[ ortak @ 14.08.2005. 01:52 ] @
nmilosev : Ovde se nalazi sve u vezi PPC i Palm programa!


Bio sam postavio slicnu temu ali mi je modernator obrisao jer se nisam bas najbolje izrazio, izvinjavam se modernatoru ali nisam mislio nista lose, ako obrise i ovaj post necu ga ponovo postavljati.

Kao sto sam bio rekao, bio sam u Rusiji i nabavio DVD sa free softverom i igrama za Palm OS i Windows, pa ako nekom nekom treba neka se javi poslacu mu ih! Softver je u glavnom na engleskom!

Nego recite vi meni gde vi skidate softver za PDA?

Ja sam nasao jedan dobar sajt sa free softverom http://www.pocketpcfreewares.com

Ajde da malo razmenimo linkove, verovatno nisam ja jedini kojeg ovo zanima.

Takodje bih voleo da predlazete svoje omiljene programe sa kratkim opisom cemu sluze
(ja bi to napisao ali tek od nedavno imam PDA tako da nemam nesto iskustva i ne bih da ispadnem smesan)

Pozz

[Ovu poruku je menjao nmilosev dana 29.03.2007. u 10:56 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nmilosev dana 29.03.2007. u 11:00 GMT+1]
[ nesli @ 29.08.2005. 12:38 ] @
Probaj na:
http://absolutist.com/
ima skroz ok igrica!
[ Deda Jung @ 22.09.2005. 14:07 ] @
Hej, ima i ja nekih "gigabajt i nešto" programčića za Palm, a sve sam skidao sa interneta... Zainteresovan sam za taj DVD, kako možemo da saznamo čega sve ima na njemu?

Inače, najveći sajt sa programima za PlamOS: http://www.palmgear.com


Njihova baza sadrži preko 20.000 naslova, i svakog dana se uvećava!

[Ovu poruku je menjao Deda Jung dana 22.09.2005. u 15:08 GMT+1]
[ Boris Stevanovic @ 23.09.2005. 12:46 ] @
Ubedljivo najkorisniji program za palm je Softick Card Export II 2.16. Emulira USB mass strage device. Postoji i crack.
[ Andrej Čvoro @ 27.09.2005. 16:09 ] @
Pozdrav,
jel zna neko gde mogu da najdem GameBoy emulator za ppc?


Poz
[ rapidlord @ 28.09.2005. 14:51 ] @
Ako otkucas na Googlu "gameboy emulator for pocket pc" dobices listu sajtova gde mozes da ga nadjes , klikni na npr. prvi sajt::
http://www.zophar.net/ppc/gb.html
[ kkyborg @ 08.11.2005. 09:29 ] @
Jos jedna igra iz INDUSTRY Entertainment-a: MASTER KICK u verziji za Windows Mobile PocketPC.



Igra radi na bilo kom PocketPC-ju sa rezolucijom 240x320 ili 480x640 pixela. Za vise detalja, screenshotove, video, trial verziju posetite:

http://masterkick.indus3.org
http://www.indus3.org
[ Andrej Čvoro @ 09.11.2005. 21:08 ] @
Hvala na obavestenju, dugo sam cekao na ovu verziju.
[ prohaska @ 28.11.2005. 14:44 ] @
Postoji jedan sajt na koji se morate prijaviti da biste koristili bazu podataka. Tamo ćete naći sve što vam duša želi, bilo za Palm, Pocket PC ili PC. Imaju bazu podataka (serijski brojevi ...) za skoro sve najkorišćenije programe, sva potrebna uputstva i programe.

Adresa sajta je (bivši Codez4Palm):
www.c4p.cn
[ saxs @ 14.12.2005. 16:04 ] @
AKO TI NIJE TESKO POSALJIMI BETA PLAYER ZA POCKET PC.UNAPRED HVALA
MAIL: [email protected]
[ ainvizigot @ 15.01.2006. 20:14 ] @
Da li postoje neke besplatne aplikacije za palm OS (zire 21) sa kojima je moguce
editovat excel,word,power point, dokumente?
[ Djordje 66 @ 17.01.2006. 05:51 ] @
Kao sto i naslov kaze....ima li nekih linkova ili neko ima programe za palm?
[ bmanj @ 17.01.2006. 07:38 ] @
Za pocetak http://pda.tucows.com/palm.html

Ali potrazi i na Google-u
:-)



Bojan
[ rapidlord @ 17.01.2006. 09:16 ] @
http://www.palmopensource.com

[Ovu poruku je menjao rapidlord dana 17.01.2006. u 10:17 GMT+1]
[ D.T. @ 17.01.2006. 10:43 ] @
Probajte na www.getjar.com ima softvera i za Palm i za PPC.
[ Djordje 66 @ 17.01.2006. 14:04 ] @
Hvala,ljudi!
[ vladimirdj @ 18.01.2006. 10:39 ] @
imam 30Mb mukotrpno skupljanog softvera za Palm ako nekom treba nek se javi
na PP.
[ vladimirdj @ 18.01.2006. 10:42 ] @
Ako nekom treba imam 30-tak mega softvera za Palm moze da se javi na PP.
[ vladimirdj @ 18.01.2006. 10:45 ] @
i da ne zaboravim:

http://www.google.com/search?s...F-8&q=site:202.102.249.231


IMA SVEGA a ja sam pregledao jedno mesec i po dana dok nisam odustao:)
[ vladimirdj @ 18.01.2006. 10:46 ] @
http://www.google.com/search?s...F-8&q=site:202.102.249.231


ima svega i za Palm i za PPC
[ vladimirdj @ 18.01.2006. 10:54 ] @
gofficepremier

[ chikos @ 21.02.2006. 23:49 ] @
estь v tom čisle i halяvnый, dlя ostalьnogo naйdutsя "lekarstva" no tut už guglь rulit)
http://www.hpc.ru/soft/index.phtml?pl167=on

P.S. brr! ne znal chto u vas tut translit

[Ovu poruku je menjao chikos dana 22.02.2006. u 00:53 GMT+1]
[ kevinsugar79 @ 18.08.2006. 12:42 ] @
posto mi se cini da je skoro pola postova vezanih za pda odeljak ovog sajta trgovacko preprodajnog karaktera,
mislim da bi trebalo da pokusamo,oni kojima je do toga stalo,da malo (jos )vise vodimo rasprava o softveru koji koristimo ili koji bi voleli da koristimo,koji smo nekad koristili i da se povede price o dobrim i losim stranama istog.
samim tim ,poteze se pitanje o legalnim tokovima price s obzirom da ljudi iz srbije,za ostale ne znam,ne mogu,vecina,da pazare softver preko interneta,iako bih ja prvi,kunem vam se ,dao za neke aplikacije svaki dolar koji traze.
ali ako se pridrzavamo kodeksa lepog ponasanja(bez linkova za krekove i druge warez stvari) i ne stajemo administratorima na zulj,mogli bi ovde lepu raspravu da napravimo,jer koliko primecujem ima nas 20-ak i vise koji bi doprineli tome.
sta mislite o tome,
posebno Rapidlord,kao glavni i odgovorni,da li je to moguce?

recimo da pocnemo ovako,
top score aplikacija za palmOs po mom izboru za TungstenE

encyclopedia Brittanica-fantasticno utrosenih 50mb kartice
Bike or die-igra koja nikako da dosadi
Svi Skyscape medicinski programi(za kolege lekare i studente medicine)
Megalauncher-moj izbor launchera,nesto mi je prijemcljiviji od Zlaunchera
A-lex recnik-englesko engleski sa pravim izgovorom
slovoed recnici-nesto stvarno brutalno dobro,recnici tipa spansko-finski i sl,ja koristim srpsko-engleski
clock wireless-lep za mp3 alarm,za vremensku prognozu
Cardexport-direktan upis podataka na karticu
Ptunes-za muziku
tcpmp-fantazija od programa za gledanje filmova
MSdict recnici-opet lepi recnici
powerru-aplikacije pokrecem sa kartice,s obzirom da mi je interna memorija tankih28mb
WorldMate-kad se razmastam o putovanjima
stressed -razbi,polomi i ubi svoj palm!!!
i poslednji koji sam pre dan dva otkrio i koji je najkrace receno Sexy planer jeste- Todayplus- http://www.blueguild.net/ sajt developera!!! obavezno cekirajte

sta vi koristite od programa i kako ste zadovoljni njima
@rapidlord,mogu ja i bez nelegalnih linkova i sl. :)






[ Alex_Z @ 18.08.2006. 18:30 ] @
Ja ne znam koliko ce ova tema zaziveti a razlog je vrlo jednostavan: iako moze sve da se nadje i to legalno (sem softvera; mada i on moze da se nadje kod pojedinih firmi iz neki procenat, naravno) jos uvek se na handheld uredjaje gleda kao na ... luksuz i shminku.

Moj dobar drugar sa dva fakulteta i proizvodnjom koja nema veze ni sa jednim od ta dva fakulteta nikako da shvati da u palmu moze da drzi celokupno knjigovodstvo, sve duznike, stanje magacina sirovina i stanje magacina gotove robe i da to nosi u dzepu a ne da zivka telefonom proizvodnju da bi proverio dal nesto mora da se nabavi.

