[ v_v @ 02.05.2003. 12:26 ] @
Pozdrav narode

Neko vreme sam bio dobro upućen u firewallove, ali je prošlo dosta vremena pa nisam upoznat sa novijim programima.

Kako biste rangirali ili preporučili sledeće programe (za Win2K ili XP):
-ZoneAlarm Pro
-Agnitum Outpost Firewall Pro
-Sygate Personal Firewall Pro

Pozdrav

P. S. Je li tačno da AtGuard ne radi na XP?
[ markantz @ 07.05.2003. 16:40 ] @
Kerio Personal Firewall - besplatan, podesavanja slicna koa ATGuard sta jos reci...
[ Aleksandar Marković @ 07.05.2003. 20:36 ] @
Ma šta će ti uopšte firewall za kućnu upotrebu?
I ja sam bio u tom ranije tripu ali sada koristim isključivo admuncher
[ Rembrant @ 09.05.2003. 22:35 ] @
Zone Alarm plus definitivno!
[ ivo.r @ 01.06.2003. 01:24 ] @
Citat:
markantz:
Kerio Personal Firewall - besplatan, podesavanja slicna koa ATGuard sta jos reci...


Jel se mogu iz njega regulisati i cookiesi ?
[ Reljam @ 01.06.2003. 01:31 ] @
Tiny personal firewall (i njegov nastavak sa promenjenim imenom (ne mogu sada da se setim)) je stvarno dobar firewall.

Ali ako ti treba firewall da bi zatvorio dolazece (ne odlazece) konekcije, a zelis minimum truda, pogledaj built-in firewall od XPa ili 2000arke. Odnos trud/performanse je odlican.
[ Shadowed @ 01.06.2003. 03:52 ] @
E, a koji bi firewall bio (za "kucnu" upotrebu) dobar ali da ne bude tipa "sto manje muke i podesavanja (sve se samo namesti) nego da ja mogu da mu podesim svaku mogucu sitnicu i da ima sto vise mogucnosti? Naravno, ako je neki busan sofrtware ne zanima me pa makar imao pet kila opcija ;).
[ ||NeX|| @ 02.06.2003. 00:34 ] @
Conseal Firewall 2.06
[ the shadow @ 20.06.2003. 11:30 ] @
sve zavisi zasto ti treba zastita ja bi ti preporucio sledece

1. Tiny Personal Firewall sa kojim imas neke od mogucnosti kontrole protoka informacija sa i na internet, proverava digitalni potpis

2. ZoneAlarm:Dobar je ukoliko si 24 sata na internetu. dobar je za zastitu crva radjenih u V.B. Scriptu (najbolje od svega for free je)

3. NetWatcher 2000:Koji loguje IP adresu napadaca i obavestava provajdera o portu i hostu napadaca

pozdrav
[ euripyd @ 29.06.2003. 16:27 ] @
Ja imam
Norton Personal firewall
Jel valja????
[ Lord Storm @ 29.06.2003. 18:20 ] @

Svako ima svoju verziju najboljeg firewall-a. Po anketama na prvom mestu je AtGuard ili danasnji Norton Personal Firewall, kako kaze euripyd. Na drugom mestu je Zone Alarm Pro, a onda dolazi serija drugih. Problem je sto se zaista dobri firewall-ovi placaju. Na tebi je da odlucis da li ces da koristis neki besplatni, ili da platis neki bolji(OK, mozda i neces da platis ).
[ MMX @ 29.06.2003. 20:51 ] @
Pre jedno dve godine imao sam The Jammer i vise mi se svidjao od Zone Alarma i sl. koji su po meni bili prenatrpani svakakvim, mozda cak i nepotrebnim opcijama...
[ the.kum @ 30.06.2003. 03:16 ] @
Citat:
Lord Storm:

Svako ima svoju verziju najboljeg firewall-a. Po anketama na prvom mestu je AtGuard ili danasnji Norton Personal Firewall, kako kaze euripyd.


