[ kewy @ 18.02.2003. 22:20 ] @
gledajte brzinu kojom Opera skida na modemskoj vezi 36000 :)


[ random @ 19.02.2003. 01:51 ] @
Ok, imaju bag, so what... Svejedno Opera 7.01 je fantastična. Taman kad sam video naslov "nova Opera je čudo" i požurim da se pridružim hvalospevima na račun konformnosti standardima, redizajniranoj podršci za CSS 1/2, itd. itd.

Nemojte se zavarati, Opera 7 je trenutno jedan od dva najbolja browsera/endžina na sceni.

P.S. Mogao si malo manji screenshot...
[ CONFIQ @ 19.02.2003. 02:28 ] @
Heh,taman sam i ja pošao da je pohvalim kad sam video ovu temu :Đ

Inače taj bug imaš kada re-transfer-uješ izpočetka isti fajl,ili ako dva puta sačuvaš fajl na istom mestu,i to se dešava stvarno nespretnima (like me&u).

Opera7 je fantastična,nova javascript console,predivan mail client etc etc....

jedina mala zamerka je što ne vidi BiDi (bi-directinal,sdesna na levo) jezike za sada kako treba ali po njihovim rečima,napraviće i to kako treba
[ L I L I T @ 19.02.2003. 07:41 ] @
I ja sam mislila da je čudo ...
Privuko me taj njen interface,prosto me namamio da je poželim
Ali ipak sam se na kraju opet vratila svojoj staroj "ljubavi" Mozili koja mi nikada "ne bi pucala" ako bih otvorila više od 15tak tab-ova (što je recimo jako često kod mene)
Priznajem da mi bolje & brže čupa stranice od svih ostalih browser-a koje sam oprobala ,
ali moj opšti utisak ...
možda me neka buduća (manje bagovita) verzija više usreći
[ Tyler Durden @ 19.02.2003. 10:48 ] @
Kad ce izaci 7.1 za linux?
[ Miroslav Strugarevic @ 19.02.2003. 15:35 ] @
Ja je trenutno koristim...
Odlična je...
Evo i jedne slike.
[ Not now, John! @ 19.02.2003. 19:29 ] @
Je li Opera besplatna? Prije je bila besplatna, ali dovlači reklame za vrijeme surfanja.
[ Miroslav Strugarevic @ 19.02.2003. 22:51 ] @
Pa jeste besplatna, ali ako hoćeš da ti se ne pojavljuje baner sa strane moraš da reguješ. (To je u starijim verzijama, 6...)
A sad u 7-ci nema tog banera, a moja opera i nije regovana..
Valjda su ga izbacili.
[ Walker @ 20.02.2003. 02:00 ] @
Samo stavlja link u mailovima kad saljes iz nje a i ima i serijski da se nadje moze od 7.0 final
[ random @ 20.02.2003. 02:51 ] @
Citat:
[rammstein]:
Pa jeste besplatna, ali ako hoćeš da ti se ne pojavljuje baner sa strane moraš da reguješ. (To je u starijim verzijama, 6...)
A sad u 7-ci nema tog banera, a moja opera i nije regovana..
Valjda su ga izbacili.


Sačekaj par dana, pojaviće se on već ;o)...
[ CONFIQ @ 20.02.2003. 14:49 ] @
Citat:
Walker:
Samo stavlja link u mailovima kad saljes iz nje a i ima i serijski da se nadje moze od 7.0 final

Ne,nego samo promeniš Signature....
[ Walker @ 20.02.2003. 17:22 ] @
Ako vam treba imam serijski koji radi kod mene
[ momsab @ 20.02.2003. 17:28 ] @
Meni se Opera 7.01 sporije pali u odnosu na verziju 6. Inače, mnogo je bolja i brža od verzije 6.

Daj meni serijski, hvala lepo :)
[ Miroslav Strugarevic @ 20.02.2003. 17:37 ] @
random, baner se ne pojavljuje :-)
[ John Doe @ 20.02.2003. 19:02 ] @
Da li je bolja opera ili netscape 7.0???
[ BORG @ 20.02.2003. 19:25 ] @
Stavi banner server u firewall i nece dovlaciti.