Meni se ne deshava vishe da me prepadaju "A shta je to?" ali cim shvate da ja na tome i radim neshto kazu da je to glupost i okrenu glavu. Kad sam stomatolozima u DZ objashnjavao shta sve moze da se smesti od medicinskih programa i cemu bi mogli da sluze, smejali su se. A sad kad je stomatologija prepushtena sama sebi i kada pojedini stomatolozi pocinju da zovu pacijente i podsecaju ih na kontrole (pacijent=pare) i kada im je neophodno da pamte...sad bi da nabave i uredjaj i programe.
Naravno, trudim se da im izadjem u susret.

Dakle, na Palmu koristim Calendar, Tasks, Contacts i Note Pad najvishe. To su aplikacije koje sam dobio uz njega i zadovoljan sam kako su uradjene.

U ovom trenutku nedostaje mi aplikacija za promenu zvuka alarma; imam onu za 4.1 OS ali nece da funkcionishe na ovom pa ako neko ima ideju nek' javi.

SMS je takodje jako korisna aplikacija jer cesto shaljem poruke koje imaju 6,7 i vishe standardnih delova (uglavnom su se navikli na takve stvari; ali u pocetku je bilo smeha "Shta si mi ovo poslao! Memorija je puna i trazi josh! Odakle da pocnem da citam!?"). Ponekad je neophodno nekoga pismeno obavestiti o detaljima necega nego pozivom. Uvek kazu da im nisam rekao ili da me nisu razumeli.

Tu je i tastatura nabavljena pre 3 godine ali radi k'o besna (pupupu! da je ne ureknem) i ne znam sta bih bez nje. Laptop i ne moram da nosim ali nju moram!

Aplikaciju Memos sam zamenio sa aplikacijom txtMemo v1.b, autora Ding Zhaojie kome mozete pisati na [email protected]. Aplikacija je free a tekst prevodi direktno u TXT format (jel se tako kaze?) i trpi memose duzine 32KB.

Mislim da je najbolje da nastavim kasnije.

PS ovo za stomatologe i proizvodjace je samo pokushaj da objasnim da je moguce unaprediti proizvodnju tovnih pilica upotrebom Palm OS

[Ovu poruku je menjao Alex_Z dana 18.08.2006. u 19:42 GMT+1]
[ kevinsugar79 @ 18.08.2006. 21:00 ] @
Potpuno se slazem sa Alex-om vezano za unapredjenje proizvodnje tovnih pilica i neinformisanosti pucanstva.
Otuda sam se okrenuo na strane forume,ali treba i ovde pokusati nesto,zar ne?
S obzirom da symbian postaje standard u mobilnoj telefoniji,i da ce vremenom ,smatram ,zbog toga padati cena i palmos i win mobile uredjaja,sve je vise korisnika istih.

Tako da smatram da nas ima dovoljno bar za jos 4-5 postova...,bolje i to nego preprodaja nabudzenih uredjaja koji sluze samo za ukras ili se varam(pokazace posecenost topicu)
sveza informacija da je isprogramirana besplatna beta verzija emulatora Sony playstationa1 za palmOS,tako da pored MAMA,super nintendo,amiga,spektrum,komodore ...igara sad mogu da se igraju igre i za playstation 1.
samo da pucanstvo vidi kako izgleda igra Edge,ili Broken Sword(verzija Hit igre sa Windows platforme) znali bi da je pda mocna naprava za relativno male pare.

Za Alarm predlazem Palmary clock,koji podrzava PTunes(znaci treba i on),pa namestite da vam kao alarm zvoni omiljena mp3 ili wav pesma sa kartice, i to mozete da birate 3-4 moda glasnoce,kao i poruku koja ce se pojaviti na ekranu(npr.USTAJ LJENCUGO!!! :))
od iste firme je i clock wireless,koji pored svega ovoga moze da vam ponudi vremensku prognozu za Beograd(ili bilo koji veci grad bilo koje zemlje na svetu) u narednih 5 dana,za to vam treba povezivanje palma sa racunarom,koji je na netu,ili jos bolje gprs na treo-u,ili WIFI...pa ko sta ima
,ali o tome drugi put..
Eto resismo jedan problem,
idemo dalje...
[ kevinsugar79 @ 20.08.2006. 10:49 ] @
Uskoro izlazi nova igra 3d igra za palmOS,radni naziv The Quest

Ja je nestrpljivo cekam

http://www.redshift.hu/thequestpreshots.htm
obavezno pogledajte kako ce izgledati ovo remek delo.
[ kevinsugar79 @ 20.08.2006. 11:18 ] @
Spisak Launchera za PalmOS
Ako koristite osnovno palmOS okruzenje,ono koje je default-u doslo sa Pakmom koji ste kupili,
pogledajte kako sve to moze da izgleda,
i vidite koliko ste uskraceni

Arrow Launcher www.freewarepalm.com/utilities/arrowlauncher.shtml
ButtonLauncher www.palmgear.com/?xyz=41233
Facer www.pocketcraft.com
Hi-Launcher www.hilauncher.com
iSpin www.taptarget.com/products/ispin.html
LauncherIII www.tucows.com/preview/34155
Launcher X www.launcherx.com
MegaLauncher www.megasoft2000.com/product.p...=palm&product=MegaLauncher
Pocket Launcher www.conduits.com/products/launcher
RhinoLaunch
SilverScreen www.pocketsensei.com/silverscreen.htm
WinLauncher www.aylin.biz/products.php?productID=8
YiShow www.i-mobitech.com/english/yishow-e50.htm
Zlauncher www.zztechs.com/en/zlauncher.php
AppShelf www.jade.dti.ne.jp/~imazeki/palm/APsh/index-e.html



evo i recenzija za svaki posebno: http://www.pdalive.com/launchers.php
screenshoots pogledajte na navedenim sajtovima proizvodjaca.
[ Alex_Z @ 20.08.2006. 12:35 ] @
Na jednoj od americkih Palm OS grupa se zachela interesantna rasprava o tome koliko puta i kojim programom, odnosno da li je uopshte potrebno koristiti backup programe. Stanovishte (ali manjeg dela korisnika) je da je svakodnevna sinhronizacija sasvim dovoljna. Onaj drugi, veci, deo se zalaze za upotrebu nekog od programa za backup, shto od onih za backup na racunar, preko onih za backup na memo karticu do onih koji vole sve ove metode-meshano i to rade 2 do tri puta dnevno a jednom nedeljno ili mesecno (ili tako neshto) ceo taj folder smeshtaju na eksterni disk, na neku od lokacija na internetu i narezuju na dva DVDija (bar!).
Ne znam cime se ovi ljudi bave ali ne sumljam da im je tako neshto potrebno. Spisak preporucenih programa nije dugacak:
- BackupMan
- RescoBackup
- BackupBuddy
- CardBackup
- SyncAll
Ko isproba neki od njih nek' javi impresije.
Procunjao sam po Mrezi i svi ovi programi su shareware i do njih sew dolazi ili pretragom ili odlaskom na neki od sajtova za distribuciju softvera.

PS Kako sam morao da ponovo registrujem nalog, to sledece dve nedelje nemam pravo da koristim private (Alex_Z). To znaci da, magarac, nisam preneo dobijene (u proshlom zivotu) poruke na sigurnije mesto pa su mi propale.

[ Alex_Z @ 20.08.2006. 19:27 ] @
palmz.in->palm os->palm tools->med soft
[ kevinsugar79 @ 20.08.2006. 20:27 ] @
ja sam experimentisao sa resco backup,ali nije mi legao nesto,nismo se bas razumeli,
vidim da se recimo dosta hvali backup buddy,i njega moram da probam
trenutno sam pristalica ideje da treba raditi backup,i to na karticu,a backup kartice tako sto je celu snimim na komp,pa ako bas hocu onda i na cd,
mada ,kartica mi je sasvim sigurna,imam 2 po 512mb,jedna mi je za mp3 i video klipove,druga koja mi je mnogo vrednija je puna saoftvera kojeg pomocu powerun pokrecem sa iste.
koristim integrisani backup sistem Megaluncher-a,koji je meni bas iz tog razloga bolji od Zlaunchera(mnogo hvaljenog),jer ne treba mi dodatni backup program.
u svakom slucaju,backup mojih 25-26 mb (tungsten E)traje oko 15 min,program ih snimi na karticu,i to radim kad god instaliram ili deinstaliram nesto sa palma,a to je 4-5 puta sedmicno,i do sada nemam zamerki
znaci Backup je obavezan ako zelite da probavate svakojake aplikacije na palmu.

za drugi post da kazem ,redovno pretresam taj link,taj i mnoge druge,maltene svakodnevno,nekad i vise puta na dan.
najjaci sajt za medicine professionals,je jedan arapski,ali da izbegnem sankcije administratora,ne bi sad o tome:)
[ Alex_Z @ 20.08.2006. 23:05 ] @
Trenutno sam zadovoljan sa sinhronizacijom sa racunarom. Jednu kopiju drzim na desktopu a jednu na laptopu i jednu na spoljnom disku (sad vidim da nishta bolji nisam od onih preko bare). Inace, sinhronizacija je svakodnevna, bar na laptop.
T5 ima veliku memoriju, 64 + 160 a ja neshto nemam vremena da se igram pa mi je ona + kartica 512, dovoljna.
Nju gurnem u cutac kartica na laptopu i kopiram podatke sa nje. Mada je backup bolji...
Poskidao sam ove programe za backup pa cu malo da se igram i javicu kako ide.

