[ trabl @ 29.09.2006. 21:36 ] @
1. Interesuje me zašto non-stop dok je prikačen za komp piše DO NOT DISCONECT!
2. Ima li mogućnosi da se uploaduju Folderi sa slikama, jer bih da ih sortiram i u iPOD-u??
3. Isto je pitanje i za muziku, kako sortirati...?

To je za sada, ako neko ima još neku korisnu neka napiše..

Hvala!
Tane


[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 12.02.2007. u 14:18 GMT+1]
[ Ni ten ichi ryu @ 29.09.2006. 22:45 ] @
1) Zato sto ga kompjuter vidi kao ucitan eksterni disk i zeli da ga softverski iskljucis pre nego sto izvuces kabl.. Kad to uradis, samo ce ti se puniti baterija i itunes ga nece videti..
2) Ne znam.
3) Sortiras tako sto preko itunes pravis playliste na ipodu, istim principom kao sto ih pravis u samom itunes.
[ trabl @ 29.09.2006. 23:15 ] @
>

Hvala druze! Hvala lepo!
Samo da se skloni vise ovo DO NOT... bla bla... DOjadi!

Ako imas neki tips ti napisi... Thx again!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.09.2006. 23:26 ] @
Ne možeš ništa raditi na samom iPodu, pa ni manipulisati fotkama. Sve unapred pripremiš, pa preko iTunes-a ili nekim drugim programom prebaciš na iPod.
[ trabl @ 30.09.2006. 00:36 ] @
>

Da! Ali nije mi jasno da li mogu ubaciti Foldere. Kako bi napravio grupe sa
fotkama! Npr. Grupa zurka, pa rodjendan i slicno!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.09.2006. 02:12 ] @
A to možeš. Samo prvo na kompjuteru složi sve po folderima, pa u iTunesu otkači opciju za podfoldere..ne sećam se kako se tačno zove, ali jedini check box u meniju za foto galerije. On će ti napraviti istovetne kopije direktorijumske strukture.
[ trabl @ 30.09.2006. 11:43 ] @
Ok! Sada cu da probam i to da nadjem...

1. Šta je PODCAST?
2. Nikako ne mogu da neki video fajl ubacim u Library, nece pa nece... I kada ga ubacim da se konvertuje kako posle da ga ubacim na iPOD, je li samo drag/drop?

3. Kako da pokrenem iTunes da prečešlja ceo komp za mp3 i wma formatima?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.09.2006. 12:08 ] @
1. Podcasting, a portmanteau of Apple's "iPod" and "broadcasting", is a method of publishing files to the Internet, allowing users to subscribe to a feed and receive new files automatically by subscription, usually at no cost. It first became popular in late 2004, used largely for audio files. (Wikipedia)

2. Videćeš video materijal pod Movies, kad ubaciš folder u kom ti se video fajlovi nalaze na računaru u iTunes. Onda samo sinhronizuj iPod sa iTunesom..na tom principu sve radi..sinhronizacija, nema klasičnog kopiranja (mada je to u stvari to).

3. Pa zar ne držiš muziku u jednom određenom folderu? Mislim, nemaš je u c:\Program Files :) Idi na Add folder to library i možeš da klikneš na neki od drajvova, ako baš hoćeš da on prečešlja sve. Za wma će tražiti da ga konvertuje u aac.
[ trabl @ 30.09.2006. 15:28 ] @
Uspeo sam da konvertujem nekoliko spotova i jednu reklami u ubacim u iPod. E sada, sve radi extra samo nema tona??? nije mi jasno, nemoguce je da se ton u kompresiji izbrise ?!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.09.2006. 18:08 ] @
Ne sme da nestane tona..mislim, normalno je da ga i posle konverzije ima.
Možda da probaš neki drugi konvertor, a ne iTunes. U kom formatu je bio originalni video?
Ja sam koristio ImTOO iPod Movie Converter, Videora iPod Converter i WinXMedia AVI iPod Converter i sva tri su mi radila posao.
[ trabl @ 01.10.2006. 19:00 ] @
Pozdrav V,
Skinuo sam ImTOO iPod Movie Converter, Videora iPod Converter, i ovaj prvi mi je odradio posao. Sada ima zvuka i sve je ok! Hvala najlepše!

