[ zlatibor82 @ 05.09.2006. 15:20 ] @
Dakle ovako, korisnik sam internet usluga koje pruza ETC Negotin.... koristim uslugu WLan,koju placam 2500din. mesecno posto je to jedino u Negotinu sto postoji (osim dial-up). Brzina mi je 128/128kbs, do pre nekog dana sve je radilo relativno dobro, ali poslednjih par dana presporo...... brzina retko prelazi 48kbs. Tek danas sam nacuo da je brzina smanjena zbog prvelikog zagusenje, Prvi udarac na sve ovo je bio zakljucavanje svih portova za file-sharing, ok to smo i nekako podneli a sada ovo..... nacuo sam da je brzina koju provajder dobija 256/256kbs.

E sada pitanje, recite mi kako je moguce izaci na kraj sa provajderom, ako je vec moguce..... i sta sada uraditi.....
[ broker @ 05.09.2006. 15:21 ] @
Uzmi jeftiniji nalog. Ako provadjer ima link od 256k on nikako tebi ne moze da obezbedi 128k.
[ zlatibor82 @ 05.09.2006. 15:23 ] @
Da ali kod provajdera ne postoji jeftiniji samo ovaj.....
[ broker @ 05.09.2006. 15:43 ] @
Onda su lopovi...
[ Danilo Cvjeticanin @ 05.09.2006. 16:06 ] @
Mozda im broj korisnika raste, a nisu povecavali kapacitet linka pa dolazi do sporog rada interneta. Jesi probao da kontaktiras tehnicku podrsku?
[ buljko @ 05.09.2006. 16:10 ] @
Nisam siguran da u Negotinu ne postoji druga mogucnost! Sta pise u ugovoru koji si potpisao sa provajderom, koliki protok GARANTUJU?
[ zlatibor82 @ 05.09.2006. 18:59 ] @
Postoji jos jedan provajder u negotinu to je forma-net koji pruza usluge wlana ali je preskup (25 eura za 500mb) na konekciju od 512kbs, e sada u ugovoru nista ne pise o zagarantovanoj brzini...... a tehnicka podrska kaze da je sve uredu sa internetom (lazu)
[ staticInt @ 05.09.2006. 19:06 ] @
Ja ti preporucujem da ulozis oko 300 evra i da puknes link negde drugde u obliznjem gradu ko ima repetitor i svoje mesto zaobidjes u shirokom luku, to je jedino sto ti preostaje.
Po svim manjim opstinama gde nema konkurencije stvaraju se takvi provajderi koji deru korisnike.
[ zlatibor82 @ 05.09.2006. 19:18 ] @
ok, slazem se 300 eura nije strasno i moguce je podenti, ali najgora je stvar sto je najblize mesto Zajecar, ali postoji i problem jer do zajecara ni u kom slucaju ne postoji opticka vidljivost..... nas nekoliko spremni smo i da ulozimo i vece pare ali da to bude kako treba.... mislim da shvatate......
[ konektor @ 09.09.2006. 07:52 ] @
Plašim se da trenutno nemaš bolju soluciju. Možda da sačekaš malo dok se ne pojavi još koji wireless provajder u Negotinu pa da ubije cenu i podigne kvalitet ovim vec postojecima.
Mislim brzina od 256 kb/s koju treba deliti sa korisnicima je smešna i naravno da ti niko ništa neće garantovati kada su im takvi kapaciteti. Meni to više liči na ono, kupio sam AP i stavio antenu, hajd sad da glumim provajdera pa da još zaradim neki dinar.
[ miki_250 @ 14.10.2006. 22:44 ] @
ne znam ali mislim da bih trebao da se udruzis sa nekim komsijama(sa kojima si dobar naravno) pa lepo uzmete satelitski net podelite troskove opreme i placanja samo ne znam da ti preporucim nekog ali i tu ima prepreka jedna jer obostrani sat net je mnogo skup a jednostani moras da saljes pakete preko telefona pa ne znam kako bi to kod vas islo u negotinu( mislim zbog centrala).....pa ako uspes lepo zaboravis na lopove u svom kraju ili sacekate adsl ali to i u bg tesko ide nema dovoljno opreme.
[ bazuka @ 31.10.2006. 09:36 ] @
sine, nemoj da se cimas bez veze dole...

ni negotin ni kladovo kao ni zajecar nece imati bar ne u skorije vreme neki prostojan net, najbolje bi bilo da se drzis dial-upa za sad, ono sto ja imam od informacija je da bi adsl trebao da bude od sledece godine uveden i tu :)

pozdrav kraju