[ Q_Line @ 03.02.2003. 09:15 ] @
Pozdrav!

Na webu sam pronasao php scriptu (CJ SendPage V1.0) koja link odredjene stranice salje vasem frendu, prijatelju na mail koji upisete u za to predvidjeno polje. To nije problem, instalisano je, testano i radi!
Medjutim, kad hocu da java scriptom "podignem" Posalji link u Pop-Up prozor, posto isti nema smisla (bar za stranicu koju radim) da ostane u "same page", na racun koda java scripta php izlazna stranica ne hvata HTTP_REFERER stranice od koje treba link i da posalje... prijavljuje gresku!
Znam da ima java scripti koje se mogu u izlaznom linku (stranici, NAKON "klika") podesiti na max. velicinu rezolucije... dal' zna ko za neku koja moze podesiti odredjenu velicinu tog prozora, iskljuciti "klizace" i menije...
Dakle ne treba ona koja to radi "prije linka" u stranici u kojoj se i nalazi LINK, nego treba mi kod u stranici koja se otvara TIM linkom!

Al ga zakomplikova :)
[ tOwk @ 03.02.2003. 10:47 ] @
Ako sam dobro razumeo, podsetiću da je slanje HTTP Referer zaglavlja zavisno od klijenta. Ne može se garantovati slanje odgovarajućeg zaglavlja sa bilo čim osim najjednostavnijeg HTTP forward-a (Status 30x).

Prema tome, pogledaj tehničko uputstvo za IE, Mozilla, Opera, Konqueror, ili koji već preglednik koristiš.