[ SouthSider @ 01.09.2006. 00:25 ] @
Podesio sam u Yahoo mail-u sve parametre u vezi spam-a i oni tamo kazu da u Bulk folderu obelezim poruke kao spam da ne bih sa tih e-mail adresa opet stizao spam.Medjutim,gde je to dugme za obelezavanje spam-a?Ja ne mogu da ga nadjem!Da ne treba prvo da prebacim poruke u neki drugi folder,pa onda postoji opcija obelezavanja?
Pozdrav!
[ crews_adder @ 01.09.2006. 11:52 ] @
Samim tim sto je neki e-mail zavrsio u Bulk folderu znaci da ga je Yahoo! prepoznao i oznacio kao spam, sto opet znaci da nije potrebno da ga oznacavas. Ono sto moras da imas u vidu je da Yahoo! u klasifikovanju e-mail-ova moze i da pogresi, pa da i neki mejl koji za tebe nije spam zavrsi u Bulk folderu. U tom slucaju ga kao takvog i oznacis - kliknes na "Not spam".

Dugme za obelezavanje spam-a nalazi se u Inbox folderu.
[ bakara @ 14.09.2006. 22:11 ] @
a jel se vama desava, da ipak dobijete spam, cak i sa blokiranog domena?
[ ton_majstor @ 16.09.2006. 10:40 ] @
Ne. Kako-tako, mene taj njihov anti-spam sistem jako lepo brani. Prođe ponekada neko s*****, ali ništa ozbiljno ili opasno. A ako odreagujem adekvatno, i to prestane.

Pozdrav!
[ losmipfc @ 16.09.2006. 11:45 ] @
Dok sam koristio Yahoo, taj njihov anti-spam sistem me je vrlo dobro sluzio. Trebalo je malo vremena dok je popisao sve adrese sa kojih stize spam, ali dobro.
Znaci, samo u opcijama podesite da pritiskom na "Spam", automatski brise mailove iz inboxa, i da ih zapamti kao spam. Posle nekoliko nedelja bi trebalo da bude ok...
[ bakara @ 16.09.2006. 15:20 ] @
Citat:
bakara: a jel se vama desava, da ipak dobijete spam, cak i sa blokiranog domena?

Ne znam da li smo se razumeli:
Nedodje meni spam u inbox vec u bulk folder, ali mene i to nervira, i onda stavljam block adres, ali ono opet dodje u bulk...
Mislim da kad je stavljen block ne bi smelo vise da dolazi...
Jel to tako i kod vas?
[ crews_adder @ 16.09.2006. 18:25 ] @
Citat:
bakara: Ne znam da li smo se razumeli:
Nedodje meni spam u inbox vec u bulk folder, ali mene i to nervira, i onda stavljam block adres, ali ono opet dodje u bulk...
Mislim da kad je stavljen block ne bi smelo vise da dolazi...
Jel to tako i kod vas?


Mislim da je tako i kod nas.

Ti mislis da, ako si blokirao adresu, poruke sa nje bi trebalo da budu automatski brisane a ne da dolaze u BULK folder. Mislim da to ipak ne funkcionise tako, ali za to i sluzi Bulk mail folder.
[ Danilo Cvjeticanin @ 16.09.2006. 19:42 ] @
Jako nervira, kako da uopste nestize u bulk folder?
[ bakara @ 16.09.2006. 23:01 ] @
Mislim cemu onda opcija block adress?
Nesto nisam primetio da je na gmailu tako...
[ Deda_Mraz @ 18.09.2006. 19:57 ] @
Gmail ima 6 puta lošiji spam filter od Yahoo-a
Recimo možda mi par poruka u toku meseca bude spam u Inbox folderu, ostalo u spam, ali kao što reče ne radi to black list address ni u Gmail-u :(
[ WawaHOO! @ 18.09.2006. 20:47 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Gmail ima 6 puta lošiji spam filter od Yahoo-a
Recimo možda mi par poruka u toku meseca bude spam u Inbox folderu, ostalo u spam, ali kao što reče ne radi to black list address ni u Gmail-u :(


Ni meni ne radi, nekoliko adresa sam oznacio kao "spamerske" a Gmail ih i dalje trpa u Primljene.
[ Tea_ @ 19.09.2006. 06:33 ] @
Citat:
Danilo Cvjeticanin: Jako nervira, kako da uopste nestize u bulk folder?

U opcijama imaš
"Spam Filter
SpamGuard is ON [Turn SpamGuard OFF - What's this?]
For messages SpamGuard identifies as Spam:
1) Immediately delete these messages upon receipt.
(Note: If you choose this option, you will not be able to review the messages before they are deleted.)
2) Save these messages in the Bulk Folder for 1 week2 weeks1 month"

Dakle, može automatski da ti briše poruke identifikovane kao spam.
Što bi moglo da bude rešenje tvog problema.
Ne znam da postoji mogućnost da ti ni ne stižu te poruke
[ WawaHOO! @ 19.09.2006. 07:42 ] @
I neku poruku koja nije spam automatski obrise i sta posle ???
[ Tea_ @ 20.09.2006. 07:33 ] @
Samoubistvo :)
Realno, jeste problem... To je pitanje vaganja prednosti i nedostataka...
Pritom ako zna da je trebao dobiti nesto vazno, moze pogledati u Trash...
[ bakara @ 20.09.2006. 08:58 ] @
Citat:
Tea_: Samoubistvo
Realno, jeste problem... To je pitanje vaganja prednosti i nedostataka...
Pritom ako zna da je trebao dobiti nesto vazno, moze pogledati u Trash...

Ma to je u redu, kad on smesti spam u bulk folder, i ako se dogodi greska lako cu naci mail u bulk folderu, nije problem....ali ako hocu da blokiram adresu ili domen, idem na block....mislim cemu to sluzi? Ako opet isti spam smesti u bulk folder, onda block nema nikakvu funkciju, sta on u stvari radi?
Sto se tice gmaila ja sa njim nemam problema, jer koristim pop3 pristup...pa me to ne nervira, inace i gmail ima opciju delete forever, da li neko zna sta ona radi? (ili je ista kao block)
[ ton_majstor @ 20.09.2006. 11:28 ] @
Bulk folder i služi da se UVERIŠ da li je nešto spam! Ako više puta to potvrdiš, nestane i iz Inboxa, a i iz Bulka! I NIKADA više nit' pita nit' stiže! Barem kod mene.

U svakom momentu možeš nešto da vratiš u "legalu"! Meni to negde već 2.5 godina radi posao!

Iz zezanja sam ES-robota... ceo sajt feedback ([email protected]) proglasio za "spamera" i posle par usputnih upita anti-spam aplikacije ostao bez kompletnog pregleda celokupne moderacije i ostatka praćenja sajta!

Naravno, nije dugo trajalo.

Pozdrav!
[ SouthSider @ 25.09.2006. 10:19 ] @
Evo kako ja sada radim:

Sve 'sumnjive' poruke Yahoo mail stavi u Bulk folder.Ja zeljene selektujem,idem na 'Move' u New folder(koji sam nazvao SPAM).Kada ih prebaci u novi folder,tamo ih selektujem,kliknem na 'Spam',i gotovo.Yahoo mail pise da su te adrese uvrstene u spam listu i blokirane za ponovni dolazak na moju mail adresu.
Isto ovo mozete izvesti i bez pravljenja novog foldera,mozete ih premestiti u Inbox,pa zatim ih oznaciti kao spam.
Nadam se da sam bio od pomoci.
Pozdrav svima!