[ ljubmilo @ 23.08.2006. 22:19 ] @
GLOBE7 - BESPLATNO TELEFONIRANJE


Pre 20-at dana sam pronasao program GLOBE7 www.globe7.com
Gledate video zapise sa reklamama, zaradjujete cente(dolare) i koristite ih za telefoniranje
u bilo koju zemlju.
Program radi posteno sto se tice zarade, ali me interesuju iskustva drugih oko kvaliteta
same veze.
I uopste, sta mislite o programu !
[ ljubmilo @ 23.08.2006. 22:31 ] @


Samo da dodam, cene su UBEDLJIVO NIZE nego na bilo kojem drugom voip-u,
a uz to neplacate iz svog dzepa.
[ sasa77ar @ 23.08.2006. 22:50 ] @
nego kako se placa
[ ljubmilo @ 23.08.2006. 23:06 ] @
Gledas video pre koga ide reklama od 10 sek.
Za 120 sek pogledanog videa dobijes 1 cent
Za 1 sat dobijes 30 centi
1 minut sa US, Nemackoom, Italijom, Svajcarskom itd kosta oko 1cent(dolarski)
Ima jos dosta mogucnosti ali idi na sajt, skini ga i probaj !!!

Mene samo interesuje kako radi na 256Kps i vise , jer na 128 zeza uvece(pozivi),
verovatno zbog opterecenja servera.

[ sasa77ar @ 23.08.2006. 23:21 ] @
sorry again KOJI video ,,skinuo sam program i where are is that
[ sasa77ar @ 23.08.2006. 23:24 ] @
nasao
ok
[ astery @ 25.08.2006. 13:08 ] @
ovo je dobro za nekoga ko ima vremena da ceo dan sakuplja poene....ali za nekoga ko nema vremena za tako nesto......to nista ne znaci........
[ whitie2004 @ 26.08.2006. 07:41 ] @
Neznam kako je sada, tek, kada sam ja probao otvoreno su rekli da ce mi se komp naseliti sa zivuljkama, podaci o mom ponasanju biti sakupljani i slati nekim firmama. Tek kada te firme kazu da je sve ok, ja dobijem iznos na racunu. Ako ih neki program ili ja rucno ometam, ne vazi ugovor.

Ova fora sa reklamama je verovatno nesto drugo. Bez obzira, ne svidja mi se i nije besplatno. Sve ima cenu.
[ ljubmilo @ 26.08.2006. 08:44 ] @

Nisi dobro shvatio ili nisi detaljno citao. To sto pominjes za firme to je navodno dodatna zarada, ali
ja nisam uspeo da na taj nacin nista zaradim i moja je preporuka da se na te ponude ne gubi vreme.
Koristim ga mesec dana i nikakve zivuljke mi se nisu naselile.
Sto se tice ometanja misli se na FIREWALL, on nesme biti ukljucen jer se program ne moze da radi
sto je slucaj sa BILO KOJIM Voipom koji sam probao ukljucujuci i SKYPE.
Kazes NIJE BESPLATNO - koliko si novca potrosio?
Jedino mi se ne svidja sto je zahtevan sa brzinom MIN. je 128Kbps (zbog gledanja videa).
Sto se tice vremena potrebnog da se skupi novac, svako od nas SIGURNO provede 1 sat dnevno
na kompu, a GLOBE pustis da radi i MINIMIZIRAS GA i radis sta hoces a on radi u pozadini.


Ako neko ima negativna iskustva neka ih javi, ALI NEKO KO JE KORISTIO PROGRAM.

[Ovu poruku je menjao ljubmilo dana 26.08.2006. u 09:57 GMT+1]
[ crews_adder @ 26.08.2006. 23:40 ] @
Ova poslednja verzija 3 je nesto poboljsana pa ne opterecuje toliko komp kao ona prethodna, ali ipak ne volim Java aplikacije (narocito kada moram da "poubijam" neke procese da bih mogao sto normalnije da razgovaram)... Drugo sto mi se ne svidja je to sto postoji malo zaostajanje tokom obavljanja razgovora. Trece je to sto nemam nacina da platim Globe7 kredit. Cetvrto - cesto dolazi do mikrofonije, sto sa drugim programima bar do sada nije bio slucaj.

Za svaku novu registraciju davali su $1 USD besplatnih razgovora, sto je nedavno ukinuto.
[ Dr.Love @ 27.08.2006. 13:28 ] @
@ljubmilo:

Ne znam odakle ti ideja da Skype i ostali programi ne rade sa FIREWALL-ovima. Serviser sam vec preko 5 godina, i nisam cuo vecu zabludu. Svaki program ce raditi kroz svaki firewall, samo taj firewall treba podesiti. Ako nemas firewall ukljucen, VEOMA je moguce da si zapatio par "zivuljki", ali to ne znas posto nemas programe koji ce to da otkriju. Ako nesto ne vidis, ne znaci da nije tamo. 5-10 min na dial-up-u npr je dovoljno da te napadnu (posebno istinito za NeoBEE.net).

