[ zrnoo @ 05.09.2006. 19:20 ] @
Primetice te da danas ima dosta firmi koje nude - prodaju melodije, logotipe, igre za mobilni.
E sada kako ide sa pravima (copyright), zar ih neko netuzi, ipak recimo neka mp3 pesma, melodija i igra ima svog vlasnika!

kako to funkcionise, evo recimo npr ja se odlucim da radim to...kako da napravim dil sa firmama da me neebi tuzili...AKO NASI TO UOPSTE RADE!!!

ima li neko ovakvih iskustava???
[ ton_majstor @ 05.09.2006. 21:49 ] @
Content provajderi moraju da imaju ugovor sa SOKOJ-em. Na osnovu njega se isplaćuju tantijeme autorima. Autori dobijaju izveštaj dva puta godišnje o emitovanjima i eventualnim uplatama. Uplate su mahom fiksne, i nemaju veze sa brojem preuzimanja, izvođenja...

Za logotipe ne znam. Igre imaju vlasnike i njima se takođe plaća, osim ako nisu free.

Pozdrav!
[ Autobus 88 @ 14.09.2006. 08:39 ] @
Postoje slucajevi da se recimo ono sto je inace free moze prodati kao i da nije. Onaj ko skida te igre za mobilni ne moze uvek da zna da li je ono sto kupuje nabavljeno free pa se sad naplacuje.
[ nine017 @ 19.02.2007. 16:15 ] @
A sta je sa melodijama koje nisu mp3. Recimo midi melodije. I to koje sam ja licno pravio. Jel smem slobodno da ih stavim na net?