[ vladimir 338 @ 11.08.2006. 22:11 ] @
trebala bi mi sema za povezivanje 4 slusalice.
[ Horvat I @ 12.08.2006. 08:45 ] @
Standardno se vodi do svakog stana isti zvucni vod
[ Toskovicd @ 12.08.2006. 22:22 ] @
www.teh-tel.co.yu
[ websonic @ 15.09.2006. 20:07 ] @
Mozes li nam barem reci marku interfona?
Dali se vrata na ulazu otvaraju "na dugme"?

Ima mali milion varijanti (na zalost) kako se sa 4 zice moze povezati interfon
[ Toskovicd @ 17.09.2006. 21:33 ] @
Marka interfona je MIFON.
To su poljski interfoni i vrlo lepo rade.
Odradio sam dosta stambenih zgrada kao i privatnih kuća i pokazali su se kao jako dobri uredjaji.
Cena kompleta sa jednom slušalicom , pozivnom tablom , centralnom jedinicom i električnom bravom je oko 60 eura u firmi TEH-TEL.
A svaki interfonski uredjaj ima mogućnost povezivanja sa elektirčnom bravom, koja se postavlja na ulaznim vratima.
Što se tiče šeme povezivanja na sajtu koji sam vam dao imate šemu veze interfona.
Koriste se 4 zajedničke žice koje idu od pozivne table do svake slušalice i plus jedna žica za poziv ( to je sistem 4+1 ).
Znači prosto k'o pasulj.
A ako postaviš kameru i povežeš je na TV imaš video interfon.
[ ka641 @ 16.05.2007. 13:15 ] @
www.interfoni.biz
[ legionario @ 20.06.2010. 16:20 ] @
pozdrav svima, da ne otvaram novu temu...

imam problem sa ugradnjom interfona u stanu, sve od spoljne jedinice pa do stana je sprovedeno, ali na slusalici ne mogu da povezem zice kako treba, pa ako moze pomoc. evo kako to izgleda

ovo je kabl koji ide u stan Alarm cable 6x0,22
[img]http://i808.photobucket.com/albums/zz1/leg10nar10/snapshot-2.jpg?t=1277044859[/img]

ovo je marka interfona
[img]http://i808.photobucket.com/albums/zz1/leg10nar10/snapshot-5.jpg?t=1277045024[/img]
[img]http://i808.photobucket.com/albums/zz1/leg10nar10/snapshot-6.jpg?t=1277045027[/img]
[img]http://i808.photobucket.com/albums/zz1/leg10nar10/snapshot-11.jpg?t=1277045035[/img]

ovako izgleda unutra
[img]http://i808.photobucket.com/albums/zz1/leg10nar10/snapshot-13.jpg?t=1277045034[/img]

to je interfon za jednog korisnika treba mi samo da kada neko pozvoni ispred glavnih vrata ja to cujem u stanu i da mogu kad podignem slusalicu da procaskam sa gostom na drugoj strani kabla...

ja sam uspeo da povezem otvaranje vrata to je crna zica u 1 + crna u 2, ali nemam kad ubacim trecu zicu nemam zvuk ni u jednoj od ostalih kombinacija, zvuk dobijem kad povezem crnu u 1 + zelenu u 2 ali onda ne mogu da otvaram vrata, probao sam i crna u 1 + crvena u 2 + zelena u P mogu da otvaram vrata ali je slusalica otvorena non stop i konstantno se cuje brujanje i kad je dignuta i kad je poklopljena.....

ako imate bilo kakvu ideju ili bilo kakva pitanja slobodno navalite...