Ja Skype, VoipStunt, GAIM, Yahoo i MSN Messenger, ICQ, kao i sve ostale on-line programe koristim godinama, i nikad mi ni jedan nije odbio da radi zbog firewall-a ili Anti-Virusnog programa. Samo ih treba lepo podesiti kada ti iskoci pitanje da li dozvoljavas tom-i-tom programu da izadje na net, ili cak i da glumi server. Naravno ne mislim na Windows-ov ugradjeni firewall, vec na neki ozbiljniji proizvod.
[ ljubmilo @ 27.08.2006. 14:13 ] @


DR.Love, `ajde onda pomozi!
Kad mi je ukljucen Kasperski Antihacker Firewall i u isto vreme Skype, ne samo da ne radi Skype, nego
ne radi ni Internet. Kada sam zvao SBB-ov servis rekli su mi da je problem do mene i da iskljucim sve firewall-ove(?!!!).
Zone Alarm me pita di zelim da dozvolim .... itd. i ja naravno kliknem YES, ali ga posle blokira, cak par puta
se i sistem zablokirao.
Od zastite koristim Kasperski antivirus, Ad Aware + pomenuta dva Firewal-a(ne istovremeno). Sad ne
koristim ni jedan.
Redovno skeniram i sa KAV i Sa Ad Awareom.
Sta je u pitanju po tebi? Da li ima veze sa provajderom(SBB), cuo sam da oni treba od PTT-a da dobiju
licencu za VOIP, pa mozda nesto mute?
[ pisac @ 27.08.2006. 17:03 ] @
Citat:
Dr.Love: Svaki program ce raditi kroz svaki firewall, samo taj firewall treba podesiti. ... Ja Skype, VoipStunt, GAIM, Yahoo i MSN Messenger, ICQ, kao i sve ostale on-line programe koristim godinama, i nikad mi ni jedan nije odbio da radi zbog firewall-a ili Anti-Virusnog programa. Samo


Za dotične programe si u pravu, ali neće svaki program raditi preko firewalla ukoliko koristi neki sopstveni protokol koji nije predvideo firewall, naročito ako je IP adresa sors kompjutera uključena u strukturu paketa koje (pokušava da) šalje udaljenom kompjuteru.

Ah, izvini, u ovom primeru pobrkao sam firewall i NAT, ali u suštini odgovor je sličan, neće svaki program raditi preko firewalla ako ima specifične potrebe (i ako firewall ne podržava te specifične potrebe).

[Ovu poruku je menjao pisac dana 27.08.2006. u 18:21 GMT+1]
[ kalisko @ 28.08.2006. 20:11 ] @
Voleo bih da znam koja je fora da telefoniras preko Globe7 imam 2,8 na racunu (dolara) Adsl (76 a ja i dale ne mogu da telefoniram,
jednostavno kada okrenem broj nista se ne desava, Kazite u cemu je fora naravno ako znate. Drugi VOIP-i rade normalno a ovaj nece da bira broj.
Pomoc Hvala!!!!!!!!
[ ljubmilo @ 28.08.2006. 21:14 ] @
Na 128/64Kbps(SBB Flat) radi solidno(uvece zna da zeza). Sa ADSL ne znam kakva je situacija.
Ako sam dobro razumeo brzina ti je 768, a za rad Globea je njihova preporuka
128Kbps MINIMUM, tako da ne bi trebao da imas problema.
Koristim ga oko 20 dana i zaradio sam oko 4$, a potrosio oko 3$, sve je radilo dobro, narocito
kad sam zvao u prepodnevnim casovima.
Jel` ti radi Globe-to-Globe?



[Ovu poruku je menjao ljubmilo dana 28.08.2006. u 22:52 GMT+1]
[ biotech @ 29.08.2006. 02:44 ] @
sta radim pogresno? gledao sam neke klipove imam 2 centa na racunu i hteo sam da
probam da se nazovem na mob ali mi stallno izbacuje "forbiden"
ukucavam 00381637171***

???
[ varelg @ 29.08.2006. 03:46 ] @
Znachajni deo svakog marketing programa :publicity stunt... ovo gledanje videa pa zaradjivanje kredita pa cenovnik pa...
Blago sam se nasmejao kada sam prochitao da trazhe da tvoj firewall bude oboren (ovo iz prethodne diskusije).
Kako neko reche, sve ima svoju cenu...
[ ljubmilo @ 29.08.2006. 08:32 ] @
Citat:
biotech: sta radim pogresno? gledao sam neke klipove imam 2 centa na racunu i hteo sam da
probam da se nazovem na mob ali mi stallno izbacuje "forbiden"
ukucavam 00381637171***

???
Da bi mogao da zoves mobilni u Srbiji treba ti 0.27$ na racunu (0.10$ fixni),
pogledaj malo cene na njihovom sajtu.
Neisplati se zvati Srbiju.
VARELG, sta si uradio sa zvucnom kartom?
[ kalisko @ 29.08.2006. 12:17 ] @
Probao sam preko modema i program radi ali posto je on glu ili sam mozda ja glup preko ADSL-a nece gde imam protok 768kb/s.Ako postiji neko podesavanje koje ja nezna da odradim pomognite.]
Unapred Hvala
[ ljubmilo @ 29.08.2006. 13:57 ] @

Kakva je veza preko modema? Mislim, kasni li, kako se cuje?
[ crews_adder @ 29.08.2006. 15:07 ] @
Citat:
ljubmilo: Kakva je veza preko modema? Mislim, kasni li, kako se cuje?


