[ mijatovic_86 @ 30.08.2006. 19:43 ] @
E ljudi stvarno je frustrirajuce pokusavati da se posalje novac u inostranstvo!
Cak ni preko Wastern Uniona ne moze da se posalje, a kamoli preko neke banke, npr. Intese, ciji sam kiljent!
Da li neko zna kako da posaljem novac u inostranstvo, imi kako da ovavde platim nesto preko payPala, tj. kako da se tamo registrujem!

Ludim od ovoga vise...

Pozdrav
[ VRider @ 30.08.2006. 19:57 ] @
Das pare ovde nekome ko ima inostranu karticu. Ili nekome od njegove rodbine ovde ako je taj neko preko grane. Jos si ucinio i dobro delo...
[ Miroslav Cvejić @ 30.08.2006. 22:44 ] @
U Intezi se može slati novac u inostransvo. Ja sam slao prošle godine. Doneo im odštampanu profakturu za proizvod koji kupujem i preneo sumu koja piše na račun firme koja je profakturu izdala. Novac je legao na račun firme posle 2 dana.

E sad, kome bi ti da šalješ novac i zašto?
[ mijatovic_86 @ 31.08.2006. 00:11 ] @
Ma hocu drugu u Ceskoj Republici da posaljem novac na mi uplati Rapid Share !!
Nisam mogao da verujem da je skoro nemoguce izvrsiti jednu prostu novcanu transakciju preko neka ili direktno sa mog cevisnog racuna u intesi na njegov!
Tek sad vidim koliko smo mi zaostali za normalnim svetom !!
Ako neko zna kako to moze preko intese neka kaze1
jedino da lazem da mi je brat i da ga izdrzavam, tako valjda moze !!
nemam pojma sta da radim !

p.s.
Damire da nemas mozda ti ?
[ Frederic Bastiat @ 31.08.2006. 07:34 ] @
Citat:
mijatovic_86:
Tek sad vidim koliko smo mi zaostali za normalnim svetom !!
Ako neko zna kako to moze preko intese neka kaze1
jedino da lazem da mi je brat i da ga izdrzavam, tako valjda moze !!
nemam pojma sta da radim !


Prijatelju nije ni taj svet toliko normalan naprotiv, nego ti ne vidis sve nepravde koje oni cine kao sto nisi video ni ovu dok tebe licno nije zakacila po glavi, moj savet ti je da slazes da ti je brat(naravno ako to nece imati neke reperkusije npr. ako postoji velika sansa da te otkriju i kazne)... drzava(koja je verujem nametnule te glupe propise) je institucija terora i nepravde, nije greh slagati joj...ona samo razumije jezik sile i obmane, zato joj treba progovoriti njezinim jezikom...
[ Frederic Bastiat @ 31.08.2006. 07:39 ] @
p.s. pa sto ne posaljes preko moneybookersa? vidim ovde ljudi neprestano govore da uspesno tovare novac na moneybookers.com .....imas cak i tipa koji ce ti staviti novac na moneybookers pogledaj ovaj tred

http://www.elitesecurity.org/t166724-1#1263018

i ovaj

http://www.elitesecurity.org/t164826-0
[ Frederic Bastiat @ 31.08.2006. 07:41 ] @
koliko sam ga ja razumeo ne treba ti ni banka ni nista njemu licno das pare a on ce uraditi transfer novca na MB tvoj drugar iz ceske samo treba da otvori na netu MB account i kad mu lova legne da je povuce ili na svoju kreditnu ili na devizni racun
[ ventura @ 31.08.2006. 09:08 ] @
Sad su valjda povećali sa 2000 na 5000 evra da može da se iznese bez prijave...

[ mijatovic_86 @ 31.08.2006. 10:19 ] @
Citat:
ventura: Sad su valjda povećali sa 2000 na 5000 evra da može da se iznese bez prijave...

A u cemu da ih iznesem, u rancu :), ja kad bi imao toliki novac, snasao bi se vec !!

ma lagacu, pa cu da vidim, u tom slucaju mi treba valjda 30 E na racunu, + ono sto saljem!
[ Danilo Cvjeticanin @ 31.08.2006. 10:26 ] @
Otvori devizni racun u Vojvodjanskoj banci i moces 100%. Ja sam otvorio pre 2 godine i bez problema sam uvek slao novac. Mozes i da otvoris Debit kreditnu karticu, jer preko nje takodje mozes da saljes novac u inostranstvo (tako kazu u banci intess-a).
[ bojan_bozovic @ 31.08.2006. 11:25 ] @
J... ti fasisticke zakone i drzavu! Ko raspolaze mojim parama, ja ili drzava? Smuci mi se kad vidim ovakve stvari. Trebacu i ja da placam preko racuna u inostranstvo, ili ev. internacionalnim cekom, nadam se da necu imati problem.

Hint from Captain Obvious: da je ovo pravna drzava, mogao bi zakon da se obori na sudu kao protivustavan, jer ogranicava nase ustavne slobode.
[ VRider @ 31.08.2006. 11:34 ] @
Kao sto sam rekao, zakon je star, iz vremena kada obaranje zakona na ustavnom sudu bas i nije bilo pametna ideja.
Sada i kada moze, nisam cuo da je neko pokusao. Eto, plati ti iz svog dzepa advokatski tim, kada si vec tako pogodjen, i samo napred! Srbija ce ti biti zahvalna.
[ bojan_bozovic @ 31.08.2006. 11:37 ] @
Crni humor, a? Kamo srece da sam samo ja pogodjen.
[ broker @ 31.08.2006. 11:39 ] @
Pare nazalsot nisu nase nego pripadaju drzavi a mi ih samo korsitimo da lakse baratamo sa vrednoscu. Drzava smatra da je nekontrolisan odliv para u inostranstvo stetan i ne dozvoljava ga.

Zato te ne sprecava da izvrsis placanje u inostranstvo ako imas neki dokument koji predstavlja osnov za placanje. To bi trebalo da ti objasne u svakoj banci. Dakle, racun u ruke i oni ce ti prebaciti novac tamo gde treba.

Druga opcija ti je da otvoris devizni racun, uzmes kreditnu karticu i koristis je za placanje na Internetu.

A ako treba drugu da posaljes 30 evra, lepo ih stavi upismo, izmedju dva lista nekog sarenog papira i posalji obicnom postom.

[ Ivan Dimkovic @ 31.08.2006. 12:27 ] @
Citat:
Broker
Pare nazalsot nisu nase nego pripadaju drzavi a mi ih samo korsitimo da lakse baratamo sa vrednoscu.


Nope, to nije sasvim tacno - ono sto je tacno da dinari pripadaju drzavi, dok strane valute predstavljaju legalni tender drugih zemalja i sa Republikom Srbijom imaju veze koliko i sa lanjskim snegom.

Citat:

Drzava smatra da je nekontrolisan odliv para u inostranstvo stetan i ne dozvoljava ga.


