[ vuckoizucko @ 25.02.2003. 10:11 ] @
Imam chip karticu nalik na one koja se koristi za satelitsku televiziju.Imam i programator za chip kartice multiprog 2001XL.Kako da odredim koja je kartica,odnosno prvo mi treba alat da odredim vrstu kartice a onda i program sa kojim bih mogao da procitam sadrzaj kartice i da ga izmenim a zatim ponovo vratim u karticu...inace kartica je namenjena za automat u solarijumu..heheheh...za besplatno suncanje...ako ima neko da bilo sta zna o ovome...
[ CMD electronic @ 06.07.2003. 10:05 ] @
Verovatno se radi o obicnoj Wafer kartici (EEprom i PIC), pa ti predlazem da je i kao takvu iscitas.. .Ako ti treba pomoc, javi mi se na private... O.K.?
[ drdrksa @ 06.07.2003. 11:18 ] @
Ako ti treba pomoc, pitaj javno i neka ti kolega Obrenov ovde javno objasni, jer ce to i drugima mozda biti od koristi.
[ CMD electronic @ 06.07.2003. 21:15 ] @
Nema tu puno mudrosti, ako si do sada radio obicne wafer kartice - snacices se... Doduse ne znam na kom principu radi tvoj programator tj. da li moze direktno da iscita sadrzaj EEprom-a? Ukoliko ne moze onda pre svega moras u PIC ubaciti tzv. loader fajl koji ce ti dozvoliti da preko njega icitas i upises sadrzaj EEprom-a, a ako ti programator ima mogucnost direktnog programiranja, onda stvarno nema sta da ti objasnjavam...

Kada iscitas sadrzaj i ako je cela procedura prosla O.K., onda mi taj fajl posalji da vidim o cemu se radi... Dobro obrati paznju da kada ga iscitas da ne dobijes samo FF i 00, jer ces onda morati sve ispocetka...

Ukoliko ti programator ne dozvoli citanje EEprom-a kao 24c16 onda definitivno nije rec o wafer kartici...
[ fmDream2 @ 07.07.2003. 15:42 ] @
Do sada znas da je to SMARTCARD sto ne znaci da je u njoj nekakav PIC od microchip-a, slobodno zaboravi PIC jel to nema veze sa smarcard-icama!
Ni telefonska kartica nije SMARTCARD nego obican eprom (sinhroni protokol).
Buduci da sam s njima radio jos u kameno doba nezelim puno pricati da ne ispadnem kreten ali ti mogu puno pomoci ako ti kazem gdje mozes pronaci jako puno sadrzaja i naravno programa za te ludorije! Pogledaj legendarni site na ovoj adresi:
http://www.digital-laboratory.de/
Goran Vlaski je napisao vise softwarea koji znaju pricati sa SMARDCARD-icama 'UniversalChipExplorer' je jedan od njih!
Zelim ti dobru zabavu!