Vrlo malo kasni, ali se ne cuje toliko lose.
[ ljubmilo @ 29.08.2006. 18:10 ] @
Jel` nekom radi opcija E-MAIL TO FRIEND? Navodno tako dodatno zaradjujes.

Ima jos jedna caka za DUPLU ZARADU, ali ja ne mogu da je probam zbog brzine Neta-a:

- ubacis u MY FAVORITES video, izaberes neki malo duzi(ima ih u HOLLYWOOD trailers)
- startujes ga na LOW (My favorites se nalazi u MY Forest)
- odes u INTERNET TV (npr.NEWS) izaberes neki i pustis i njega
- trebalo bi da se zarade sabiraju iako klipovi idu u isto vreme !!!!

P.S. Jedan klip mozes da pustis SAMO JEDNOM DNEVNO, inace ti nece biti placen, ali posto
ih ima na stotine to nije problem

NEKA PROBA NEKO KO IMA BRZ INTERNET I NEKA OBJAVI REZULTAT
[ shale.skay @ 29.08.2006. 18:36 ] @

I ja sam na brzom ADSL-u 768k kod verata KALISKO, ali nikako ne mogu da ga nateram da radi. Javlja kako nevalja sifra te ne mogu da se ulogujem. Pokusao sam sve: iskljucio FW, kopirao ili kucao sifru koju sam dobio na mail, ali nista.

Zna li iko sta dalje da pokusam ili u cemu je problem kako bih uzivao u carima besplatnog telefoniranja?

[ ljubmilo @ 29.08.2006. 19:16 ] @
Posto vam radi sa DIAL-Up, zaradjujte pare sa ADSL a zovite preko dialupa-a, dok ne resite problem.
Radi li vam Globe-to-Globe ?

P.S. Mozda vam ne radi na ADSL ZATO STO VAM JE MNOGO BRZA VEZA, hehe.

[Ovu poruku je menjao ljubmilo dana 29.08.2006. u 20:47 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ljubmilo dana 10.09.2006. u 23:01 GMT+1]
[ kalisko @ 29.08.2006. 19:48 ] @
gde se nalazi taj Globe to globe?





Nasao sam ali mi trazi da se ulogujem a ja sam to vec uradio ///////////////////////////??????????????????????????
[ ljubmilo @ 29.08.2006. 20:02 ] @

Daj mi tvoj Globe Username !!!
[ kalisko @ 29.08.2006. 20:08 ] @
[email protected]




Glupavi program nije stiklirao online i nije promenio ikonicu na task za onlajn.

[Ovu poruku je menjao kalisko dana 29.08.2006. u 21:23 GMT+1]
[ ljubmilo @ 29.08.2006. 20:30 ] @

Pokazuje da si nedostupan! Ako nema ikonice na taskbaru nisi konektovan!
Napravi drugi nalog sa drugim e-mailom (moze, ja imam dva), ne znam sta drugo !
[ kalisko @ 29.08.2006. 20:56 ] @
na tom drugom nalogu nemam parice tj dolarcici
[ ljubmilo @ 29.08.2006. 21:11 ] @

Izgleda da ih veceras neces ni zaraditi! Evo meni veceras ne upisuje zaradu !
Veceras nesto strasno zajebava !
[ ljubmilo @ 30.08.2006. 21:40 ] @
Citat:
ljubmilo: Izgleda da ih veceras neces ni zaraditi! Evo meni veceras ne upisuje zaradu !
Veceras nesto strasno zajebava !


Zamislite : danas mi je upisao svu zaradu od sinoc ! Izgleda da su ipak posteni!
[ kalisko @ 31.08.2006. 19:25 ] @
I meni je upisao svu zaradu ali i dalje nece preko ADSL
Hajde da vidimo u cemu je caka, probao sam preko modema, radi ali je veza ocajana verovatno preko ADSL bi bila perfektna ali kako da to resim
imali ko odeju
Pozdrav!!!!!!!!!!!!!!!
[ ljubmilo @ 31.08.2006. 20:32 ] @
Mozes li ti uopste da se ulogujes na GLOBE preko ADSL-a?
Ako mozes preko DIALUPa, a ne mozes preko ADSL-a, onda je problem u ADSL-u.

Jedino mi je logicno da ADSL ima neki svoj FIREWALL. U tom slucaju je bitno da PORT 5060
bude slobodan. A kako ces to da proveris i da oslobodis port, nemam pojma.
Zovi korisnicki servis ADSL-a (usput, koji je provajder u pitanju?).

Sa Globe FAQ:

Citat:
Can I use a firewall or a router?

If you like to use a firewall, please keep the following port open:
UDP (in, out): Port 5060
If you use a router, activate "port forwarding".


