[ dejandon1 @ 16.09.2006. 17:35 ] @
Imam ovu karticu i nikako da uradim ispravan dvd snimak. Sve neki problem a ne znam kome da se obratim Imam 2600 AMD barton sa 512 kes, ddr512Mb , disk SATA 200Gb Ploca MSI K7N2 dali je ovo slaba konfiguracija sta treba da imam za da ovo dzubre radi nesto sto jos nije u prodazbi Na izvor donosim analogni video signal sa SVHS video rekordera Konvertujem us pomoc Pinnacle studio 10 koje ide sa kartice( imam i dopunu 10.06) slika povremeno treperi a ako je snimak snimjen u sobi sa neonskom svetlom celo vreme treperi sta je problem ne znam vec sta da proveravam Ima li neko ko je radio sa ovu karticu i da kaze neki savet
[ Luna2 @ 17.09.2006. 16:14 ] @
Pozdrav!
Prvo trebaš znat da ako snimaš neku original VHS ona ima zaštitu (makroviziju).
Drugo , sav Pinnacleov software moraš nadograditi jer je osnovna verzija sr..
Ako si legalan registriraj se i poskidaj pečeve za software i nove drajvere za karticu
na službenoj stranici.
Treće i najvažnije možda izgleda glupo , u settingsu obrati pažnju dali ti je na PAL-u
Ja radim svadbe u Pinnacle studiu 10 (kompletna obrada u MPEG 2 formatu , a Interaktivni menu
i konvertovanje u DVD lab-u pro v.1.5.
Ako sam imalo pomogao bit će mi drago .odgovorit ću sve što znam na upit-
[email protected]

Pozdrav!
[ dejandon1 @ 17.09.2006. 19:14 ] @
VHS Kaseta koju presnimavam je od mog brata (njegova svadba) snimljena tada sa kamkorderom Panasonic M9000 (nema nikakvu zastitu) Snimak potskace dosta sitnim oscilacijama od vreme na vreme i to traje neko vreme pa kao neko cak i mirno pa opet pocne da skace
Sto se tice osnovne verzije to znam nadogradio sam jos kada sam stavio prvi put karticu a sada stavio i novu 10.0.6 ili kako bese (a probao sam i sa cistom verzijom bez update)

Sto se tice Pal sistema pazim posto imam i kameru koju ponekad povezujem ona je NTSC a video rekorder PAL
u podesivanje savljam pod default za DVD podesivanja 6000Kb/s audio duble layer i tako u sprotivnom ako podesujem drugacije ton mi bjezi ili prednaci

Materijal koji dobijam je u MPEG2 i ja konvertujem u vob pravim scene i menija sa DVD Lab ali verziju 1.1 noviju nisam uspeo da krakujem

Materijal koji je problematican kao takav postaje odmah posle ulaza u pc a ne na kraju finalnog procesa

pozdrav
Dejan Donev
[email protected]
Makedonija