[ antalus @ 20.08.2006. 09:54 ] @
imam jedan veliki problem. prijavio sam sajt na pretrazivace. Hteo sam sam da malo reklamiram sajt da bih imao veci page rank ali ne znam kako. Cuo sam za Email marketing,Online PR,Linkovanje na drugim sajtovima,Affiliate programi. Zeleo bih ako neko moze malo da mi priblizi sve to jer stvarno ne znam kako to da izvedem.
Npr. oko dodavanja sajta na pretrazivace pomoglisu mi tako sto su mi rekli da napisem u google Add url i da tu postavljam gde mi dozvoli. Ako moze malo pomoci u tom smeru stvarno bi mo pomoglo.

[ zokiiii @ 20.08.2006. 11:34 ] @
Jedan od nacina je SEO.
Ukoliko si zainteresiran da to malo proucis evo link:
http://www.seomoz.org/beginners.php
[ WawaHOO! @ 20.08.2006. 13:09 ] @
Imas dosta dobrih tema u forumu Pretrazivaci i SEO.
[ kupidisk @ 21.08.2006. 21:06 ] @
Jako je bitno da kazes o kakvoj je vrsti sajta rec.
[ old @ 24.08.2006. 02:28 ] @
Off-line promocija je zakon za većinu domaćih sajtova

(U prevodu: televizija, radio, plakati, vizitkarte, le(t)ci, flajeri, baloni, dobri bilbordi, nalepnice,.. ... ....)
[ WawaHOO! @ 24.08.2006. 19:53 ] @
Citat:
old: Off-line promocija je zakon za većinu domaćih sajtova :)

(U prevodu: televizija, radio, plakati, vizitkarte, le(t)ci, flajeri, baloni, dobri bilbordi, nalepnice,.. ... ....)


Ako ima brdo para...
[ old @ 26.08.2006. 22:03 ] @
Za letke, nalepnice i slično ne treba mnogo para.
Za grafite i slično treba nešto drugo :)
Ili izmisliti neki novi medijum.
[ ~Vojvoda @ 26.08.2006. 23:22 ] @
Nalepnice za kola-opasna ideja ;)
Ja sam jednom video automobil, funky obojen i ispisana reklama sajta na kolima.
Ako cesto vozis kroz grad-pun pogodak.
Podelis prijateljima i rodbini pa ko oce oce ko nece nece.
[ Dragan Varagic @ 27.08.2006. 13:36 ] @
Za učenje svih aspekata predstavljanja na Internetu, što se tiče jezika koji su razumljivi većini posetilaca ovog sajta, može se pronaći preko pretraživača kada se otkucaju odgovarajuće ključne reči. Takođe, i sam ES forum Internet marketing daje dovoljno podataka...

Jedini je problem što ne možete očekivati da vam neko napiše odgovor i vi jednostavno naučite to što vas zanima. Potrebno je vreme, proučavanje, a naročito je zgodno poznavanje nekog stranog jezika kao što je engleski. U tom slučaju, imate sve napisano na Webu, samo krenete sa proučavanjem i isprobavanjem na nekom svom (test) sajtu.
[ antalus @ 27.08.2006. 14:51 ] @
a sta da rade oni kojima je engleski malo slabija strana,a na tu temu ima puno strucnih izraza i sve je komplikovano razumeti?
inace da imam brdo para za reklamiranje putem medija ne bih se ovim ni bavio u komercijalnom smislu.
radim ovo sto mi je interesatno, ali voleo buh da nesti i zaradim ali tapkam u mestu. kad bih mi neko dao casove iz ovoga pa da krenem, jedino tako mozda nesto napravim.
[ Radovan__III @ 27.08.2006. 17:00 ] @
Citat:
antalus: reklamiranje putem medija


Ljudi totalno zaboravljate da je INTERNET najveci od svih medija ...

Treba gledati matematicki, recimo placas ljude koji ti dele letke po gradu, ( znaci troskovi , ljudi, letci ... ) i ako ih delis po nasem malom gradu od 2mil stanovnika budi srecan ako ti dnevno 1000ljudi pogleda letak, a recimo ako se dobro pozicioniras na googlu za neku rec mozes dobiti ne 1000 poseta dnevno nego MNOGO MNOGO vise i to ljudi koje direktno to zanima posto kucaju keyworde na pretrazivacu. Sta neku baku zanimaju hidraulicne prese ...
[ old @ 28.08.2006. 22:07 ] @
Nešto mi se čini da izvlačim pogrešan zaključak ...
Koliko bi u gorepomenutom slučaju konkretno prvoplasirani na googlu na najvećem od svih medija imao poseta dnevno za hidraulične prese?
[ Miloje Sekulic @ 29.08.2006. 07:19 ] @
Citat:
a sta da rade oni kojima je engleski malo slabija strana,a na tu temu ima puno strucnih izraza i sve je komplikovano razumeti?


neka idu na www.pretraga.co.yu i tamo u boks za pretrazivanje sadrzaja sajta ukucaju termine koji ih zanimaju