To sam ja radio.

Ne znam tacno sad koji je server u pitanju, ali tcpdump(8) ce reci sve l;)
[ dr ZiDoo @ 20.02.2003. 19:30 ] @
Ma Mozilla to sve jede!
Jedina Opera na svijetu napalćuje browser i ponovo nisu najjači.
Ne kažem da su loši, al mozilla je još uvjek bolja puuuno.
[ drdrksa @ 20.02.2003. 19:37 ] @
Po cemu konkretno, tj. sta jedan ima a drugi ne ???
[ Mishimishimabowei-teri @ 20.02.2003. 20:15 ] @
meni je "bitku" Mozilla-Opera osvojila Mozilla, upravo zbog ogavnog banera... A sad gledam... ako nema bannera, probacu operu opet, Mozilla mi je ponekad spora...
[ Mihailo @ 21.02.2003. 11:58 ] @
Ako ti je Mozilla spora, probaj Phoenix. Pored toga što je brži ima i lepše teme :) http://texturizer.net/phoenix/themes.html
[ random @ 21.02.2003. 15:33 ] @
Citat:
drdrksa:
Po cemu konkretno, tj. sta jedan ima a drugi ne ???


Mozilla ima, a Opera nema: Ad blocking... HTTP pipelining... Pop-up blocking... Srednji klik miša može da otvara novi tab u pozadini ili novi prozor, kako ko voli:o)... Gomilu raspoloživih dodataka i alata... Opet, Opera 7 je ubacila neke mogućnosti koje je dosad imala samo Mozilla (View -> Style meni, links toolbar...) Ali nećemo sad o tome, to su finese, važno je da Opera od verzije 7 ima kvalitetan i moderan rendering engine, što znači da dizajneri mogu da prave stranice po standardima, tj. mogli bi kad bi i Internet Explorer podržavao standarde. Nadam se da će IE7 da krene stopama Mozille i Opere.
[ drdrksa @ 21.02.2003. 15:42 ] @
Citat:

Nadam se da će IE7 da krene stopama Mozille i Opere.


I ja se nadam, ali tesko ......
[ CONFIQ @ 21.02.2003. 16:13 ] @
Citat:
random:

Mozilla ima, a Opera nema: Ad blocking... HTTP pipelining... Pop-up blocking... Srednji klik miša može da otvara novi tab u pozadini ili novi prozor, kako ko voli:o)...


Ad blocking: možeš da napišeš u etc/HOSTS fajlu
HTTP pipelining: Izvini a šta je to?
Pop-up blocking: imaš i u operi još od davno... f12 pa pogledaj...
Otvaranje u pozadini može i sa Operom,pokušaj: drži desni klik na link,dole gore i otvoriće ti u backroundu :Đ,ako držiš samo dole otvoriće ti u novom prozoru.

E sad šta opera ima a nema Mozilla,
trackball mouse znači sa srednjim clickom možeš možeš da pregledaš stranu (Whill,kako se več speluje?).Mouse gestures,bukvalno možeš da surfuješ jednom rukom...
Onda,da pogledaš strukturu sajta,Tabele i ostalo,da pogledaš kako izgleda u text brosveru,B&W etc etc...
Sve prozore možeš da staviš u jedan program a ne da svi budu na daskbaru
I tako neke gluposti,dok sa druge strane,našao sam 3-4 sajta gde se u operi ne vidi tako dobro kao i u mozili.. Ne podržava Bi-Di jezike,naprednija Javascripta...
U svakom slučaju,meni se lično više sviđa Opera samo zato što je daleko brža i stabilnija od mozile i MSIE...

Ali opet,to je samo moje mišljenje

[ random @ 22.02.2003. 03:54 ] @
Konforti, nemoj da si troll... Ali odgovoriću ti, svejedno.

Citat:
Ad blocking: možeš da napišeš u etc/HOSTS fajlu


Zar hoćeš da kažeš da je otvaranje hosts fajla i upisivanje adrese servera jednako zgodno kao desni klik na banner pa "block images from this server"?