Pazi ovo...
kada uđem u Video/Movies ...tu su mi svi spotovi,par klipova i filmovi?! Kako njih da prebacim u Videos/Music Videos odnosno da ih odvojim od filma?

isto tako nisam nigde nasao kako da dodam Folder ili Grupu u sam iPOD kada hocu da odvojim grupe slika?!


Thx
[ trabl @ 02.10.2006. 02:06 ] @
>

I da V imam jos jedno važno pitanje...
Kako da uradim i šta, kako bi mogao iPod da mi bude bukvalno externi HDD! Da
mogu na njega da ubacujem i programe i svakakve zajebancije??!

Hvala!
[ miletovmile @ 02.10.2006. 07:46 ] @
Da li je neko probao konverziju celog filma (avi) sa titlom i dali to ima smisla
Imate li preporuku
Pre neki dan sam dobio iPod pa se jos uvek snalazim, a ova tema mi je bas pomogla i zato puno hvala
[ trabl @ 02.10.2006. 12:35 ] @
>
Ja jesam. iTunes mi je nesto zezao i konvertuje video zapis bez zvuka ali
skini ImTOO iPod Movie Converter i sve ce biti ok! Film radi xtra!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.10.2006. 18:28 ] @
Citat:
trabl: Pozdrav V,
Skinuo sam ImTOO iPod Movie Converter, Videora iPod Converter, i ovaj prvi mi je odradio posao. Sada ima zvuka i sve je ok! Hvala najlepše!

Pazi ovo...
kada uđem u Video/Movies ...tu su mi svi spotovi,par klipova i filmovi?! Kako njih da prebacim u Videos/Music Videos odnosno da ih odvojim od filma?

isto tako nisam nigde nasao kako da dodam Folder ili Grupu u sam iPOD kada hocu da odvojim grupe slika?!


Thx


Miislim da ne mozes da odvajas video spotove u video, kao sto ni audio books neces moci da stavis u audio books, jer i video spotove i audio knjige moras da skines sa iTunes online prodavnice. Mostoji zaobilazni nacin editovanja mp3 fajlova u nekom programu (sad ne mogu da vidim kako se zove..mislim Markable, kojim mozes da namestis da ti iTunes prepoznaje neki mp3 kao audio knjigu. Da li se nesto slicno moze uraditi i sa video fajlovima zaista ne znam, jer nisam pokusavao).

Ne razumem ovo poslednje, sta si hteo da kazes? Mozes da dodas 4 foldera sa slikama i da kazes da ti ne mesa sve te slike zajedno, vec i da na iPodu imas 4 foldera sa odvojenim fotkama.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.10.2006. 18:29 ] @
Citat:
trabl: >

I da V imam jos jedno važno pitanje...
Kako da uradim i šta, kako bi mogao iPod da mi bude bukvalno externi HDD! Da
mogu na njega da ubacujem i programe i svakakve zajebancije??!

Hvala!


U iTunes opcijama imas nesto kao "Enable iPod to be externa HDD"..tako nekako, kojim ga "otkljucavas" za tu funkciju.

Citat:
trabl: >
Ja jesam. iTunes mi je nesto zezao i konvertuje video zapis bez zvuka ali
skini ImTOO iPod Movie Converter i sve ce biti ok! Film radi xtra!


I titlove ti je ostavio?
[ RAMBRAKER @ 02.10.2006. 18:59 ] @
jel se isplati ??
..........................................................................
...........................................................................
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.10.2006. 19:04 ] @
Sta jel se isplati? Ganjati titlove?
[ trabl @ 02.10.2006. 19:15 ] @
Heheh ne ne... Imam jedan film kome su titlovi vec ubaceni u avi file,tako da sada imam titlove i na iPod-u :)

E pa baš to me i interesuje, Kako da ubacim te foldere??!
jer kada ja idem na ADD NEW FOLDER TO THE LIBRARY on samo doda fotke,dok foldere ne?!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.10.2006. 19:47 ] @
Citat:
trabl: Heheh ne ne... Imam jedan film kome su titlovi vec ubaceni u avi file,tako da sada imam titlove i na iPod-u :)


E to da, jer znam da nisam nigde video mogucnost ubacivanja titlova :)

Citat:
trabl:
E pa baš to me i interesuje, Kako da ubacim te foldere??!
jer kada ja idem na ADD NEW FOLDER TO THE LIBRARY on samo doda fotke,dok foldere ne?!


