[ sasartv @ 07.09.2006. 00:12 ] @
Od skoro sam vlasnik lap top TOSHIBA M 100-164 i imam problem sa blututom.Uopste vise nisam siguran da ovaj model poseduje blutut jer ga ne vidim u hardveru , a u upustvu pise da blutut radi preko wajrles konekcije.Da li neko moze da mi proveri ima li ovaj model blutut i da li je mozda potrebna neka inatalacija posto su mi rekli da ima blutut.Kada trazim pojam blutut u pretrazi foldera on nalazi blutut monitor blutut stick i daje mogucnost instalacije ali ne znam sta je sa hardverom.Molim za pomoc ako ne moze porukom posaljite broj pa cu vas zvati.Hvala!!!
[ JOJO847 @ 07.09.2006. 10:08 ] @
skokni u BIOS i vidi da nije disablan
[ marko 0401 @ 07.09.2006. 12:29 ] @

I ja sam skoro uzeo Acera koji je dosao sa instaliranim softverom za bluetooth pa sa ja mislio da ga ima ali nije tako izgleda.U sistem tray-u se uvjek pali bluetooth ikona koja nakon desnog klika izbacuje upozorenje bluetooth device not found,u device manageru stoji Bluetooth devices-Bluetooth bus enumerator.Ja mislim da i ja i ti treba da kupimo Bluetooth device i gotova stvar.
[ Nenad Vranjanac @ 07.09.2006. 13:43 ] @
cim je nasao enumerator, znaci da ga ima, samo treba instalirati prave drajvere
[ marko 0401 @ 07.09.2006. 19:49 ] @
E sad sam tek zbunjen.I u pocetku mi nije bilo jasno sta ce mi softwer za bluetooth ako ga nemam sad mi tek nista nije jasno.Svi drajveri su mu instalirani,svi koji postoje za ovu verziju na Acerovom sajtu ali on i dalje prijavljuje bluetooth device not found.

Citat:
Nenad Vranjanac: cim je nasao enumerator, znaci da ga ima, samo treba instalirati prave drajvere


Jesi li 100% siguran za ovo???
[ alekss @ 07.09.2006. 21:03 ] @
Svi Acer Aspire računari imaju spreda dugme za wireless i bluetooth. Iako je to dugme za Bluetooth tu, tj bolje reći prekidač, ne mora da znači da tvoj model zaista ima ugradjen BlueTooth module. Taj modul je inače kompatibilan za sva ACER računare, i može se opciono ugraditi i za modele koji ga fabrički nemaju. Da bi zapravo znao da li ti je ugradjen BlueTooth ili ne, dovoljno je da napišeš ovde part number, pa ću ti reći da li ga imaš ili ne, tj da li bi fabrički TREBALO da ga imaš ili ne. Ukoliko ti prijavljuje "device not found" to znači da ga nemaš, ili da nije ispravan, a da bi otklonili zabunu - opet, pošalji part number (broj koji počinje sa LX.xxxxx.zzz) pa ćemo da vidimo!

Što se Toshibe M100-14 tiče, ona NEMA ugradjen bluetooth module, i za njega je rešenje "USB Bluetooth dongle", to sada košta desetak EUR.

Specifikacija tog računara je:

Intel CoreDuo T2300 (1.66GHz, 2MB, 667MHz), Intel 945GM chipset, 512MB DDR2, 60GB HDD SATA (5400rpm), DVD RW DL, 14.1" WXGA 1280x800 Toshiba TruBrite, Intel 946GM graphic adapter up to 128MB shared, LAN, WLAN 802.11 a/b/g, 56k modem, 5-in-1 card reader, 4xUSB, FireWire, TV-Out, Harman Kardon speakers, težina 2.2kg, Microsoft Windows XP Home Edition, garancija 1 godina
[ Nenad Vranjanac @ 07.09.2006. 21:04 ] @
nekad se desi da su u konfliktu xp driveri sa originalnim, pa prijavi bt not found.
cim ima bt enumerator u uredjajima na listi, trebalo bi da ga stvarno ima.
konflikt moze da se sredi, ja sam imao slican problem. samo je procedura duza, pa kad budem imao vise vremena sledece nedelje, objasnicu detaljno
[ marko 0401 @ 07.09.2006. 23:15 ] @
Citat:
alekss: Svi Acer Aspire računari imaju spreda dugme za wireless i bluetooth. Iako je to dugme za Bluetooth tu, tj bolje reći prekidač, ne mora da znači da tvoj model zaista ima ugradjen BlueTooth module. Taj modul je inače kompatibilan za sva ACER računare, i može se opciono ugraditi i za modele koji ga fabrički nemaju. Da bi zapravo znao da li ti je ugradjen BlueTooth ili ne, dovoljno je da napišeš ovde part number, pa ću ti reći da li ga imaš ili ne, tj da li bi fabrički TREBALO da ga imaš ili ne. Ukoliko ti prijavljuje "device not found" to znači da ga nemaš, ili da nije ispravan, a da bi otklonili zabunu - opet, pošalji part number (broj koji počinje sa LX.xxxxx.zzz) pa ćemo da vidimo!



