[ Ne znam @ 27.09.2006. 18:11 ] @
Ljudi,
pomagajte please!

danas sam radila uobicajeno u Corel-u 9, i program mi se sam od sebe zatvorio (to se i ranije desavalo, ali ne ovako katastrofalno!).
posle ovoga ne mogu nijedan file snimljen u ovoj verziji da otvorim, i stalno mi se pojavljuje u naslovu gore pomenuti komentar, sta god da pokusam (ili da kreiramn new file, ili vec postojeci).
da li neko zna u cemu moze biti problem, i kako da oporavim Corel da mi radi i otvara fileove sa kojima radim u ovoj verziji?
?????????

pomagajte!!!!!




[ Shadowed @ 27.09.2006. 18:26 ] @
Pokusaj da uninstall-iras corel a zatim ponovo instaliras.

Inace, preporucio bih ti da uzmes neku noviju verziju. X3 je zaista veoma dobar.
[ Ne znam @ 27.09.2006. 18:37 ] @
cula sam to, ali ja imam u firmi puno file-ova u ovoj verziji i bilo bi komplikovano da ih "presnimavam" na upgrade verziju.
osim toga mozda je 512MB ram-a malo za tu najnoviju verziju?
i ovako mi sporo radi i devetka...

hvala shadow
[ Ne znam @ 27.09.2006. 18:38 ] @
...ali zasto mu se to desilo???
sta mu fali???
[ volim_kapri @ 27.09.2006. 19:13 ] @
corel 13 (X3) je zaista odlican a naravno neces morati da "presnimavas" sve te fajlove zato sto svaka nova verzija otvara sve fajlove koji su uradjeni u starim verzijama a ako uradis nesto u 13ici pa treba da poteras negde gde imas 9ku samo treba prilikom snimanja fajla da odaberes verziju 9 (da ti program upamti fajl kao da je radjen u 9ki ili nekoj drugoj verziji)! takodje mislim da je jedino resenje da reinstaliras corel!
[ Shadowed @ 27.09.2006. 19:22 ] @
Ne moras "presnimavati" u novu verziju, mozes normalno raditi sa verzijom 9. A ako budes htela... pa, smislicemo neki makro da to obavi odjednom ;)

Sta je tom corel-u ne znam, ali reinstalacija bi trebala pomoci a nije narocitno komplikovana.
[ Ne znam @ 29.09.2006. 13:51 ] @
E ljudi moji,
sutradan sam ukljucila kompjuter i kao da mu nista nije bilo (corel-u).
izgleda se umorio, covek.
[ Shadowed @ 29.09.2006. 14:40 ] @
Hehe, super. Savet za X3 ostaje, 512MB je dovoljno. Mozes skinuti i trial verziju i videti kakav je i radi li dobro na tvojoj masini. Ako ti se svidi, mozes ga kupiti ili "kupiti" :).