A ne tu, jesam ti rekao da kad ides na Properties..Options..ili Preferences (mislim da se bas u itunes-u zovu Preferences), pa tamo nadji jedan tab koji se tice slika i u njemu imas savrseno logicnu opciju (u smislu da ce ti biti jasno da je to to:) koja ce ti dozvoliti da importujes i same foldere. Znaci NE IDE se na Add New Folder To The Library, vec preko Preferences.
[ RealNS @ 02.10.2006. 22:02 ] @
Citat:
trabl:
E pa baš to me i interesuje, Kako da ubacim te foldere??!
jer kada ja idem na ADD NEW FOLDER TO THE LIBRARY on samo doda fotke,dok foldere ne?!


U sustini samo da preciziram ono sto je VOYAGER pomenuo post pre mene. :) Dakle u iTunes-u 7 prilikom odabira ipoda ("Device") sa desne strane ti se pojave tabovi (Summary, Music, Photos, Contacts i verovatno Podcasts itd). Procedura ti je ista kao kada inace prebacujes slike (sto po postovima vidim da si radio) s tim sto odaberes Sync photos from -> Chose Folder... Nakon izbora direktorijuma koji sadrzi poddirektorijume sa tvojim sortiranim slikama, moci ces da selektujes te poddirektorijume sa kojima ce se vrsiti sinhronizacija (Selected Folders... jednostavnim stikliranjem). Ovo vazi za iTunes 7, za ranije verzije ne znam, jer nisam bio u prilici da ih koristim.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.10.2006. 22:33 ] @
E, a ja nisam importovao u v7, vec samo u v6.x, pa sad ti mozes da biras, u zavisnosti koji imas :)
[ trabl @ 03.10.2006. 07:02 ] @
E brate treba mi pomoć,
sinoć mi se zabaguje comp i iTunes pošašavi i skuca se. Comp se sam vodio do restartovanja. E sad, od tada, sve vreme iTunes iPod-a posmatra kao USB mass bla bla.. I iTunes ga ne vidi da je zakačen???!
Nije mi jasno, šta se dogodilo_ jebiga... poloodeću majke mi....

I da... Iako ga diskonekcujem sa kompa, ono na ekranu piše DO NOT DISCNONECT i nije mi aktivan, kao da je spojen za komp, samo što nije. Niti mogu da lsušam muziku, niti šta drugo?!Non-stop je taj natpis?

robah da ponovo installiram iTunes ko mene, ma jok! Isto s*****!
Probao sam čak i na drugom kompjuteru, ali isto!


Šta da radim V? Jesi li imao slično iskustvo?
Postoji li način da se iPod restartuje ili slično?
[ Beren @ 03.10.2006. 09:43 ] @
ja mislim da ti treba da dash taj ipod meni!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.10.2006. 15:21 ] @
Nije mi se nikad zapucavao na taj način.

U principu, ako ti treba reset, pritisni Menu i Select.

Boško, za jubilearnu drugu poruku si mogao i nešto konstruktivnije da kažeš.
[ trabl @ 03.10.2006. 18:24 ] @
Apparently,
Moj comp se zakucao zbog nekih trojanaca koje je Kaspersky (za sada) uspešno otklonio!
iTunes 7 je prepun bugova, i on je kriv za nastalu zbrku! Ovim nisam hteo da unesem zabunu medji ostale potencijalne kupce ovog mp3 playera, već da nađem načina da moj pokrenem!

Pozvao sam Apple.co.yu i lik koji mi se javio je bio veoma ljubazan, i objasnio mi je da iTunes 7.o.1 treba odmah skinuti jer su u njemu svi bugovi otklonjeni! Sve u svemu, da ne smaram, bio je u pravu! iPod šljaka kao i obično - savšeno!

Citat:
Nije mi se nikad zapucavao na taj način.


eto šta može sve da se desi...

Citat:
U principu, ako ti treba reset, pritisni Menu i Select.


E ovo se zove "The korisna informacija"!!!