U pravu si imam taj BlueTooth prekidac, zbog njega sam najvise mislio da imam BlueTooth ali da nesto nije u redu sa njim.Part number je ******** a model Acera je Aspire 5112 WLMi.Lap top je nov tako da ga najvjerovatnije nemam,ne vjerujem da je pokvaren.
Koliko moze da kosta ugradnja tog modula da li znas i hvala za ovo.

[Ovu poruku je menjao marko 0401 dana 08.09.2006. u 21:09 GMT+1]
[ alekss @ 08.09.2006. 06:23 ] @
Tvoj model nema fabrički ugradjen BT. I BTW, poslao si mi serijski broj a ne part number :)

Ovo su specifikacije tvog računara:

AMD Turion64 X2 ML50 DUAL CORE (1.6GHz/2x256kB)
ATI Radeon Xpress X1150 chipset
512MB DDR II, 80GB SATA (5400rpm)
DVD-RW DL, 15.4" WXGA 1280x800 CrystalBrite
ATI Mobility Radeon X1300/128MB dedicated
Gigabit LAN, WLAN 802.11b/g, modem
WebCAM 0.3MPIX integrated, InfraRed, FireWire, 5-in-1 card reader
4xUSB, TV Out , DVI port, 1xPCMCIA
8-cell battery up to 2h, Microsoft Windows XP Home Edition

Model koji ima bluetooth fabrički (isto se zove Aspire 5112WLMI kao tvoj) ima part number: LX.ABM05.016, i nešto jače karaktersitike (i jaču cenu)

AMD Turion64 X2 ML50 DualCore (1.6GHz/2x256kB)
ATI Radeon Xpress X1150 chipset , 1024 DDR II
120GB SATA (5400rpm), DVD-RW DL
15.4" WXGA 1280x800 CrystalBrite
ATI Mobility Radeon X1600-128MB dedicated, Gigabit LAN
WLAN 802.11b/g, modem, WebCAM 0.3MPIX integrated
BlueTooth, VoIP, InfraRed, FireWire, 5-in-1 card reader
4xUSB, TV Out, DVI port, 1xPCMCIA
ExpressCard, 8-cell battery up to 2h, Microsoft Windows XP Home Edition

Generalno, taj modul je malo skuplja stvar, tj izadje ti jeftinije da kupiš USB bluetooth stick, koliko znam - ugradnja BT modula je bluzu cifre od 50EUR :(

Pozdrav,

[ marko 0401 @ 08.09.2006. 13:12 ] @

Citat:
alekss: Tvoj model nema fabrički ugradjen BT. I BTW, poslao si mi serijski broj a ne part number :)



Pozdrav,


Sinoc sam ga okretao prevrtao i to je bio jedini broj koji je pocinjao sa LX :-) Moze li neko da zloupotrebi moj serijski broj????
Znam za ovaj jaci model zao mi sto njega nisam uzeo ali jedva sam se skrpio i za ovaj i ne zalim se pravo da ti kazem.
[ alekss @ 08.09.2006. 16:29 ] @
i ne treba da se zalis, odlican je to racunar!

traži od moderatora da ti obriše post sa serijskim brojem, tj možeš da ga obrišeš i sam.


[ marko 0401 @ 23.09.2006. 10:29 ] @
Citat:
alekss:

Generalno, taj modul je malo skuplja stvar, tj izadje ti jeftinije da kupiš USB bluetooth stick, koliko znam - ugradnja BT modula je bluzu cifre od 50EUR :(

Pozdrav,


Evo da se opet vratimo malo na priču o BT :-),da li je taj modul ustvari PCI kartica juče mi u jednom servisu rekoše da ne znaju za taj modul nego da to vjerovatno funkcioniše preko PCI kartice.Nesto me nerviraju ti USB stikovi ljepše mi da se to ne vidi i ne viri sa strane.
[ zoki86 @ 23.09.2006. 12:51 ] @
I mene zanima kako ugraditi bluetooth u laptop. Za moj laptop sam našao sljedeče:
http://forum.notebookreview.co...hp?p=1228751&postcount=535

Zanima me koji bt je "originalan" za laptop Acer Aspire 5024wlmi?
[ alekss @ 23.09.2006. 19:03 ] @
ACER proizvodi svoje BlueTooth "MiniPCI" kartice koje dolaze u kompletu sa potrebnim kablovima za spajanje na MB notebook-a. Kao što rekoh, cena nije baš pristupačna, kad se kupuje tako odvojeno, sigurno se vrti oko 50 EUR.