Sto je inace ogranicenje raspolaganja privatnom svojinom, ali ocigledno malo koga u Srbiji je briga - Srbija je jedna od retkih zemalja u Evropi gde ljudi ne mogu da izvoze novac koji poseduju bez ogranicenja.

Citat:

Zato te ne sprecava da izvrsis placanje u inostranstvo ako imas neki dokument koji predstavlja osnov za placanje. To bi trebalo da ti objasne u svakoj banci. Dakle, racun u ruke i oni ce ti prebaciti novac tamo gde treba.


Sta ako on hoce nesto da pokloni? Ili da plati online gde nema fakture?

Citat:

Druga opcija ti je da otvoris devizni racun, uzmes kreditnu karticu i koristis je za placanje na Internetu.


Ovo je jedina legalna opcija u Srbiji.

Citat:

A ako treba drugu da posaljes 30 evra, lepo ih stavi upismo, izmedju dva lista nekog sarenog papira i posalji obicnom postom.


A ovo je kriminal. Postari mogu te pare da uzmu i da se prave blesavi - kao sto rade.
[ mijatovic_86 @ 31.08.2006. 13:30 ] @
Ali ja imam devizni racun, ali imam debitnu karticu, a za kreditnu treba veliki depozit, ma nema veze, smislicu vec nesto...
[ broker @ 31.08.2006. 14:55 ] @
Ivane, vidis da si amater za ekonomiju (to ti vracam za ono juce) sto je jasno cim ne razumes zasto drzava ne dozvoljava nekontrolisan ulaz i izlaz novca.

Stavise, kod nas je zvanicna valuta dinar i u praksi ne bi smeli uopste koristiti strane valute osim preko banaka i namenski (to jest uz odgovarajucu dokumentaciju).

Pravo drzave je uvek iznad prava privatne svojine te drzxava ima pravo da smanji pravo privatne svojine ako je to u korist drzave, to jest drustva. Postoji gomila situacija kada pravo privatne svojine prestaje da vazi a ogranicenje iznosenja novca iz zemlje je samo jedna od blazih.

[ bojan_bozovic @ 31.08.2006. 18:18 ] @
Vidi se da si odrastao u Titovom komunizmu Broker.

Pravo drzave nije iznad prava pojedinca.
Ja stranu valutu i ne koristim za placanje u zemlji. Ali da njome slobodno ne mogu raspolagati, npr. radi placanja u inostranstvu, to je vec drugo.



BTW dok god bude takvih kao ti, koji smatraju da je pravo drzave iznad prava pojedinca, nasa prava ce biti uzurpirana.
[ Ivan Dimkovic @ 31.08.2006. 18:57 ] @
Citat:
Ivane, vidis da si amater za ekonomiju (to ti vracam za ono juce) sto je jasno cim ne razumes zasto drzava ne dozvoljava nekontrolisan ulaz i izlaz novca.


Brokeru, wake up and smell the coffee - iole normalne drzave to vise ne rade na tako glup nacin posto taj nacin samo sprecava postene gradjane da uzivaju svoje gradjanske slobode raspolaganja svojom imovinom - kriminalce i bilo koje strane kojima je u interesu da prenesu vecu kolicinu novca napolje briga za takve limite i svako sa 2 grama mozga moze ilegalno da zaobidje takav idiotizam prostim putem u Madjarsku. Ili legalno prostim sistemom povezanih lica - tj. imanjem firme u inostranstvu.

Dakle, opet obican mali gradjanin ne moze da uziva nesto sto mogu sve njegove komsije iz zemalja u okruzenju, dok njegov komsija krimos moze sve.... i posle se ljudi cude sto su deci u Srbiji idoli kriminalci a ne normalan posten svet koji ne moze nista.

Citat:

Stavise, kod nas je zvanicna valuta dinar i u praksi ne bi smeli uopste koristiti strane valute osim preko banaka i namenski (to jest uz odgovarajucu dokumentaciju).


Ovaj...

Kao prvo, ovde se radi o stranom novcu u bankama i prenosu novca preko banaka. Koliko znam pravo je svakog gradjanina da ima devizni racun i poseduje devize - ili mozda gresim? Cak se to i u Kini moze ;-)

Molim te da mi definises "namensko" koriscenje novca? Hoces da kazes da poklon, donacija i sl... nije namensko koriscenje novca? Dakle, ispada da ti drzava brani da poklanjas svoj zaradjeni novac ako ti to zelis.

A ti to, recimo, ne mozes da uradis sa zakonom o deviznom poslovanju SFRJ ;-)

Citat:

Pravo drzave je uvek iznad prava privatne svojine te drzxava ima pravo da smanji pravo privatne svojine ako je to u korist drzave, to jest drustva. Postoji gomila situacija kada pravo privatne svojine prestaje da vazi a ogranicenje iznosenja novca iz zemlje je samo jedna od blazih.


;-) A posle su bili casovi ONO i DSS i casovi istorije kako je drzava, svojim pravom, uzela imovinu od profitera? ;-)

Tacno se vidi da nisi imao puno prilike da zivis u normalnom uredjenju gde te nekakva prioritetna "prava (propale) drzave" ne sputavaju u normalnom zivotu i slobodnim raspolaganjem svojom svojinom, no dobro, nisi ti kriv, valjda ces doziveti da vidis i prozivis nesto bolje.

PS - jadna je drzava koju mogu da ugroze gradjani koji prenose devize preko racuna. Misli o tome.
[ mijatovic_86 @ 31.08.2006. 19:08 ] @
Ljudi opusteno bre. ja nisam moderator, ali vidim da je moja tema malo vise odlutala od toga da mi pomogne da
posaljem novac napolje !
[ Miroslav Cvejić @ 31.08.2006. 19:20 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Sta ako on hoce nesto da pokloni? Ili da plati online gde nema fakture?.


Može se koristiti kao profaktura odštampana web strana na kojoj se vidi ime Vaše, ime FIRME kojoj se plaća, iznos koji treba platiti i šta se to plaća. Dakle, poslednji deo prosečnog Check Out ekrana se može odštampati i biće priznat kao profaktura. Ja sam upravo to uradio. Ali ovo se odnosi na plaćanje frimu koje je zakonom dozvoljeno. Slanje para fizičkom licu nije (sem one fore sa bliskom familijom i izdržavanju, lečenju i tako to).
[ McKracken @ 31.08.2006. 19:44 ] @
Citat:
Ivane, vidis da si amater za ekonomiju (to ti vracam za ono juce) sto je jasno cim ne razumes zasto drzava ne dozvoljava nekontrolisan ulaz i izlaz novca.


Ali drzava ne dozvoljava nikakav transfer novca privatnih lica?

Sta je nekontrolisano pri WU transferu ili pri wire transferu? Sa druge strane, kreditnom karticom bez problema postizes istu stvar (izlazak novca iz zelje) jedino sto je uspesno onemoguceno da neko na najnormalniji nacin izvrsi transfer nekim drugim nacinom. U prevosu, ovo je samo primer nakaradne i nesposobne politike "eksperata" koji vode finansijsku politiku zemlje.