HVALA!
[ Marcony @ 17.07.2010. 14:26 ] @
Na koji nacin radi video interfon koji za vezu izmedju spoljnjeg i unutrasnjeg uredjaja koristi samo dve zice?
Neki RF modulator???
[ ziko66 @ 22.12.2015. 18:01 ] @
Zdravo,treba mi sto pre pomoc u vidu seme za interfon marke Mifon m150/10,u zgradi sa 12 stanova sve radi dobro osim sto onaj ko je zvonio necuje onog ko se javio iz pozvanog stana.Taj problem je u svim stanovima.hvala na pomoci
[ Living Light @ 22.12.2015. 20:48 ] @
Citat:
ziko66: sve radi dobro osim sto onaj ko je zvonio necuje onog ko se javio iz pozvanog stana.


zameni zvucnik u jedinici na ulazu u zgradu.

klinci tu guraju zvake, pikavce

pale sibicom i drndaju cackalicama zvucnik koji je dole na udaru svima.

pOz
[ ziko66 @ 23.12.2015. 13:50 ] @
Gledao sam zvucnik na ulazu fizicki nije ostecen a kad se zvoni odozdo I on zvoni.hvala
[ Living Light @ 23.12.2015. 18:27 ] @
Citam Tvoj post....i nesto se razmisljam..kad Si rekao :

"u zgradi sa 12 stanova sve radi dobro osim sto onaj ko je zvonio necuje onog ko se javio iz pozvanog stana."

Nije kvar u svih 12 stanova nego u uredjaju dole, pored ulaznih vrata.

Ako je zvucnik ispravan onda je nesto riknulo u samom audio-pojacavacu
koji "vozi" zvuk na zvucnik.

Ipak treba sema, valjana, da bi se to sve razmotrilo kako treba,
ovako pomalo tumaramo u mraku.

pOz

[ ziko66 @ 23.12.2015. 18:36 ] @
zato sam I napisao da mi treba sema da bih probao da sve izproveravam.na samom uredjaju nedeluje da je nesto crklo ali bez seme nista mi nevredi.kad sam pomerao potenciometar na uredjaju javljalo se jako pistanje na zvucniku ispred zgrade.pozz
[ gilopile @ 23.12.2015. 18:37 ] @
Ako zvoni, onda je zvucnik verovatno OK. Kao sto kaze @Living Light, mozda pojacalo pravi problem.

Najbolje je da sidjes dole, raskopas i slikas nam sve lepo.

Znaci bas nista se ne cuje, ni kad skroz priblizis uho na zvucnik?
[ Living Light @ 23.12.2015. 19:04 ] @
Citat:
ziko66: kad sam pomerao potenciometar na uredjaju javljalo se jako pistanje na zvucniku


Pomeranje potenciometra ume da izazove preveliko pojacanje Audio-dela,
sto bi rekao @zeoN_Rider , mikrofoniju !

To znaci da Ti i Audio-Pojacivac radi kao iz groma.

Mora dalje, još neki INFO,

Dodaj neke "Spektakularnosti" i dodatne informacije,

..mozda ce trebati za razresenje Kvara.


[ ziko66 @ 23.12.2015. 20:22 ] @
Posto nam je zgrada u bas prometnoj ulici ,kad prislonim uvo na zvocnik necuje se nista (zbog buke je to tesko utvrditi), proverio sam spojeve na ploci kod ulaza I sve je ok,do kvara je iznenada doslo I u svim stanovima odjednom sto me tera na razmisljanje da je problem na ploci ili glavnoj centrali ali ne znam kako da proverim bez seme?
[ ziko66 @ 23.12.2015. 20:25 ] @
Posto nam je zgrada u bas prometnoj ulici ,kad prislonim uvo na zvocnik necuje se nista (zbog buke je to tesko utvrditi), proverio sam spojeve na ploci kod ulaza I sve je ok,do kvara je iznenada doslo I u svim stanovima odjednom sto me tera na razmisljanje da je problem na ploci ili glavnoj centrali ali ne znam kako da proverim bez seme?
[ Zeljko07 @ 19.02.2016. 00:07 ] @
Citat:
ziko66:
Zdravo,treba mi sto pre pomoc u vidu seme za interfon marke Mifon m150/10,u zgradi sa 12 stanova sve radi dobro osim sto onaj ko je zvonio necuje onog ko se javio iz pozvanog stana.Taj problem je u svim stanovima.hvala na pomoci



