[ BigBrother2005 @ 16.09.2006. 18:24 ] @
Evo i mog malog doprinosa... Pre neki dan sam instalirao apache i mod_python...

evo male stranicice index.psp koju sam napravio
izlistava root hardiska C:

Code:

<html>
<%
import os, sys
import re 
xar=os.listdir('C:/')
led=0
xorg=''
for i in xar:
    yorg =xar[led]
    xorg =yorg +'\n'
    if os.path.isdir('C:/'+yorg):
        dar= os.listdir('C:'+'/'+yorg)
    else:
        pass
    led +=1
%>
<h1><%= xorg %></h1>
<h3><%= dar %></h3>

</html>


Probacu ovih dana.. da pretvorim neke moje programcice u PSP... ko zna mozda iz tog anastane neki CMSic...

[ Alef @ 16.09.2006. 22:23 ] @
Mnogo jednostavnije i kvalitetnije bi bilo da uzmeš Django za pravljenje web aplikacija. On već ima jako puno gotovih stvari koje će ti trebati, a koje bi, ako koristiš mod_python morao da pišeš od nule... A zašto izmišljati toplu vodu?! :)
[ BigBrother2005 @ 17.09.2006. 05:02 ] @
Ma znam to...
:)
Ali volim da probavam razne stvari...
[ BigBrother2005 @ 17.09.2006. 17:19 ] @
Evo jedne stvari zbog koje mi se svidja PSP...
Za django ja moram stalno da dodajem neki projekat...
pa ono... modifikuj settings.py, itd... models.py

A ovde jednostavno napravim stranicu za ono sto mi treba...
a ono sto mi se svidja je sto mogu da kombinujem Python i PHP...
Recimo, imam drugara koji programira u PHP i Javi... i mozemo da integrishemo sajt... u kojem bi odredjeni moduli bili u PHP a odredjeni u PSP...

[ Alef @ 17.09.2006. 18:47 ] @
Pa ni jedan ozbiljniji projekat se nece završiti na par psp stranica... Ako je za igrariju onda da, ali za bilo šta ozbiljnije...

A mešanje programskih jezika u istom projektu skoro nikada nije dobra ideja... Treba to i održavati...
[ BigBrother2005 @ 17.09.2006. 20:55 ] @
Evo primera:

Ja imam jednu aplikaciju koju sam u Pythonu napravio za konvertovanje .sub u .srt titlove, drugar ce da napravi CMS u PHP, posto ja nemam vremena... ali ce odradjivanje titlova raditi ta PSP stranica...

Meni da pretvorim tu aplikaciju u PSP treba pola sata.
[ MarkoA @ 21.09.2006. 14:53 ] @
Pozdrav.
Zanima me gde cete, ako nije tajna, hostovati aplikaciju-cms, odnosno da li postoji kod nas neko ko daje mod_python?

I, zašto baš PSP, kada imate već server, zašto ne Pylons ili nešto tog tipa?

Hvala!
[ Alef @ 21.09.2006. 18:17 ] @
Citat:
MarkoA: Pozdrav.
Zanima me gde cete, ako nije tajna, hostovati aplikaciju-cms, odnosno da li postoji kod nas neko ko daje mod_python?



Kod nas ja zaista ne znam nikoga ko ima u svojoj ponudi mod_python hosting, ali u svetu ima dosta, pogledaj starije teme, u jednoj sam dao link ka listi provajder. A i zašto je obavezno da hostovanje bude kod nas?!


Citat:
MarkoA: I, zašto baš PSP, kada imate već server, zašto ne Pylons ili nešto tog tipa?


Hehe, pa to sam mu i ja rekao ;) Elem, za Django, a verujem i za Pylons ti ne treba mod_python, može da radi i sa fcgi hostingom, koji je mnogo lakše pronaći.