Miloje
[ antalus @ 30.08.2006. 18:15 ] @
kako i gde onda da upisem te kljucne reci?
[ antalus @ 12.09.2006. 11:23 ] @
evo proslo je mesec dana od kako nemam nijedne posete na sajtu, ni jedno ucitavanje stranice. ako neko ima savet nece mi skoditi evo o cemu se radi http://www.findthebestcollege.webshoppingportal.com
[ WawaHOO! @ 12.09.2006. 11:56 ] @
Link ti ne radi!
[ antalus @ 12.09.2006. 16:25 ] @
pazi stvarno.....probao sam da se povezem na sajt ali nece. u cemu je fora? aplodovao sam sajt i nece da ga ucita,inace to mi je poddomen? sta da radim radilo je sve ok?
[ WawaHOO! @ 12.09.2006. 20:51 ] @
Za pocetak, mogao bi da smanjis adresu sajta. Covece, preko 50 slova.
[ deki77 @ 12.09.2006. 21:18 ] @
Citat:
pazi stvarno.....probao sam da se povezem na sajt ali nece. u cemu je fora? aplodovao sam sajt i nece da ga ucita,inace to mi je poddomen? sta da radim radilo je sve ok?


btw..@antalus
da ti nisi kucao na svom kompu npr. C:/program files/my site..pa ti se stvarno pojavilo hoće i to nekada...mislim centrala da pogreši

kako krenuti..skupi lovu..i
banneri na primer ES-u,SerCaffeu,B92,Halooglasi..itd.
Ako si ozbiljan ali pošto vidimo da ti ni sajt neumeš da postaviš...
kreni od samoga početka
srećno

[Ovu poruku je menjao deki77 dana 12.09.2006. u 22:30 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao deki77 dana 12.09.2006. u 22:33 GMT+1]
[ WawaHOO! @ 12.09.2006. 21:57 ] @
Citat:
deki77: btw..@antalus
banneri na primer ES-u,SerCaffeu,B92,Halooglasi..itd.


Salis se
[ antalus @ 13.09.2006. 12:20 ] @
sto se tice postavke sve je uradjeno po proceduri......onda mi ne bi radio i ovaj drugi sajt, problem je u necem drugom ali videcu vec.
a sta ste mislili vezano za banere ja radim za Cj.
[ Dragan Varagic @ 13.09.2006. 20:10 ] @
Iskreno, problem je u koncepciji. Bilo bi mnogo bolje ako već hoćete ovakav sajt da radite da pregledate slične sadržaje na www.about.com. Takođe, prva stranica sajta mora da bude mnogo informativnija, a ne samo linkovi iza kojih se ne zna šta da se očekuje.

Ja konkretno ovakve sajtove zovem gateway spam.
[ antalus @ 13.09.2006. 23:53 ] @
iskreno dajem sve od sebe da to uradim sto bolje, ja priznajem da sam amater. zeleo bih da naucim o tome...stvarno bi bilo odlicno da postoji skola za obuku....reklamiranja...marketinga. voleo bih da me neko nauci svemu tome.
[ Dragan Varagic @ 14.09.2006. 09:43 ] @
Pratite teme na ovom sajtu, pa ćete saznati kada ima ovakvih obuka. A mogli biste i ovde da dođete - http://www.elitesecurity.org/t196097
[ nsmalesev @ 14.09.2006. 16:06 ] @
>
Obuka, hmmmm ?

Nekako mi zvuci istinitije da se predlozi nadoknada za
usluge expertsko/konsultantskog tipa (hoces
dvertisment - plati)i da se stvar prepusti struci, ili
u ovoj jjj zemlji svi sve znaju o svemu i svacemu.
Ili lako cemo..
;) a.






___________________________________________________________
All new Yahoo! Mail "The new Interface is stunning in its simplicity and ease of use." - PC Magazine
http://uk.docs.yahoo.com/nowyoucan.html
[ ~Vojvoda @ 14.09.2006. 17:12 ] @
zaista, dobra ideja, da ti neko odradi fin sajt, poveze u affiliate mrezu, odradi SEO i ostali advertisement, i platis mu, bez muke nerviranja itd.
[ antalus @ 16.09.2006. 19:32 ] @
ja pokusavam da razradim sajt....ali nesto slabo ide i ja sam malo priglup za takvu vrstu posla.iskreno mislim da je sve sablonski i da moze da se nauci ali niko nece da pokaze za dzabe. Ali ne vidim zasto to neko ne naplati i to je to.
takodje svi koji znaju da zarade pare preko neta se nesto plase da ce da ostanu bez posla ako jos nekoga nauce i uvedu ga u takav posao......vecina radi za strane korporacije koje finansira zapad pa cemu onda briga???? U americi ih ima na milione koji rade ovakvu vrstu posla i zaradjuju lepo.........ali srbin ne bi bio srbin kad bi nekome pomogao.........zar ne?
[ ~Vojvoda @ 16.09.2006. 21:06 ] @
Citat:
antalus: ja pokusavam da razradim sajt....ali nesto slabo ide i ja sam malo priglup za takvu vrstu posla.iskreno mislim da je sve sablonski i da moze da se nauci ali niko nece da pokaze za dzabe. Ali ne vidim zasto to neko ne naplati i to je to.
takodje svi koji znaju da zarade pare preko neta se nesto plase da ce da ostanu bez posla ako jos nekoga nauce i uvedu ga u takav posao......vecina radi za strane korporacije koje finansira zapad pa cemu onda briga???? U americi ih ima na milione koji rade ovakvu vrstu posla i zaradjuju lepo.........ali srbin ne bi bio srbin kad bi nekome pomogao.........zar ne?

