[ mokelet @ 13.09.2006. 18:05 ] @
Interesuje me da li neki provajder/reseller ili ko vec, ima u ponudi hosting sa SSH pristupom?
Unapred hvala.
Marko.
[ Danilo Cvjeticanin @ 13.09.2006. 18:45 ] @
http://www.procon-networks.net/
[ dulem @ 22.09.2006. 12:54 ] @
Hm - retko ko ce ti dati bas SSH pristup - morao bi bar da imas fiksnu IP adresu da bi mogao da ti dozvoli pristup na firewallu.
E sad pitanje - koja bi ti bila namena posto svaki iole dobar kontrol panel moze da ti omoguci sve sto ti realno treba osim ako nije bas neka egzotika.

Pozdrav
[ mokelet @ 24.09.2006. 14:40 ] @
Nekako sam na faksu navikao da koristim ssh pristup, mrzi me da stalno potezem za misem pri koriscenju, recimo, cPanel-a.
Dakle, u pitanju je cist komoditet, nista strasno. :-)
Nisam se valjda razmazio?! :-/
[ dulem @ 24.09.2006. 20:27 ] @
Ako pricamo o shared hostingu niko ti nece dozvoliti da imas pristup sistemskim stvarima na serveru. Otvaranje mail-a, dodavanje domena, kontrolu DNS-a, apache opcije ili sta ti vec treba podesavas is panela. Ako ti neko i dozvoli SSH pristup moze biti samo u okviru tvog home foldera sa veoma ogranicenim setom komandi i privelegija - sve sto vec i mozes da uradis iz svakog boljeg panela.
Posebna je prica oko security-ja jer se SSH pristup ogranicava i po IP adresama pa bi morao i to da imas ograniceno na par IP adresa sa kojih pristupas.

Pozdrav
[ acko018 @ 31.10.2007. 07:13 ] @
Ukoliko ti je potreban shell hosting javi se preko pm.