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 01.09.2006. u 17:48 GMT+1]
[ bojan_bozovic @ 31.08.2006. 20:19 ] @
Dobicemo novi ustav uskoro, po standardima EU a ne CCCP Nadam se da cemo se smejati ovome naredne godine. Medjutim, sta ako gresim?
[ Boris Stevanovic @ 31.08.2006. 21:21 ] @
Trebalo bi da napravite razliku izmedju gotovog novca i novca uopste. Drzava kontrolise odliv gotovog novca i smatra da je stetan. Inace, Dimkovicu, u krivu si sto mislis da smo jedina drzava koja tako radi. Mnoge drzave su rigoroznije u sprovodjenju devizne politike, na primer Kanada. Ventura, po novom zakonu o deviznom poslovanju, koji je stupio na snagu 27.07.2006. dozvoljena kolicina gotovog novca za iznosenje iz zemlje je povecana sa 2000 na 5000 evra, ali ne zalecite se jer to jos nije regulisanom nekim aktom NBS. Procedura se znatno komplikuje kod pravnih lica koja moraju da opravdaju svaki iznos potrosen u inostranstvu (u gotovom novcu) nekim racunom kako bi centralna banka (koja kontrolise sva devizna placanja) mogla da prati odliv tog novca.
[ bojan_bozovic @ 31.08.2006. 21:39 ] @
Pls, Kanadjani mogu da otvore legalno racun u USA? Nesto ne vidim da svako od njih ima racun u USA. A da se za firmu sve valja knjiziti, to da. BTW i limit za sumu deviza koja se sme izneti je takodje sr... Napred... u 1917!

Da dodam, ja dakle svojom imovinom mogu rasplolagati u onoj meri u kojoj mi to dopusti drzava? Dobro, ali na javnom forumu ja jos vidim da neki to pravdaju? WTF? Pa kuda cemo sa mentalitetom ovaca?
[ McKracken @ 31.08.2006. 21:44 ] @
Citat:
Trebalo bi da napravite razliku izmedju gotovog novca i novca uopste


Trenutno mozes vise gotovog novca da izneses iz zemlje nego sto mozes da posaljes bankarskim transferom ako nisi pravno lice. Gde je tu logika?
[ broker @ 31.08.2006. 23:01 ] @
Dimkovicu, toliko si zatrovan antikomunizmom da ga vidis i tamo gde ga nema. Da ne pricamo da sebi u poslednje vreme stvarno previse dozvoljavas, a narocito da vredjas. Mislim, mene povezivati sa komunizmom i komunjarama, pa to moze samo neko bolestan da radi, narocito neko ko nema mu*a da ovde radi nego je pobegao napolje pa onda soli pamet nama koji smo ovde. Dodji ovde pa onda mrsi.



Citat:

PS - jadna je drzava koju mogu da ugroze gradjani koji prenose devize preko racuna. Misli o tome.


Iznosenje novca iz zemlje osiromasuje drzavu. Zato drzava kontrolise te tokove novca. Seti se samo skorasnje afere sa Nekermanom i slicnim firmaam za katalosku prodaju, koje su upravo zloupotrebljavale to sto je drzava ostavila prostor obicnim ljudima da mogu legalno i bez velikih troskova da u inostranstvu kupe sitnice koje im trebaju.

Ne zaboravi da kad god postoji mogucnost da se zloupotrebi neki propis to ce biti ucinjeno, a narocito bi bilo zloupotrebljeno kada bi tok novca bio potpuno liberalan i bez ikakve kontrole.
[ bojan_bozovic @ 31.08.2006. 23:13 ] @
Izvini Brokeru ali izgleda da se nesto ne razumesmo, pa zahtevam da pojasnis:

Je li taj novac drzavni ili moj?

Pazi, sta se je desilo sa deviznom stednjom ovde, a sta u Albaniji? Albanci, kada im je drzava probala da ukrade pare, uzedose kalasnjikove u ruke. A ovde? Sta je ovde bilo sa starom deviznom stednjom? Ovce su osisali, ovce!

Nazalost, jos uvek vidim ljude koji se ne bi borili sa svoj integritet, integritet svoje porodice, i buducnost svoje dece, vec opravdavaju cist lopovluk "drzave" tj. prasetinom podgojenih g...

Ne mogu verovati Broker da bi ti dozvolio da ti prasetinom podgojena g... uskracuju pravo na sopstvenu imovinu.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 01.09.2006. u 00:32 GMT+1]
[ Kosta ******um Rex Persia @ 31.08.2006. 23:32 ] @
Brokeru, ja tebi da kažem da ti nisi u pravu, napadaš Ivana bez veze. Ne poznaješ situaciju u EU, pa prema tome, otkud ti pravo da pričaš o stvarima napamet i bez imalo razmišljanja šta bi tvoj post mogao ovde da proizvede.

Ivan je u pravu, mi da smo normalna država, protok novca bi bio potpuno normalan i bez GLUPIH ograničenja koja imaju naši prepotopski zakoni, a koja DOS i ova sadašnja vlada nisu našli za shodno da ukinu.

Toliko.
[ Frederic Bastiat @ 01.09.2006. 07:46 ] @
Citiram
"Pravo drzave je uvek iznad prava privatne svojine te drzxava ima pravo da smanji pravo privatne svojine ako je to u korist drzave, to jest drustva. Postoji gomila situacija kada pravo privatne svojine prestaje da vazi a ogranicenje iznosenja novca iz zemlje je samo jedna od blazih."

pitanje je da li uopste postoji nesto sto se zove interes drustva...to sto ti nazivas interesom drustva je u stvari interes birokratije ili interes neznalica i nemoralnih ljudi...odnosno prvenstveno politicara koji svoje licno misljenje o nacinu zivota namecu svakom pojedincu....svidjao se njemu taj nacin ili ne on ce biti fizicki kaznjen i mozda ubijen ako im se ne pokori( da li je to u interesu drustva?)... dakle to je drustveni interes kako ga tumaci politicar, jer kad bih ja tumacio taj famozni drustveni interes ja bih rekao da NIJE u interesu drustva da su slobode pojedinaca na ovakav nacin ogranicene....ograničenje raspolaganja privatnom imovinom je nasilje, krađa i narušavanje mira i dobrih odnosa...

takodjer, ako je drzavi sve dopusteno, tada neminovno dolazi do politizacije drustva bit ce guzve na vratima parlamenta , kako rece frederic bastiat, jer ce svako hteti da bude drzava...

i umesto rada ,proizvodje ,mira, trgovine, i ljudske saradnje i medjusobnog uvazavanja, glavno sredstvo prosperiranja i glavni predmet ljudske paznje sve vise ce biti strancarenje, politika, propaganda, isprazne rasprave, nadmudrivanja, debate , uvjeravanja, pisanje i raspravljanje i glasanje o gomilama paragrafa, besmislenih pravila i cjepidlačkih zakona, a glavni argument u takvom drustvu nije moral i logika nego gola SILA (jer vladavina vecine je u stvari vladavina sile)....a to nikako nije u interesu drustva...