Nego, ozgleda da je forum privatnog karaktera :), ja, Kevin i admin...ili nikog vishe ne interesuje Palm OS?

U suhstini, ovo sa cuvanjem rezervnih kopija vazi i za sve druge OS i uredjaje. Nishta nije gore nego kad mi zatreba neshto shto sam skinuo sa Mreze i shto je josh tamo ali nije na kompu a treba mi! To mi se desilo sa Oblivionom pa ga niko vishe u kuci ne igra jerbo moramo iz pocetka.

[email protected]
[ t.milos @ 23.08.2006. 14:16 ] @
Za uninstall svega instaliranog na Palm koristim Uninstall manager v3.00.
Da li je on potreban (ili je dovoljno brisati sa klasicnim delete)?
Da li preporucujete neki bolji?
[ Alex_Z @ 23.08.2006. 18:41 ] @
Zavisi od toga sta imas na Palmu.
Ima programa koji se instaliraju u dva ili tri dela pa je, zaista, neophodna deinstalacija po principu "all". U stvari, nije neophodna ali skracuje vreme uklanjanja.
Cuo jesam ali nisam koristio.
Voleo bih da procitam njegov opis.
Ako moze da ukloni sve repove od delete aplikacija, onda valja.
Ako mozes, postuj gde je skinut.
Ili na private...da ne naljutimo admina :-)
[ t.milos @ 26.08.2006. 01:20 ] @
Preporucujem programe:
AlPro (AcidImage Pro) v3.028 - program za pregled slika (zoom, cita sve foldere na kartici ...)
Power48 - emulacija grafickog kalkulatora HP49g+ (za studente tenickih nauka)
Easy Calc v1.23 - kalkulator (crta grafike, radi sa matricama ...)
Uninstall manager v3.05 - za uklanjanje programa sa uredjaja

Preporucujem igrice:
Astraware - Zuma v1.0.2
Cowboy v2.1
Absolutist - Pool.House v1.0 - bilijar
ChessQuantum v3.6 - odlican sah

[ kevinsugar79 @ 26.08.2006. 13:48 ] @
edge,bike or die,sky force1 i sky force reloaded,
I ZLauncher sa Panther MacOS themom!!!
[ nmilosev @ 01.09.2006. 08:41 ] @
Ovde ćemo komentarisati softver i igre koje koristimo. Ova tema se zvala ''Sta igrate na PPC-u''.

Ako uopste nesto igrate recite sta i naravno ako je besplatno neki link za download ;)

Ja npr. igram samo preinstalirane igre koje sam dobio uz Dell Axim.

Aspyr Media Enigmo
Stuntcar Extreme
i naravno legendarni Solitaire i nesto sto lici na klikomaniju a zove se Jawbreaker.

Dakle sta vi igrate ?



[Ovu poruku je menjao nmilosev dana 19.09.2006. u 19:25 GMT+1]
[ chupcko @ 06.09.2006. 11:11 ] @

Po meni jedan od onih bez kojeg se ne moze dihat:

http://www.palmgear.com/index....e.showsoftware&prodid=9992

Ako nista, lepo mozete pocistiti registry i iznova isprobati neku aplikaciju :).
[ kevinsugar79 @ 06.09.2006. 13:17 ] @
http://www.palmgear.com/index....&siteid=1&prodID=48669

neatfreak je na nekim forumima proglasen za najboljeg cistaca!
[ misko77 @ 08.09.2006. 10:28 ] @
Da se prikljucim...

Imao sam imao sledeci problem sa Powerrunom:

Poteram PR i prebacim na karticu sve sto ne koristim cesto od programa i datoteka cisto da oslobodim memoriju da mi se Tungsten (e) ne koci.
Nakon nekoliko dana pokrenem Adobe reader (prethodno prebacen na karticu preko PR), procitam sta mi je trebalo, izadjem iz Readera i vidim da se masina zakucava. Odem na UninstallMngr i vidim da je celukupni program sa svim fajlovima (a imam neke manuale po nekoliko MB) ostao na masini, ali da se isto tako nalazi i na kartici u PR folderu.

Izbrisem ja to sve, instaliram, ponovo ga prebacim na karticu preko PR, pokrenem i ista prica.

Da li je neko imao slican problem i u cemu gresim?
[ Alex_Z @ 08.09.2006. 12:11 ] @
Probe radi prebacio sam Adobe Reader i u internu memoriju i na memo karticu i zadrzao ga u osnovnoj memoriji (imam T5) i kad ukljucim MemoL, Adobe se prikazuje u sve tri memorije.
Cirkus!
[ kevinsugar79 @ 08.09.2006. 18:20 ] @
blago tebi,imas tri memorije :)
razocaran sam u adobe reader za palm,koristim iskljucivo repliGo
kako lepo samo slike prikazuje:)
naravno treba i konvertor za njega repliGo mobilizer.
dobar softver ,preporuka!
[ Alex_Z @ 08.09.2006. 18:36 ] @
I tri ikonice od svega :))
Ajde da instaliram i ovu preporuku!
Jbg, moracu da uzmem 1 gb da bi smestio sve tvoje preporuke.




Alexa
0646142207
www.kosmaj.mywap.02.co.uk

---------------------------------
To help you stay safe and secure online, we've developed the all new Yahoo! Security Centre.
--0-1617914750-1157736596=:88591
Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1
Content-Transfer-Encoding: 8bit

<BR><BR><B><I>kevinsugar79 &lt;[email protected]&gt;</I></B> wrote: <BLOCKQUOTE class=replbq style="PADDING-LEFT: 5px; MARGIN-LEFT: 5px; BORDER-LEFT: #1010ff 2px solid">blago tebi,imas tri memorije :)<BR>razocaran sam u adobe reader za palm,koristim iskljucivo repliGo<BR>kako lepo samo slike prikazuje:)<BR>naravno treba i konvertor za njega repliGo mobilizer.<BR>dobar softver ,preporuka!<BR><BR>--<BR>http://www.elitesecurity.org/p...R><BR>Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/liste<BR><BR>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<BR>esauth:207266:bfea5bbc225df75631dd6ebd1ffd2ab7<BR>
[ Alex_Z @ 08.09.2006. 19:14 ] @
Preporuka za program koji prati vase prihode i rashode - rudimentarno.

Odete na www.pdasoftnet.com i u rubrici "Product" nadjete "Piggybank" v2.5
Skinete, instalirate i dobijete kasicu-prasicu sa "in" i "out" (koja me sluzi, bez pravljenja problema, trecu godinu).

Program je freeware a na adresi imate jos freeware aplikacija, jednostavnih i upotrebljivih.
[ Zoran Milovanovic @ 13.09.2006. 01:46 ] @
Imam palm treo 600 i imam jedan problem. Potrebna mi je aplikacija koja bi mi dozvolila da kucam vise poruka u jednoj. Znaci da nemam ono ogranicenje od 160 karaktera. Jer cesto trebam poslati sms duzi od 160 karaktera. Preporucujete nesto?
[ moscow @ 13.09.2006. 10:48 ] @
Ja sam se zarazio igricom "Worms World Party", stvarno je dobro odradjena u pda verziji! Bilo je tu jos nekoliko igrica tipa "Pocket Battlefield" i "Snails" ali u poslednje vrijeme slabo nalazim vremena za igrice... Ako i nadjem, onda odigram partiju worms-a ili ti crvica!
Pozdrav!

p.s. Syberia sada i u mobile varijanti... Ja sam probao i odlicno je uradjena!!!
http://www.tetraedge.com/


[Ovu poruku je menjao moscow dana 18.09.2006. u 18:37 GMT+1]
[ Alex_Z @ 13.09.2006. 16:42 ] @
Obicno ova aplikacija ide u osnovnom paketu...
Probaj ovu navedenu i postuj dal radi kako valja.
www.freeware.com pa trazi HB v3
[ Alex_Z @ 13.09.2006. 16:55 ] @
I preostale dve su freeware.
Molim korisnike da postuju iskustva sa njima.
Takodje, molim korisnike da pre instalacije istih sinhronizuju uredjaje sa PC a da apl isprobaju pojedinacno.
[ kevinsugar79 @ 13.09.2006. 19:27 ] @
moguce najbolji sajt za ljubitelje i vlasnike treo communicator-a,je
http://mytreo.net
tu ima dosta recenzija softvera kao i raznorazni saveti.

[ nmilosev @ 14.09.2006. 17:10 ] @
Da li je ikako moguće ubaciti srpska slova na WM2003SE ?

