 490, ali ce raditi i sa bilo kojim vasim starim firmwareom za 393.
[ Zeusplus @ 07.02.2008. 13:33 ] @
Da li neko zna gdje jos ima da se kupi ovaj pioneer dv 393, ja sam malo trazio i nema nigde.

edit/ nasao sam

[Ovu poruku je menjao Zeusplus dana 09.02.2008. u 23:48 GMT+1]
[ Maranello @ 06.03.2008. 18:29 ] @
Poštovanje svima na forumu,

pročitao sam cjelu temu od početka do kraja ali nisam našao par informacija koje me zanimaju, doduše nije bilo riječ o firmwareu.
Naime zanima me je li ovaj model 393-K nasljednik modela 300-K, budući da se ovi sa modelom 300-k poprilično žale (sjeckanje slike i sl.). Takodjer me zanima kada spojim 393-K optičkim koaksijalnim kablom na pojačalo da li player cijelu zvučnu sliku šalje digitalno a receiver/pojačalo dalje rade svoje ili samo stereo? Još nešto da li ima neki vid equalizera (pri tome ne mislim na rock, pop i sl), takođet me zanima kvalitet samog uredjaja, jel znate nekog da mu se pokvario i sl.
Eto zamolio bih sve koji imaju par riječi o njemu (pogotovo ovo gore što me interesuje) da mi napišu šta (mogu kasnije izbrisati ove postove) pa ću se za uzvrat i ja baciti u programerske vode,

zahvaljujem.
[ sstenks @ 20.05.2008. 19:30 ] @
Nekavari se ,bar ne znam nikog kome se pokvario,nema opcije EQ osim one koje si pomenuo,Rock Pop itd . Jednom recju savrseno radi imama malu decu koja znaju dnevno da zavrte 5 do 7 diskova dnevno dve godine bez greske svaka prepuruka uz odgovarajuci Firmware jer bez toga nevredi,ja licno koristim ovaj poslednji koje si mogao da vidis na postovima na ovoj ili prosloj strani cini mi se da je By Stefan ili tako nesto. Mogucnost pomeranja titlova ,promena boje i jos mnogo naprednih podesavanja.... toliko od mene i za ovo sam se se prilicno namucio nema se vrememena ali ako ce nekom da pomogne nije zaludan trud,Pozdrav DUHU SA SEKIROM koji je prvi ucinio pionirske korake ,Gufiak, Dinderi, Robert ,Stefan itd da ne nabrajam....


Pozdrav svima ..... sstenks
[ bracaco @ 07.12.2008. 16:46 ] @
Ljudi mislim da bi neko od vas mogao da mi pomogne, naime pre par meseci kupio sam pioneer DVR-560H snimac sa HDD 160 giga i ajd sto me prodavac nasamario da mogu da se pustaju i filmovi sa eksternog HDD sa njega, jer ima USB port (covek rece moze 100% inace sam mogao da uzmem jeftiniji samsung sa 320 giga) nego mi je jos titl mali malecni da ne mogu da gledam filmove sa DVD vec samo ono sto snimim sa TV :((( sad zamislite moje razocarenje (placen skoro 23 000 din).
Dakle koje je resenje za taj titl osim da odem i prodavcu razbijem glavu, sto ne iskljucujem kao opciju.
Unapred zahvalan na strucnoj pomoci.
[ bracaco @ 14.02.2009. 17:23 ] @
I tako prolaze dani, meseci, godine i niko da odgovori, .ebes tako skupi plejer kad ne moze da ti pokaze normalan titl umesto da gledam na njemu gledam filmove na kompu. Dakle pitanje za pomoc jos vazi imal neko da zna odgovor?
[ Wlada777 @ 25.11.2009. 19:40 ] @
Kako da narezem ovo http://rs99.rapidshare.com/files/37261863/YDB6c18A.BIN.rar da mi player ucita?
Hvala unapred. PS.Ako mi uopste neko odgovori! xD
[ Wlada777 @ 25.11.2009. 20:04 ] @
A kad udjem na ovaj http://www.esnips.com/doc/41dd....0---Dinderi---SerbianCroatian link izadje mi ovo

The link you clicked on is not complete.
If you clicked a link within an e-mail message, please verify that the link was not broken in the middle.
If it is broken, copy and paste the entire link into your browser.
You will be redirected to the eSnips home in a few seconds... WTF??!?

Treba mi toooo.........pomagajte
[ calexx @ 25.11.2009. 20:37 ] @
Link i jeste skraćen, naći neki ispravan, bilo ih je po forumu. Za uputstvo bolje potraži kompletnu arhivu, obično prilože i uputstvo kako se radi, često postoji neki važan detalj ... kao što je kod jedne serije bilo bitno da se disk zove PIONEER ... baš velikim slovima.
[ Wlada777 @ 30.11.2009. 21:05 ] @
Jos jedno pitanje! Zna neko kako da na Pioneer dv-393 stavim 2 prevoda? Da bi ucitao prevod mora da se zove isto kao film i doda se .srt na kraju! A kako da stavim 2 ?
[ calexx @ 30.11.2009. 21:23 ] @
Ne znam kako to radi originalni firmware ali oni sređeni dozvoljavaju do 10 titlova koji ne moraju da se zovu isto kao film, jedino moraju da budu u istom folderu.
[ Erda @ 01.12.2009. 17:20 ] @
Zna li netko koja je zadnja verzija firmware-a za DV-383 i gdje ga se može downloadati ?
[ Wlada777 @ 06.12.2009. 23:47 ] @
Hvala svima!
Snaso sam se! skinuo sam ovo:http://rapidshare.com/files/37261863/YDB6c18A.BIN.rar.html
I ovako narezao disk!
Ako nekom treba uputstvo za narezivanje uploadovao sam ga dole! ja sam ga pisao...xD

[Ovu poruku je menjao Wlada777 dana 07.12.2009. u 23:45 GMT+1]
[ pingin @ 19.12.2009. 10:06 ] @
Procitao sam vecinu postova ali nisam skapirao da li fireware (neki od novijih) omogucava i gledanje recimo mp4 filmova ?!
Jer ko za baksuz u poslednje vreme sam skinuo nekoliko mp4 filmova koje ne mogu da gledam ... ili postoji neko drugo resenje za taj problem ? :)
Hvala