no mi zivimo u doba obozavanja drzave tog rekao bih ne moze biti goreg i besmislenijeg oblika ljudskog organizovanja i interakcije...

a drumski razbojnik je moralniji nego drzava, on te barem ne slijedi neprestano pretvarajuci se da ti cini dobro, on je iznad toga...

neko rece fasisticki zakoni..to je jedno od najboljih tumacenja fasizma koje sam cuo ikada....pogledati wikipediju o porijeklu rijeci fasizam - za mene je to bilo prosvjetljujuce....fakticki ispada da (svaka)drzava = fasizam...takodjer, za mene je bilo zadivljujuce kada sam otkrio da zivimo u robovlasnickom drustvu....i da su demokratija i drzava samo jedan oblik robovlasnistva ili jedan blazi, bolje receno manje prepoznatljiv, oblik komunizma, sto nikako ne znaci i manje poguban nego naprotiv, jer ziveci de jure(na papiru) u kapitalizmu, slobodi i postivanju privatne imovine, a defacto u komunizmu , cini da ljudi izgube orjentir i vjeru i nadu, i u jedno i u drugo, jer je apsolutno moralno pravilo ne kradi, (ne ubij) i sl. pretvoreno u ne kradi osim u slucaju dopustenja vecine glasova

'prosecan' gradjanin srbije, ili cak u vecem delu sveta, bi se verujem zgrozio da ga upitate na ulici da li je on za robovlasnicki sistem, ali on ne vidi nikakav problem u tome da drzava(odnosno drugi ljudi) odredjuje nacin zivota pojedinca do u najsitinije detalje, da mu stalno uzima pare i odredjuje koliko ce joj svaki mesec davati, da mu silom odvodi decu na poducavanje, u rat(!!!!), da mu odredjuje ko ce ga uciti, lijeciti, sta ce jesti , za koga ce se boriti i za koga ce dati svoj zivot, i da je gradjanin duzan da sve to prihvata sa najvecom poslusnoscu i cak zahvalnoscu :)

Dakle vidimo jasno da je drzava nesto gore od pukog ropstva ....


Svako dobro!
[ mijatovic_86 @ 01.09.2006. 09:47 ] @
Sad mi je palo na pamet nesto zanimljivo, zamislite razocarenje spamera, na ciji spam ste odgovorili, i poslali sve informacije o racunu i kartici !! :)
[ drgrozozo @ 01.09.2006. 12:14 ] @
pazi, zabole dupe drzavu za vas i vasa placanja. to je ekipa lopuza kojima je najteza stvar u toku radnog dana cackanje nosa. ako mislite da oni imaju pojma o platnim karticama i online kupovinama, onda ste vise nego optimisticni. e kad vam takva ekipa pravi i prepravlja zakone, na kraju ce to naravno da lici na puzle sastavljene na silu od 6 razlicitih kompleta.

kao jedna od posledica je i da po zakonu nikako ne mozete da posaljete ziki 10 dolara u inostranstvo. osim ako ne odstampate papir na kome pise "zika corporation ... racun=10 dolara". ili prebacite pomocu kreditne kartice. to je otprilike kao da zakonom zabranis ulaz u zemlju svima, osim onima koji hemijskom dopisu vizu u pasosu ili predju preko granice 200 metara dalje.
[ Ivan Dimkovic @ 01.09.2006. 12:20 ] @
Citat:

pa to moze samo neko bolestan da radi, narocito neko ko nema mu*a da ovde radi nego je pobegao napolje pa onda soli pamet nama koji smo ovde. Dodji ovde pa onda mrsi.


Ho ho ho - nije li to ono licno vredjanje na koje se Broker redovno zali, hvala na toplim komplimentima - pa jos i ruzne reci ccc ;-)

No - preskocimo taj opus, ja naravno iz sveg srca zelim da se stanje promeni pa da i ti uzivas u nekim prednostima liberalnog kapitalizma, kao recimo u slobodi raspolaganja svojim kapitalom (na koji si platio porez, naravno) i da ces brzo zaboraviti casove DSS-a i ONO-a gde su te ucili da je interes part... pardon drzave iznad interesa pojedinca ;-)

Slican primer je bio kada prosle godine mali akcionari C-marketa nisu mogli da prodaju svoje akcije - suludo u normalnoj drzavi, imas imovinu al ne smes da je prodas ko da je pod hipotekom - u Srbiji ne, normalna stvar - interes drzave je iznad interesa drugih akcionara ;-))) Naravno neko danas svira klavir, ali je neko drugi zavrsio posao i dobio $$$ - A likovi poput Brokera ce sigurno naci neki izgovor zasto drzava ima nakaradni zakon o berzama koji je sprecio ljude da slobodno raspolazu svojim akcijama, valjda da ne bi bilo malverzacija ;-) Ali avaj... ima jos dosta da se nauci o civilizovanom zivotu u XXI veku.

Citat:

Iznosenje novca iz zemlje osiromasuje drzavu. Zato drzava kontrolise te tokove novca. Seti se samo skorasnje afere sa Nekermanom i slicnim firmaam za katalosku prodaju, koje su upravo zloupotrebljavale to sto je drzava ostavila prostor obicnim ljudima da mogu legalno i bez velikih troskova da u inostranstvu kupe sitnice koje im trebaju.


E, Predraze Predraze - Nekerman je zavrtao drzavu za porez i carinu, sto se nikako ne moze uporediti sa zabranom izvoza licnog kapitala na koji si prethodno uredno platio porez drzavi i sa kojim drzava vise ne moze imati veze - osim ako se ne zove Kuba.

Normalne drzave svoje "siromasenje" sprecavaju tako sto cine sebe atraktivnim za uvoz novca i ljudi - a ne komunistickim merama od kojih nema nista i koje se zavrsavaju isto kao i CCCP koji je cak i ljudima branio da idu - pa su odlazili u nevidjenim kolicinama ;-)

poz. sa IFA-e.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 01.09.2006. u 13:36 GMT+1]
[ vindic8or @ 01.09.2006. 13:13 ] @
brokeru vidim da si sa shvatanjem monetarnog sistema zaostao par stotina godina. papir je danas sama vrednost, a ne garancija da ces dobiti neku drugu vrednost (npr za 20 dinara da dobijes 20 zlatnika od onog ko izdaje papir ili sta god). tako da je vlasnik papira, vlasnik vrednosti, ne drzava ili narodna banka. ako ti imas bilo koju valutu, imas i vrednost, i to je tvoja neotudjiva svojina, ciju ti upotrebu u ovom slucaju ozbiljno ometa sama drzava. ne postoji vise kolektivna drzavna svojina vrednosti, kao u komunizmu koji ti izgleda setno pamtis. niko ti nista ne daje na upotrebu. ono sto zaradis je neosporivo tvoje.
[ hecky @ 01.09.2006. 14:00 ] @
Evo jedna zanimljivost...

