[ dominus @ 13.08.2001. 22:43 ] @
Hmm ... pa ovo mozda bash i nije mesto za ovaj post ... ali ok ....

Naime ovo je OS koji staje na jednu disketu i napisan je u potpunosti u 32bit asm-u (bar tako kazu na stranici) ... u svakom slucaju zanimljivo je probati .... http://www.menuetos.org/
[ tOwk @ 17.08.2001. 01:01 ] @
Probano jos pre oko pola godine, i nije se bas proslavio.

Izgled je pristojan, funkcionalnost ne preterano, ali sadrzi i par gadnih gresaka (ne secam se tacno gde, davno bese, mozda su dosad i ispravili) za jedan tako jednostavan operativni sistem.

Savet: preskocite ga osim ako se ne interesujete za takve stvari posto je upotrebljiva vrednost bliska nuli. Source kod je zanimljiv i moze se stosta pokupiti, ali arhitektura mi se ne svidja preterano. Cak mi se cini da koristi delimicno ili potpuno realni mod, ali vise i nisam siguran.

Toliko.
[ grepme84 @ 10.09.2004. 13:51 ] @
Zdravo!

Ja mislim da MenuetOS bas nije toliko slab.Suprotno.
Neznam kad si ti poslednji put probao MenuetOS ali sada taj sistem podrzava mrezu i mnogo toga (pogledaj release notes).

Preveo sam MenuetOS sajt na srpski jezik (bez dokumentacije --> mnogo posla) i trenutno radim na Language Pack-u.

[Dodano]
Sada imamo i MenuetOS forum na srpski jezik, tako molim sve koji su zainteresovani za MeOS rasprave, da posete menuet.proboards2.com
[ VRider @ 10.09.2004. 15:05 ] @
tOwk je to poslednji put gledao pre tri godine (od kada je poruka) + 6 meseci (to je on rekao) = 3.5 godina. Za to vreme se mnogo toga moglo promeniti.