Ako ovo nije moguće, da li postoji neki program za unošenje teksta na PDA koji podržava srpska slova ?

Hvala unapred na odgovorima.
[ miskot @ 14.09.2006. 22:03 ] @
Paragon interkey standard and interkey portable utilities
provide full pocket pc data entry support:
multilingual on-screen keyboards and multilingual
input with pocket pc portable keyboards. interkey
standard and interkey portable are compatible with
pocket pc, pocket pc 2002, windows mobile/pocket pc
2003, windows mobile 2003 second edition
and windows mobile 2005 devices.
60 national onscreen keyboards (including german,
spanish, french, czech, danish, dutch, italian,
norwegian, polish, portuguese, romanian, russian,
us dvorak and many others)


izmedju ostalih i srpsku latinicu i cirilicu
[ Serggio @ 15.09.2006. 17:34 ] @
DA, igre su pomalo oskudne na PPC-jima..., ali situacija nije tako losha ...
Ja, najvishe igram Age of empires I (odlicno je uradjena i igriva je), Snails(rat puzica, isto kao i wormsi...)i Tomb RiderI, lepo izgleda, i dobro radi na mom PDA, i igrice tipa tetris..slaganje dijamanata..itd....ako je neko raspolozen za razmenu cujemo se mailom...
[email protected]

[ nmilosev @ 15.09.2006. 18:48 ] @
Probao sam sve igre što si naveo. Super su.

Enigmo i Stuntcar extreme idu u recycle bin ;)
[ nmilosev @ 15.09.2006. 18:56 ] @
Evo npr. ako ne znate gde da nadjete igre ja znam dva super sajta :

www.pocketgear.com - imaju svašta
www.clickgamer.com - baš, baš super sajt



Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao rapidlord dana 20.09.2006. u 15:15 GMT+1]
[ Serggio @ 17.09.2006. 13:54 ] @
Sorry, sto ti nisam poslao Snails, na mail....ali vidim da si iskopao brutalno dobar site s igricam za PPC,
kao sto rekoh site je extra, "nacupao" sam 80mb igrica :)
Poz
[ nmilosev @ 17.09.2006. 17:29 ] @
@ Serrgio : Nema veze snašao sam se. (Inače Snails je super)

Evo još jedan sajt za sve igrače. Ima softvera i igrica za Windows Mobile, PalmOS, JAVA, i Symbian.

www.mobilefan.net
[ Serggio @ 17.09.2006. 21:56 ] @
@ nmiloshev, neumoran si...i ovaj site u poslednjem postu je extra korisan....i vec downloadujem :)
@ nmiloshev (again) mislim da sam video da koristis dell axim, mozes mi poslati u PP koji model, posto bih te nesto pitao vezano za neke opcije kod dellovih pda..ty

...skoro sam pomislio da je software za pda u deficitu, ali sada...u zadnja 3-4 posta software koliko volis :)
[ nmilosev @ 18.09.2006. 07:42 ] @
@ Serggio : Poslata je poruka

@ T-Jay : Nema skoro ništa za PDA, samo teme itd.

Evo ga još nekoliko sajtova : www.freewareppc.com , http://www.getjar.com/software/ , http://www.ipaqsoft.net/ ,

Pozdrav.

P.S. Pazite da ne preopteretite download servere ;)


[ Serggio @ 18.09.2006. 13:11 ] @
hehe, lood si
opet downloadujem...na svu srecu da imam SD od 2gb...
[ nmilosev @ 18.09.2006. 13:53 ] @
Nažalost ja imam jednu od 512MB i jednu od 128MB. Na ovoj od 128MB držim osnovne programe, a na drugoj su samo igre. Kao na staroj Segi ubaciš kertridž i igraš dok te ne zaboli glava :) .

Ne bi bilo u redu da odem a da ne ostavim ni jedan novi sajt zar ne? Evo ga .... http://www.pocketpcfreewares.com/en/index.php - Po meni, jedan od najboljih, nema baš puno igrica... Ima ih ''samo'' 450 :)

Pozdrav.

P.S. Probajte TotalCommander (ovo nije igra) mnogo je dobar program!
[ nmilosev @ 19.09.2006. 18:20 ] @
@ moscow : Nije loše mada 200mb za jednu igru(više mi se svidja Tomb Raider 1)

Možda ne bi bilo loše da malo prokomentarišemo i softver koji koristimo kao i da razmenimo iskustva o njemu.
Evo šta ja koristim :
Novii Ramote 3.6 (daljinac za sve živo-skinut sa pocketgear.com)
Total Commander WinCE (mnogo dobar file manager)
Remote keyboard (softver da možete da koristite tastaturu sa PC-a za unos teksta na PPC)


nmilosev : Ime teme promenjeno u softver i igre za Pocket PC
[ BMaster @ 20.09.2006. 02:08 ] @
@ nmilosev thema najmanje ima imas preko 1000 programa i igara...
[ rapidlord @ 20.09.2006. 14:35 ] @
Zdravo svima,
Ok svi znamo kako je to lepo kad mozes da se igras i nista ne platis, ali pravila su pravila,
za sve one koji nisu upoznati neka procitaju Pravilnik tacka "14. Stop kradji softvera"
Obrisao sam neke postove koji su sadrzali linkove ka Warez/Crack/Serial sajtovima
i molim korisnike da se zadrze na linkovima sa sajtovima koji imaju Freeware, trial ili OpenSource programe i igre.
[ nmilosev @ 20.09.2006. 14:40 ] @
@ rapidlord OK, razumem ( Pardoniram :) )
Šta je bilo sa mojim zahtevom za Top Temu ?
[ misko77 @ 22.09.2006. 14:24 ] @
Koristi li neko nesto od AV softwara na svom palmu? Ja sam pronasao izvesni BitDefender Antivirus - Free Edition for Palm v1.0 i pitam se treba li mi to uopste na ovu skupocu (citaj: ogranicen prostor memorije)?

Posto sam paranocian u vezi gubljenja palma i toga da neko brlja po mojim licnim podacima palm mi je kad ga ne koristim zakljucan. Ima li neko preporuke i koristi li nesto od dodatnog security softwara npr. GridLock v1.32?
[ kevinsugar79 @ 22.09.2006. 19:43 ] @
ma kakvi virusi,ne postoji tako nesto,postoji samo medjusobna nekompatibilnost izvesnih aplikacija!
a za zakljucavanje celog palma ili samo pojedinih aplikacija ima zaista lepih programa ,recimo ima jedan programcic ruskog developera ne mogu da se setim tacno imena (imao sam ga pre pola godine,koji ima najbolji nacin zakljucavanja i otkljucavanja,stavis svoju sliku ,pa izaberes detalj na slici,i samo klikom na njega mozes da udjes u palm,ako ga zaboravis ,onda mozes i passwordom).
[ moscow @ 24.09.2006. 12:56 ] @
@ nmilosev, slažem se da je prevelika, kao i da je Tomb Raider 1 sjajno urađena, igrao sam je i na Pc-ju i u verziji za Pocket, ali za sve oni koji imaju dobar i brz net, kao i dosta veliku karticu sa memorijom, mislim da bi bili zadovoljni igrom!
Što se tiče programa (softver-a) kojim se koristim, ja bih naveo slijedeće:

-The Core Pocket Media Player (http://www.tcpmp.com), odličan player koji "čita" sve formate i kodeke,
-RESCO Photo Viever v5.32 (http://resco-net.com), nezaobilazni Photo Viever kada je u pitanju rad sa fotografijom,
-Pocket Music Bundle v4.3 (http://www.pocketmind.com) ili
-Pocket Player v2.52 (http://www.conduits.com), dva odlična Player-a kada je u pitanju muzika (ja lično koristim ovaj drugi),
-RESCO Audio Recorder v3.21, odličan "diktafon" za sve one koji mnogo snimaju (predavanja i slično...),
-RESCO Explorer 2005 v5.40, nezaobilazan Explorer za rad sa fajlovima,
-RoadLingua v2.0.38 (http://www.absoluteword.com), odličan riječnik sa dosta jezika (srpsko-engleski, francuski, njemački, ruski... i obratno),
-MARSWARE WeatherPanel (http://www.marsware.net), vremenska prognoza na ekranu Today,
-Spb Pocket Plus v3.1.1 (http://www.spbsoftwarehouse.com), dodatak za ekran Today-prečice za razne programe,
-InterKey (http://pocket-pc-software.penreader.com/InterKey.html), tastatura sa srpskim (ćiriličnim) fontom,

Pored ovih programa koristim i nekoliko programa za GPS (Russa, iGO 2006, PocketGPS Pro, TomTom Navigator), kao i dosta drugih programa tipa Skype, Wi-Fi Companion, Spb Time 2.0, i td...

Što se tiče spoljašnjih "dodataka", koristim: Bluetooth GPS i Bluetooth HIGHSCREEN tastatura.

Evo kako izgleda Today na mom Pocket-u: http://img145.imageshack.us/img145/948/screen001fq5.jpg

To bi bilo to za sada... Pozdrav!
[ nmilosev @ 24.09.2006. 21:24 ] @
Možeš li nam reći gde si nabavio ovu cool temu?