Da li ste znali da nije dozvoljeno prebacivati sredstva na SVOJ racun u inostranstvu?

Ja otisao u Intezu i zamolim ih da prebace neke novce sa mog racuna kod nji, na moj racun u UK.

Fina cica za salterom mi je objasnila kako to ne moze, jer nisam sam sebi uza familija, a nisam ni firma.

[ bojan_bozovic @ 01.09.2006. 15:34 ] @
Pa nego sta hecky to su fasisti. A cije su te pare, drzavne li su?
[ ventura @ 01.09.2006. 15:44 ] @
A jel pokretač teme napisao šta tačno on hoće da izvede?

Šta, da pošalje nekom u drugoj državi 30eura ?
[ bojan_bozovic @ 01.09.2006. 15:46 ] @
Pa to, ni preko western uniona ne moze da posalje. Valjda nasa velicanstvena drzava nece da ga otera u mardelj.
[ McKracken @ 01.09.2006. 16:40 ] @
@hecky: NAravno da ne mozes da posaljes na svoj racun u UK jer tamo ne smes ni da ga imas :)

Nego, nek mi neko objasni zasto liberalan protok novca (pod liberalan mislim "moguc i kontrolisan" a ne "anarhican") osiromasuje drzavu? Tacnije, da li oni koj se zalazu za ovakve imbecilne propise misle da treba da sve novce pretvorimo u zlato, odlijemo jednu veliku bistu drzavi i uzivamo jer smo bogata zemlja?

Stititi drzavu tako sto ces zabranjivati protok novca je isto kao kad sidu lecis andolom.

BTW. A one glupe zemlje sto se spojise u EU su se mnogo osiromasile jer su uklonile prepreke slobodnom protoku novca. Jadna NEmacka i Francuska koje siromase od transfera itrgovine sa Italijom i Spanijom.
[ bojan_bozovic @ 01.09.2006. 16:45 ] @
nego, kako cemo novi Goli otok da napravimo sad kad nas Crnogorci napustise?
[ hecky @ 01.09.2006. 17:05 ] @
@McKracken

Smem da imam racun u inostranstvu jer imam boravak tamo, ali izgleda ne smem sam sebi da prebacujem novac :).

Morao sam preko poznanika prebacivati. Vise njih, jer jer maximalni iznos 2k eur sedmicno (pored 5k eur mesecnog limita). Ovo su izgleda ukinuli, fala bogu.
[ Boris Stevanovic @ 01.09.2006. 22:45 ] @
Citat:
McKracken
Nego, nek mi neko objasni zasto liberalan protok novca (pod liberalan mislim "moguc i kontrolisan" a ne "anarhican") osiromasuje drzavu? Tacnije, da li oni koj se zalazu za ovakve imbecilne propise misle da treba da sve novce pretvorimo u zlato, odlijemo jednu veliku bistu drzavi i uzivamo jer smo bogata zemlja?

BTW. A one glupe zemlje sto se spojise u EU su se mnogo osiromasile jer su uklonile prepreke slobodnom protoku novca. Jadna NEmacka i Francuska koje siromase od transfera itrgovine sa Italijom i Spanijom.


Da pokusam da ti objasnim. "Liberalan protok novca", po tebi je protok koji neko moze kontrolise. Recimo da ti imas ustedjevinu od nekih 5k eur, a ja od 500k i drzimo je usivenu duseku. Ti prebacis svojih 5k opusteno, niko nista ne posumnja jer je 5k eur relativno mala kolicina. E sad zasto bi bio problem da ja prebacim svojih pola miliona ? Tehnicki ne bi, ali odakle meni 500k eur ? I zasto bi ja prebacio toliki svoj novac ? E sad ako neko proverava mene, zasto ne bi i tebe i sve ostale? Potrebno je kontrolisati poreklo novca, a ne "kontrolu protoka". U ovakvoj netrzisnoj ekonomiji to je gotovo nemoguce. Ova zemlja je imala probleme sa prebacivanjem raznoraznog novca na strane ino racune. Seti se samo Borke Vucic. I dan danas tom novcu se ne moze uci u trag. Zato je takav propis i ni zbog cega drugog.

Zemlje koje su u EU su u jednom monetarnom sistemu, i prebacivanje novca iz Nemacke u Italiju ti je kao da prebacis kes iz Panceva u Vranje.
Nadam se da sam pomogao.
[ broker @ 02.09.2006. 08:04 ] @
Citat:
Frederic Bastiat
"Pravo drzave je uvek iznad prava privatne svojine te drzxava ima pravo da smanji pravo privatne svojine ako je to u korist drzave, to jest drustva. Postoji gomila situacija kada pravo privatne svojine prestaje da vazi a ogranicenje iznosenja novca iz zemlje je samo jedna od blazih."

pitanje je da li uopste postoji nesto sto se zove interes drustva...to sto ti nazivas interesom drustva je u stvari interes birokratije ili interes neznalica i nemoralnih ljudi...odnosno prvenstveno politicara koji svoje licno misljenje o nacinu zivota namecu svakom pojedincu....svidjao se njemu taj nacin ili ne on ce biti fizicki kaznjen i mozda ubijen ako im se ne pokori( da li je to u interesu drustva?)... dakle to je drustveni interes kako ga tumaci politicar, jer kad bih ja tumacio taj famozni drustveni interes ja bih rekao da NIJE u interesu drustva da su slobode pojedinaca na ovakav nacin ogranicene....ograničenje raspolaganja privatnom imovinom je nasilje, krađa i narušavanje mira i dobrih odnosa...


Nisi dobro protumacio ono sto sam rekao. Evo da malo pojasnim. Drzava je pravni oblik funkcionisanja jednog drustva. To drustvo cine svi njegovi gradjani a pravno uredjenje drustva se sprovodi kroz mehanizme izbora vlasti. Dakle, svrha postojanja drzave je da pravno regulise funkcionisanje drustva i svaki zakon koji se donese je donet u prvenstvenom cilju da uredi drusto. Pod uredjenjem drustva, smatram sve postupke i radnej koji definisu norme i nacin funkcionisanja tog drustva. Dakle, drzava i zakoni u drzavi su posledica potreba i interesa drustva.

S obzirom da je interes celog drustva proistekao iz pojedinacnih interesa svakog clana drustva on je iznad interesa pojedinca koji tom drustvu pripada. Iz tog aproizilazi da je i pravo drustva iznad prava pojedinca, a to dalje znaci da je prvo drzave, koja pravno predstavlja drustvo, iznad prava pojedinca.

E sad, jedna od interesa drustva je upravo i to da budu zastice i prava pojedinaca i to sve dok su ta prava u skladu sa normama koje je drustvo propisalo.

