[ Ady01 @ 04.09.2006. 11:27 ] @
Planiram da sve access pointe prebacim na MT-ove. Trenutno MT radi kao pppoe server iza APa i kontrolise pristup internetu. Sto znaci da svi korisnici koji imaju pristup mrezi preko APova automatski mogu da je koriste dok internet mogu tek onda kada ostvare pppoe konekciju sa MTom.

Interesuje me slijedeca stvar.
Ako stavim 3 MT da rade kao APovi sa dinamickim rutiranjem, ospf protokol i naravno pristup AP preko PPPoE. Na koji nacin u ovom slucaju mogu da razgranicim koristenje interne wireless mreze od interneta po korisniku.

Pozdrav mala raja
[ gazdamitke @ 04.09.2006. 12:24 ] @
ako se kace preko pppoe nebi trebalo da se vide uopste,jer svaki klijent dobije drugaciji gatewey(mislim da je tako) a i ako se vide imace protok koji su zakupili ka netu
[ Ady01 @ 04.09.2006. 21:04 ] @
Da upravo tako pppoe pravi tuneliranje veze client-server. mene interesuje u ovom slucaju na koji nacin zabraniti internet odredjenoj grupi korisnika???
Da li svi idete preko statičkog rutiranja i statičkih IP ?
[ acatheking @ 04.09.2006. 21:45 ] @
pppoe klijentima odrediš jedinstveni opseg ip adresa (npr 192.168.100.0/24) i samo za taj opseg uradiš masqurade.
Ukoliko si hteo da korisnici u svakom momentu između sebe imaju full brzinu, a određeni limit kada pristupaju netu, najbolje je da podigneš hotspot na nekoj tački.
[ Ady01 @ 04.09.2006. 23:13 ] @
Da, to sam vec uradio. Ali sta ako stavim 3 access pointa i svako od njih je Mikrotik ruter ? nema prolaza pppoe paketima do pppoe servera kroz broadcast.
[ broker @ 05.09.2006. 06:38 ] @
Onda svaki MT iam svoj pppoe server a sve ih zakacis na Radius takoda imas centralizovano upravljanje nalozima.