Tane
Hvala V, još jednom!

ps. Moj prijatelj Beren ipak može da odahne i naruči već jednom iPod!
[ Beren @ 03.10.2006. 22:50 ] @
kolega, sutra mi stize iPod!
al kod mene cemo tek oko 2000, pa uz pivo da gi rastavljamo u delice....
[ Deda_Mraz @ 04.10.2006. 02:28 ] @
Juče sam pazario beli ipod nano od 2gb... nikako ne mogu da provalim, jel postoji search opcija, ubacio sam 300-400 pesama, a polovinu sam zaboravio da imam
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.10.2006. 06:13 ] @
Ne postoji. Imas sortiranje po albumima, izvodjacima i pesmama, ali nema pretrage. iPod bas i nije predstavnik inteligentnih playera, ali marketing cuda cini :)
[ miletovmile @ 04.10.2006. 09:07 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: E to da, jer znam da nisam nigde video mogucnost ubacivanja titlova :)

I ja sada uvudjam da nema drugog nacina osim da prvo ubacim titl u film pa tek onda ubacim konverziju, inace ImTOO iPod radi super

Interesuju me moguce alternative za iTuns, jer ovo prebacivanje u biblioteku pa izbacivanje cini me mnogo smorenim, te stalno listanje i update.
Da li ima nesto u stilu total commander iskopiraj i zaboravi.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.10.2006. 12:30 ] @
Pogledaj YamiPod i SharePod..oni ti omogućavaju nesmetan pristup
pesmama na iPodu (u smislu da tačno vidiš koji je koji fajl i da ih
možeš iskopirati i na neki hard, a ne samo na onaj na kom je iPod
registrovan..ako npr deliš demo snimke svog benda drugim ljudima;)

A za ovaj što radi kao zamena za iTunes, pogledaj na netu. Mada mislim
da svi oni rade po tom principu..mini baza i update baze.
[ miletovmile @ 04.10.2006. 13:25 ] @
file:///usr/share/doc/HTML/index.html
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Pogledaj YamiPod i SharePod..oni ti omogućavaju nesmetan pristup
pesmama na iPodu (u smislu da tačno vidiš koji je koji fajl i da ih
možeš iskopirati i na neki hard, a ne samo na onaj na kom je iPod
registrovan..ako npr deliš demo snimke svog benda drugim ljudima;)

Upravo ih skidam
Hvala za savet
[ Beren @ 05.10.2006. 12:33 ] @
e... sasvim slucajno sam naleteo na funkciju find!!! u kucao neka slova... nemam pojma shta se dogodilo... bio sam u busu, i ovaj konj ukoci i ja izadjoh iz toga - opet - ne znam kako!!!

Dakle, kada udjem u playlist, bem li ga, preko 6000 pesama, kako da nadjem onu koja mi treba? kako se dolazi do opcije FIND??? I kako se kucaju slova?
[ Beren @ 05.10.2006. 12:42 ] @
Da... kako da znam da li mi je iPod video nova verzija ili stara? Video sam na sajtu da su izbacili novu seriju iPod Video od 30 60 i 80GB i da pushtaju video u 640x480, imaju svetliji ekran, bolju bateriju....
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.10.2006. 13:51 ] @
Pre svega, tako što ćeš znati da je 60GB model izbačen iz proizvodnje. Ako naletiš na 60GB Video, to je "stari" model.
To za veličinu videa i nije toliko bitno, jer ionako nećeš kupovati filmove preko iTunes-a, nego ih konvertovati od nekih svojih divx/DVD-jeva, gde ćeš, zbog uštede u prostoru, reći programu za konverziju da film smanji na veličinu ekrana koju ima iPod. Ovi filmovi skidani sa iTunes-a su 640x480, jer su namenjeni i kućnom prikazivanju, na većem ekranu, a novi iPod je samo napravljen da podržava video fajl veće rezolucije..da korisnik ne mora da konvertuje taj fajl koji je kupio u neki prikladniji za iPod.

Nisam video da su im povećali kapacitet baterije...verovatno i jesu..ali to me nije toliko zanimalo.

A nisam naleteo na neki text input u listi pesama :)
[ boka @ 05.10.2006. 14:01 ] @
Gdje da nabavim kabl tvout za ipod? Treba mi ovakav:

http://www.macdevcenter.com/pu...5/11/18/video-ipod.html?page=1

Ako neko zna prodavnicu ili ako ga neko ima a oce da proda neka mi javi. Hvala.
[ taboo @ 05.10.2006. 16:25 ] @
Pre par meseci kupila sam taj kabel, misleci da ga mogu koristiti i za iPod nano kako bih pregledala fotke na TV-u... Naravno, to nije moguce.. :)))

U pitanju je ovaj kabel:
http://store.apple.com/Apple/W...ID?mco=CC1C1F8C&nplm=M9765

