[ legend @ 24.02.2003. 19:10 ] @
Od pre nekoliko dana konekcija sa Sezamom (broj 3020234) je postala nemoguca, to jest veoma krhka. Pucanje veze je u 100% slucajeva samo je interval razlicit (1min,3min ili vise, max do 20min). Brzina je opala sa 45-46 na 21-33. Moja centrala je na 3 (Banovo Brdo). Sve ovo traje vec jedno 10-tak dana.

Veza sa Eunetom je i dalje odlicna i stabilna.

Cudno je da recimo sa konekcijom na Sezam Novi Sad, veza je odlicna i stabilna (preko 46kbps).

Tehnicka podrska sezama nema pojama o cemu se radi i tvrdi da nisam jedini sa slicnim problemima.

Da li neko ima ideju o cemu moze da se radi?
Da li postoji neki broj u Telekomu na koji se mogu dobiti neke informacije o eventualnim radovima?

Hvala.
[ Ivan Dimkovic @ 24.02.2003. 19:37 ] @
Koliko se secam, telekom je pre jedno par nedelja selio tandem-centralu centar (302x xxx, 32x xxx, 334x xxx, itd...), mozda je prilikom te procedure doslo do tih novih problema sa sezamovim brojem.

Taj problem bi trebalo da resi neko iz Sezama, jer oni imaju kontakte sa biznis direkcijom i sa ljudima koji rade na odrzavanju njihovih brojeva - ti ces tesko preko korisnicke sluzbe (977) nesto da postignes, jer ta marva intervenise samo u slucaju da nemas telefonski signal (a ponekad cak ni tada)
[ cedomir @ 24.02.2003. 23:24 ] @
evo ja sam na 3020234 sa 8724 *** (Obrenovac) i nemam nikakav problem sa pucanjem veze (po par sati sam on line). Konektovanje je druga stvar - katastrofa - po 20 minuta
[ tOwk @ 25.02.2003. 01:33 ] @
Slične probleme ja imam pri povezivanju na neke provajdere koji su isključivo „preko reke“ (ovo je samo približna i subjektivna ocena: ja sam u Zemunu, a ne znam da oni imaju centrale na ovom području). Takvi provajderi su za mene Verat, YUBC, i možda još neki, dok sa Bits-om, Tehnicom-om, EUnet-om, InfoSky-om i još nekima nemam tih problema.

Znači karakteristični simptomi kod mene za „nezgodne“ provajdere su:
- veza radi najduže 20 minuta, a i posle mogu ostati povezan ali podaci se ne prenose „nizvodno“
- prenos je najčešće između 14400 i 26400 (pri povezivanju, realni bude oko 0,8–1,4kb/s)

Znači, generalizacija po obliku telefonskog broja („3xxxxxx“) je neprikladna: mislim da je fizička lokacija centrale i put koji signal prelazi (kroz koliko tačaka ide) od veće važnosti. Svakako, ja se ne razumem preterano u fiksnu telefoniju, pa svi zaključci mogu biti potpuno pogrešni.