Zbog toga svaka drzava pored zakona koji sankcionisu razne nepozeljen radnje i aktivnosti, ima zakone i koji sankcionisu ugrozavanja prava pojedinaca, pa i njegovo pravo privatnosti. Ti zakoni cak ogranicavaju pravo drzave u korist prava pojedinca ali opet sve dok pravo pojedinca ne steti interesima drustva. To znaci da i sama drzava nema neogranicena prava. To znaci da ne moze bilo ko, pa cak ni drzavni cinovnik da pojedincu oduzme nijedno pravo ako za to nema ovlascenje i opravdan razlog.

Vecina nas ce se ovde sloziti da nasa drzava nije dobro pravno regulisana i svi mi mozemo da je kritikujemo, ali ipak mramo da znamo da je drzava ovakva kakva je posledica vlasti takve kakava je a vlast je posledica naseg izbora takvog kakav je.
E sad, kakva god da je drzava, mi kao pripadnici drustva moramo da je postujemo i prihvatamo norme koje ona propisuje i sprovodi, jer je to jedini nacin daimamo kakvo-takvo organizovano drustvo. Ako nam nesto ne ogovara onda to moramo da menjamo i unapredjujemo.

Poenta mog komentara je bila u tome da je zakon takav kakav, je i da postoje razlozi zasto je takav, i da svako, ipak, mora, pre nego sto se okomi na njega, da porazmisli, da li postoji neki visi, drustveni interes zbog koga je zakon takav, koji je, ipak, preci nego interes jednog pojedinca koji zeli da posalje 20 evra ortaku da mu ovaj nesto kupi u inostranstvu.

Slozicemo se mi i da su na vlasti lopovi ali podseticu vas da ste te lopove sami birali i d aako vam ne odgovaraju, treba da ih skinete sa vlasti i date ih zakonu da ih regulise, a ne mozete da negirate ili krsite zakone. Jedini ispravan nicin da promenite stvari je uptavo taj da na vlast postavie nekoga ko ce vas interes prepoznati kao opsti drustveni interes (ako je to tacno) i onda ga kao takvog sprovesti odgovarajucim propisima.

Ne zaboravite ipak, da je ova revolucionarna vlast, i pre onog oktobra obecavala, a i danas pred svake izbore obecava da ce kada dodje na vlast ispraviti neke "nepravde". A setite se koliko tih "nepravdi" nije ispravljeno, jer, kada su dosli na vlast, tek su onda videli da stvari nisu crno-bele i da ispravljanjem jedne "nepravde" cinis drugu "nepravdu", pa tako vecinu svih "nepravdi" koje smo imali na grbaci pre onog oktobra, imamo i danas, a jos su nam dodate i neke nove "nepravde". Prosto receno, sprovodjenje vlasti se uglavnom svodi na to da prvis kompromise izmedju raznih "nepravdi" i pokusavas da nadjes resenje tako da pravis sto manje "nepravdi". Ali je usud, da ce "nepravde" uvek postojati i da ce uvek oni kojima se cini "nepravda" smatrati da je njihova "nepravda" najnepravednija.

Citat:
Ivan Dimkovic
Ho ho ho - nije li to ono licno vredjanje na koje se Broker redovno zali, hvala na toplim komplimentima - pa jos i ruzne reci ccc ;-)


Zalis se? Ti imas pravo da vredjas a smeta ti kad neko tebe vredja? Dvostruki arsini mozda?

Menije sasvim jasno da ti ne poznajes stvari, jer da poznajes, ne bi se ovako ponasao u diskusiji. Insinuacije neke moje povezanosti sa kumunistima, ONO, DSZ i slicnim stvarima samo pokazuju koliko si neobavesten i koliko si BEZOBRAZAN. A i dalej stojim kod tvrdnje da samo bolesnik moze tako nesto da radi.

Citat:

Nekerman je zavrtao drzavu za porez i carinu, sto se nikako ne moze uporediti sa zabranom izvoza licnog kapitala na koji si prethodno uredno platio porez drzavi i sa kojim drzava vise ne moze imati veze - osim ako se ne zove Kuba.


Ako bi drzava dozvolila nekontrolisan odliv novca onda bi svi ovi lopovi koji su pokrali sve sto se moglo pokrasti, vrlo lako i nekontrolisano prebacili sav taj novac u inostranstvo i to opet bez placanja obaveza. Stvarno mi nije jasno da li si ti toliko slep zato sto si slep ili samo glumis da bi ispao pametan? Ja sam uveren da si ti inteligentna osoba, ali za sve ove godine koliko te znam, jasno mi je koliko si sklon potpuno crno-belom posmatranju stvari, krajnostima u razmisljanjima i nazalost, vrlo uvredljivom nacinu diskutovanja sa onima sa kojma se ne slazes.

Citat:

Normalne drzave svoje "siromasenje" sprecavaju tako sto cine sebe atraktivnim za uvoz novca i ljudi


Drazava koja nije atraktivna, ne moze sebi da priusti takvu slobodu vec mora da korsiti mere kojima ce da osigura svoju egzistenciju i uslove da se razvije u atraktivnu drzavu. Kada nam je gusto, onda moramo da stisnemo kais. Stvarnost je surova ali tako mora da bude.

Tebi to naravno nije jasno, jer cim ti je zagustilo ti si zbrisao i sada otud nama koji smo ostali ovde, stisnuli kais i pokusavamo da nesto stvorimo trljas nos i jos nas vredjas zato sto hocemo da raimo posteno i sacuvamo ono sto stvorimo. Sve se uklapa u verovatnocu da ti mozda ovde imas neku vrednost (mozda i pokradenu) koju zbog propisa ne mozes tek tako da izneses iz zemlje pa se tako ocajnicki zalazes da se sve liberalizuje.

Citat:
McKracken
Nego, nek mi neko objasni zasto liberalan protok novca (pod liberalan mislim "moguc i kontrolisan" a ne "anarhican") osiromasuje drzavu?


Koliko ja znam, kod nas je protok novca ka inostranstvu liberalan. Ja godinama poslujem sa inostranstvom i novac tece uoba smera bez ikakvih problema. Takodje znam dsota drugih firmi koje takodje nemaju nikakvih problema sa protokom novca prema i iz inostranstva.

Ljudi u inostranstvu sa kojima saradjujem takodje moraju da imaju dokumente koji im predstvljaju osnov za slanje novca u njihovo inostranstvo i oni sa tim takodje nemaju problema.

Citat:
Boris Stevanovic
Recimo da ti imas ustedjevinu od nekih 5k eur, a ja od 500k i drzimo je usivenu duseku. Ti prebacis svojih 5k opusteno, niko nista ne posumnja jer je 5k eur relativno mala kolicina. E sad zasto bi bio problem da ja prebacim svojih pola miliona ? Tehnicki ne bi, ali odakle meni 500k eur ? I zasto bi ja prebacio toliki svoj novac ? E sad ako neko proverava mene, zasto ne bi i tebe i sve ostale? Potrebno je kontrolisati poreklo novca, a ne "kontrolu protoka".