Bas tako Brate, ali sta ces to je nase prokletstvo, zbog toga smo sada gde jesmo, ali ne bih o politici, nije ni vreme ni mesto za to.
Istina, veliki broj ljudi kuca neke postove bez veze, tipa "prdi todor da se cini govor" ali ja gutam ta g*vna i cutim, fakat, uvek ces naici na novcanu barijeru, zasta god, ili nemas dobar sajt, ili nemas posetioce, ili nesto trece...
Repa na sunce i sve je onda u redu.
Kljucna stvar su posetioci, jer tu se ne ide na neke forice ubedi tekstom, da ali tekst je mala stvar samo jedan mali faktor koji mora da izazove lavinu pohlepe kod posetioca, a to nije bas tesko jer ako ti sajt mesecno oseti oko 10000 ljudi medju njima ce biti bar 100 budala koje ce ti doneti profit, bez obzira na tekst.
Najvaznije za posecenost SEO, svi saveti su isprazni i usrani, i nemaju veze s mozgom, nema sranja i gluposti u vezi toga sto odradio nisam i opet ne valja, oni koji znaju cute i drze te u saci.Sve u svemu nije bas sve onako lako kakvim se u pocetku cini.
Pozdrav i svako vam dobro zelim!
[ WawaHOO! @ 17.09.2006. 14:36 ] @
Forum Pretrazivaci i SEO Vam mnogo moze pomoci u vasim problemima.
[ Dragan Varagic @ 08.10.2006. 17:11 ] @
Na Webu definitivno ima besplatnih izvora znanja u veoma velikoj meri - pronadjite potrebno preko pretraživača ili sajtova kao sto su www.wilsonweb.com, www.clickz.com i sl. U mom slučaju tek posle 3 g. profesionalnog bavljenja Internetom imao sam prvi put priliku da pročitam knjigu iz Internet marketinga. Sve što sam do tada naučio bilo je preko članaka na Webu.
[ Dragana Vukajlovic @ 10.10.2006. 15:00 ] @
Citat:
Kljucna stvar su posetioci, jer tu se ne ide na neke forice ubedi tekstom, da ali tekst je mala stvar samo jedan mali faktor koji mora da izazove lavinu pohlepe kod posetioca, a to nije bas tesko jer ako ti sajt mesecno oseti oko 10000 ljudi medju njima ce biti bar 100 budala koje ce ti doneti profit, bez obzira na tekst.


Naravno da su posetioci kljucna stvar, ali kako ih privuci na sajt ako nemate kvalitetan sadrzaj na istom. Dakle, tekst na web stranicama je jako bitan, posebno iz razloga sto ga i pretrazivaci vole, i samim tim i vas sajt ce biti bolje rangiran na njima. A vidljivost na pretrazivacima vam direktno uvecava saobracaj na sajtu, sto je i poenta pravljenja sajta.

A za sto bolje pozicioniranje na pretrazivacima, naravno da su potrebne razne tehnike Internet marketinga. http://www.elitesecurity.org/t...je-na-temu-Internet-marketinga

Citat:
Bilo bi mnogo bolje ako već hoćete ovakav sajt da radite da pregledate slične sadržaje na www.about.com.

Ali, pre svega, najpametnije bi bilo da pogledate sta radi vasa konkurencija!

[ WawaHOO! @ 10.10.2006. 19:39 ] @
E sad vise nema zezanja, dosla g-djica sa Pogotka da spijunira sta webmasteri "muljaju", cuvajte se Sad cemo imati veze kod njih
[ Dragana Vukajlovic @ 11.10.2006. 13:38 ] @
Spijuniranje je out, komunikacija i razmena ideja su IN!
[ broker @ 11.10.2006. 13:52 ] @
Kul, bilo bi sjajno ako iz saradnje mzoe da ispliva da pogodak vise ne urnise sajtove svojim crawl-om. Za svaki sajt samo molim boga da Pgoodak ne pocne da crawluje jer je crawl toliko glup da kad naidje na forum ili neki cms, upadne u mrtvu petlju, a posto ne ume da pravi pauze da rastereti sajt nabije protok dok kazes keks.

Meni je sad default da na sajtovima blokiram pogodak.
[ Dragana Vukajlovic @ 11.10.2006. 14:58 ] @
Citat:
Kul, bilo bi sjajno ako iz saradnje mzoe da ispliva da pogodak vise ne urnise sajtove svojim crawl-om.

Izmedju ostalog zato sam i ovde. Pogotkovi spideri po defaultu prave veci protok nego ostali jer posecuju sajtove cesce, i vrse dublje spider-ovanje. Bilo je slucajeva, narocito u pocetku, gde smo pravili nedopustivo veliki saobracaj, kada su nasi spideri upadali u beskonacni loop.

Zaista se trudimo da ovakve slucajeve svedemo na najmanju mogucu meru, i ako se dese resavamo ih pojedinacno u najkracem mogucem roku.

Citat:
Meni je sad default da na sajtovima blokiram pogodak.

Ovo nije dobro resenje za vlasnike sajtova jer se njihovi sajtovi nece naci u indeksu, sa druge strane nije dobro ni za Pogodak. Velika steta je da se u indeksu ne nadju sajtovi kao sto je na primer vokabular.org.

[ tarla @ 11.10.2006. 15:13 ] @
Vokabular.org je zaista vrijedan dio Srpskog interneta. Treba ga promovisati. Pohvale za realizatore ovog projekta
[ broker @ 11.10.2006. 16:59 ] @
Citat:
Dragana Vukajlovic: Pogotkovi spideri po defaultu prave veci protok nego ostali jer posecuju sajtove cesce, i vrse dublje spider-ovanje. Bilo je slucajeva, narocito u pocetku, gde smo pravili nedopustivo veliki saobracaj, kada su nasi spideri upadali u beskonacni loop.