Ako imas SKYPE posalji mi Username na PP, pa da se ispricamo ko ljudi

[Ovu poruku je menjao ljubmilo dana 31.08.2006. u 21:43 GMT+1]
[ kalisko @ 01.09.2006. 19:36 ] @
Mxxxxxx ga naterao sam ga da radi preko ADSL_a ali ne znam kako da zaradim vise dolara malo daje, naso sam jedan klip koji daje 0.025 cente i vrtim samo njega uvek mi upise kredit ali je to malo, inace sam probao i veza je ista kao kada okrenes fix tel perfektna naravno preko ADSL-a nema nikakve razlike kada zoves preko programa ili obican fix. tel. probao sam vise puta i mob. i fix. tel., kako da zaradimo vise para za free minute.
Pozdrav!!!!!!
[ ljubmilo @ 01.09.2006. 21:56 ] @
Sta si mu uradio?
Koja ti je nova Globe adresa(ili Skype)? Posalji na PP



[Ovu poruku je menjao ljubmilo dana 02.09.2006. u 10:24 GMT+1]
[ Vtec @ 02.09.2006. 10:30 ] @
Evo i ja "zaradjujem" celo jutro, extra stvarcica...
Koji je to clip sto da 0.25 centi?Meni svaki da 0.01...
[ kalisko @ 02.09.2006. 12:17 ] @
Adresa je ista a klipovi su NEWSMAKERUS 0.02000 i UNICREDIT 0.02500
Lepo sam napisao u predhodnom postu 0.025 centa
[ Vtec @ 02.09.2006. 21:45 ] @
OK, bitno je da smo se razumeli...
ako ces vec tacno onda je to 0,025 dolara :)
Tnx/poz
[ Vtec @ 04.09.2006. 11:03 ] @
Malopre sam probao da zovem i moj glas je dosta kasnio...jel postoje neka podesavanja?
[ ljubmilo @ 04.09.2006. 17:40 ] @
Nema podesavanja (ako mislis na audio kodeke), ostalo pogledaj u SETINGS.
Iako je SIP, ne moze mu se pristupiti preko X-lita ili sl., jer kompanija ne dozvoljava(verovatno zbog reklama).
Sto se mojih iskustava tice, nema razlike u odnosu na fiksni, osim ponekad uvece kad radi kao Skype(sa nekim zbunjujucim
pauzama).
Moja brzina je 128/64 Flat, SBB.
[ Vladimir Malic @ 04.09.2006. 20:46 ] @
Dobio sam na mail ID i pass, ali ne mogu da se ulogujem, a na sajtu mogu? POMOC!
[ Vtec @ 05.09.2006. 12:04 ] @
Ja sam na sezam ADSL-u 256/64...bas cu da probam ponovo...
[ ljubmilo @ 05.09.2006. 12:11 ] @

Iskljuci Firewall, ili ga konfigurisi da ti bude slobodan PORT 5060.
[ blagec @ 05.09.2006. 14:41 ] @
Cekajte ljudi, neka mi neko objasni za koje zemlje su besplatni razgovori?Ako Srbija nije besplatna sta mi vredi?Zasto su losiji drugi programi i u cemu je GLOBE bolji od VoIPbuster-a?
[ blagec @ 05.09.2006. 14:51 ] @
I jos jedno pitanje-u jednoj od tema Ljubmilo rece da je GLOBE program za besplatno pozivanje BiH i Srbiju, a ovde sad ispade da je fix. 10 centi!Ako sam nesto pogresno razumeo neka mi neko objasni!
Unapred hvala
[ nine_velteko @ 05.09.2006. 15:15 ] @
Citat:
Vladimir Malic: Dobio sam na mail ID i pass, ali ne mogu da se ulogujem, a na sajtu mogu? POMOC!


Uninstaliraj tu verziju koju imas zatim downloaduj ovu verziju sa patchom
http://www.globe7.com/download...Globe7Setup3.0.0.0._PATCH6.exe
[ ljubmilo @ 05.09.2006. 15:22 ] @
Citat:
blagec: I jos jedno pitanje-u jednoj od tema Ljubmilo rece da je GLOBE program za besplatno pozivanje BiH i Srbiju, a ovde sad ispade da je fix. 10 centi!Ako sam nesto pogresno razumeo neka mi neko objasni!
Unapred hvala


Sa ovim programom NE KUPUJES KREDIT=NE DAJES PARE IZ SVOG DZEPA=BESPLATNO !!!
A ako te mrzi da pustis neki video sa Globea (da bi zaradio pare za telefoniranje) dok radis neki svoj
posao na kompu intaliraj SKYPE ili VoipBUSTER, UPLATI 10€ i zovi koga hoces! (ako te ne
zaj..u za kredit, a kao sto vidis na ovom forumu to je cesta pojava)!



Ako imas DIAL-UP onda ti GLOBE nista ne znaci.

[Ovu poruku je menjao ljubmilo dana 05.09.2006. u 16:36 GMT+1]
[ blagec @ 06.09.2006. 07:45 ] @
OK, shvatio sam, hvala na pojasnjenju...
[ kuljaking @ 06.09.2006. 14:42 ] @
ova je super a djaba.Samo me malo mrzi da svaki moram da uključujem novi video pa kad naletim na kratak dodje mi da polupam komp.Ajde da napravimo top listu najduzih klipova.:)Ako neko zna neki preko 5 min neka javi!!!POZDRAV
[ Vtec @ 07.09.2006. 13:54 ] @
Sve je extra, ali moj glas kasni kad zovem.Kasni jedno 3 sekunde...
Jel jos neko na sezamu koristi ovaj program?
[ ljubmilo @ 08.09.2006. 09:49 ] @

Dali nekome radi EMAIL TO FRIEND (dodatna zarada) i GLOBE TO GLOBE ?
[ Vladimir Malic @ 10.09.2006. 16:39 ] @
Citat:
nine_velteko: Uninstaliraj tu verziju koju imas zatim downloaduj ovu verziju sa patchom
http://www.globe7.com/download...Globe7Setup3.0.0.0._PATCH6.exe