Evo da se javim ako nije kasno.Centrala ti je ispravna, kao i sve slusalice u zgradi.Problem je u instalaciji tj. kontaktima.Posto vidim da si otvarao centralu i cackao, obrati paznju na centralu na dolazne zice koje ulaze u nju i to posebno na rednim stezaljkama kao sto sam ti slikao sa oznakom MU. To je kontakt koji se povezuje sa sa svih slusalica u zgradi. Tu je ulaz u pojacalo za sve mikrofone u slusalicama.Znaci obrati paznju i ako imas mogucnosti proprati tu zicu da mozda negde nije zalomljene i da znas ona je negde u prekidu.Kolega koji je gore komentarisao oko mikrofona panela je u pravu i on je ispravan, jer ga cujes kada vrsis call poziv prema korisnicima.Ne nasedaj na moguce ponude za ugradnju nekog novog sistema, jer je samo problem kao sto sam ti opisao.Imate odlican interfonski sistem koji je nadvladao vecinu od konkurencije koja se nudi na trzistu po dugotrajnosti i kvalitetu.Poljske je proizvodnje i ima najbolju antivandal metalnu tastaturu, mogu da se nabave i pojedinacni delovi za servis.


Pozz

Zeljko
[ ziko66 @ 20.02.2016. 06:41 ] @
>
[ Living Light @ 20.02.2016. 08:37 ] @
Preko 16 godina sam aktivan na forumu "Elektronika".

Meni i dan danas nije jasno sta znace ove gore ↑↑↑ pomenute "kuke & motike" ?

koje pojedini clanovi ostavljaju kao "post" .......i cemu to sluzi??!!

???
[ gilopile @ 20.02.2016. 08:38 ] @
Via: [es] mailing liste

Nesto baguje kada se tako postuje i ostane samo kuka :D

Mene bas interesuje da li je resio problem...i da li mu je pomogao @Zeljkov post.
[ Living Light @ 20.02.2016. 08:51 ] @
Dragance,

Tebe cu da predlozim mom generalnom Direktoru firme,

-da Te zaposlimo kao "Savetnika za IZLAZ iz nebuloznih situacija"
..salim se, naravno,

Ne, nego, malo pa malo izlaze takvi postovi na elektronici i na elektrotehnici
pa se pitam odakle to, i zasto takvi postovi treba da "truju" postojecu temu ?

Mozda je neka greska, kako kazes.

PS:
-a Ti @gilopilence, Dragane, mogao bi da ukljucis bilo koji MOB-telefon,....cisto da si "dostupan"

pOz Ekipi,



[ gilopile @ 20.02.2016. 15:48 ] @
E, Roberte moj...

Poslah ti P.P.

@ziko66 ce valjda da javi sta je uradEo, a bio bi i red, jer se Zeljko bas potrudio. Svaka cast!
[ Zeljko07 @ 20.02.2016. 21:26 ] @
Da dodam jos koju slicicu posto sam se sa ovim interfonom u fazi trazenja kvara koji se manifestovao kao brujanje u slusalicama maksimalno upoznao i skicirao sebi semu radi daljeg servisa.
Jos jedna napomena drugaru ako bude trazio prekid da krene od centrale od kontakta sa oznakom MU, otkaci zicu, zakaci malu krokodilku, i testerom, zumerom ( sa 20-tak metara zice) krene do svakog cvorista od prizemlja pa do zadnjeg sprata, nadje doznu ili OG kutiju gde se racva interfonska instalacija i potrazi spoj svih mikrofona na spratu.Boju zice u doznama za mikrofone saznace ako otvori kuciste slusalice i vidi koja boja ide na kontakt broj 2.Kod mene je to siva boja.Tu boju proprati do dozne na spratu i vedece da se boje iz svih stanova na spratu poklapaju po boji za slusalice,mikrofone, masu i otkljucavanje brave.Zica za CALL je posebna za svaki stan i vodi se posebno od spoljnog panela.Pracenjem toka instalacije od centrale i prizemlja naleteces gde je prekid.
Kod tebe je sistem 4+n sto bi u praksi rekli od centrale do svakog stana je dovuceno paralelnom vezom 4 zice (za mikrofon,zvucnik,masu i bravu) plus jedna za call poziv sa spoljnog panela za svaki stan.