Zaista se trudimo da ovakve slucajeve svedemo na najmanju mogucu meru, i ako se dese resavamo ih pojedinacno u najkracem mogucem roku.


Pogledaj recimo ovu diskusiju koja se bas toga tice.

Osnovni problem je sto je pogodak previse nasilan. Niej problem da on ulazi duboko i siroko, ali mora da ogranicava brzinu pristupa sajtu. Ja recimo, vise preferiram da spideru treba tri meseca da indeksira ceo sajt nego da to uradi za sedam dana.

robots.txt ima komandu kojom se crawlerima nalaze da uspore indeksiranje ali mi se cini da pogodak to ne postuje.

Citat:
Ovo nije dobro resenje za vlasnike sajtova jer se njihovi sajtovi nece naci u indeksu, sa druge strane nije dobro ni za Pogodak.


Znas kako ide, kada vagam izmedju toga da li mi vise vredi da mi se sajt vidi na Pogotku ili da mi Pogodak sam pravi triput veci protok nego zivi posetioci sajta i otali crawleri zajedno, sta mislis sta izaberem? Naravno, banujem Pogodak.
[ RobertB. @ 06.11.2006. 22:50 ] @
ozbiljno ljudi, i meni treba pomoc. Procitao sam dve knjige o SEO-u, primenio sve, indexiran sam na Google-u, ali sebe ne nadjem ni na jednu kljucnu rec, barem ne medju prvih 30 stranica.

Kako do saobracaja???

Pls HELP!!!
[ gorancir @ 18.12.2006. 01:29 ] @
Imaš jednu dobro foru koja se zove farma sajtova... Ako linkuješ svoj sajt sa 500 sajtova koji su međusobno linkovani, imaćeš bolju poziciju...
[ Vukan Karadžić @ 19.12.2006. 08:19 ] @
Veri fani, veri :)
[ boccio @ 19.12.2006. 10:54 ] @
Citat:
gorancir: Imaš jednu dobro foru koja se zove farma sajtova... Ako linkuješ svoj sajt sa 500 sajtova koji su međusobno linkovani, imaćeš bolju poziciju...

Ako nesto ne znas, nemoj davati "pametne" savete ljudima od kojih ce imati samo stetu. Ponekad je bolje cutati...
[ acca3 @ 20.12.2006. 15:18 ] @
I ja bih preporucio izbegavanje farmi. Moze samo da naskodi dugorocno na poziciji na pretrazivacima.
[ zl666iii @ 22.05.2007. 21:37 ] @
Antalus koji ti je sajt? Mozda imam par predloga za tebe...

Pozdrav
[ web000 @ 10.07.2007. 15:23 ] @
Svoj sajt mozete reklamirati i na http://muzikamp3.freehostia.com. Sajt ima 600 poseta dnevno i dosta je povoljno. Nisam siguran ali mislim da je 100eura reklama mesec dana na svim stranama sajta ukljucujuci i veliki banner na prvoj strani sajta velicine 800x300.
[ E.N.I.A.C @ 10.07.2007. 17:54 ] @
hehe pa za 40 eur se reklamiras na puskice.co.yu koji ima 2500 unique dnevno... mislim da je to precenjeno... pojedini blogovi imaju toliku posetu
[ web000 @ 10.07.2007. 21:42 ] @
Da ali prvo pogledaj kako reklamiranje funkcionise na tom sajtu i koliko bi klikova imali oni koji se tamo oglasavaju. Drugo i trece sajt ima preko 500 strana i na svakoj strani po jedan veliki banner oglasivaca.
[ Milan Tomin @ 11.07.2007. 00:59 ] @
Dzaba koliko kosta, pa makar i dzabe ako ti posetioci sajta gde se reklamiras nisu ciljna grupa.
[ cangla @ 23.07.2007. 13:01 ] @
Citat:
Milan Tomin: Dzaba koliko kosta, pa makar i dzabe ako ti posetioci sajta gde se reklamiras nisu ciljna grupa.

Ovo je prava poruka. Milane uzeo si mi recenicu iz tastature.
:-)

Citat:
web000: Svoj sajt mozete reklamirati i na http://muzikamp3.freehostia.com. Sajt ima 600 poseta dnevno i dosta je povoljno. Nisam siguran ali mislim da je 100eura reklama mesec dana na svim stranama sajta ukljucujuci i veliki banner na prvoj strani sajta velicine 800x300.

Jedan od ruznijih sajtova koje sam video u zivotu. U sajt je ulozeno nekih 0,00 dinara (hosting i poddomen) i par sati posla, mozda ni toliko, a sada bi odmah hteo 100 eur za reklamu. Inace PR je krompir (nula).
[ web000 @ 23.07.2007. 17:11 ] @
Kladim se da tvoj sajt skype.co.yu ima manje poseta a ni dizajn nije nista bolji. Sto se tice domena uskoro ce biti postavljen sajt na .com domen.
[ web000 @ 23.07.2007. 17:21 ] @
I jos nesto ... koliko mislis da je realna cena za reklamu ( 500 strana na svakoj baner i 800x300 na prvoj strani)
[ cangla @ 24.07.2007. 11:54 ] @
Ma moze baner biti i 1024x768, pravo pitanje je ko posecuje taj sajt i koja je tvoja ciljna grupa. Nisam dizajner, vec programer, tako da se ne bi dalje upustao u komentarisanje dizajna sajta.
Mislim da je bolje imati 100 pravih posetilaca dnevno, nego 10.000 onih koji su dosli na sajt da bi zaradili 0,002 centa i sl.