Kartice se umeću u prazan MiniPCI slot koji se nalazi sa donje strane računara, izgledaju slično kao memorijski slotovi za SODIMM memoriju, ali nisu :) i ima ih samo jedan po računaru.

[ zoki86 @ 26.09.2006. 10:10 ] @
Citat:
alekss: ACER proizvodi svoje BlueTooth "MiniPCI" kartice koje dolaze u kompletu sa potrebnim kablovima za spajanje na MB notebook-a. Kao što rekoh, cena nije baš pristupačna, kad se kupuje tako odvojeno, sigurno se vrti oko 50 EUR.

Kartice se umeću u prazan MiniPCI slot koji se nalazi sa donje strane računara, izgledaju slično kao memorijski slotovi za SODIMM memoriju, ali nisu :) i ima ih samo jedan po računaru.


Gdje i kako možem da nabavim ovo?
[ alekss @ 26.09.2006. 20:56 ] @
Zovi lokalnog distributera za svoju zemlju (slovenija).

Koliko ja znam , to su firme Alterna i Avtera.

Pozdrav.

[ zoki86 @ 27.09.2006. 19:24 ] @
Hvala
[ noiseyu @ 08.10.2006. 23:42 ] @
Toshiba m100-164 ima BT, i on se nalazi na WLAN kartici integrisan zajdno i sa wlanom, igrom slucaja rasklopio sam jednu takvu toshibu u delove i sve video sta ima. Pored 802.11b/g standarda podrzava i 802.11a standard (koji je ustvari BT). Skini samo nove INTEL Driver-e za WLAN i sve ce ti raditi :-)
[ cvrle_85 @ 04.11.2006. 14:26 ] @
@Nenad Vranjanac
Da li bi mogao da objasnis proceduru za sredjivanje tog problema? Imam Acer A5101 i ima bluetooth, ali nece da se spoji sa nekim uredjajima. Kaze mi da proverim da li je ukljucen bluetooth i tako to. I jos jedno pitanje, da li je moguce spojiti desktop i laptop preko bluetooth-a radi prenosa nekih podataka?

Hvala unapred
[ Nenad Vranjanac @ 05.11.2006. 21:16 ] @
2. moguce je spojiti, ali je skroz bezveze, jer je taj protok ispod nivoa prakticne upotrebljivosti. umesto toga mozes povezati kompove preko lan prikljucka, treba ti samo lan kabl.

1. mogu da napisem, ali to nema veze sa tvojim problemom. ovo moje odnosi se kad nece uopste, a kod tebe koliko vidim, nekad hoce, a nekad ne.
sa cime si uspeo da povezes a gde imas probleme?
[ cvrle_85 @ 05.11.2006. 23:05 ] @
Pa ovako, imam problem kad povezujem laptop i mobilni telefon. Kad odem u Control Panel-->Bluetooth Devices, pa idem na Add on pocne da trazi i na kraju mi prikaze da proverim da li je bluetooth ukljucen na kompu ili na tel. Ikonica pored sata pokazuje da je ukljucen, ali on ne moze da nadje nikog. A kad idem da napravim port, on pronadje ali kad treba da napravi port, kaze da ne moze.

Nadam se da sam bio jasan
[ legolas081 @ 22.04.2016. 16:57 ] @
Zdravo svima. Imam lap top ACER ASPIRE E1 - 530. Kada sam ga kupovao u performansama je stajalo da ima ugrađen bloutouth modul. Svi drajveri za BT su instalirani kako treba i apdejtovani ali BT ne funkcioniše. Kada ga uključim pritiskom na dugme Fn i F3 na kome je ikonica sa antenicim koja emituje signal pojavi se ikonica BT plava sa belim B u sredini ali ne mogu da pronađem ni jedan od dostupnih uređaja. Unapred hvala svima koji nešto napišu o ovom problemu koji vec danima ne mogu da rešim
[ vinted @ 22.04.2016. 17:13 ] @
pročitaj ovde šta da uradiš
http://windows.microsoft.com/e...nabled-device-to-your-computer