Pozdrav.
Citat:
moscow: Evo kako izgleda Today na mom Pocket-u: http://img145.imageshack.us/img145/948/screen001fq5.jpg
[ moscow @ 24.09.2006. 21:42 ] @
Citat:
nmilosev: Možeš li nam reći gde si nabavio ovu cool temu?

Pozdrav.

naravno da mogu!
U pitanju je vise programa, za koje su uradjene teme u istom "fazonu". Ali da ja ne bih "davio" i pravio se pametan, evo adresa gdje sam ja "nabavio" temu!
Ovdje imas brdo tema: http: http://www.sbsh.net/forums/index.php?showforum=46
A ovdje je ova koju ja imam: http://www.sbsh.net/forums/index.php?showtopic=5537&hl=
Tu imas sve: nekoliko tema i upustvo (u rar fascikli) kako sve uraditi! Srecno i ako odlucis da postavis temu, a negdje "zapne" pisi!
[ nmilosev @ 13.10.2006. 11:55 ] @
Pozdrav,
Evo pronašao sam još jedan dobar sajt za softver i igre:
http://www.mobiletopsoft.com/

Ima freeware ali i poneki shareware!

P.S. Nakon instaliranja raznog software-a moj today screen izgleda ovako : http://img246.imageshack.us/img246/5864/display1tu1.png

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao nmilosev dana 18.10.2006. u 18:33 GMT+1]
[ JankoNIS @ 01.11.2006. 21:33 ] @
visKey
[ kevinsugar79 @ 02.11.2006. 16:43 ] @
setio sam imena aplikacije za zakljucavanje palma
PicturePassword
samo tapkanjem po izabranom delu slike koju ste postvili moze da otkljuca vas palm
preporuka!
[ Zoran Milovanovic @ 23.11.2006. 16:21 ] @
http://download3.mobilefan.net/

Ne znam kako sam dosao do ovoga :)

Niti znam da li je cracked, ili sta vec, nadam se da je legalno.
[ kevinsugar79 @ 23.11.2006. 20:28 ] @
Nazalost ovo su samo demo verzije,legalne




[ Filips06 @ 09.12.2006. 20:23 ] @
Jel neko zna dali postoji program koji moze da zameni documents to go a da je free?
[ pboricic @ 27.01.2007. 17:18 ] @
Ok, ovde se dosta pisalo o promeni jezika.
Medjutim da li postoje recnici ) Srpsko/nemacki/srpsko....) za PDA
[ BioSQUAD @ 27.01.2007. 17:57 ] @
Imas jedan mnogo dobar. Oko 100.000 reci ima + plus mozes sam da dodas neku rec koju nema tu. Radi na Windows Mobile 2002 / 2003 / 5.0 i ti treba .NET CF v2.0
To je Free.





Code:
http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-recnik-v1-0.html
[ nmilosev @ 27.01.2007. 18:10 ] @
Po meni je najbolji SlovoED

Ima srpski i mnoge druge jezike...
Ali se plaća...
Pozdrav.
[ BioSQUAD @ 27.01.2007. 19:38 ] @
Da.Ali ovaj je free.Svidja mi se opcija da mozes sam da ubacis neku recenicu sto je nema. Moze da se minimizira.
Ima u database oko 95.000 reci.
[ pboricic @ 28.01.2007. 08:38 ] @
Recnik je odlican, ali nigde nema da se nadje SRPSKO/NEMACKO/SPSKI on mi bas treba zbog posla a i platio bih ga. u ostalom i za racunar sam ga platio.
Ako neko zna gde moze da se kupi ovaj recnik neka mi javi.
Hvala
[ gucijan @ 29.01.2007. 11:43 ] @
Probaj na www.lingvosoft.com
Ima tamo i besplatnih rečnika, a oni malo ozbiljniji se nešto moraju i platiti.

Pozdrav
[ nmilosev @ 05.02.2007. 13:00 ] @
VSBenchmark je besplatan program poput 3D marka za PC koji testira grafičke i procesorske mogućnosti vašeg PDA uređaja.Saznajte da li dobro "pazite" vaš PDA uređaj! Slike iz programa :



Na oficijalnom sajtu možete pronaći više informacija kao i rezultate testa za skoro svaki PDA. Rekord drži F-S Loox N560 sa neverovatnih 1715 poena.
Program možete downloadovati sa Handanga


P.S. Moj Axim X50v je imao 1493 poena iako je standardni skor za njega 1407 - što će reći da ga dobro pazim
[ herzog @ 05.02.2007. 18:19 ] @

Nije mi jasno koju verziju od ovih readera da skinem, pa da instaliram na ipaq 6815
da li ovu prvu ponudjenu - Pocket PC Version 2.0 ,Pocket PC 2002 and Windows Mobile 2003 with update 2 ili neku drugu...



http://www.adobe.com/products/...readstep2_mobile.html#pocketPC

nmilosev : Izmenjen naslov zbog urednosti!

[Ovu poruku je menjao nmilosev dana 05.02.2007. u 19:47 GMT+1]
[ nmilosev @ 05.02.2007. 18:44 ] @
Na AximSite sam čuo da Adobe ima neke probleme na WM2005.
Neki su pokušavali sa ovom verzijom ali su rekli da ima problema sa učitavnjem nekih PDF-a, i da je jako, jako spor!
Probaj PocketXPdf, on radi na WM2005!

Pozdrav.
[ herzog @ 05.02.2007. 20:06 ] @
Hvala, probacu ga.

A evo jednog zanimljivog linka , gde se nalaze jos neki readeri za razne formate + Uputstvo, kako uz pomoc worda
preformatirati .pdf dokumente u najchitljiviji oblik na ppc
nmilosev : Sajt na kom si ovo našao je malo.... znaš već!
U svakom slučaju evo iskopirano:
Citat:
Seraphim:

Hi, I've just discovered your eBooks thread index. I had no idea you guys had that and it's great!

Now I have a question about the software I need to read them. Umm, I have no idea which reader or software to download. If any one can help me I would really appreciate it.

Thank you and have a great day!

thebranded:

Depends onthe file

TXT Mobireader
LIT MS reader
TR3 Tome raider
PDF Adobe reader

I have all 4 installed, and use each as needed

All but Tome raider is free, which has a keygen floating round here

Seraphim:

Oh ok thank you.

Also, I found Adobe on the internet but where can I get the lit viewer?

Back to top

thebranded:

maybe i should have put links

MOBI http://www.mobipocket.com/en/D...dSoft/ProductDetailsReader.asp

MS reader http://www.microsoft.com/reader/downloads/ppc.mspx

PDF http://www.adobe.com/products/acrobat/readerforppc.html

Tome raider http://www.tomeraider.com/

Seraphim:

Thank you so much for your help!!!

I can't wait to start using them.

Back to top

thebranded:

Posted: Thu Jan 25, 2007 2:36 am Post subject:

no problem, happy reading!

thanks for the donation too!

Back to top

gautxori:

instead of using 4 applications, you could use also uBook (it's somewhere in this site), which lets you open several different file types (it does not have support for M$ Reader .lit files, though)

Happy reading!

davidw89

I find reading on my PDa tiring my eye..should i buy the sony ebook reader or something ..cuz it says it doesnt hurt ur eye.

thebranded:

ubook only supports TXT, .RTF, .HTML, .PML, .PDB and .PRC and picture formats

so you still need the other mentioned readers to do .lit, pdf, tr3 files

Though the ability to read jpeg files from within a zip archive is pretty good, PDA manga viewing anyone?

PDA reading is not to bad, just just reduce the margins and make the font a bit big and its pretty good.

chempatty:

Can anyone tell me what is the best PDF ebook reader? I am using FoxIT, but I hate having to scroll left, then move down then scroll right. And if I zoom out it makes the font to small.

Are there any other options?

thebranded:

Adobe Reader 2

Simple casue it has the PDF tagged conversion, it will refit your PDF so you can read it on a PPC screen without having to scroll.

The conversion can double the size of the file though


Bakker_be:


thebranded wrote:
Adobe Reader 2
...
The conversion can double the size of the file though

If you're willing to invest a little work in your PDF's you can easily "bypass" the bloat caused by tagging.
A little guide:

- Copy all text from your source (even from an already existing PDF) into MS Word (or similar, I use Word so I'll detail the steps for it)
- Activate paragraph marks
- Remove all formatting (Ctrl+H, place cursor in "Replace with", click "more"-button and choose "Style" -> Normal
- Replace all double paragraph marks by single line breaks (Ctrl+h, in "Find what" type ^p^p, in "Replace with" type ^|, replace all)
- Replace all paragraph marks by spaces (Ctrl+h, in "Find what" type ^p, in "Replace with" type a space, replace all)
- Recreate your PDF, with compression at highest level


On a side note: if you give the same treatment to your PDF's, but save them as RTF, and use MobiPocket Creator to turn them into PRC, filesize is similar to PDF, but the loading time on your PPC is one tenth of PDF.
Enjoy.
Bart


thebranded:

interesting, lot of steps but if the load time is 1/10 then worth it, (file size does not really bother me, most are under 10mb)

thx


[Ovu poruku je menjao nmilosev dana 06.02.2007. u 15:49 GMT+1]
[ dentikhan @ 06.02.2007. 13:52 ] @
Ako nekog interesuje registrovan DOCUMENTS TO GO, neka se javi na PP.
Ne trazim novac vec neki programchic za PalmOS za uzvrat.
[ BioSQUAD @ 08.02.2007. 01:31 ] @
Moj novi HTC Hermes je imao ove rezultate: 863
ROM: 1.18.255.3 koji dolazi fabricki.
Uradicu opet kad ce promenim ROM na 3.3
[ BioSQUAD @ 08.02.2007. 01:37 ] @
Kompania SPB ovih dana predstavio novi software za Today.