Javi mi se, pa cemo se dogovoriti oko prodaje.
[ RealNS @ 10.10.2006. 23:16 ] @
Citat:
Deda_Mraz: Juče sam pazario beli ipod nano od 2gb... nikako ne mogu da provalim, jel postoji search opcija, ubacio sam 300-400 pesama, a polovinu sam zaboravio da imam :)


Da si pazario iPod nano druge generacije imao bi search. :)
[ Beren @ 11.10.2006. 09:26 ] @
nije li extremno glupo shto ne mogu da koristim Logitech slushke na ipodu? ladno gubi kontakt... i shta sad, da bacim slushke?!?!?! iskreno, imaju bolji zvuk od bubica!

nego, taj A/V cable... ja imam od canon-ove kamere taj kabal ALI NECE DA RADI!!!! kontam da je opet do kontakta... u cemu je fora? shta, fali im 0.3mm?
Koliko je taj orig. kabal?

i ima li kod nas da se kupi onaj razvodnik za par shlushki?

btw imam nekih problema pri konverziji rm fajlova u mp4 format! Dodje do 99% i kulira! koristim ImTOO iPod Movie Converter...
[ trabl @ 11.10.2006. 10:10 ] @
Stvarno ne znam za te sluške, nije mi jasno...

Dok što se tiče ImTOO iPod Movie Convertera, nema da ne može. Cujemo se ti i ja večeras. Napravićemo ga. Možda je do crack-a... možda...
[ Beren @ 12.10.2006. 17:27 ] @
brate, provali ovo!!!

OhMiBod - A vibrating sex device that can be plugged into the iPod and sends out vibrations to the beat of the music
Manufacturer - Suki, LLC

aaahahahhahhahhahahahah
extra

jel ovo za mushko ili zensko?!

nego, shta znaci iPod?
[ boka @ 14.10.2006. 16:04 ] @
@Beren
Taj kabl od kamere ti valja, samo ubaci cinceve u tv sledecim redom:
stavi crveni RCA u zuti ulaz od TV
zuti RCA stavi u bijeli od TV.
bijeli RCA stavi u crveni od TV.

Imas ovdje i slike : http://www.macdevcenter.com/pu...5/11/18/video-ipod.html?page=2

Pozdrav!
[ Beren @ 16.10.2006. 11:15 ] @
boka, hvala!
Sada sam na poslu, ali cim stignem kuci - probacu!!!
Ako uspe dugujem ti pivo! :p

no, ostajem ja pri svom pitanju!
Shta znaci iPod?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.10.2006. 15:03 ] @
Ja mislio da se zezaš kad si pitao za to :)

iPod kao ipod ne znači ništa. Ako to pitaš. Ime je nastalo spajanjem "i" koje Apple stavlja ispred svojih proizvoda i "pod", čije tumačenje sledi...

Citat:
taipeitimes.com

Officials at Apple Computer were unhelpful, presumably because they suspected that etymological revelation would cause their stock to plunge again, but Dan Frakes of Macworld magazine informs me that the first i-product was the iMac in 1998: "Apple said at the time that the i in iMac stood for `Internet,' as the iMac was allegedly the easiest computer to connect to the Internet." Why not Imac or I-Mac? "They didn't want to dilute their brand name by lowercasing it (e.g., Imac)." And IMAX Corp, all caps, is a theater network founded in 1967.

The iMac led to the iBook, a laptop, in 1999, followed by Apple's iPhoto, iTunes and a bundle sold as iLife. The meaning of i went beyond "Internet" to be taken as "individual," "integrated," "interactive" or -- most appealing to consumers -- "what I want when I want it." Because it is difficult to copyright a letter of the alphabet, other companies jumped in: a furniture manufacturer calls its massage chair an iJoy "to emphasize the `individual' interaction with the chair."

Why wasn't iPod, which originally played only music, named iMusic? "Apple planned from the very beginning," says the Times tech columnist, David Pogue, "to expand its mission to text, photos, files and, as of this month, videos." The word pod was chosen, I deduce, to describe an all-purpose media module, its meaning "a container or protective housing," long associated with peas and pregnancy but in recent decades applied to the streamlined fuel compartments under the wings of aircraft
[ trabl @ 16.10.2006. 18:48 ] @
Ehehe... Koji ste vi likovi, i dokle idete. Nego da se vratim ja samom uredjaju ili ti iPod-u?