BTW, mislim da je baner na EliteSecurity (PR 6) manje para nego sto ti trazis za ovaj sajt sa mp3 muzikom (PR 0).
[ gorancir @ 25.07.2007. 10:33 ] @
@boccio

Nisam ni ja za farmu linkova, ali moj prijatelj ocigledno ima odlicne rezultate (najbolje - 1. mesto na Google) upravo koristeci farmu linkova!

http://www.google.com/search?h...azivaca&btnG=Google+Search

http://www.google.com/search?h...beograd&btnG=Google+Search

[Ovu poruku je menjao gorancir dana 27.07.2007. u 09:26 GMT+1]
[ web000 @ 26.07.2007. 20:48 ] @
Svaka cast ovom forumu ali dzaba je pr6 jer to uopste ne utice na rangiranje tvog sajta. Jedno je link a drugo je baner.
[ Milan Tomin @ 27.07.2007. 12:10 ] @
Pa za reci seo beograd nije tesko biti no1 na google-u.
A druga stvar, ovde se lupa kao ni na jednom drugom topicu.
[ nsmalesev @ 07.08.2007. 19:03 ] @
Pre neki dan u ulici Kralja Petra videh zanimljivu advertisment poruku, na majci, cudan neki decko je proneo novim sadom:

www.Elitsecurity ...

ps. kako...lako...

aleksandra



---------------------------------
Yahoo! Mail is the world's favourite email. Don't settle for less, sign up for your freeaccount today.
--0-1590772645-1186509781=:55160
Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1
Content-Transfer-Encoding: 8bit

<br><br><b><i>Milan Tomin &lt;[email protected]&gt;</i></b> wrote:<blockquote class="replbq" style="border-left: 2px solid rgb(16, 16, 255); margin-left: 5px; padding-left: 5px;"> Pa za reci seo beograd nije tesko biti no1 na google-u.<br>A druga stvar, ovde se lupa kao ni na jednom drugom topicu.<br><br>--<br>http://www.elitesecurity.org/p...r><br>Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/liste<br><br>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>esauth:207991:bb72431a3ff56fdfb89d4a087aace7d2<br>
[ Zoran Rašković @ 10.08.2007. 13:45 ] @
izbegavati farme linkova

Praviti sajtove sa veoma specifičnom ciljnom grupom, odnosno ciljati na tačno određenu nišu... A ne da se prave all-around sajtovi.

Još bitnija stvar je sadržaj na vašem sajtu, koji treba da bude unikatan i originalan... znači da nigde više na netu nema sadržaja kao što je vaš.... Budite ekspert u tome što pišete, postanite autoritet!

Kad imate kvaliutetan sadržaj, to je već pola reklame odrađeno. Drugi ljudi će linkati sami ka vama.

zaboravite na keyword stuffing i slično... Pišite normalnim i razumljivim jezikom. U svakom momentu vašeg online-bivstvovanja imajte na umu za koga pišete sadržaj, koja vam je ciljna grupa i ne odskačite od toga. Pišite za ljude, jer ljudi će čitati taj tekst, niko drugi.
[ Mulder @ 03.04.2008. 14:38 ] @
Vrlo važno područje je samo promoviranje, a najbolji način je putem dobre pozicije u tražilicama.
Upišite u google "SEO" pa malo proučite te stvari - zlata vrijede!

Možete i razmjenom banera, ali ako vam stranica ima dobru posjećenost bolje oglasni prostor iskoristiti za plaćene oglase, počnite sa nižim cijenama!

[ websurfer @ 07.02.2009. 11:05 ] @
Citat:
zekasing: Najsavremeniji i najbolji nacin reklamiranja sajta je facebook,jer neizbrojivo je koliko ljudi samo iz Srbije "visi" na facebooku.
Upravo zbog reklamiranja sajtova kreirana je grupa na facebooku na kom se moze reklamirati sajt.
Ukoliko nemate facebook profil napravite ga na www.facebook.com
Zatim se uclanite u ovu grupu i u vidu komentara reklamirajte svoj sajt.Hvala
Link ka grupi:
http://www.facebook.com/home.p...ome#/group.php?gid=54162931431


Ne slazem se sa tobom da je to bas najbolji nacin reklamiranja. Mislim da bi moglo da posluzi kao dodatni vid promocije, medjutim, efikasnije je lepo zakupiti reklamni prostor na vecem broju posecenih sajtova (sa adekvatnom ciljnom grupom), time stedis dragoceno vreme a jasnom i originalnom reklamom dobijas veci broj korisnih posetilaca koji su mnogo spremniji da ti postanu klijenti.
[ caasanova @ 23.02.2009. 23:12 ] @
Vidi ovako:
Prvo dodaj sajt na najvece pretrazivace, Google, Yahoo, Live . . . Zatim skupi sto vise mozes povratnih linkova razmenom banera, linkova sa drugom webmasterima. . .
[ WWWAdministrator @ 29.03.2009. 17:35 ] @
Kako reklamirati sajt?

Kao prvo iz predhodnih postova mogu da zakljucim da nema nesto mnogo polemike, samo reklamiranje sajtova.

