[ faco74 @ 04.08.2006. 19:55 ] @
Pozdrav forumu...

Bio bi mi potreban neki jednostavan program za vindows xp da mogu voditi stanje ulaz uzlaz robe fakturisanje i podatke o klijentima, dali neko mozda zna gde da se obratim po mogucnosti ako je besplatan program ili neka dobra proverena demo verzija .

Pozdrav...
[ Dejan78 @ 05.08.2006. 04:32 ] @
Pa da budem iskren tesko ces to naci besplatno... Pogotovo ako se radi o domacem programu , ima tu i drugih pproblema kao npr: da li ce takav program biti prilagodjen bas tvom poslovanju , odrzavanje takvog programa itd...
Najbolje ti je da kontaktiras nekog programera pa da vidis sa njim....A sto se tice demo verzija prosetaj malo netom naci ces valjda pa se malo zezaj i vidi da li ti odgovara
Pozdrav
[ morlic @ 05.08.2006. 08:50 ] @
Pa sada ne znam da li ima budala koji bi dali svoj program besplatano, ili demo koji je potpuno funkcionalan.

Ostavio sam ovu poruku na forumu da bi ljudi mogli da vide tipican profil korisnika softvera u Srbiji. Znaci:

1) Ako moze besplatno
2) Da radi pouzdano
3) Da ne trazi odrzavanje, ili da ako dodje do zakonskih promena, autor programa mudro predvidi koje ce to promene
biti pa da omoguci korisniku da ih veoma prosto aktivira.
4) Da u slucaju potrebe moze u svakom trenutku da zvrcne autora na telefon i da mu ovaj objasni sve sto treba oko
programa. Ne daj boze da treba uputstvo da cita.
5) Ako moze besplatno(!)

Svasta ljudi traze.

Inace pre neki dan dobijem mail od coveka koji je od mene kupio program 1999. Program je pravljen po zahtevu i
do danas nije bilo nikakvih problema (nismo se cak culi par godina). Program je inace radjen za Win9x, a funkcionise
i pod W2K. Medjutim covek je instalirao WinXP i nastao je problem sa jednom od shell komponenti koja izbacuje
integer overflow gresku. Sad on meni kaze: Znam da sam uzeo 99-me program, i da je danas 2006 godina, ali ja sam
to platio...

Eto sta reci...
[ misk0 @ 05.08.2006. 11:06 ] @
Citat:
morlic:Medjutim covek je instalirao WinXP i nastao je problem sa jednom od shell komponenti koja izbacuje
integer overflow gresku. Sad on meni kaze: Znam da sam uzeo 99-me program, i da je danas 2006 godina, ali ja sam
to platio...

Eto sta reci...


Sta reci? Pa reci da je i auto uzeo prije 10 godina pa mu u WV ne servisiraju za dzabe. Platio je i auto...
[ delalt @ 05.08.2006. 12:04 ] @
Citat:
morlic:
Inace pre neki dan dobijem mail od coveka koji je od mene kupio program 1999. Program je pravljen po zahtevu i
do danas nije bilo nikakvih problema (nismo se cak culi par godina). ... ...
Znam da sam uzeo 99-me program, i da je danas 2006 godina, ali ja sam to platio...

Dobro si prošao, pošto nisi tih godina imao posla oko programa, mogao te zvati da mu cijepaš drva,
nosiš vodu, čistiš snijeg oko kuće... ladiš...
Izvini, nisam mogao izdražati... , obrišite ako smeta.
[ morlic @ 05.08.2006. 16:25 ] @
Nisam imao problem da mu odgovorim :) Stvar je u tome kako ljudi gledaju na softver.

Ovo trziste je surovo za razvoj softvera :)
[ ppklik @ 05.09.2015. 15:36 ] @
Citat:
faco74:
Pozdrav forumu...

Bio bi mi potreban neki jednostavan program za vindows xp da mogu voditi stanje ulaz uzlaz robe fakturisanje i podatke o klijentima, dali neko mozda zna gde da se obratim po mogucnosti ako je besplatan program ili neka dobra proverena demo verzija .

Pozdrav...



Probaj www.soft.smart-srbija.net .
[ captPicard @ 07.09.2015. 17:27 ] @
Pošto često koristiš ovu rečenicu: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. možeš li mi reći što znači?
Ako je web stranica toliko neozbiljna, kako možemo očekivati ozbiljan program?

City scene
Comapny slogan goes here


pa stavi ga brate mili :)

+besplatno se reklamiraš na forumu. Nisam siguran, ali mislim da to reklamiranje nešto i košta :)
[ captPicard @ 07.09.2015. 17:41 ] @
Edit2, Edit8, Edit3... Šta vam je to? Label14, Label16?



Opet label1, label2, label3, na kraju mi se i zaledio. A trebalo mi je 10min da skužim kako se ulazi u dodavanje stavki računa.