Citat:
HTTP pipelining: Izvini a šta je to?


http://www.mozilla.org/projects/netlib/http/pipelining-faq.html

Citat:
Pop-up blocking: imaš i u operi još od davno... f12 pa pogledaj...


Ok, tu si u pravu, moja greška.

Citat:
Otvaranje u pozadini može i sa Operom,pokušaj: drži desni klik na link,dole gore i otvoriće ti u backroundu :Đ,ako držiš samo dole otvoriće ti u novom prozoru.


Nekako mi se više sviđa klik na srednje dugme, bez ikakvog pomeranja miša (ne volim gestures), ali to je manje bitno.

Citat:
E sad šta opera ima a nema Mozilla,

Citat:
trackball mouse znači sa srednjim clickom možeš možeš da pregledaš stranu (Whill,kako se več speluje?).


I ovde si valjda u pravu. Tu trackball opciju podržava i IE... Ali meni se ipak sviđa da mi srednje dugme otvara link u pozadini (a i nemam trackball).

Citat:
Mouse gestures,bukvalno možeš da surfuješ jednom rukom...


Sve to može i Mozilla... http://optimoz.mozdev.org/

Citat:
Onda,da pogledaš strukturu sajta,Tabele i ostalo,


DOM Inspector

Citat:
da pogledaš kako izgleda u text brosveru,B&W etc etc...


View -> Style -> Basic Page Style

Citat:
Sve prozore možeš da staviš u jedan program a ne da svi budu na daskbaru


Ne stavljaš prozore u jedan program nego stranice u jedan prozor. Nije daskbar nego taskbar. Sve ovo radi i Mozilla.

E da, zaboravih da pomenem type-ahead find, takođe zgodna opcija koju nema nijedan drugi browser.

Sve u svemu, Opera je super, ali videćeš da sve to (i mnogo više) daje i Mozilla, samo je treba malo koristiti pa provaliti šta sve može. Meni je svejedno, koristite bilo Operu ili Mozillu, štagod, samo nemojte taj odvratni IE :o). Kako mogu ljudi da zure u onu belu stranicu koje IE prikazuje dok učitava sajt, pa prikaže stranu tek kad ju je skroz učitao? Ja sam na modemu popi*deo od toga.
[ Cube4EVER @ 23.02.2003. 22:40 ] @
Citat:
Mihailo:
Ako ti je Mozilla spora, probaj Phoenix. Pored toga što je brži ima i lepše teme :) http://texturizer.net/phoenix/themes.html

Ne zaboravi Galeon,koji je sastavni deo GNOME-a,i Epiphany (ako se tako speluje) to je browser koji razvija lik koji je pokrenuo razvijanje Galeona,brz je i ima mnogo ql fora.Ono sto me brine kod Phoenixa je sto vec duze vreme nema nove verzija,development = :-( ,tj prsli su jer nema ko da razvija browser (ovo dvoje sto rade na njemu su zauzeti,skola...)
[ lephafta @ 24.02.2003. 01:02 ] @
Evo sedmice i za Linux:

ftp://download.hirekmedia.hu/o...030214.2-shared-qt.i386.tar.gz
[ urke @ 26.04.2003. 20:31 ] @
Jel neko našao serijal za 7.1 za Linux?
[ Miroslav Strugarevic @ 26.04.2003. 20:47 ] @
Poslacu ti ja, samo da uzem od druga.
[ urke @ 26.04.2003. 22:37 ] @
Samo me obraduj da je BAŠ za 7.1 a ne za 7.0 pošto 7.0 serijali ne radi na Operi 7.1 za Linux :(
[ Miroslav Strugarevic @ 27.04.2003. 01:32 ] @
Poslato. Meni radi provereno, opera 7.1 b1.
[ urke @ 27.04.2003. 11:47 ] @
Hvala ti brate, ponovo radi bioskop! :)
[ Miroslav Strugarevic @ 27.04.2003. 14:13 ] @
Nema problema.
[ Zoran Rašković @ 29.04.2003. 19:45 ] @
http://www.theinquirer.net/?article=9056

mada licno ne verujem u to da je Opera spyware