Probao sam, mnogo je bolji i unapredjen nego SPB Plus

Mozete skinuti na:

Code:
http://www.spbsoftwarehouse.com/products/mobileshell/download.html?en
[ rida @ 08.02.2007. 21:35 ] @
radi li se o besplatnom ili komercijalnom programu?
[ BioSQUAD @ 09.02.2007. 00:50 ] @
Shareware ali..
[ rida @ 16.02.2007. 15:48 ] @
Bilo bi super korisno da ljudi koji imaju vise iskustva u sklopu ove teme daju svoje prijedloge koje su to najkorisniji programi za PPC. Ovo govoim zato da novajlije u svijetu PDA uredjaja(kakav sam i sam) ne bi bezveze svoje mezimce zatrpavali nepotrebnim glupostima. Isto tako, bilo bi dobro da uz svaki prijedlog bude kratak opis programa, pozeljno i slika, kako bi imali malo vise informacija. Molim moderatore da ovu temu stave u TOP, jer je smatram vrlo korisnom( na kraju krajeva sto i kupujemo ovakve stvari, nego zbog svih tih silnih olaksanja koja nam mogu pruziti)...

Pozdrav...
[ nmilosev @ 16.02.2007. 17:36 ] @
Hmm top programi...

1. Total Commander/CE (file manager, free)
2. Wisbar Advance 2 (Indikatori, ikone, menja PDA iz korena)
3. SPB Pocket plus (Prvenstveno zbog prečica na ekranu i indikatora)
4. Opera (Po meni najbolji web browser)
5. Pocket clock (Sjajan program za sat sa screensaverom)
6. Coreplayer (Pušta sve od divx do mp3-a)
7. VSPainter (Paint ali bolji)

Igre
1. Krally (3d rally, najbolja igra za PDA koju sam ikada igrao)
2. Billiard master (Bilijar)
3. WWP (crvići)
4. Bejeweled 2(Dijamanti)
5. Jumpyball (free, zanimljivo!)
6. Snails (Crvi ali se igraju sa stylusom)
7. Morphgear (GBA, Sega, GBC itd emulator)

P.S. A za top ću da se konsultujem sa Vladanom.

Pozdrav.
[ BioSQUAD @ 16.02.2007. 17:40 ] @
Svidja mi se tema.
Eto ja cu poceti sa programima sa kojim sam naviko, i uvek kad resetujem ne mogu zamisliti da ne instaliram to odmah.

I. Programi koji olaksavaju TodayScreen

1.SPB Plus 3.2




2.BatteryStatus (plus operator mreze), ima mogucnosti da se pokazuje SMS, pozivi, brzina procesora....




3.rlToday (moze da se promeni na nekoliko nacina i boja)

ili

ili


II.Programi koji korisni za drug svrhe

1.PHM Regedit (registry editor)



2.PhotoViewer (pregled i editovanje slika)


3.MultiPad (notepad sa vise strana i u bojama)


4.TVRemote (daljinski za TV)


Recnik, Kalkulator....
i puno,puno programa



[ rida @ 16.02.2007. 21:23 ] @
Ima li neki freeware player za reprodukciju mp4 i 3gp formata za WM?
[ BioSQUAD @ 16.02.2007. 22:09 ] @
TCPMP - Freeware

Code:
http://www.pocketpcfreeware.com/en/index.php?soft=1080
[ rida @ 16.02.2007. 22:31 ] @
@BioSQUAD

Kako manipulisem sa ovom .exe datotekom(TCPMP)?

Jel nju ovakvu kakva jeste iskopiram na memory card/ppc i odatle pokrenem????
[ nmilosev @ 17.02.2007. 08:53 ] @
Probaj da pokreneš na PC ako ti iskoči poruka "Not a valid Win32 application!" onda treba da ga iskopiraš na PPC. Ako krene setup onda je za PC i moraćeš preko ActiveSync-a da povežeš PPC za kompjuterom zbog instalacije!

Pozdrav.

P.S. Link ne radi???
[ rida @ 17.02.2007. 10:29 ] @
@nmilosev

Vidi stari, ja ti imam isti problem kao i jos jedan ucesnik foruma a ogleda se u tome da mi racunar ne prepoznaje PDA, tj. nece da uspostavi vezu preko sync cabla i programa Active Sync-a.
Ja sam prinudjen da sve(ono sto moze) kopiram na SD putem card reader, a onda pokrecem instalaciju sa SD.
Kod ove aplikacije to ne moze(trazi da se uredjaj konektuje na racunar), tako sa sam odustao o TCPMP-a, trazicu nesto drugo :-)

Usput, vidio sam da ona cita mp4, ali ne i 3gp i 3gpp formate(najcesci format kod mobilnih telefona)

Ima li neki koji ove moze da pokrene?
[ nmilosev @ 17.02.2007. 11:27 ] @
Hajde da probam da ti pomognem, kada pokreneš tako neku instalaciju i on ti kaže ono "Program will be installed on next sync.." ti idi u program files (na kompjuteru) i nađi program koji hoćeš da instaliraš. U 99% slučajeva u tom folderu ćeš naći .cab file koji kopiraš na PDA i onda pokrećeš file explorerom.
Evo ti link za TCPMP player cab file
http://picard.exceed.hu/tcpmp/0.71/
Uživaj!

Pozdrav.
[ nmilosev @ 17.02.2007. 11:32 ] @
3GP file-ove ti čita CorePlayer koji nije free...
[ rida @ 17.02.2007. 12:17 ] @
@nmilosev

Evo ga, radi super :-)
Nisam znao za ovu foru da ostaje u Program files..

Hvala ti puno
[ nmilosev @ 17.02.2007. 12:23 ] @
Nema na čemu, uvek
Ako ti još nešto nije jasno, pitaj!


Pozdrav!
[ rida @ 17.02.2007. 12:41 ] @
Evo odmah jos jedno brzinsko:
Postoji li neki program kako bih svoj PDA mogao personalizirati na nacin da imam one ikone(precice) vec na samom pocetnom ekranu, onako kako to izgleda kod vas u temi 'my today screen'?
Vidim spominju se SPB Mobile Shell, eXPerience, Crossbow, Wisbar Advance 2 itd..
Ako ima, mozes li me uputiti gdje mogu skinuti...

Stvarno mocno izgleda, pogotovo SPB
[ nmilosev @ 17.02.2007. 12:46 ] @
Sve to se plaća. Poslao sam ti PP sa informacijama ;)
[ rida @ 17.02.2007. 13:38 ] @
@nmilosev

Moze li izgledati nekako ovako(osma slika odozgo-Today Plug-In.Smart launcher tab)
http://www.spbsoftwarehouse.co...obileshell/screenshots.html?en
[ nmilosev @ 17.02.2007. 13:49 ] @
To ti je SPB mobile shell, poslaću ti PP.
[ petarta @ 17.02.2007. 18:48 ] @
Sjajan, ali posle dosta muke shvatim da ne moze na WM 2003! Znaci samo WM5
[ nmilosev @ 17.02.2007. 19:10 ] @
Da, nažalost samo 2005. Pozdrav.
[ rida @ 18.02.2007. 18:25 ] @
Mogu li nekako umjesto home tab/time tab/weather tab/dial tab ubaciti neke druge stvari, npr. TCPMP ili tako nesto?
Ili bar da ga ubaci pored njih, ili da ubacim u home tab???
Nikako ne vidim nacina...
[ dentikhan @ 19.02.2007. 15:05 ] @
Koje je Palm OS Freeware player za reprodukciju mp4 i 3gp formata najbolje reshenje ?
[ rida @ 19.02.2007. 21:47 ] @
Ako postoji verzija za palm os, onda ti toplo preporucujem TCPMP...
Super program, ja ga koristim na WM5 i cita i mp4 i 3gp fajlove...uz jedan dobar konverter tipa Plato VIdeo to Pocket PC Converter ili Agogo video to iPOD/PSP/Cell Phone/Xbox/Pocket PC/PDA/MP4(moja preporuka), moci ces puno toga da napravis...Alternativa za TCPMP je Core Player, ali on je vec komercijalan...i ne razlikuje se puno od TCPMP-a(koristim oba)

[ dentikhan @ 20.02.2007. 11:10 ] @
Hvala mnogo. Nashao sam i radi odlichno sa 3GP i MP4. Vec sam pregledao gomilu omiljenih video klipova.
Ali sa AVi ne radi standardno dobro kao sa sa predhodna 2 vec mi neke Avi pushta a neke ne.