Toliko od mene za ovaj put.Ako sam nekom pomogo drago mi je, ako nisam tu sam za daljnju saradnju do resenja problema !

Zeljko

pozz
[ gilopile @ 21.02.2016. 03:06 ] @
Citat:
Kod tebe je sistem 4+n sto bi u praksi rekli od centrale do svakog stana je dovuceno paralelnom vezom 4 zice (za mikrofon,zvucnik,masu i bravu) plus jedna za call poziv sa spoljnog panela za svaki stan.

Jos jednom, svaka cast! Ovo je kljucno....
[ igor tomic @ 21.02.2016. 20:38 ] @
brzinski sam citao postove...nisam detaljno ulazio u aalizu. Ali koliko vidim na neki nacin ste uspijeli napraviti neku kombinaciju da radi ali "veza ostaje otvorena" na tu žicu spojite diodu da propušta samo jedan smijer.
[ Zeljko07 @ 21.02.2016. 23:07 ] @


Cao
Sve sto je brzo to je i kuso, kazu .... procitaj od pocetka postove i videces da se radi o prekidu ozicenja prema slusalicama interfona i to trasa za mikrofon.

pozz

Zeljko
[ zeoN_Rider @ 23.02.2016. 19:58 ] @
Evo i mene sa problemom, mada sam sve pročitao od A do Š.

Naime sve je lepo radilo od sinoć kada mi se desilo da nisam mogao iz stana da aktiviram električnu bravu,

Sve i dalje radi dobro, čujem poziv, mikrofon kao i slušalica takođe rade tj. u funkciji su.

Šta dalje?

Evo slike MTK zidne jedinice.

[ Living Light @ 23.02.2016. 20:54 ] @
Dobro vece "komsija" zeoN_Rider,
Evo moje prakse,

Aktiviranje elektricne brave je jedino "Jako-strujno" kolo u celoj semi interfona.

Na svim ostalim prikljuccima, konektorima (ako postoje) , na klemama, ---tece par mili-Ampera
za poziv, za komunikaciju, za audio signal,

..ali otvaranje brave je cesto reseno tako da struja brave prolazi kroz taster od pojedinacnih stanova.

Poziv, mikrofon i slusalica rade sa mnogo manjim strujama, tako da njima poneki los kontakt i ne smeta,
zbog male potrosnje i zbog male vrednosti struje kroz provodnike.


Sve ovo napisano se odnosi na " Do jucerasnji Tip Interfona",

Naravno da je danasnja SMART generacija neuporedivo naprednija
i da se DMM-om nista pametno ne moze dijagnostikovati kad je rec o kvarovima.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Za pocetak, zgodno je premeriti tastere/prekidace u stambenom delu interfonske instalacije,
cisto da se vidi "Spajaju li oni na NULA OHMA" kada se pritisnu.

Zgodno je i proveriti "mikro-kontakte" slusalice kada se podigne (ako ih ima)
-i to sve treba da radi sa Nula-Ohma spajanja.

Ne bi bilo lose znati model/tip interfonskog sistema,

...ima ovde Mahera koji su sveto+svasta nesto ugradjivali,
mozda imaju neku valjanu ideju....

pOz



[ zeoN_Rider @ 23.02.2016. 21:07 ] @
Model ne znam koji je mada na štampanoj ploči piše( gornji desni ćošak).

Proverio sam sve kontakte, mikro prekidače i to za MTK i za aktiviranje brave.

Takođe proverio sam i kod komšija i kod njih radi otključavanje.
[ Living Light @ 23.02.2016. 21:31 ] @
zeoN,
drago mi je da si proverio sve kontakte u stanu (nisam ni sumnjao :-) , bahhhanditu jedan,
znao sam ja da ces da se latis DMM-a i da sve perfektno proveris , ne daje Ti Djavo mira :-)

..ali ne zaboravi da tvoj kabl iz stana ima i drugi kraj, i to dole u centralnom delu,

može i tamo da bude neku "Loš-Spoj",....... ili spoj sa prevelikim prelaznim otporom.