Hvala bogu, evo nekoga ko razume.
[ McKracken @ 02.09.2006. 23:18 ] @
@Boris Stevanovic: Molim te da ponovo procitas sta sam napisao pre nego pokusas da mi objasnis.

Borka Vucic je upravo koristila nakaradne zakone koji su JOS na snazi kod nas da izvrsi iznosenje para preko Kipra. Nijedan od tih naopakih zakona nije promenjen!

Kontrola porekla novca NEMA veze sa protokom istog (narocito u kontekstu ove diskusije). Na ovaj nacin se samo povecava iznosenja novca u kesu gde ne postoji nikakva kontrola ili trag o tome kuda je isti otisao.

Inace, ako zelis da posaljes 500k eur iz Panceva u Vranje a doneo si ih u kesu, takodje moras da dokazes poreklo novca, ako mi ne verujes proveri ponovo u banci :)
[ Boris Stevanovic @ 03.09.2006. 00:51 ] @
Citat:
McKracken: @Boris Stevanovic: Molim te da ponovo procitas sta sam napisao pre nego pokusas da mi objasnis.

Borka Vucic je upravo koristila nakaradne zakone koji su JOS na snazi kod nas da izvrsi iznosenje para preko Kipra. Nijedan od tih naopakih zakona nije promenjen!

Kontrola porekla novca NEMA veze sa protokom istog (narocito u kontekstu ove diskusije). Na ovaj nacin se samo povecava iznosenja novca u kesu gde ne postoji nikakva kontrola ili trag o tome kuda je isti otisao.

Inace, ako zelis da posaljes 500k eur iz Panceva u Vranje a doneo si ih u kesu, takodje moras da dokazes poreklo novca, ako mi ne verujes proveri ponovo u banci :)


Slazem se da smo otisli u offtopic, ali na tvoje pitanje kako se osiromasuje drzava mislim da sam ti dao odgovor. Kontrola toka novca (ako tako nesto ovde postoji) itekako ima veze sa protokom istog (ako i taj termin postoji). Sto se tice nakaradanih zakona tacno je da je dosta njih na snazi, ali ne uredjuju samo zakoni neku oblast. Tu su i razni podzakonski akti, aktni centralne banke i sl. Bespredmetno je da te sad ja nesto ubedjujem nego ako zelis ja cu ti dati broj telefona nekoga u deviznom sektoru NBS (gde sam inace zaposlen) pa nek ti neko drugi objasni sta te zanima.
[ McKracken @ 03.09.2006. 22:34 ] @
Jutros sam napisao jako duuugacak odgovor, i onda je poceo backup a sad me mrzi da sve ponovo pisem.

Ukratko, nivo na kome je NBS i nacini na koje se "stite" drzava i pojednici su i razlog zasto niko pametan i ne unosi novac u ovu jadnu zemljicu koja ima kompleks vise vrednosti. Ako drzava nije sposobna da uvede AML i slicne sisteme kojima ce se kontrolisati poreklo i protok novca onda je svaka dalja diskusija besmislena i opet trpe samo oni koji su zaista platili sve svoje obaveze prema ovom izgovoru od drzave.


[ Boris Stevanovic @ 04.09.2006. 00:33 ] @
Pa sta te sprecava da palis odavde? Vidim, dovoljno si pametan da nadjes nacin da odes. Putuj igumane :)
[ McKracken @ 04.09.2006. 02:21 ] @
Citat:
su i razlog zasto niko pametan i ne unosi novac u ovu jadnu zemljicu


If you catch my drift :)

[ Ivan Dimkovic @ 04.09.2006. 12:03 ] @
@Boris Stevanovic,

Sve bi to bilo lepo da u ovom konkretnom slucaju nisu sankcionisani iskljucivo obicni gradjani koji nemaju pravo na racun u inostranstvu i koji ne mogu pisati sami sebi naloge za prodaju.

Svaka firma moze vrlo lako izneti novac iz Srbije (da ne mogu, klinac moj bi bilo ko ulozio i prebijen cent u Srbiju) na vrlo prost nacin - preko strane firme koju oni sami osnuju se napravi nalog za internu prodaju, recimo usluga - i novac se prenese bez problema na potpuno legalan nacin. Za bilo kakav veci novac nije nikakav problem i nadje se vrlo jednostavno resenje i drzava ne moze nista da uradi povodom toga.

Jedino obican mali Srbin (drzavljanin Srbije) sa residence permitom u Srbiji nema nikakva prava sa nekom svojom malom ustedjevinom - niti da raspolaze potpuno sa svojim novcem, niti da slobodno trguje sa svojim akcijama van berze (i skupih brokera), mora da ide u ofucanu vojsku kako bi navodno "branio otadzbinu", nema prava na racun u inostranstvu, mora da kupuje krs "auto" zvani Yugo jer drzava stiti hiljade neradnika zastitnim carinama ili da preplacuje svaki drugi auto u odnosu na svoje komsije, mora da placa vizu (pod uslovom da je dobije) za svaku bogovetnu razvijeniju zemlju jer drzava ne radi svoj posao u poboljsanju diplomatskih odnosa, ako ima firmu mora da placa duplo vise telefon, itd...

Ako si krimos, vlasnik vece firme, stranac - u Srbiji imas veca prava od obicnog gradjanina.

Verovatno zarad zastite drzave, how yes no.

Izvini, na osnovu kog prava drzava Srbija meni, da kojim slucajem nemam dozvolu nastanjivanja u drugoj zemlji, moze da zabrani nekakva Srbija da ulazem novac u stranu banku ili fond, sa vecom kamatom, na primer... da bi stitili svoj mafijaski aparat koji vlada istom vec dugi niz decenija - OK, ali nazovimo onda stvari pravim imenom - da mi neko ne bi prodavao i Slobinu "zasticenu trgovinu" (e.g. Simpo & Co) kao vid zastite drzave... pardon - drustva ;-)

Zahvaljujuci tim "zastitama" 2-3 osobe danas kupuju celu Srbiju, dok je vecina stanovnistva ostala osiromasena jer su im oduzete osnovne slobode raspolaganja svojom imovinom i slobodne trgovine 90-tih.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 04.09.2006. u 13:15 GMT+1]
[ hecky @ 04.09.2006. 15:49 ] @
Doci ce to sve na svoje... za jedno 10-20 godina.

Naterace nas glavonje iz EU, po sistemu stapa i shargarepe (mi tu dodjemo jedna korisna domaca zivotinja).

Ako su Bugare i Rumune uspeli doterati u red, i nas ce.