Podrudicu se da skinem onaj Plato converter.
Ali meni bi vishe odgovaralo da samo prebacim film na karticu i gledam u busu nego da ga konvertujem.

Josh jednom se zahvaljujem.
[ rida @ 20.02.2007. 11:26 ] @
Poslao sam ti na PP kako ces nastimati da ti radi i avi....
[ rida @ 21.02.2007. 13:10 ] @
Odusevio me ovaj program, ne znam da li jos ima ljudi koji ga koriste...stvarno je mrak

http://s-k-tools.com/index.html?sktools/m_feat.html
[ bojan dj. @ 21.02.2007. 22:45 ] @
postavio sam ga. Odlican je! Jos da ga registrujem :)
[ bojan dj. @ 21.02.2007. 22:50 ] @
SPB weather!
Em sto lepo izgleda na today em stvarno radi!
[ Twilight Zone @ 12.03.2007. 21:07 ] @
http://www.****************.com/*************************

Najbolji sajt za software.

nmilosev : Pravilnik ES-a član 14. Stop krađi softvera
Na ES forumima je zabranjeno objavljivanje serijskih brojeva ili "crack"-ova koji omogućavaju nelegalno korišćenje softvera bilo koje vrste.Takođe je zabranjeno postavljanje linkova za ilegalan download komercijalnog softvera. Ovakve teme će biti obrisane, a korisnik opomenut. Opomenuti Ste, Nemanja.




[Ovu poruku je menjao nmilosev dana 13.03.2007. u 12:37 GMT+1]
[ Twilight Zone @ 28.03.2007. 21:28 ] @
Izvinjavam se,nije namerno. Nisam znao da je sajt sa 324,219 redovnih korisnika ilegalan.
Saljem adresu sajta na pm ako nekome treba.

[Ovu poruku je menjao Twilight Zone dana 29.03.2007. u 00:02 GMT+1]
[ nmilosev @ 29.03.2007. 09:12 ] @
Koliko god korisnika da ima, nelegalan i to se vidi čim se uđe na forum, činjenica je da ima topica koji nisu nelegalni ali većina jeste, do danas poslepodne će biti preuređena top tema i sve u veyi programa će biti tamo.

Pozdrav.
[ nmilosev @ 29.03.2007. 09:57 ] @
Ok, done!
Sve o softveru za palm i ppc se sada nalazi u ovoj temi, nijedna poruka nije brisana, tako da ako vam treba neka od vaših poruka koristite pretragu ili pogledajte u profilu!

Pozdrav.
[ bambola026 @ 04.04.2007. 14:46 ] @
Nov sam malo u ovome, imam palm tungsten t5, pa me inetersuje kako da nastelujem da mi radi kao divix player ili sta vec ima i sta mi sve treba od programa da bih ukonektovao palm i mobilni telefon?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.04.2007. 18:29 ] @
Za Palm imaš The Core Pocket Media Player (tcpmp). Googlay da nađeš download link, pošto onaj glavni na sourceforge-u obično ne radi. Program je freeware. Za konekciju i sinhronizaciju ne znam, nisam imao Palm, ali ono što nađem ja, naći ćeš i ti googlanjem :) Traži nešto poput "palm sync windows".

Tek sad vidim da si na linuxu :) To uvek moraš da podvučeš, ako ti treba za to! :)

http://www.google.com/search?c...pera&ie=utf-8&oe=utf-8
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.04.2007. 18:30 ] @
Brzoplet sam..tek sad pročitah da ti treba konekcija palm - telefon :)

A šta želiš da se radi preko te konekcije? :) Net sharing?
[ bambola026 @ 05.04.2007. 14:56 ] @
Upravo tako....Zelim da iskoristim palm da nih isao na net, kao i za skidanje mailova i slicno... Znaci konkretno, konekcija telefon + palm = internet...Kako ide podesavanje?
Sto se tice linuxa, to mi je, sto sam postovao sa posla, radim u kladionici a tamo je linux operativni sistem...Kod kuce, normalno XP, SP2
[ cooler_xxl @ 19.04.2007. 09:43 ] @
Poz, Mene interesuje kako da dobijam fax na pocket pc Qtek , dobro bi mi dosao savet, cesto koristim fax ali samo kod provajdera tako da dobijem obavestenje da sam primio fax ali ne mogu to da vidim dok ne posaljem na neki normalni fax ili komp....
Hvala na pomoci
[ nmilosev @ 19.04.2007. 13:19 ] @
http://www.ppc4all.com/category.php?cat=27
Pogledaj taj link ali
* To send/receive faxes a connection (by Bluetooth or infrared) to a mobile phone with integrated group 3 modem (fax class 1 or 2.0) is required.

Pozdrav.

P.S. Ljudi, koristite Google svega ima
[ pocketfree @ 25.06.2007. 14:20 ] @
This is the new site for pocket pc news and free software.
http://www.pocketfree.blogspot.com/
Please, send me new and interesting free software links and i'll add them to my site.
[ soko32 @ 26.06.2007. 08:54 ] @
Pozdrav svima na forumu
Ubio sam se trazeci program za snimanje razgovora za pocket pc ipaq 6515mobile 2003 i nisam nasao.Ako neko ima neki savjet bio bih mu zahvalan.
[ nmilosev @ 26.06.2007. 12:11 ] @
Evo ja sam ti pronašao ovaj PMRecorder. Ljudi sa drugih foruma kažu da je najbolji. Radi na 2003/SE i 2005 i besplatan je.
Link : http://1800message.com/usepmr.aspx
Pozdrav.
[ soko32 @ 26.06.2007. 13:39 ] @
Hvala na trudu, taj sam vec nasao ali neradi na wm 2003 se,vec samo na wm5

[Ovu poruku je menjao soko32 dana 26.06.2007. u 16:49 GMT+1]
[ soko32 @ 28.06.2007. 10:05 ] @
Ima jos i VITO notes na

http://vitotechnology.com/en/products/audionotes.html koji moze na wm2003

Ali lose snima sagovornika i nije free
[ kevinsugar79 @ 28.06.2007. 20:25 ] @
A sekretarica za wm5??? ima li takvog softvera.
[ dragansar @ 13.08.2007. 11:03 ] @
Svi koji imaju PalmOS uredjaje, oficijalni sajt www.mytreo.net, tu cete naci sve novosti, naravno ne i za dzaba, kad nadjete, pravac na www.***palmz.com forum. registrujte se i imate sav softvare crackovan. Inace za Eport MMC/SD kartice, najbolji se pokazao Card Reader. Tu cete sve naci sto vam treba.

nmilosev-pravilnik 14. član


[Ovu poruku je menjao nmilosev dana 13.08.2007. u 16:03 GMT+1]
[ vlado.kovac.vk @ 13.08.2007. 20:11 ] @
Ma pravilnik vam je do bola, na koji nacin dati link, telefonom da zovemo posebno sve mozda, ili cete nam vi administratori platiti sve to lijepo, pa onda vam necemo pravila krsiti. Sto svi fol glume neku legalu, kad je 99% sveg softvera ilegalno, pa i serveri na kojima sve ovo drzite.

P.S. Zamolio bih Administratora, da skine ukor korisniku dragansar, on nije napisao ovaj post, ja sam ga napisao, koristio sam njegov nalog, znam covjeka, pa ga "molim" da mu skine negativne poene, nek ih meni pise koliko hoce.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 14.08.2007. 09:00 ] @
Vlado, kao što moraš platiti hleb svaki dan, jer pekar od toga živi, tako moraš platiti i softver, jer neko drugi od toga živi. To što imaš telefon sa nekim OS-om NE ZNAČI da treba da imaš i softver za njega. Ako želiš, onda platiš. Ako si kojim slučajem odrastao u izolovanoj državi poput nekih Balkanskih, Koreje, Kine i sličnih, ili ako te jednostavno pali da na mobilni i kompjuter stavljaš krekovane stvari, onda ćeš se već snaći za takav softver. A ovaj forum nije jedno od mesta na kojima ćeš naći direktne linkove. Sa tim si se složio pristupajući forumu.

I da..ne moraš zvati nikoga, ali možeš na PP tražiti šta ti treba, kao što radi većina kojima takve stvari trebaju :)
[ rapidlord @ 14.08.2007. 09:41 ] @
@vlado.kovac.vk

Dali si video kratak opis sajta?
EliteSecurity: "Web forumi na teme zastite, administriranja, i programiranja."

Ako ti se to ne svidja ti nadji neki drugi forum sa opisom, npr:
"Web forumi na teme krakovanja, wareza, i ilegalnog softvera."

Tamo neces da imas ogranicenja u postovima.