Ni ovo mi nije pomoglo. Kako da se ulogujem?
[ mpx200 @ 12.09.2006. 09:04 ] @
da li vredi uopste pokusavati sa ovim!
[ ljubmilo @ 12.09.2006. 11:09 ] @
Ako imas brz internet(128Kps radi solidno) vredi itekako!
[ Vladokv @ 23.09.2006. 11:03 ] @
Ja sam probao da se registrujem, ali nikako da mi stigne e-mail sa šifrom za logovanje. Probao sam i na drugu e-mail adresu, ali se isto ponaša. Kad probam da sve ponovim isponova ono kaze da je e-mail adresa vec iskorišćena. Ima li rešenja ovoga?
[ crews_adder @ 23.09.2006. 11:21 ] @
Citat:
Vladokv: Ja sam probao da se registrujem, ali nikako da mi stigne e-mail sa šifrom za logovanje. Probao sam i na drugu e-mail adresu, ali se isto ponaša. Kad probam da sve ponovim isponova ono kaze da je e-mail adresa vec iskorišćena. Ima li rešenja ovoga?


Ima. Samo popuni polja na http://globe7.com/support.php odn. na http://globe7.com/contactus.php ili im posalji e-mail, na e-mail adresu koju mozes naci na ovoj drugoj stranici. Poslace ti e-mail sa sifrom, a ti za svaki slucaj proveri da taj e-mail nije zavrsio kao spam, jer se i to neretko dogadja.
[ Vladokv @ 26.09.2006. 00:14 ] @
Radi super i bez kasnjenja vec neko vreme. Samo me nervira sto moram da URL od video klipova pastujem u browser i tako pustam one spotove. Jel ovo znak da se kod nas poceo koristiti VOIP?
[ ljubmilo @ 26.09.2006. 21:36 ] @
Citat:
Vladokv: Radi super i bez kasnjenja vec neko vreme. Samo me nervira sto moram da URL od video klipova pastujem u browser i tako pustam one spotove. Jel ovo znak da se kod nas poceo koristiti VOIP?


Ne moras to da radis. Nije ti nesto u redu sa IE, verovatno.
[ mlbrnda @ 27.09.2006. 16:09 ] @
Ljudi sve radi lepo kredit daju kao sto je obecano ali meni na ADSL vezi 768/256 ton kasni i secka kad zovem!
Neznam sta da radim! Ako neko ima ideju neka javi!


Sto se klipova tice imaju nekoliko duzih pesama preko 4 minuta i njih vrtim mada nisu nikakve!

Najduzi koji sam ja dosada nasao je World Cup Final koji traje 589 sec. za njega se dobija o.o5 dolara!
Ako neko zna duzi nek napise!
[ Vladokv @ 27.09.2006. 22:44 ] @
@mlbrnda
Meni kad zovem radi manje vise tecno(secne 1 sekundu od 30). To je verovatno do pinga.

Jos duzi klip se nalazi u Travel => Europe => Kent County Britain sa rekordnih 10min i 45sec.
[ mlbrnda @ 27.09.2006. 22:52 ] @
Ovako za one koji imaju malo brzu vezu!

Mogu da se puste dva klipa od jednom a da vam za uplate na racun! Znaci dupla zarada!

Jedan pustite u Internet TV a drugi u Myforest/My favorites ali prethodno ubacite neki klip u favorites da bi ste mogli da ga pustite! Nemojte da vas zbunjuje to sto ga necete naci odmah u favorites! Naci cete ga tek pri drugom ukljucenju ili posle ubacivanja dva klipa!

Ko zna jos neki dugacak klip naka javi!
[ Vladokv @ 27.09.2006. 23:11 ] @
Cudna ti ta metoda. Zasto se zezati sa favourites, kad mozes umesto toga da to sve otvoris u jednom,drugom,trecem... firefox-u odjednom. Ja ove klipove jedino sa FF i mogu da otvorim. Mozda bi i pustao vise spotova odjednom da mi konekcija nije brzine 64/64k.
Za FF link primer: http://iptv.globe7.com/iptv/Pl...&FileId=19251&search=#
[ mlbrnda @ 27.09.2006. 23:25 ] @
Kako da proverim ping kod mene?
Koliki bi ping trebao da bude ili mi bar kazi koloiko iznosi kod tebe?

Sada cu da probam kako t kazes u FF!
[ djyova @ 27.09.2006. 23:46 ] @
Da li jedan isti klip moze samo jednom dnevno, ili moze da se vrti u krug? Zar ne moze u nekom programu da se napakuje play lista sa linkovima, pa da se vrti na primer nocu?
[ mlbrnda @ 28.09.2006. 00:02 ] @
Mozes jedan klip da vrtis i 100 put dnevno i platice ti ja stlno vrtim dva klipa i placaju nego me nervira sto stalno moram da ih ja pustam! Ako zna neko da napaku je linkove kao sto ti kazes neka javi kako!

Evo jos duzeg klipa: Travel/Asia/Sri Lanka trajanje: 12min i 14sek.

GLOBE7 mocna stvar!