Svakako se slazem da se ne treba reklamirati na sajtovima sa free hostingom, domenom i templat-om koji se dobija uz to, to je cis promasajt, takvi sajtovi nemaju ni 10 poseta dnevno a nikada vam nece dati ni tacnu statistiku posecenosti jer je nemaju.

Sada reklamiranje na webu je dobro resenje ako onaj koji se oglasava zna sta radi. Reklama treba ici na sajtovima koji imaju neke veze sa onim cime sa bavi sam sajt koji zeli da se oglasava ili da se reklamira na nekom portalu koji osim jedne oblasti ima jos mnogo drugih.

E sada ako zelis da svi znaju za tvoj sajt a i da imas i dobru posetu plati reklamu na TV, radiju zakupi bilbord ili nesto slicno sto je vezano za off-line svet.
Konkretno ako neko ulozi kao firma u kojoj sam zaposlen par hiljada evra za reklamu u offline svetu sigurno ce uspeti naravno ako sajt, portal, forum ili sta vec ima nekog smisla-dobru temu i naravno da je dobro dizajniran.
[ Milan Tomin @ 31.03.2009. 09:04 ] @
Pa sad i nije lose vreme za offline reklamiranje.
Ko ima da ulozi nema boljeg momenta jer su trenutno cene pale do besvesti, stim da se to ne vidi po redovnim cenovnicima.
Firme sto rade bilborde po Srbiji su spremne na razne pregovore jer su im i najveci otkazali reklamiranje.
TV marketing....mi i dalje vidimo da se vrte skoro iste reklame, ali pitajte nekog ako znate da radni na Pinku, B92 itd koliko je zapravo od toga placano

Dakle, ko sada ima nekih sredstava da se reklamira, moze em dobiti mesta o kojima je do sada samo mogao da sanja + po super cenama, ako ispregovara kako treba.
[ iizuzetan @ 07.11.2010. 14:32 ] @
Jos jedan nacin reklamiranja sajtova je i ubacivanje na top listama sajtova. Postoje opste top liste, top liste za odredjene tipove sajtova itd. Evo jedana top lista sajtova gde mozes ubaciti sajt: http://www.bubaj.com/top-lista-sajtova/
[ slavna @ 28.11.2010. 21:52 ] @
postavljanjem istih na website direktorijume, bookmar i postujuci na socijalnim mrezama pogotovo na facebook-u
[ PeraSimic @ 06.12.2010. 20:47 ] @
Nisam video da je to sada neko pomenuo, ali artikl marketing je jedan od boljih načina.
[ mnebojsa @ 07.12.2010. 19:18 ] @
Citat:
PeraSimic: Nisam video da je to sada neko pomenuo, ali artikl marketing je jedan od boljih načina.


Hmmmm,
sta to bese, artikl marketing?
[ Aukcija @ 12.12.2010. 17:19 ] @
Ako imas para imas google adword, ako zelis da malo rizikujes i spamuje imas e-mail marketing, a ako imas zivaca i vremena onda je SEO najbolji izbor. Ja bi ti preporucio SEO, jeste da je u pocetku najteze, ali kada pocnu da dolaze rezultati videces da si odabrao pravu stvar.
[ slavna @ 12.12.2010. 21:55 ] @
Za korištenje artikl marketinga potrebno je da napisati veoma kvalitetan članak na osnovu kojeg će ljudi želeti da čitaju vaše članke, da ih dele i preporucuju drugima. Treba da ponudite ubedljiv i odgovarajući besplatan sadržaj kao motivaciju za subscribere a onda u svoj članak stavite link na svoju stranicu...
[ publicso @ 04.08.2011. 13:49 ] @
Vise nije kao nekada sad je sve to vec biznis, kad investiras (u reklamiranje) to treba da ti se na neki nacin vrati, posecenoscu? ok posecenost ima vredost u potencijalu da ti posle reklamiras druge :) ili ideje i proizvode, pa ti se yx ulozenih para u reklamu vrati za godinu dve i onda pocens da zaradjujes... Jedna od vairjanti je da procuis SEO i krenes u akciju pa sta bude... (ali i to je ulaganje, vremena, znanja...). Dalke i na internetu vazi ona kol'ko para, tol'ko mizike
[ BitiPrvi @ 04.08.2011. 15:12 ] @
Citat:
Jedna od vairjanti je da procuis SEO i krenes u akciju pa sta bude... (ali i to je ulaganje, vremena, znanja...).
Citat:

Na šta misliš konkretno ovde ?
"Proučiš SEO"???
[ publicso @ 04.08.2011. 17:13 ] @
Pa konkretno na izucavanje tehnika optimizacije za pretrazivace, a i samih pretrazivaca, sta vole, sta ne vole... Pa zatim strategije pozicioniranja i vidljivosti(marketinske) na internetu. Pa se fokusiras na ciljnu grupu itd...
[ milosbasbas @ 17.05.2014. 11:24 ] @
Dobar dan . Mene zanima kako da za neku kljucnu rec na primer lepljenjeplocica budem baram na prvoj strani googla. Platio sam moderatora odradio mi je lep web sajt pogledajte www.lepljenjeplocica.com . Pa me sada zanima ja sam pratio svaki dan na google kucao lepljenje plocica i video sam da sam bio na 10 strani pa za par dana 9 , pa 8 pa 7 i tako do 6. I od jednom me vise nema nigde. Ja sam pricao sa tim likom kaze da on nema nista s tim da se obratim nekom drugom da on samo pravi web sajtove. Pa me zanima kako je ovo moguce da me nije skinuo sa googla ili sta mogu da radim da bi mogao da dodjem na bolju poziciju. Hvala

[Ovu poruku je menjao milosbasbas dana 17.05.2014. u 12:55 GMT+1]
[ acca3 @ 17.05.2014. 17:58 ] @
@mislosbasbas

Vidim da plaćate reklamu na Google Adwords, btw.