Samo je problem sto AtGuard ne radi na XP-u, a koliko sam cuo (mozda nisam u pravu, nisam se bavio ovim) Norton nije ni blizu kvaliteta nekadasnjeg AtGuard-a (oni su kupili AtGuard).
[ caiser @ 30.06.2003. 09:24 ] @
Citat:
Lord Storm:

Svako ima svoju verziju najboljeg firewall-a. Po anketama na prvom mestu je AtGuard ili danasnji Norton Personal Firewall, kako kaze euripyd. Na drugom mestu je Zone Alarm Pro, a onda dolazi serija drugih.


To nema blage veze. Po svim testovima koje sam ja citao Norton je najgori od svih "poznatih" firewall-ova. Po tim testovima ZoneAlarm i Sygate Pro ubedljivo vode. Zone ima prednost zbog dobrog interfejsa ali ga je Sygate klao jer u to vreme jos nije bilo trojanca koji je mogao da ga ubije (kasnije su se pojavili neki ali su i patchevi izbaceni vrlo brzo).
[ monstrum @ 30.06.2003. 21:54 ] @
A firewall u XP-u? Kako s tim se stoji?
[ TiXo @ 30.06.2003. 22:05 ] @
pa na testovima ne prolazi lose, ali samim tim sto je M$ ne verujem mu puno, a i kako je XP sad najkorisceniji OS najvise se taj koristi, a samim tim ga najvise ljudi i napada...

a ja dok sam koristio WIN sam koristio provo ZAPro neke 3-4 godine, a u poslednjoj godini pod prozorom sam koristio Kaspersky Firewall ali njega treba podesiti da bi bio extra bezbedan posto su mu default podesavanja malo slobodnija, a ZA mi je u konbinacii sa KAV smarao sistem za 10 /*nemam pojma kako ali je bilo tako*/
kad sam stavio KAV firewall sve je doslo na svoje mesto...

probaj ga ako te ne mrzi...


t.
[ Reljam @ 30.06.2003. 23:15 ] @
XP firewall je ulazni - onemogucuje ulazne konekcije. Third-party firewallovi su uglavnom bidirekcionalni, znaci ako pokupis trojanca nece mu dopustiti na naprave izlaznu konekciju. XP firewall je takodje namenjen da bude vrlo lako za koriscenje, na ustrp konfiguracije i logovanja. Znaci nece da juri onoga ko te napada, neces imati gomilu opcija, vise je namenjen kao fire and forget resenje. Sada ti vidi sta ti vise odgovara, ili sta ti treba.
[ Lord Storm @ 01.07.2003. 00:24 ] @
Citat:
caiser:

To nema blage veze. Po svim testovima koje sam ja citao Norton je najgori od svih "poznatih" firewall-ova. Po tim testovima ZoneAlarm i Sygate Pro ubedljivo vode. Zone ima prednost zbog dobrog interfejsa ali ga je Sygate klao jer u to vreme jos nije bilo trojanca koji je mogao da ga ubije (kasnije su se pojavili neki ali su i patchevi izbaceni vrlo brzo).


Ja ne govorim o tim testovima koje placaju razne kompanije kako bi reklamirali svoj proizvod a unistili konkurenciju. Govorim ti iz iskustva. Za sveme Slobe, dok je bilo upada na sve strane, ni Zone Alarm ni bilo koji drugi nisu zadrzavali upade kao AtGuard.
[ caiser @ 01.07.2003. 01:35 ] @
Pa ne pricam ti ja o testovima tipa MS vs. Linux za koje MS da ogromna sredstva da bi blatili linux, vec o testovima casopisa i security grupa koji uzmu nekoliko vodecih firewall-ova pa ih testiraju na razlicite napade.