[Ovu poruku je menjao mlbrnda dana 28.09.2006. u 01:39 GMT+1]
[ Vladokv @ 28.09.2006. 08:05 ] @
Ping ispod 200ms je dobar. Kod mene licno i bolji:
[ milenak @ 28.09.2006. 14:10 ] @
Citat:
mlbrnda: Kad bi mi samo neko rekao kako da proverim ping? Znam otvorim Command promt i dalje ne znam!

@mlbrnda
Veoma lako proveravaš ping, tako što kada otvoriš Command Prompt, kucaš ping www.google.com i pritisneš Enter.
Ili hoćeš da pinguješ kao što je @Vladokv u prethodnom postu, kucaš u Command Prompt-u ping 84.45.70.83 i pritisneš Enter, a on ti ispiše rezultat.
[ ljubmilo @ 29.09.2006. 19:47 ] @
Kada sam postavio ovu temu nisam ni pretpostavio da ce izazvati ovoliko interesovanje.
Elem, po stoti put pitam: radi li kome EMAIL TO FRIEND, jer je to dodatna zarada !!!????
(Meni ne radi)
[ mlbrnda @ 29.09.2006. 23:33 ] @
Ja sam probao nesto ali izgleda da ne funkcionise a mozda ni moj prijatelji nisu odradili ceo posao!

Probao sam i sam sebi da posaljem ali tako nece jedino sto ocigledno preostaje je da vrtimo ove klipove ja sam do sada skupio oko 4,5 dolara! Ali sam i mnogo vremena izgubio!

Evo i prva tri mesta po duzini klipovA!

1. Sri Lanka Nalazi se u odeljku Travel/Asia/ duzina: 12min i 14sek.
2. Kent County Britain Nalazi se u odeljku Travel/Europe/ duzina: 10min i 45sek.
3. 1966-World Cup Finall Nalazi se u odeljku Top Stories duzina: 9min i 52sek.

Ako neko zna za duzi KLIP neka javi!

Da li neko zna kako da napravim listu klipova u Browsweru pa da se na primer to u toku noci vrti? Ali normalno da to ide na racun!
[ ljubmilo @ 30.09.2006. 08:39 ] @
Citat:
Da li neko zna kako da napravim listu klipova u Browsweru pa da se na primer to u toku noci vrti? Ali normalno da to ide na racun!


Mislim da ne treba mnogo rizikovati. PRILIČNO SU STROGI!
Ja sam probao da Globeu pristupim preko X'lita, jer možeš da biraš codec, a samim tim i kvalitet
veze i posle samo par sati sam dobio mail od Globea da je to zabranjeno i da će me
blokirati ako probam ponovo!!!
Tako da ne bih rizikovao!
Ne znam sta je problem da se pusti neki klip, minimiziras Globe i radis na kompu nesto drugo, a
povremeno ga pogledas i pustis sledeci klip!
[ mlbrnda @ 30.09.2006. 10:44 ] @
Ljudi ne znam kod vas ali kod mene vise nema klipa Sri Lanka!
Izgleda da su primetili da se on najvise vrti ili da ga ja najvise vrtim!
Meni za sada nije stigao ni jedan mail kao opomena ali se nikad nezna!
[ Vladokv @ 30.09.2006. 13:33 ] @
One najkorišćenije snimke su obrisali za sve! Nabavite program xStarter i sve će vam se samo reći. Taj program je vrlo koristan i univerzalan, videćete
[ mlbrnda @ 01.10.2006. 14:26 ] @
Da li je neko probao program xStarter?
Ja sam ga skinuo ali ne znam da li bih nekako mogao da ga podesim da u GLOBE7 sam pusta klipove, ako neko zna neka javi!

Evo jos jednog dugackog klipa Travel/North America/Cuba trajanje: 10min. i 10sek.

[Ovu poruku je menjao mlbrnda dana 01.10.2006. u 15:50 GMT+1]
[ Vladokv @ 01.10.2006. 15:59 ] @
Evo jedan primer:
da bi pokrenuo zadatak treba kucati novci bilo gde

[Ovu poruku je menjao Vladokv dana 01.10.2006. u 17:17 GMT+1]
[ mlbrnda @ 02.10.2006. 10:44 ] @
Ovo lepo funkcionise ali meni iz browsera ne uplacuju pre na racun, u cemu je fora?
Sve su gori obrisase mi i kubu i vidim da je sve manji izbor!
[ Vladokv @ 02.10.2006. 11:49 ] @
Hvala mlbrnda za onih 5 centi, nije puno ali ipak vajdica.
Citat:
mlbrnda: Ovo lepo funkcionise ali meni iz browsera ne uplacuju pre na racun, u cemu je fora?
Sve su gori obrisase mi i kubu i vidim da je sve manji izbor!

Uplacuju onom ciji je link(moj link => meni pare).
Napravi za sebe link i sigurno ce raditi(kod mene i nema drugog nacina da radi nego preko linka)
[ mlbrnda @ 02.10.2006. 12:08 ] @
Evo izadje i nova verzija 5 beta. Ali izbacuje reklame i u Browsweru sada! Sve me vise iz dana u dan razocarava ovaj rogram! Morao sam da ga instaliram jer je jako dosadan bio!

