[ Mina7 @ 01.08.2006. 07:48 ] @
Zdravo,

cesto popunjavam formulare gdje mi za jedan ispit treba popuniti 4-5 formulara istim podacima, kako da podatke upisem u jedan dokumen, a da se oni automatski kopiraju na odredenu poziciju u nekom drugom word dokumentu??

Hvala unaprijed
[ Jpeca @ 01.08.2006. 15:05 ] @
Mozeš da koristiš višestruki clipboard unutar Offica. Iz Edit menija aktiviraj Office clipboard. Iz prvog formulara uradiš Copy svih potrebnih podataka i oni će se pojaviti na Clipboard Taskpanu. Kad otvoriš drugi formular i pozicioniraš se klikom na određenu stavku na Clipboard task panu smeštaš je u tekuće polje.

Ukoliko su podaci fiksni možeš da ih snimiš kao autocorrect odrednice sa pogodnim prečicama za unos teksta. Npr snimiš adresu (Oslobođenja 33, Pančevo) kao autocorrect za odrednicu /*a, tako da kad otkucaš /*a on ti upuš u polje kompletnu adresu.
[ Mina7 @ 02.08.2006. 06:55 ] @
Bok

Hvala na odgovoru, ali to nije to, podaci su uvijek razliciti, a opcja sa clipboardom mi i nije velika pomoc. Ono sto zelim je da mi podatke koje upisem u prvi formular automatski povlaci na predvidena mjesta u drugi formular (kao u excelu povlacenje formula/podatka iz jedne u vise tablica).
[ Jpeca @ 02.08.2006. 08:30 ] @
1/ Obeleži polja u izvornom formularu kao bookmarke (Selektuješ polje, pa Insert/Bookmark i upišeš naziv bookmarka)
2/ U odredišnom formularu ubaci polje (CTRL+F9):
{ INCLUDETEXT "SourceDocument.doc" BookmarkName }
Gde je SourceDocument.doc naziv izvornog formulara, ako je u istoj fasciklim, a BookmarkName naziv bookmarka polja koje se kopira.
3/ Nakon svake izmene polja izvornom formularu treba da updejtuješ polja u odredišnom formularu (Select All, pa F9). Ažuriranje polja može se postaviti i automatski pre štampe.

U prilogu je primer koji sam ja uradio na ovaj način.

Problem sa kojim sam se već susretao, a nisam našao elegantno rešenje, je da kad izmeniš tekst bukmarka u izvornom formularu i bukmark se obriše. Prinuđen sam da izmenu radim dosta pažljivo. Uključi prikazivanje bookmarka (Tools/Option/View tab)
Pozicioniraj se unutar bukmarka
Dodaj svoj tekst, pa tek onda obriši stari tekst - kako bi bookmark ostao sačuvan.

Ja lično koristim Office clipboard za formulare koje popunjavam relativno retko - desetak puta godišnje i prilično mi je zgodno jer umesto kucanja dužeg teksta koristim samo jedan klik.

[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 02.08.2006. u 11:02 GMT+1]
[ Mina7 @ 03.08.2006. 12:44 ] @
Radi, SUPER !!Hvala na pomoci!!
[ Mina7 @ 08.08.2006. 12:13 ] @
Nazalost moje veselje trajalo je kratko... Nakon drugog pokusaja da i ostale dokumente tako "uredim" u odredisnom dokumentu gdje bi se bookmark trebao upisati javlja mi sljedecu gresku "Error! Not a valid filename"

Vec sam pokusala sve i svasta,ali ne radi... F1