To što vas zanima je SEO optimizacija sajta za Google. Dešava se često da Google u startu, kada je sajt nov, da šansu sajtu i pogura ga malo sa pozicijama, ali kasnije ga vrati tako gde se prirodno rangira. Znači, potrebno je raditi na SEO optimizaciji, da bi došao na prvu stranu.

Inače, ne prikazuje se svima baš ista prva strana, i rezultati uopšte, mada razlike od slučaja do slučaja nisu drastične, ni kod mene ovaj sajt nije, barem na prve dve strane, nisam išao dalje.
[ milosbasbas @ 18.05.2014. 08:28 ] @
Pa kolko bi kostala ta seo optimizacija za 4 ,5 kljucnih reci da budem na prvoj strani?
[ deedee5 @ 18.05.2014. 08:40 ] @
Sajt je super i ako radite kao na slikama iz galerije brzo će stići na prvu stranu :)
[ dragan.pavlicevic @ 18.05.2014. 09:25 ] @
meni prijavljuje nod32 da imas trojanca, a to se google-u nece svideti sigurno. proveri to obavezno /podacisajta/mo.js

pozdrav
[ BitiPrvi @ 22.05.2014. 03:46 ] @
Citat:
milosbasbas: Pa kolko bi kostala ta seo optimizacija za 4 ,5 kljucnih reci da budem na prvoj strani?

Pogledao sam sajt.
Jako loše je optimizovan.
Po ključnoj reči "lepljenje plocica" ćete jednog dana verovatno biti na prvoj strani gugla, ali zbog jako loše optimizacije nećete imati mnogo uspeha sa sajtom.
Nije uradjeno sve kako treba.
Džaba je lep sajt ako nije na prve dve strane, jer praktično postaje "nevidljiv" eventualnim posetiocima.
[ milosbasbas @ 22.05.2014. 09:05 ] @
Pozdrav. Ja vise ni ne znam kome da se obratim oko optimizacije, svako prica da zna sve i onda niko nista ne napravi kako treba...
[ agvozden @ 22.05.2014. 09:34 ] @
ako hoces da vidis ko zna, napravi sa njim ugovor, plati za optimizaciju, a ako ne ispadne kako treba, neka ti nadoknadi stetu.
onde ces videti, ko koliko zna... ;)
[ igorv @ 22.05.2014. 13:10 ] @
Moj je savjet da stavis jos jednu sekciju tipa blog, savjeti ili pitanja
i da tu povremeno objavljujes tekstove
al ne neke bezveze reklame radi, nego nesto za ljude, ono sto te pitaju musterije kad odes kod njih.
[ BitiPrvi @ 22.05.2014. 13:25 ] @
Citat:
milosbasbas: Pozdrav. Ja vise ni ne znam kome da se obratim oko optimizacije, svako prica da zna sve i onda niko nista ne napravi kako treba...

Miloše, o svakome od nas govore izmedju ostalog i naša dela.
Neko priča da zna - a ne zna, a neko zna a ne priča.
Možeš da pogledaš neke moje sajtove i sve će ti biti jasno.
Čak i ne moram da ti kažem šta da ukucaš naći ćeš me na prvoj strani gugla.
Optimizacija je odavno postala vrhunsko umeće.
Svako danas ume da napravi sajt, ali da ga optimizuje ume samo onaj ko je baš baš majstor.
U vreme kada je konkurencija u svakom domenu ogromna, samo najbolji budu prvi.
Dakle, Reference govore o tome da li neko zna ili ne zna
[ cozi @ 23.05.2014. 09:49 ] @
^
Ako se radi o sajtovima iz potpisa, pogledao sam ih ja. Title tagovi su ti duzi od preporucenih 70 karaktera, i prepuni kljucnih reci, description tagovi takodje (duzi od preporucenih <156)... Na svakom razvijenijem trzistu ili jacoj nisi, bi tvoji sajtovi (iz potpisa) bili sankcionisani od strane google-a...

@milosbasbas i inace, sto se tice izbora firme ili pojedinca za optimizaciju, napravices gresku svakako. Nema sanse da izaberes nekog da ti radi SEO i da budes zadovoljan. U sustini, ako nemas ozbiljan plan i budzet za marketing (celokupan ili online) sve je bacanje novca.

Jeftinije ti je da placas google adwords oglase i to samo za pretragu. Definises kljucne reci koje bi neko ko je zaista kupac, a ne blejac, neko ko ne zeli uopstene informacije i sl, i placas da budes medju prvih nekoliko reklama za te kljucne reci. Placanje je po kliku, placas google-u (nema lazi...). Kampanje mozes da vodis i sam, a ako nemas vremena, nije ti skupo da nadjes firmu koja ce ti voditi sve to, za procenat od ukupnog budzeta.

SEO (optimizacija za google) je koncept koji je napusten (ili da budem blazi izmenjen) u razvijenim trzistima, sada se govori o inbound marketing-u (sto je siri pristup...).