Pazi,
Verujem da tu Ništa nije Gorelo !

Verujem da se cela stvar dogodila od " Jedenja Vremena" ili mehanickog habanja.

Nema tu trece stavke...

Sve sto se "Cesto Stiska" ume da zvekne,

Svugde gde je potrebno pola Ampera da otvori bravu....ume da zakaze,

Eto nekih smernica,

pOz



[ zeoN_Rider @ 23.02.2016. 22:10 ] @
Sad' sam pogledao doznu u hodniku zgrade na mom spratu. Iz kabla koji dolazi iz mog stana sve žice su spojene na žice centralnog kabla osim zelene žice koja stoji u vazduhu. E sad' pojma nemam kud ta žica ide i da li je uopšte i u funkciji?
[ Zeljko07 @ 24.02.2016. 09:39 ] @

Cao

Oznaka na slusalici 6(zelena) i 10(plava) su masa ili minus na centralnoj jedinici interfona i one su u kratkoj vezi(spojene).Tako da je nebito sto ti visi ta zica u hodniku jer je dupla. Braon (9) ti je odlazni vod prema bravi-on ti je predmet interesovanja.Kratkim spajanjem broja 9 i 10 salje se (minus) na bravu i ona otkljucava.Za pocetak slobodno spoji 9 i 10 i ako ti otkljucava onda je problem u tasteru za otkljucavanje koji se nalazi u slusalici u gornjrm desnom uglu oznake P2.Ako posle prespajanja brava i dalje ne radi a ostalim stanarima radi proveri trasu od stana tj. slusalice do dozne na spratu.Proveri elektricno, zumerom ili unimerom da braon zica(9) nema negde prekid do dozne na spratu.Znaci ako je taster dobar problem je u kablu od slusalice do dozne gde se svi paralelno spajaju na spratu.Slusalica ti je marke Urmet model 1131 i ima je u prodaji za oko 900 din, ako se ispostavi da je do kontakta tastera i resis da zamenis.
[ zeoN_Rider @ 24.02.2016. 09:48 ] @
Hvala na informaciji, proveriću provodnost braon žice samo da nađem dugačku žicu da nastavim pipalicu od zujke.
[ zeoN_Rider @ 25.02.2016. 12:20 ] @
Evo da se javim šta uradih.

Proverio sam provodnost braon žice jer je jedino ona bila potrebna za aktiviranje električne brave.

Braon žica je OK. E zatim sam se popeo na merdevine, Maglajt u usta i redom.

Vođen dokumentacijom što mi/nam je komšija Željko07 postavio probao sam da braon žicu povežem sa sličnom koja je od susednog stana.

U startu mi je bilo jasno da su sve žice povezane na centralnu(svaka sa svakom) linije osim žice za poziv što je im logično.

Svaki stan ima svoju.

Spajanjem braon žice sa sličnom nije dalo rezultate i pukim slučajem sam primetio da je jedna oguljene izolacije žica u vazduhu. Ta žica je iz glavnog snopa.

Spojih braon sa tom i aktiviranje električne brave je sada u funkciji.

Rezime, izgleda da povezivanje nije urađeno po šemi nego kako je ko hteo.

Zahvaljujem se kolegama Living Lajt i komšiji Željko07!
[ Living Light @ 25.02.2016. 18:30 ] @
zeoN_Rider,
Dobro je da si uspeo da rascivijas kvar.

Nismo uspeli baš preterano i konkretno da ti pomognemo (al' smo pokusali),
jer si ipak Sam uradio Glavnu stvar:
Citat:
zeoN_Rider: ...pukim slučajem sam primetio da je jedna oguljene izolacije žica u vazduhu.


Dobro je + odlicno !!!.....da nema veceg cirkusa sa provodnicima.

pOz

[ zeoN_Rider @ 25.02.2016. 18:38 ] @
Citat:
Living Light
Dobro je + odlicno !!!.....da nema veceg cirkusa sa provodnicima.


