[ sanibo @ 22.09.2006. 10:08 ] @
Da li neko zna neki softver za izradu tutoriala. Posto radim neki tutorial, koji je prilicno veliki(puno teksta, jos vise screenshot-ova) i hteo bih malo ubrzati stvari.
[ SpelingMistakes @ 22.09.2006. 16:21 ] @
Znaci nije u pitanju video tutorijal - vec da ga nazovemo tekstualni sa slikama - kao "knjiga" - ako sam dobro razumeo - Sta bi zeleo da ubrzas? - pripremu svega toga u knjigu, kucanje teksta, obradu ili - sta! - Malo samo razjasni pa da vidim da li mogu pomoci. To mu nekako vise dodje pod pripremu "za stampu" nego pod izradu tutorijal - Znas li kvark - Nadam se da nisam potpuno promasio smisao onoga sto si zeleo da saznas - ako jesam sory - ako nisam - ok - Daj da cujem detalje. Reci o kom programu je rec? Mislim za sta pravis tutorijal - Imas li "ideju" kakav treba da izgleda i sta se njime postize ! ?
[ cs_coyote @ 22.09.2006. 20:43 ] @
Posle malo guglanja, cine mi se najzanimljivijim sledeci linkovi:

http://www.debugmode.com/wink/

http://www.turbodemo.com/eng/index.htm

http://www.devdirect.com/ALL/DemoTutorial_PCAT_2047.aspx

Nadam se da ce neki od njih biti od pomoci.
[ vrbnik1 @ 23.09.2006. 22:41 ] @
U okviru programa CorelDRAW12 postoji i Corel Capture12, tj. pri instalaciji samo njega cekiraj i sve OK. Programcic je odlican.

Probaj.

Pozz,
[ sanibo @ 24.09.2006. 10:20 ] @
U pitanju je CAD tutorial, klasicni tekst+slike. Dakle necu video tutorial jer je svrha pisanja u vidu knjige.
Hvala sviam na trudu. Cini mi se da je ovaj "wink" dovoljan.
Pozdrav
[ sanibo @ 24.09.2006. 10:57 ] @
Znam da su svi znatizeljni i da ih interesuje o kom je softveru rec....
Radim profi tutorial za Pro/E WF3, jer se svi zale da nema adekvatne literature, a i ona koja je napisana da i nije nas za upotrebu...-mislim na literaturu na srpskom jeziku.
Ako sve bude kako je planirano, moze se ocekivati i knjiga da izadje u stampi....
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao sanibo dana 24.09.2006. u 12:16 GMT+1]
[ bokisha @ 24.09.2006. 12:10 ] @
A hoces li taj tutorial podeliti sa nama?
[ racoiv @ 26.09.2006. 09:21 ] @
Wink je OK, ali ako zelis full softver probaj Macromedia Captivate (mislim da Wink ne moze da snima zvuk-bar u ranijim verzijama).

Uzdravlje.
[ sanibo @ 26.09.2006. 22:43 ] @
bokisha: Pa ovako, stvar je komercijalna i ne verujem da ce neko ko je platio izradu dopustiti da bude free, jedan deo verovatno i hoce u promotivne svrhe...

racoiv: Zvuk mi ne treba (mada imam "dobar glas"/ heheheh), al u svakom slucaju hvala.

Pozdrav svima
[ PH42-CNC @ 28.09.2006. 23:11 ] @
bokisha ne brini nacice se neko kome pare nisu najbitnije, i napravice taj tutorijal za DZ.
[ SpelingMistakes @ 28.09.2006. 23:33 ] @
Jos samo da vidimo da li se to radi na legalnim licencama - pa ce sve biti u redu.

off topic
U juznom delu Srbije vec postoje ljidi koji su nesto pravili na temu tutorijala - ako sam dobro informisan izdaju cak i cd-ove
[ doctor_fricz @ 29.09.2006. 00:50 ] @
Kakve veze ima izrada tutorijala sa licenciranim softerom!
Mislim da 80% nas ovde na forumu koristi nelegalne sofvere,pocevsi od samog windows-a!
Covek je lepo pitao ako moze,a vi ga napusiste!
Smatram da tutorijal ne moze da te nauci da radis u programu,jer ces brdo stvari pri edukaciji da zaboravis kada dodjes do kraja.
Opet smatram,nabolje se savlada program kada imas konkretan zadatak ispred sebe!!!
pozz
[ doctor_fricz @ 29.09.2006. 00:54 ] @
E i jos nesto,opet je tema krenula put off topic
Ajde da se drzimo teme
[ sanibo @ 29.09.2006. 10:22 ] @
1. Da li je greh napisati tutorial za novac?? Pogotovu ako imas narucioca tog tutoriala??
2. Da li sam sebican ako narucilac tog posla stavi u ugovor da je zabranjeno publikovanje tog tutorijala bez njegovog znanja-autorsko pravo?
3. Kad cemo vise nauciti da nema nigde nista za dzabe? Ako i ima i to je neko platio!
4. Da li sam ja pokrenuo temu o placanju ili.....? U cemu je problem?
[ bokisha @ 01.10.2006. 00:00 ] @
Ok,ja sam samo pitao!!!!
Nema veze,ionako znam da radim u PRO-E nego cisto me interesuje.
Inace,imam losa iskustva sa domacim tutrorijalima za PRO-E jer su ih radili neznalci
(letos sam kupio knjigu Wildfire,ocekivajuci da cu nauciti nesto novo i nikako sada ne mogu da prezalim tih 1800 dinara sto sam sada dao!
I
Smatram da sam ja "zakuvao" sve ovo,zato se svima izvinjavam