[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 31.07.2006. 22:15 ] @
Kad skidam sa FTP-a (ili sa HTTP-a) grafik je pun, odnosno, brzina dowloada ne opada..ne oscilira. Kod uploada (ADSL 256/64) se dešavaju ove oscilacije.

Zanima me da li je to normalno, jer ako nije, onda imam puno praznog hoda.

[ Shadowed @ 01.08.2006. 12:51 ] @
Koliki su ti pick-ovi? Tj. dok ide, koja je brzina?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.08.2006. 14:51 ] @
Maximalna je za tu vrstu konekcija. Oko 8KB/s. S tim da pre nego što padne na tu nulu (pa opet počne da se penje), counter detektuje više različitih peakova. Krene recimo od te jedne nule, pa 4KB/s, pa 6, pa 8, pa 10, pa 12, pa onda opada istim redosledom. NetMeter mi prikazuje presek brzine svake sekunde, tako da sumnjam da su ti vrhovi iznad teoretske brzine od 8KB/s išta drugo do samo to..vrhovi. Realna brzina je tu oko 8.
[ Milan S. aka Morlak @ 01.08.2006. 19:53 ] @
Tacno. Mada to zavisi i od tipa FTP klijenta. Recimo, Windows Commander,
bar u mom slucaju, daje bolje rezultate u odnosu na Cute. Opet, sve
zavisi.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.08.2006. 20:59 ] @
Ne sećam se zašto mi Commander nije odgovarao za upload..ali sam odustao od njega ubrzo pošto sam ga probao za ove veće poslove (upoload desetaka fotografija..od 40-100MB).

Pošto mi i CoreFTP, koji trenutno koristim, malo brljavi, jer mi je potrebno da uploadujem npr. istih 50 fotki na 5 različitih servera, on počne da uploaduje na svaki istovremeno, pa se ta brzina podeli na 5, a onda iz nepoznatog razloga opadne kao da se podelila na 10 servera. Preostaje mi da uploadujem na jedan po jedan, ali je to zamorno, jer moram biti pored kompjutera kad završi, da bih pokrenuo upload na drugom. Da li mi može neko preporučiti neki program koji će imati neki schedule fazon, da se zada 5-10 poslova, pa da ih otaljava jedan za drugim? CuteFTP?
[ Shadowed @ 01.08.2006. 21:09 ] @
Sto se brzine tice.. probaj da stavis neki veci fajl (10MB) i da meris koliko vremena treba da se upload-uje. Tako ces videti koja je prosecna brzina i najbolje utvrditi da li dobro koristi propusni opseg.

Za Sheduling mozes TC da koristis. Selektujes, F5, pa F2, u novom tabu se konektujes na drugi server i kopiras tamo na isti nacin.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.08.2006. 21:15 ] @
Nije mi palo na pamet da se F2 kod Commandera može upotrebiti i za kopiranje na FTP :)

Hvala. Probaću sa nekim većim fajlom.
[ Mister Big Time @ 19.10.2006. 01:26 ] @
Pazite sta se meni desava..

Fajl od npr. 12 MB mogu da skinem za oko minut i po...

Medjutim kada skidam ceo sajt, koji ima pomenutih ~12 MB, ali mnogo sitnih fajlova... sta se desava:

Transfer completed
Transferred 2,920 files totaling 12.10 MB in 1 hour 24 minutes 11 seconds (19.0 KB/s)


Dakle vidi se da je prosecna brzina download-a samo 19 KB/s. I umesto minut i po skidao sam SAT I PO.

God damn FTP, najbolje prvo na serveru zip-ovai ceo /sajt folder ako imate ssh pa kulturno skinuti kao jedan fajl.. a ne ovako.
[ XTeam @ 22.11.2006. 00:42 ] @
koji je ftpserver u pitanju?

kod proftp servera je postojao mod_delay koji ume da pravi probleme ako ga ne isključiš

mrzi me da prekucavam, baci pogled ovde:

http://www.howtoforge.com/foru...t=6883&highlight=mod_delay
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.11.2006. 06:55 ] @
Radi se o 6 različitih stock sajtova, koji verovatno imaju i različite ftp servere.