[ iggsy @ 07.09.2006. 16:03 ] @
Naime s' obzirom da zelim da kupim Sony Z1 i da materijal montiram u Premieru 2.0 interesuje me par stvari.
Da li mi je potreban neka od kartica za montazu (matrox rtx100x i sl), reda velicina 1300e pa navise da bih radio montazu u premieru i da preview vidim na drugom monitoru ati-ja X700? Zelim da na jednom monitoru imam timeline, a na drugom realni prikaz onoga sto radim. Molim za pomoc.
P.S. Ostatak masine u potpunosti odgovara hardverskim zahtevima premiera 2.0 za HD.
[ Cileinteractiv @ 07.09.2006. 21:13 ] @
Pozdrav!
Kartica za video montažu nije neophodna ali daje mnogo veće mogućnosti pri montaži, pogotovo zbog mogućnosti primene RT tranzicija i efekata koje renderuje kartica... Dovoljno je imati i običnu Fire Wire karticu i TV izlaz na grafičkoj karti da bi se imao monitoring iz Premiere-a, u tom slučaju svaku inervenciju na videu kao što su primena filtera, transformisanje slike ili primena tranzicija zahteva rendering...
[ tonnib @ 07.09.2006. 22:10 ] @
možeš imati sliku na drugom monitoru. Sam spoji činč out s grafičke u televizor činč in. E onda odi u ati control-centar ili tak se nekak zove i tamo aktiviraj taj izlaz. Otvori premiere 2.0 i odi u Capture opcije i tamo ces naći prewiu options i ponudit če ti karticin izlaz i to je sve. Ako ti ne bude radilo ja ti pošaljem step by step mailom. Pozdrav
[ iggsy @ 09.09.2006. 09:31 ] @
A da li postoji sanasa da se na drugom monitoru vidi preview, posto ja nemam kompozitni out na kartici vec samo dual head?

Ah da i pokusao sam ali na mom kompu nema teoretske sanse cak ni da se vidi HDV bez rednderinga u preview prozoru sa (masina u potpunosti odgovara premiere 2.0 spec osim raid-a). Vidi se svaki 20ti frejm. :(
[ Cileinteractiv @ 09.09.2006. 19:31 ] @
Koju imaš grafičku kartu na mašini, neki matrox dual hed? Verovatno bi trebalo prvo konfogurisati dual hed pa tek onda u Premiere-u?!
[ iggsy @ 10.09.2006. 11:55 ] @
Sapphire X700 PCIe dual heed. U pravu si prvo sam u drajveru extedndovao desktop na drugi monitor i stavio mu 720x576 u 46Hz interlaced rezoluciju i u premieru u playback setings-u samo izabrao taj drugi monitor za external device. Radi ako sat i imam pravi 21' TV interlaced preview. Hvala!!!