[ gargantua @ 09.09.2006. 22:46 ] @
Nedavno me je zamolio skolski da mu preko neta pronadjem nesto o iseljenju u Norvesku, Svedsku ili Irsku (moze i neka druga evropska zemlja).
Njega u prvom redu zanima da ode tamo da radi, a mozda bi se i trajno iselio i glavo je pitanje koja su deficitarna zanimanja u tim zemljama.
On inace ima zavrsenu srednju veterinarsku i 3g vet. fakulteta, no vec 4g radi kao vozac u gsp-u a pre toga je vozio teske kamione, pa pretpostavlja da bi se preko bavio tim poslovima (voznjom).
Voleo bih da mi neko da informacije i koristan savet u vezi toga.
Koja zemlja trenutno trazi takav profil radnika i sl.
[ bags @ 10.09.2006. 00:08 ] @
Ma sve zemlje vape za takvim profilima.

[ jakov1 @ 15.09.2006. 17:46 ] @
"bags" nije lepo nekom spustati samopouzdanje.
gargantua, neka se potrudi da preko neta nadje neku firmu koja trazi takve profile i sa njima stupi u kontakt u vezi posla,pa ako uspe da ih ubedi da je on covek za njih, posle ce mu oni lako poslati pozivno pismo i srediti poslovnu vizu. Poznajem ljude koji su tako otisli, samo mora da bude uporan, BEZ PREDAJE-RAVNO DO CILjA.
[ hecky @ 02.10.2006. 22:47 ] @
Nemoje da zezate kamiondziju! Ovde ih placaju i do £10-13 na sat, pa ti vidi. Takodje, prilicno su trazeni.

Isto vazi i za vozace autobusa. Video sam reklamu da dosta buseva da mozes dobiti do £2000 mesecno (sa prekovremenim radom).

Za poso' vozaca autobusa vidi ovde http://www.tfl.gov.uk/tfl/

Doduse nemam pojma kako bi radnu dozvolu sredio za to... a i pasiji je to zivot.
[ baki vu @ 27.09.2014. 19:28 ] @
pozdrav svima,,,treba mi pomoc....samohrana sam majka podstanar i bez posla i iz vukovara,,po zaniumanju sam trgovac ali bih radila i u kuhinji i kao cistacica,,treba mi posao,,starija cerka mi rodjena u norveskoj 1999 i da li ona ima kakva prava na neki boravak ili bilo sta??kome se mogu obratiti z a posao i pomoc??hvala puno