Najbolje bi bilo da sami, svojevoljno sve nastimujemo, ali zadnjih 6 godina ukazuje da ce to tesko ici.
[ Boris Stevanovic @ 04.09.2006. 17:46 ] @
Dimkovicu, decko, kucas na pogresna vrata. Ne branim ja sistem nego ti kazem kako jeste. Tacno je da je obican gradjanin nadrljao i uvek ce da nadrlja. Slazem se sa celim tvojim postom. Slazem se da ce i da nas EU dotera u red jednog dana. Slazem se da je sistem i namesten tako da par ljudi krade i kupuje po Srbiji, a da pod izgovorom patriotizma Mladic nije u Hagu, a EU nas gura u drugi plan i tako prolongira nas ulazak u uniju.
Evo videli ste da neko ko je uporan i ko malo potrazi moze da iznese kes bez problema u inostranstvo. Nije Srbija bas toliko crna rupa. Ali kriticara je mnogo, a onih koji resavaju probleme sve manje. Tako je i ovde.
[ hecky @ 04.09.2006. 20:33 ] @
Offtopic:

Jel znate da privatno lice ne moze po zakonu da posalje paket preko 20kg u inostranstvo?

Moj prijatelj je pokusao da mi posalje nesto preko TNT i ladno su mu vratili paket sutradan... kao ne moze jer nije firma .

Poslali smo preko poste jer oni izgleda nisu culi za taj zakon LOL.

Q: Kako legalno izneti 50,000 eur iz Srbije?
A: Povedes 9 prijatelja na rucak u Segedin

Da li znate da se placa IZVOZNA CARINA kad saljete nesto u inostranstvo (ako vas uopste puste da posaljete)?!

Sreca pa su ukinuli ona takse za izlaz lica iz zemlje (mada s obzirom gde nas sve treba viza ovo je diskutabilno)

[Ovu poruku je menjao hecky dana 04.09.2006. u 21:52 GMT+1]
[ pantic68 @ 07.09.2006. 21:09 ] @
Imam slican problem. Popunim narudzbenicu na netu i kao payment method navedem Western Union Money Transfer posto su mi neki jednako neupuceni prijatelji rekli da je to najlakse. Kad sam otisao u preporucenu banku da uplatim 12 € + shipping = 19.5 € samo sto me nisu isterali, kao "slanje ne moze". A na ulaznim vratima pise " SOCIETE GENERALE YUGOSLAV BANK ISTA KAO SVUGDE U SVETU ".
Vidim da sam se negde z**ebao ali produzim do poste jer znam da pruzaju istu uslugu. Tamo stoji jedan salter sa velikim natpisom " Western Union najlaksi nacin da posaljete i primite novac bilo gde u svetu tralala... " Sacekam sluzbenicu i kad sam pomenuo slanje pogleda me cudno i rece "aaa to ne moze".
Pa dobro rekoh sta ovde na salteru pise? Na to se ona masi za flomaster i proturi ruku kroz salter da precvrlja ono gde pise POSALJETE. Na to sam vec poceo da se smejem. Pisljivih 19.5 € !
Fidel Kastro i Causesku su mi drazi od likova koji su trenutno kod nas u ponudi . Nema iznosenja novca dok ga komplet ne pokrademo! Kad se setim kako su im se brci smesili kad je promenjeno 8 milijardi € , DM ili cega vec.

Ima li nacina da posaljem te pare kako sam zamislio (imam odstampan order ali ove likove to nije interesovalo, umesto dobar dan vicu ne mozeee ). Ili da popunim novu narudzbenicu sa opcijom za slanje novca u koverti (treba i postari od neceg da zive).

Citat:
hecky: Da li znate da se placa IZVOZNA CARINA kad saljete nesto u inostranstvo ]


Ovo sa izvoznom carinom je dobro, valjda da zastite svet od naseg djubreta! Prosecan srbin odmah bi rekao " i treba, oce da pokupe NASE ( maline , svinje i sta li vec imamo a da je upotrebljivo) ".
Stvarno sa ovim mentalitetom necemo daleko. Primecujem na forumu da kad neko ukaze na arogantno, lopovsko i po opsti interes stetno ponasanje drzave odmah dvojica iskoce da tu istu drzavu brane. Pa sta ocekivati od onih koji ni ne umeju da se sluze internetom ? 




[Ovu poruku je menjao pantic68 dana 07.09.2006. u 22:32 GMT+1]
[ Kosta ******um Rex Persia @ 07.09.2006. 23:16 ] @
Strašno, šra reći, osim da je to TEROR naše države prema nama, običnim građanima koji samo želimo da slobodno šaljemo naše pare gde i kad hoćemo, bez ovakvih notornih i smešnih procedura.

Jesi li probao da uzmeš VISA Classic kreditnu karticu, i da otvoriš devizni račun? Tako bi moralo da uspe, valjda.
[ pantic68 @ 09.09.2006. 13:05 ] @
Da mi to treba cesto i za vece sume lako bih se snasao, uostalom koliko je i kakvog novca odneto odavde zadnjih godina ali za ovako malu sumu i to jednom u dve godine mi je preveliko cimanje da trazim koja kartica radi. Cak mi je neprijatno i da molim nekog ko ima nacina da uradi tako smesan transfer.
I zanima me kako su vlasti zamislile to da se mogu uvesti stvari do 20 € bez carine. Posto je placanje prema inostranstvu onemoguceno onda su sve stvari koje stizu besplatne i ne podlezu carini i porezu. Ili to funkcionise tako sto kad se njima ucini da je roba vredna oni te oderu onoliko koliko im se ucinilo.
[ ivica75 @ 18.09.2006. 19:39 ] @
Verovali ili ne ima jos losih vesti za ovu temu.

Vise nismo u mogucnosti da karticama iz nase zemlje placamo preko interneta. Svi idu napred, a samo mi nazed.

Npr. CCBill, Paypal, PayStorm vise ne primaju uplate iz nase zemlje, skroz su je izbacili iz liste(dosad smo bili 'Jugolsavija' a sada nas nema uopste). A kad pogledam koje sve zemlje mogu da koriste ove usluge, pitas se jesmo li bas NAJGORA zemlja na ovoj planeti. Po svemu sudeci jesmo, jer je moguce izvrsiti uplate iz Zibabvea, Cambodze, Kenije itd. Ok, nismo bas poslednji, i Crnogorci su i istom kosu sa nama!!! Eto nam utehe!

Kontaktirao sam podrusku CCBill, a oni kazu da su to uradili zbog nase sigurnosti. A do pre mesec dana je moglo, pa vi vidite idemo li napred ili nazad u ovim reformama. Evo sta su mi odgovorili:

Citat:

Dear Customer,

For your protection, we do not accept credit cards from your country and cannot process your order.
We apologize for this inconvenience.

Regards,
CCBill Support Team
[email protected]
U.S. 1-888-906-0666
Int. 1-888-596-9279


I sta vise reci o ovoj drzavi? Ja cu naci nacin da izvrsim neke uplate koje sam do sada mogao vrsiti preko kreditnih kartica, preko nekih prijatelja, itd, ali to nije resenje.

[ tdjokic @ 18.09.2006. 21:45 ] @
Citat:
ivica75: Verovali ili ne ima jos losih vesti za ovu temu.

Verovatno je to isto ili slicno sa jucerasnjim postom na sledecoj temi http://www.elitesecurity.org/p1288236