[ bakara @ 25.08.2006. 09:11 ] @
Da li neko moze da objasni step by step, zezam se danima, kako se startuje taj winbox, i sta treba setovati na XPu?
Manual sam citao, ali ne vredi nisam se susretao sa tim...
Ajde molim vas...
[ AdiX @ 25.08.2006. 16:48 ] @
npr.

1. Dodijeli sebi staticku IP na windowsu (u TCP/IP settings) npr. 192.168.1.1 subnetmask 255.255.255.0
2. Pokreni Mikrotik i dodijeli interfejsu tj. PCI karti IP /ip address add address=192.168.1.2/24 interface=ime njegovo
3. pokreni winbox i ukucaj IP od mikrotika

Default login ti je admin, nema passworda.
Predpostavljam da su 2 racunara povezana preko switcha.

MT i PC moraju biti u istoj mrezi.

[ bakara @ 25.08.2006. 18:49 ] @
Ok reseno hvala.
Da li je moguce da ovo do sada niko nije objasnio?
[ tarla @ 26.08.2006. 02:18 ] @
To su elementarne stvari i trebao bi da ih procitas jer ce sigurno biti jos mnogo pitanja.
[ bakara @ 26.08.2006. 08:49 ] @
@tarla
jesu, znam, ali nije jednostavn pa moram da pitam. A i ovo je prvi put da neko napise ukucaj 192.168... svi pisete xxx.xxx... i kako sad tu pocetnik da zna iz kog opsega da ukuca ip?
Oni sto znaju i ne pitaju zar ne?
Vodite malo racuna o tome.
[ Mister Big Time @ 04.09.2006. 11:09 ] @
Citat:
bakara:
Vodite malo racuna o tome.


A izvini, jel ovde neko duzan ili placen da vodi racuna o tome? Sve je stvar dobre volje na forumu a ako nema konkretnog pitanja zasto bi nekome palo na pamet da sada otvori temu "Evo za one koji ne znaju kako se podesava staticka IP adresa na WinXP neka udju ovde"... koliko onda pitanja/tema ima u etru... you got the point?



[ bakara @ 04.09.2006. 11:30 ] @
Citat:
Mister Big Time: A izvini, jel ovde neko duzan ili placen da vodi racuna o tome? Sve je stvar dobre volje na forumu a ako nema konkretnog pitanja zasto bi nekome palo na pamet da sada otvori temu "Evo za one koji ne znaju kako se podesava staticka IP adresa na WinXP neka udju ovde"... koliko onda pitanja/tema ima u etru... you got the point?

Ne vidim u cemu je problem...
Citat:
bakara
Ajde molim vas...

Lepo sam molio, nista nisam zahtevao, u ostalom odgovor sam dobio od @adix i lepo se zahvalio...

komentar je bio zbog toga sto u ovom delu odgovore traze i oni koji ne znaju, a treba im pomoci, a ne praviti se pametan.

"Evo za one koji ne znaju kako se podesava staticka IP adresa na WinXP neka udju ovde"... To i nije losa ideja, zasto ne postoji takva tema, mozda bi bas ti mogao da je napises? Veruj mi mnogi bi ti bili zahvalni

Srpska narodna:

Znanje nije samo znati, vec je znanje, znanje drugom dati!