[Ovu poruku je menjao mlbrnda dana 02.10.2006. u 13:18 GMT+1]
[ sevastokrator @ 02.10.2006. 12:41 ] @
Ljudi,ja ovo oko xstartera nista ne kapiram,a verujem da nisam jedini...moze li neko da objasni malo bolje
[ blagec @ 02.10.2006. 12:56 ] @
E pa ljudi ne moze i jare i pare, nadam se da cete to uskoro shvatiti
[ mlbrnda @ 02.10.2006. 13:07 ] @
Treba da u xStarteru upises link sa tvojim kodom a on izgleda otprilike ovako "777013012345"

Link za klip u delu top stories izgleda klip world cup izgleda ovako:

http://iptv.globe7.com/iptv/Pl...3&FileId=19263&search=

znaci da u delu u kome je kod, ovog formata treba da upises tvoj kod, a kod mozes da saznas ako na primer posaljes SMS poruku sa GLOBE-a na tvoj telefon!
Bar sam ja tako saznao!
[ Vladokv @ 02.10.2006. 13:45 ] @
Link mozes saznati i tako sto ga prevuces iz globe7 na desktop(stisnes link i drzis dok ne prevuces na desktop i onda pustis).
@mlbrnda
kako ti saljes sms(nema 381 destination code-a)?
[ mlbrnda @ 02.10.2006. 14:24 ] @
Ja sam trenutno u Italiji tako da saljem poruke ovde.

Ali postoji i country code za srbiju samo sto je izmenjen i ne znam da li funkcionise a on je 3818 i poruka se tarifira sa 0.0572 USD tako da je srbija medju jeftinijim zemljama dok se poruke koje saljem ovde u Italiji tarifiraju po ceni od 0.0940 USD!

Da li neko zna da li se moze dodano zaraditi sa opcijom MY CHANNEL?
[ mlbrnda @ 03.10.2006. 18:45 ] @
Ljudi da li se nekome otvara stranica www.globe7.com kod mene nece da radi danas a i globe7 se tesko loguje!
Neka mi neko samo javi da znam mozda su mene banovali, mada mi nista nisu javili niti su mi ikada pretili da ce da me banuju!

Molim da neko samo proba pa neka javi na forumu! Hvala!
[ crews_adder @ 03.10.2006. 19:19 ] @
Citat:
mlbrnda: Ljudi da li se nekome otvara stranica www.globe7.com kod mene nece da radi danas a i globe7 se tesko loguje!
Neka mi neko samo javi da znam mozda su mene banovali, mada mi nista nisu javili niti su mi ikada pretili da ce da me banuju!

Molim da neko samo proba pa neka javi na forumu! Hvala!


Radi.
[ ljubmilo @ 05.10.2006. 11:40 ] @
Da li je neko uspeo da posalje SMS, tacnije da li je neko uspeo da primi SMS?
[ zoran_dojkic @ 06.10.2006. 21:42 ] @
Da li može neko da napiše šta sve postoji od programa za telefoniranje: Skype, Gizmo... odnosno šta izabrati u zavisnosti od potreba i cene. Neka vrsta uporednog testa (tabele).
[ blagec @ 06.10.2006. 22:21 ] @
www.net2phone.com
[ Vladokv @ 12.10.2006. 18:17 ] @
Da li su ovo smanjili tarifu za minut gledanja televizije ili mi se cini?
[ ljubmilo @ 13.10.2006. 07:48 ] @
Smanjili za 30% ..........
[ crews_adder @ 17.10.2006. 00:34 ] @
http://www.futurephone.com/

Nisam koristio, ali bar ne morate da gledate reklame da bi ste telefonirali. Mislim da bi trebalo da probate sa nekim postojecim VoIP servisom koji ima USA kao free destinaciju. Nikad se ne zna.

[ Iksi @ 17.10.2006. 14:04 ] @
divota znaci neki proxy i voziii
[ ljubmilo @ 17.10.2006. 21:50 ] @
Citat:
crews_adder: http://www.futurephone.com/

Nisam koristio, ali bar ne morate da gledate reklame da bi ste telefonirali. Mislim da bi trebalo da probate sa nekim postojecim VoIP servisom koji ima USA kao free destinaciju. Nikad se ne zna. :)



Ideja ti nije losa, ali NEPOSTOJI NI JEDAN Voip servis kojiima free destinacije a da ne moras nesto da platis(VoipBuster...).

Jedno pitanje: Jel te neko tera da gledas te reklame na Globeu?

Sticajem okolnosti (nemam fixni tel.) precesljao sam ceo Internet i NEPOSTOJI Voip koji
omogucava BESPLATNO telefoniranje osim GLOBE7 !!!
[ pitikovski @ 22.10.2006. 22:26 ] @
Citat:
Iksi: divota znaci neki proxy i voziii
[ Janmix @ 13.11.2006. 20:28 ] @
Preko skype mozes da zoves tool free telefone 0800 ...
[ ljubmilo @ 19.11.2006. 22:37 ] @
Mislim da ovde nikome ne treba da zove free telefone vec svoje prijatelje, rodjake BESPLATNO, a to jedino moze preko Globe7.
Nadam se da ce se pojaviti nesto bolje.
[ crews_adder @ 19.11.2006. 22:49 ] @
Citat:
ljubmilo: Nadam se da ce se pojaviti nesto bolje.


Bolje verovatno, ali jeftinije... cisto sumnjam.