I At i Norton se ne mogu porediti At je kvalitetan firewall sto se za Nortona ne moze reci.
[ VRider @ 01.07.2003. 03:15 ] @
Citat:
Ja ne govorim o tim testovima koje placaju razne kompanije kako bi reklamirali svoj proizvod a unistili konkurenciju. Govorim ti iz iskustva. Za sveme Slobe, dok je bilo upada na sve strane, ni Zone Alarm ni bilo koji drugi nisu zadrzavali upade kao AtGuard.


No more drug for this man!
[ Panos @ 03.07.2003. 01:52 ] @
Citat:
the.kum:
Citat:
Lord Storm:

Svako ima svoju verziju najboljeg firewall-a. Po anketama na prvom mestu je AtGuard ili danasnji Norton Personal Firewall, kako kaze euripyd.


Samo je problem sto AtGuard ne radi na XP-u, a koliko sam cuo (mozda nisam u pravu, nisam se bavio ovim) Norton nije ni blizu kvaliteta nekadasnjeg AtGuard-a (oni su kupili AtGuard).


Meni @guard radi na XP-u
[ the.kum @ 03.07.2003. 04:46 ] @
pa ja kad sam davno instalirao xp preko 98-ice, xp mi je dao listu programa koji ne rade pod njim i tu se nalazio i atguard. pokusao sam da ga pokrenem ipka ali nije hteo da radi. mozda sam trebao da probam da ga instaliram ponovo? medjutim ubedjen sam da sam vec negde procitao da ne radi pod xp-om...ima li jos neko iskustava sa atguard-om pod xp-om?
[ Panos @ 03.07.2003. 19:40 ] @
Citat:
pa ja kad sam davno instalirao xp preko 98-ice, xp mi je dao listu programa koji ne rade pod njim i tu se nalazio i atguard. pokusao sam da ga pokrenem ipka ali nije hteo da radi. mozda sam trebao da probam da ga instaliram ponovo? medjutim ubedjen sam da sam vec negde procitao da ne radi pod xp-om...ima li jos neko iskustava sa atguard-om pod xp-om?

Na ovom racunaru radi atguard pod XP-om.
Mozda je bitno sto je bila "clean" instalacija XP-a. Atguard pokrecem rucno, ne radi opcija " at network startup"
[ bash_chelik @ 04.07.2003. 02:19 ] @
Citat:
the.kum:
pa ja kad sam davno instalirao xp preko 98-ice, xp mi je dao listu programa koji ne rade pod njim i tu se nalazio i atguard. pokusao sam da ga pokrenem ipka ali nije hteo da radi. mozda sam trebao da probam da ga instaliram ponovo? medjutim ubedjen sam da sam vec negde procitao da ne radi pod xp-om...ima li jos neko iskustava sa atguard-om pod xp-om?

Stvar je u tome što ne rade sve verzije AtGuard-a sa XP-om. Ja imam verziju 3.22.09 i ona se vrlo lepo slaže sa XP-om...
[ IHThUS @ 06.07.2003. 02:34 ] @
Zone Alarm definitivno!

Zone Alarm Pro preporuka u odnosu na free varijantu.

Ako je u pitanju samo zaštita kućne mašine na kojoj se ne odvija nešto važno free varijanta je sasvim OK.
[ VRKY @ 12.05.2004. 15:18 ] @
Ja preporučujem:
-Sygate Personal Firewall Pro
-ZoneAlarm Pro
[ Homer Simpson @ 13.05.2004. 00:13 ] @
Ma svaki Firewall je dobar, SAMO
ako se dobro podesi.....
moji favoriti:
AT Guard (komplikovaniji za podesavanje)
i ZA Pro

p.s. AT Guard radi pod XP !!!
[ Posrnuli @ 31.05.2004. 10:55 ] @
Kakv je Norton Internet security 2003 onako iskreno od 1 do 10 ?

Meni treba neki firewall kako bih mogao dozvoliti na da mi se dijeli internet konekcija, posto su mi uvezana 2 racunara....

pa odna koji da uzmem ?