Bio je i ličio je na gomilu skuvanih špageta. Nikada mi neće biti jasno zašto monteri samo zguraju žice u doznu bez i malo stila?
[ T.E.T.R.A.B.U.S. @ 10.08.2017. 08:48 ] @
Kratko pitanje,


Da li je moguce nekako prevezati unutrasnju jedinicu interfona tako da na poziv odmah otvara bravu.

4+1 zica interfoni razni



Ukoliko treba i neka dodatna komponenta nije probem.


HVala
[ Living Light @ 10.08.2017. 09:05 ] @
Moze.

Onda ti ni ne treba unutrasnja jedinica.

Prevezes dole u tastaturi, da kad stisnes taster das struju bravi i otvoris vrata.

..ali, onda KOJI JE SMISAO TOGA ?
[ zeoN_Rider @ 10.08.2017. 09:26 ] @
Citat:
Living Light


..ali, onda KOJI JE SMISAO TOGA ?


Vala baš.
[ T.E.T.R.A.B.U.S. @ 11.08.2017. 15:24 ] @
Izdaje se stan na dan, postoji elektronska brava ispred stana,


a da dopitam, a da li je moguce sa slusalice prevezivanje, ili bi tu trebala neka elektronika i prepravka
[ Living Light @ 11.08.2017. 16:38 ] @
Izdaje se stan na dan? ..hm

Ogovor na tvoje pitanje dosta zavisi od modela interfona.

Kad se pritisne taster na ulazu u zgradu,
onda se u stan na unutrasnju jedinicu salje relativno slab signal, cisto za pozvoni.

Kad se pritisne taster u stanu, onda se na bravu salje dosta jaka struja
(na pr. 24V 1-2A zavisi od brave)

Trebalo bi u unutrasnju jedinicu da se ugradi jedan rele
koji ce da se aktivira na ulazni taster,
a rele prespoji kontakte unutrasnjeg tastera (kao da je neko pritisnuo)
i otkljuca se brava.

Jedina a OGROMNA mana tavog resenja je da si ovom prepravkom
zahhhhhhhhebo celu zgradu, sve stanare !

..jer moze bilo ko da udje u zgradu, da se provali bilo koji stan,

Ko god dodje na ulazna vrata, taj moze slobodno da udje, moze da se provali bilo koji stan,
kao da interfonski sistem ne postji,

-jer tvoj taster na ulazu SIGURNO otvara ulazna vrata, bez da se iko pita.

Nije ti ideja dobra....
[ Living Light @ 11.08.2017. 17:15 ] @
Setih se,

Što ne izdajes kucu na dan ?

Ne bi imao nikakvih muka.
[ samuki @ 11.08.2017. 17:20 ] @
Jednostavnije je dupli kljuc napraviti 😀
[ T.E.T.R.A.B.U.S. @ 22.09.2017. 09:57 ] @
Pa bas nesto razmisljam, nije valjda interfonska brava zastita od provalnika, realno ako vam neko obija stan sa kakvom takvom bravom verovatno ima i resenje za interfon, interfon sluzi da neko ne udje u ulaz da nuzdi ili satro skuplja novine po spratovima, a takav sigurno nece znati za foru,

U svakom slucaju prevezuje se tako, sto se napravi grec sa kondezatorom i poveze na signal zvona, a izlaz sa visokoomskog releja na taster za otvaranje,



[ igorjnk @ 27.11.2017. 18:22 ] @
Postovanje, da li molim vas, mozete mi reci koji zvucnik ide u spoljasnju jedinicu interfona. stari zvucnik je fizicki unisten, i nema nikakvih oznaka na sebi. radi se o interfonu ugradjenom pre vise od 10 godina, unutrasnje jedinice su Fermax. probao sam razne zvucnike male snage, iz raznih uredjaja, ali zvuk koji se cuje iz njih je veoma slab, kao iz unutrasnje jedinice. kada te zvucnike skopcam na telefon, iz njih se cuje relativno glasan zvuk, puno jaci od onog koji proizvode kada ih spojim na zice od spoljne jedinice. da li se negde moze pojacati taj zvuk na spoljnoj jedinici. hvala unapred i pozdrav