[ blacking @ 20.11.2006. 15:19 ] @
LJudi imam problema sa Globe7. tek sam ga skinuo i nikako ga ne mogu natjerati da gledam te klipove. Pojavi mi se poruka "An old version of the Flush plugin was detected. Please upgrade your flash plugin" ...Kada kliknem na ovaj link i skinem taj novi flash, instaliram, opet isto...pa sam isao rucno skidao neke flash playere, opet ista stvar. Zapravo kada pokrenem instalaciju (exe fajl), samo od mene trazi da izaberem jezik i kada kliknem na next, on negdje nesto kopira i na tome se sve zavrsi, ni finish ni thank you heheh...Sta da radim
[ Vladokv @ 20.11.2006. 15:29 ] @
Deinstaliras antivirus, onda instaliras flash plugin i to je to
[ blacking @ 20.11.2006. 15:48 ] @
rijesio sam instaliranjem nekakvog flash debuggera il tako nesto
[ xtcctxxtc @ 18.12.2006. 14:25 ] @
Skupim zaradim u globe 7 po pola dolara i nekad ali rijetko mi dozvoli poslati SMS
u drugu zemlju kratke SMS od par rijecci u vecini uvjek idu.
Dal netko zna zašto duže SMS necce uvjek da šalje
Pozdrav
[ milika @ 31.12.2006. 06:20 ] @
Pozdrav

Koristim Globe 7 vec par dana i jako lepo radi ovde :D
Zaradio sam da ne moram vise da koristim ni Skype ni VoipBuster...

Mene interesuje koliko bi ljudi bili zainteresovani za neki lep custom program za automatizaciju mukotrpnog rada neophodnog za zaradu na G7?
Ono zainteresovani svi znamo sta znaci ;D

U zdravlje!
[ skymusic @ 03.01.2007. 01:05 ] @
pa reci koliku zaradu mozes da priiustis tom nekome? sta bi mogao i morao sve da uradi? nije problem kesirati, nego daj da vidimo predloge?
[ milika @ 03.01.2007. 08:08 ] @
Pa to sve zavisi od coveka do coveka..
Nista nije gotovo ovo pitam kao ideju da vidim da li bi bilo zainteresovanih.
Tehnicki bi se boglo, npr, kao da upalis TV
ostavis G7 u pozadini i slusas (i zaradjujes)
cisto da bude lakse... :)
Ali da li uopste vredi praviti pitanje je?
[ Luigi_NRG @ 17.05.2007. 02:33 ] @
Ljudi koristim Globe7 vec nedelju dana i smorio sam se od gledanja ovih klipova a i dalje na racunu imam 0.02$. Da li neko zna zasto?!
[ Vladokv @ 17.05.2007. 07:47 ] @
Izgleda da vise ne daju pare za gledanje televizije. Sada samo sto uplatis, to i imas
[ DrSale @ 18.06.2007. 20:45 ] @
Ja sam pre par meseci naisao na Globe7 i imao sam elana kao sto su ovde neki pisali da minimiziranjem programa "gledam" klipove i zaradjujem pare. medjutim iako imam relativno dobar internet (3 megibita cable), smorilo me to sto da bih zaradio 1$, treba da se zaj...vam sat vremena da klikcem na klipove.
ovaj deo price se odnosi na nas koji smo u inostranstvu. ja sam bar shvatio da je moje vreme mnogo skuplje, nego to drndanje sa reklamama itd. da ne pricam da sam totalno nezadovoljan kvalitetom razgovora preko globe7. OCAJ ZIVI....
Finally, da skratim pricu, ovde je neko vec pominjao na forumu - ima citava serija klonova, voipstunt, voibuster, voipcheap itd.... najpovoljnije sto sam ja nasao
je JUSTVOIP klon. Zvanje Srbije je 1 eurocent za minut. Mislim da je za Hrvatsku isto toliko. Sta ce te jeftinije od toga? Vec oko 2 godine ne zivim u Srbiji i ne znam koliko sada to kosta; ali skuplje je slanje obicnih SMS-ova i minut razgovora mobilnim telefonom nego preko JUSTVOIP-a.

idejee i komentari dobronamernih ljudi sa foruma su dobrodosli.

pozdrav svima
[ Kazo1 @ 18.06.2007. 22:43 ] @
Hrvatska na Lowratevoipu je FREE !!!
Za Srbiju imas pravo, Justvoip je jos uvijek naj jeftiniji 1cent.
pozdrav
[ stefantesic @ 02.01.2010. 18:42 ] @
ne mogu da se registrujem!neka mi neko kaze kako ako ima iskustva.....hvala unapred
[ sandrin23 @ 10.02.2010. 10:09 ] @
Cao.
Da li jos uvek Globe7 funkcionise tako....gledanjem reklama sakupljas novac za telefoniranje?
Kako i gde se gledaju te reklame?
Hvala
[ neltu_mig33 @ 10.02.2010. 21:18 ] @
to je verovatno bio kao neki promo period , radi marketinga, manje vise zbog tih reklama , vec zbog samog programa , jer dok je bilo dzabe mnogi su koristili , preporucivali prijateljima i ostalima , i sada kada nema toga vise , platice njemu jel su na njega navikli i svi su tu.. sada ne znam kakve usluge i kvalitet daju.. sve ima svoje , nije nista slucajno...