Tako da je moj savet, ili da investiras vise novca, truda i vremena u ceo online marketing... kako bi za godinu, dve bio ozbiljan igrac u nekoj nisi ili da placas google da budes prvi za odredjene kljucne reci. Ostalo je sve gubljenje vremena i novca.
[ BitiPrvi @ 25.05.2014. 00:59 ] @
cozi - ne slažem se
Citat:
Ako se radi o sajtovima iz potpisa, pogledao sam ih ja. Title tagovi su ti duzi od preporucenih 70 karaktera, i prepuni kljucnih reci, description tagovi takodje (duzi od preporucenih <156)... Na svakom razvijenijem trzistu ili jacoj nisi, bi tvoji sajtovi (iz potpisa) bili sankcionisani od strane google-a...

Dobro si napisao "preporučeni karakteri".
To ne znači da je to obavezno.
I drugi to rade ali ne rade na pravi način i ne radi se samo o tome. Optimizacija je mnogo više od "dužine tajtla".
Citat:

@milosbasbas i inace, sto se tice izbora firme ili pojedinca za optimizaciju, napravices gresku svakako. Nema sanse da izaberes nekog da ti radi SEO i da budes zadovoljan. U sustini, ako nemas ozbiljan plan i budzet za marketing (celokupan ili online) sve je bacanje novca.

Ne slažem se , uz svo poštovanje.
Neko optimizaciju zaista uradi na pravi način pošteno i korektno.
Zašto ne bih nekom optimizovao sajt koji "prodaje pločice"?
Nije mi konkurencija i znam da će me preporučiti sutra nekom drugom ako to dobro uradim.
Mnogi greše prilikom pravljenja sajtova jer ne znaju i žele da ih izrada izadje što jeftinije, pa onda naidju na razne likove koji urade sajt na brzinu čak i bez osnovne optimizacije.
More sajtova se može videti po netu koji tako izgubljeni lutaju a prelepo uradjeni.
A kao primer savršene optimizacije navešću dva sajta koji prezentiju firmu koja radi štampu na šoljama, keramici, porcelanu... Zahvaljujući mojoj dobroj optimizaciji napravili su poslove vredne milione za nekoliko godina.
Nisam platio ni centa guglu za reklamiranje.
Kome god je trebalo bilo kakva štampa u Beogradu i okolini - morao je da naidje na te sajtove jer su bili na prvoj stranici i na google srbija i na google com.
Citat:
Jeftinije ti je da placas google adwords oglase i to samo za pretragu. Definises kljucne reci koje bi neko ko je zaista kupac, a ne blejac, neko ko ne zeli uopstene informacije i sl, i placas da budes medju prvih nekoliko reklama za te kljucne reci. Placanje je po kliku, placas google-u (nema lazi...).

U pravu si "nema laži i plaćaš guglu".
Tačno, ali potpuno pogrešno.
Za manje pare može savršeno da se uradi optimizacija i da taj sajt posete baš ti koji nisu blejači.
Ko želi pločice, to će i ukucati.
I sajt će se pojaviti odmah ispod onih koji su plaćeni da budu prvi.
Zašto bi guglu plaćao mnogo, kad za mnogo manje može trajno da se "parkira" na prvoj strani?
Citat:
Tako da je moj savet, ili da investiras vise novca, truda i vremena u ceo online marketing... kako bi za godinu, dve bio ozbiljan igrac u nekoj nisi ili da placas google da budes prvi za odredjene kljucne reci. Ostalo je sve gubljenje vremena i novca.

Ovde se slažemo.
Treba se uložiti truda, vremena i novca da bi bio prvi. Plaćanje guglu je privremeno i skuplje rešenje. Dobra optimizacija je najbolje rešenje.
PS.
Prekratak je potpis da bih stavio moje najbolje reference
A i nisam ovde da bih tražio mušterije jer se ozbiljno bavim raznim stvarima vezanim i za dizajn i za marketing i za novinarstvo i razne druge stvari.
Sajt može danas da uradi svako, ali da ga optimizuje pravilno može samo po neko
[ cozi @ 25.05.2014. 17:06 ] @
Nisam uopste imao nameru da osporavam tvoje kvalitete, a nemam nameru da pretvorim ovo u raspravu ciji je kung fu najbolji.

Jednostavno, optimizacija je samo mali deo online marketinga, deo koji je na globalnom trzistu u opadanju. A i u Srbiji, ako analiziras malo konkurentnije nise i kljucne reci poput: restoran Beograd, zubar Beograd, selidbe Beograd... videces da tu ulaganje u optimizaciju nema nikakvog smisla, i da je jedini nacin da nekoga novog ili lose rangiranog proguras na 1. stranu ili adwords ili ogromni resursi (reklamiranje, pr clanci, linkovi sa portala, sajtova, novina, fb, dobar pr, akcije, popusti) koji se opet svode na novac. Google diktira pravila igre, stalni update-ovi algoritma i sl. tera ljude da ili imaju nekoga ko ce im se svakodnevno baviti online marketingom ili da placaju adwords.

Iz mog iskustva, ja savetujem adwords za ovaj konkretan slucaj (i upste u vecini slucajeva gde se prodaje konkretan proizvod). Ako se pravilno izaberu kljucne reci, adwords uopste nije trosak, jer dovodi musterije koje placaju i iz tog novog prihoda se opet placa adwords. Zatvoren sistem koji daje rezultat.