[ Ne znam! @ 06.02.2003. 21:56 ] @
Da li neko zna kojim su pravilima, odlukama, dokumentima i td. regulisana pravila oko nadleznosti, odnosno odrzavanja, ptt linija u stambenim objektima (zgradama, privatnim kucama).Konkretno kojim dokumentom je reseno sta je Telekom duzan da odrzava od instalacija, a sta ne i gde se taj dokument moze naci.
BTW znam i ja za pricu da odrzavaju sve do ptt ormana u zgradi, ukljucujuci i njega, a da ostala instalacija nije njihov problem, pa me zanima gde se moze naci taj dokument "crno na belo" kojim je to reseno .
[ broker @ 07.02.2003. 14:32 ] @
To ti pise u ugovoru koji si potpisao sa Telekomom. Propis na osnovu koga je sacinjen ugovor bi trebalo da je naveden u samom ugovoru. Nemam pri sebi primerak da pogledam.
[ broker @ 08.02.2003. 20:56 ] @
Evo pogledah po dokumentima i nadjoh sledece:

Zakon o PTT uslugama, Sl. list SFRJ br. 2/86
Zakon o sistemima veza, Sl. glasnik SRS 38/91
Opsti uslovi o vrsenju PTT usluga, Sl. list SFRJ br. 51/76 i 9/86

Ne znam da li ovo jos uvek vazi ali tako je bilo kada sam ja regulisao telefon...


[ xtraya @ 10.02.2003. 02:13 ] @
Koliko sam upucen...

SVE DO TVOG utikaca...znaci stekera u koji guras kabl....ukljucujuci i zicu koja dolazi...je TELEKOMOVO....i nemas pravo da NISTA diras prepravljas i slicno...
a od stekera po stanu smes ali po ATESTU sto se tice ZICA i APARATA...

[ Nemanja Jakovljevic @ 10.02.2003. 07:02 ] @
mislim da se varash.. posto kad sam uvodio drugu liniju, PTT uopste nije interesovalo za kablazu do mog stana.. oni su rekli, do omarceta oni, a mi do stana da uvedemo kako znamo i umemo.(naravno majstori se ponudili za to, ali mi vec smo bili i sredili to jer smo znali) Tako da po mom misljenju kao sam ja platio taj kabl, i njegovo sprovodjenje, ja mogu da radim sa njim sta hocu, i pod mojim je vlasnistvom a ne PTT-a. Toliko od mene.
[ Dejan Krstic @ 10.02.2003. 15:47 ] @
Meni su pre dva meseca neki majstori pokidali kabl na tavanu. Zvao ja 977 posto nisam znao da je pokidan kabl. Oni proveravali u centrali i posto su ustanovili da je kod njih sve u redu poslali mi majstora. Majstor bio u kuci, na banderi, na krovu....i kada je izvalio da je pokidano na tavanu lepo mi objasnio da on za to nije zaduzen vec je zaduzen samo do kutije na banderi. Ostalo ga ne interesuje.
[ Ne znam! @ 13.02.2003. 20:43 ] @
Da, tacno tako, postino je sve do kablovske glave ili tavanske kutije, to je provereno tacna informacija i sve je to ok ali mene zanima kojim je to aktom reseno.BTW hvala na pomoci ali sluzbeni listovi SFRJ su "malo" zastareli, a mislim da veci deo toga vise ni ne vazi....
[ -zombie- @ 13.02.2003. 22:03 ] @
na zalost, josh vaze. vise od pola nasih zakona je iz vremen sfrj (neki stari skoro 50tak godina).

proveri kod nekog lokalnog advokata. on ti takodje moze naci te clanove zakona, i protumaciti ih..
[ piki @ 09.05.2003. 09:41 ] @
Ako je u pitanju stambena zgrada Telekom je odgovoran za održavanje do izvoda,t.j. do ormarića koji se obično nalazi na ulazu zgrade ili u podrumu, a ako je u pitanju kuća onda samo do krova kuće ako je kabl došao vazdušnim putem ili do kutije na zidu kuće ako je kabl došao podzemnim putem."Majstor iz telekoma"
[ kbiskupovic @ 09.03.2010. 10:13 ] @
Poštovani,

Zanima me gdje mogu naći Uputstvo o izradi telefonskih instalacija i uvoda izdato od strane ZJPTT 1974.

Unaprijed zahvalan,

Krsto