Poz.
[ nmilosev @ 14.08.2007. 10:17 ] @
OFF TOPIC:
U pravilniku piše da se NE sme ostavljati link ka ilegalnim izvorima softvera. Drugo dragansar nije dobio negativne poene, često se dešava da novi korisnici napišu link ka nekom warez sajtu. Ja čak nisam ni obrisao njegovu poruku samo sam cenzurisao link. A to što Vi kažete da na ES ima piraterije, to je možda tačno ali mi moderatori rešavamo taj problem time što se pravilnik ne odnosi na PP. Ako Vam treba neki link obratite se na PP korisniku koji taj link ima. Treće, serveri ES-a su na, kako biste Vi rekli, legalnim serverima. Administrator(i) ES-a Vam nisu potrebni pošto kao što sam rekao dragansar nije dobio "negativne poene".

Pozdrav.
[ soko32 @ 22.08.2007. 14:52 ] @
Pozdrav svima na forumu

Evo sta ja imam od softvera na iPAQ 6515:

-Spb pocket plus
-Spb GPRS monitor --pracenje prometa preko gprs-a
-Profi mail --poznati explorer i mail
-mConvert --konvertuje sve i svasta
-Opera --najbolji internet explorer
-Mpeg TV --nisam probao
-Realone player --zna se..
-SK Tools --nezaobilazni alat za ciscenje
-Skype --razgovor i chat gprs-om
-Picture password --otkljucavanje dodirom na detalj sljke
-Tomtom navigator --navigacija
-Vito audio notes --snimanje razgovora
-Screen capture --slikanje ekrana


[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.08.2007. 18:39 ] @
Jel se to hvališ ili šta? :)
Gledaj da čuvaš screenshotove u png ili jpg formatu. bmp nije zahvalan za ovo.
[ soko32 @ 23.08.2007. 07:55 ] @
Samo preporucujem softver a da imam iPAQ 6915 onda bi se vec hvalio
[ nmilosev @ 23.08.2007. 10:21 ] @
Bolji ti je za screenshot-ove Magic SS (Magic ScreenSnap), Snima u jpg ili png formatu, podrzava VGA, isprogramiras neko dugme za njega, i kad pritisnes to dugme on ti odmah uslika ekran...
[ soko32 @ 23.08.2007. 10:53 ] @
Ovaj sam skinuo na brzinu samo da pokazem today scren
[ nikolah8 @ 22.01.2008. 17:13 ] @
Moze li neko da mi kaze koji program da koristim da mi memorijsku karticu pc prepoznaje kao flash memoriju. Do sada sam koristio wm5torage,ali posto sam odnedavno na wm6, ne radi mi,odnosno,moze da se instalira,ali kada ga aktiviram nema autorun,sve se zavrsi na obavestenju da je povezan,ali kada udjem iz my computer-a prikazuje praznu karticu,i ne mogu da prekopiram nista na nju
[ nmilosev @ 23.01.2008. 12:55 ] @
Probaj http://www.softick.com/pocket-pc/cardexport2/

Radi na WM6.
[ kevinsugar79 @ 23.01.2008. 20:32 ] @
ima i besplatan -Storage Reader, dolazi u kompletu sa najnovijim wm6 romovima za s200, a verujem da ima da se skine i posebno.
[ ninjaz @ 23.01.2008. 20:45 ] @
Pa to je WM5torage, ali njemu ne radi na wm6. Meni takodje radi bez
problema.
[ nikolah8 @ 24.01.2008. 08:23 ] @
Mislim da je to zbog kartice,wm5torage cini mi se ne podrzava micro sd (koja je kod mene u hermes-u),dok sa sd radi. Inace ni program koji mi je predlozio nmilosev ne za dovoljava,sve s;ljaka ok dok ne treba da ga diskonektujem,a onda se zamrzne i pomaze samo soft reset
[ nmilosev @ 24.01.2008. 12:50 ] @
Jesi li skinuo najnoviju verziju-trial.

Krekovane verzije ne rade nikako...
[ nikolah8 @ 24.01.2008. 17:48 ] @
Da, 3.07 trail,i ne radi
[ nikolah8 @ 26.01.2008. 11:15 ] @
Nmilosev,mozes i da mi napises tacno redosled operacija kada iskljucujes card export? Jel prvo idem na remove na kompijuteru,pa disconnect na ppc ili kako? Uvek mi zablokira. Ima li jos koji slican program ukoliko ovo ne proradi? Jos nesto,da li je moguce da na tytn-u imam ovako (prikacen fajl),odnosno da imam htc-ove tabove na today-u,da ne moram da koristm spb pocket i slicne programe.

[Ovu poruku je menjao nikolah8 dana 26.01.2008. u 12:28 GMT+1]
[ nmilosev @ 26.01.2008. 15:46 ] @
U vezi Card Export :
Nikako ne koristi uređaj dok čitaš nešto s njega, iz nekog razloga čim priključiš Card Export SD i CF karte nestaju kao da nisu u uređaju. Safely Remove Hardware, ne koristim. Samo proveri da ti uređaj bude na Today Screen i da nema operacija u pozadini.

U vezi ovog plugin-a meni to liči na SPB Shell (?!) a ako je to stvarno neki HTC-ov plugina, na xda-D. imaš top temu (U Hacking forumu čini mi se) u kojoj su aplikacije sa HTC-ovih uređaja koje obično rade sa ostalim uređajima.
[ nmilosev @ 26.01.2008. 15:59 ] @
Ajde da se ne mučiš : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=344533 HTC Plus se zove plugin.

A imaš i ovu : Htc Home Sprint - http://forum.xda-developers.co....php?do=postreply&t=362344

Baš lepo izgleda.
[ nikolah8 @ 27.01.2008. 10:56 ] @
Bas ono sto sam trazio,fantasticna tema,ne znam kako je nisam nasao dok sam procesljavao xda developers. Hvala Nmilosev


Da li je moguce da nadjem i ovu temu,xp style?

[Ovu poruku je menjao nikolah8 dana 27.01.2008. u 21:31 GMT+1]

Skinuo sam sve,i opet to nije to sto sam hteo,ja bih da to bude bas kao na ovij slici sto si postavio,sa sve ovim lepim tabovima (ikona sunca,i vremena uopste je fantasticna itd)

[Ovu poruku je menjao nikolah8 dana 28.01.2008. u 00:21 GMT+1]
[ nmilosev @ 28.01.2008. 09:01 ] @
Potraži u podešavanjima, sigurno ima negde da se podesi kako će da izgleda. (Nemam HTC da probam kod sebe)

Pozdrav.
[ nikolah8 @ 03.02.2008. 21:33 ] @
Da li iko ima iskustva sa softverom wisbar advance 3 i wisbar advance desktop? Ljudi su uradili neke fantasticne stvari sa njim,ali ja ne mogu NIKAKO da se snadjem. Imam instalirana oba programa,skinute razne teme,kopiram ih na mesto kao sto pise u nekim delimicnim uputstvima,ali nista nije kao na screenshot-ovima,odnosno,tek onda treba da pocne podesavanje. Zna li iko da mi, u kratkim crtama, objasni kako da dodjem do ovoga:
[ 10001011 @ 17.07.2008. 19:06 ] @
Evo nasta sam ja nabasao, prvi domaci sajt o Windows Mobile (PDA, PPC i SP)

http://www.wmsvet.shumers.net/

Download programa za windows mobile (freeware) sa opisom na srpskom, trikovi i saveti, tutorijli, pitanja i odgovori.

Ako ste vlasnik bilo kod WM uredjaja, onda je ovaj sajt topla preporuka.
[ ramzes God @ 22.10.2008. 17:37 ] @
Zna li neko siguran sajt sa kojeg mogu da skidam programe za gore pomenuti PDA a da nema virusa i nekih zaje*ancija....

koristi WM 6


Pozdrav...
[ Vlada_RS @ 07.11.2008. 23:49 ] @
moze neko da mi posalje na mail testiran Video player za tungsten T palm
hvala cao
vladan_chelsea(at)hotmail[dot]com
[ pirtz @ 16.06.2009. 19:02 ] @
Zdravo svima,

Tema je odlicna! pregrst informacija o programima za PDA...

Imam sledeci problem: dobio sam na poklon palm treo 650 koji je bio na orange mrezi... U njemu nema nicega od softwera, niti ima mem. kartice... Prvi kiks sam vec napravio kupovinom 8gb kartice koju ovaj telefon ne moze da procita, ali sam procitao na my treo forumu da moze da procita ako se nesto cacne telefon... Inace telefon radi sa 064 karticom.

Od programa bih voleo da imam neki mp3, divx player, pdf reader, program za prikazivanje slika, program za otvaranje word i excel fajlova, recnik srpsko ruski, engleski, nemacki. Takodje mi treba neki program kojim mogu da promenim unapred definisane vrste upozorenja na dolazni poziv (zvona).

Znam da vam ova poruka izgleda kao poruka malog djokice, ali ako neko od ljudi koji prate ovu temu, a koristi palm treo650, zna koji su to programi molio bih ga da mi objasni kako do njih da dodjem i kako da ih instaliram... Takodje ako neko moze da mi objasni kako da cacnem telefon da bi mi video ovu karticu od 8gb ili da kupujem novu manju?

Veliko HVALA!
[ pehari @ 03.02.2010. 12:08 ] @
I ja imam sličan problem.