[ dados.p @ 28.07.2006. 13:50 ] @
Evo ovako imam jedno pitanje na koje bi zeleo odgovor ako moze da ja sam uradim to. Imam sliku jednu normalnu a ja zelim da napravim da joj se ivice polako gube dok ne nestanu po mogucnosti ako moze i da se malo i protegnu vise nego sto je velicina orginalne slike. imam 7
[ shumar @ 29.07.2006. 13:29 ] @
Pomocu 2 guide-a nadji centar slike.
Layers>Layer mask>Hide all
Sa centra slike povuci kruzni gradinent (radial gradinent) boje iz bele u transparency/iz bele u crnu
resio si problem.
[ dados.p @ 31.07.2006. 13:07 ] @
Pomocu 2 guide-a nadji centar slike.
Layers>Layer mask>Hide all
Sa centra slike povuci kruzni gradinent (radial gradinent) boje iz bele u transparency/iz bele u crnu
resio si problem.


Ok je sve to prijatelju ali mozes mi to reci korak po korak ja kad sve uradim nestane mi slika i nemam nista, ajde ako ti nije tesko puno bi pomoglo. 2 guide-a gde se nalazi
[ shumar @ 31.07.2006. 16:08 ] @
Evo ovako:
1. Napravi layer i celog ga napuni bilo kojom bojom
2. Povuci jedan horizontalni guide na polovinu visine slike (posto si napravio pun layer, on ce ti ga staviti tacno na polovinu visine kada si blizu)
3. Povuci jedan vertigalni guide na polovinu sirine slike (posto si napravio pun layer, on ce ti ga staviti tacno na polovinu sirine kada si blizu)
4. Ubaci layer sa slikom koju oces da fadujes
5. Pobrisi layer pun boje koji si napravio na pocetku
6. Klikni Layers>Layer mask>Hide all. Sve sa slike ce nestati, ali ne brini
7. Sa centra slike povuci kruzni gradinent (radial gradinent) boje iz bele u transparency ili iz bele u crnu.

Dobices sliku koja kruzno nestaje. Ako ti treba, mogu da ti napisem tutorial kako da ona pravougaono nestaje, ali je to malo teze.
[ dados.p @ 31.07.2006. 16:36 ] @
Odlicno, reci mi samo jel imas neki dobar tutorijal na srpskom o photoshopu
[ dados.p @ 31.07.2006. 17:14 ] @
Evo ovako:
1. Napravi layer i celog ga napuni bilo kojom bojom
2. Povuci jedan horizontalni guide na polovinu visine slike (posto si napravio pun layer, on ce ti ga staviti tacno na polovinu visine kada si blizu)
3. Povuci jedan vertigalni guide na polovinu sirine slike (posto si napravio pun layer, on ce ti ga staviti tacno na polovinu sirine kada si blizu)
4. Ubaci layer sa slikom koju oces da fadujes
5. Pobrisi layer pun boje koji si napravio na pocetku
6. Klikni Layers>Layer mask>Hide all. Sve sa slike ce nestati, ali ne brini
7. Sa centra slike povuci kruzni gradinent (radial gradinent) boje iz bele u transparency ili iz bele u crnu.


Posle zadatka 7 verovatno se mora nesto uraditi posto mi jos uvek nema nista na layeru
[ dados.p @ 31.07.2006. 17:17 ] @
Jel nerazumem potrebu za horizontalnim i vertikalnim guideom zasto sam ih ubacivao
[ dados.p @ 31.07.2006. 17:26 ] @
I kako da izaberem da ide u gradientu iz transparency u crnu, samo da kazem da sam izbrisao neke vec uradjene stilove pa mislim da je bas taj izbrizan boje iz bele u transparency. Da li mogu ja sam da napravim stil bitan mi je transparency
[ shumar @ 02.08.2006. 12:34 ] @
Dobro, sad cu napraviti foto-tutorial
[ shumar @ 02.08.2006. 13:01 ] @







shareovano je na imageshacku
da vidite slike u punoj velicinu kliknite na nju

[Ovu poruku je menjao shumar dana 02.08.2006. u 14:29 GMT+1]
[ shumar @ 02.08.2006. 13:29 ] @
evo jos jedan nacin za pravougaono nestajanje









i ovo je preko imageshacka
sorry sto su mi slike malo dispaceovane, ovo je radjeno u paintu, a zurio sam
ko ne ukapira iz prosla 2 tutorijala nek se ubije
ostali da mi kupe po pola kila pecenog kikirikija
ovo mi je neka stara slika ako neko pita
sad imam duzu kosu
[ Shevchenko @ 02.08.2006. 14:51 ] @

Ja sam otvorio da naucim nekoga kako da uradi nesto, a ustvari sam naucio kako se radi tutorial :)
Svaka cast, bas si se potrudio :)

Citat:
ko ne ukapira iz prosla 2 tutorijala nek se ubije
ostali da mi kupe po pola kila pecenog kikirikija


Ovim si zasluzio 10 kila kikirikija :)
[ shumar @ 02.08.2006. 16:23 ] @
nema na cemu narode. skapiraste li ovo?
[ dados.p @ 14.08.2006. 17:13 ] @
odlicno, hvala