Prilikom kreiranja PlayList On-the-Go ili kako se već slično zove, kako brišem pesmu koju sam ranije postavio?
Isto tako, jedan dan sam ubacio otprilike 20ak pesama u playlistu, a sutradan ubacim još 4-5. I tek kasnij primetim, da mi on otvorio još jednu playlistu?Zađto? Ne razumem?!
[ RealNS @ 16.10.2006. 21:17 ] @
Citat:
trabl: ...Prilikom kreiranja PlayList On-the-Go ili kako se već slično zove, kako brišem pesmu koju sam ranije postavio...


Direktno sa iPoda ne mozes obrisati pojedine pesme u sklopu plejliste (vec celu listu). Ukoliko nisi sacuvao On-The-Go listu mozes dodati pesme (i nakon dan dva :)), ali ukoliko je sacuvas pa dobije naziv On-The-Go 1 (2, 3... itd) nema vise dodavanja. :)
[ novakkralj @ 21.10.2006. 15:52 ] @
quote I ja sada uvudjam da nema drugog nacina osim da prvo ubacim titl u film pa tek onda ubacim konverziju, inace ImTOO iPod radi super

Interesuju me moguce alternative za iTuns, jer ovo prebacivanje u biblioteku pa izbacivanje cini me mnogo smorenim, te stalno listanje i update.
Da li ima nesto u stilu total commander iskopiraj i zaboravi /quote

kako da prvo ubacim titl !?!?!?!?!?
[ Beren @ 21.10.2006. 21:04 ] @
Pitanje za pitanjem....

Malopre skinuh 8 igrica za iPod sa torenta, i odushevljeno gledam kako ih prebacuje iTunes... Ali qr**!!!

Kaze da nemam autorizaciju da ih igram na ovom kompu!!! Zna li neko u cemu je prblem?
[ cvrki @ 22.10.2006. 16:47 ] @
Kako da prebacim muziku sa kompa na i pod nano?

[Ovu poruku je menjao cvrki dana 22.10.2006. u 18:49 GMT+1]
[ cvrki @ 22.10.2006. 17:51 ] @
Hitno mi treba sutra palim na neki put pa da naguram muziku na i pod
[ Beren @ 22.10.2006. 20:58 ] @
brate... a ja sam kontao da postavljajuci ova pitanja koja sam postavio ispadoh glup...

morash instalirati iTunes, sve ce ti se ostalo kasti samo...
i prelistaj neke od iPod tema, sigurno imash objashnjenje!!!!
[ losmipfc @ 23.10.2006. 13:22 ] @
http://www.apple.co.yu/scr/app...ware/ipodnano/accessories.html

Citat:
Radio Remote

Listen to FM radio on your iPod nano and control everything with a convenient wired remote. You also get a set of earphones with a shorter cable that’s a perfect fit for the remote.


Nasao sam ovo na sajtu. Da li to znaci da mogu da kupim dodatak, pomocu kojeg cu moci da slusam radio?? Nije mi bas najjasnije....

I jos nesto me interesuje... Da li ja mogu da ga koristim kao prenosivu memoriju, znaci da sa nekog kompa na njega skinem neke fajlove (koje on ne podrzava, npr pdf) pa da to posle skinem na moj komp?

Inace, stize mi nano od 2gb, za nekih 10-ak dana, pravac iz usa, pa rekoh da ga docekam pripremljen :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.10.2006. 14:45 ] @
Citat:
losmipfc: Da li to znaci da mogu da kupim dodatak, pomocu kojeg cu moci da slusam radio?? Nije mi bas najjasnije....

I jos nesto me interesuje... Da li ja mogu da ga koristim kao prenosivu memoriju, znaci da sa nekog kompa na njega skinem neke fajlove (koje on ne podrzava, npr pdf) pa da to posle skinem na moj komp?

Inace, stize mi nano od 2gb, za nekih 10-ak dana, pravac iz usa, pa rekoh da ga docekam pripremljen :)


pa šta ti pored one slike još nije jasno? :) možeš slusati radio i koristiti ga kao externi HDD (samo tu opciju otključaš u iTunesu).
[ losmipfc @ 23.10.2006. 16:11 ] @
Samo mi nije jasno koliko kosta to zadovoljstvo za radio? :)

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.10.2006. 17:43 ] @
5.190,00 din
[ Beren @ 23.10.2006. 18:15 ] @
Vojadzeru, leba ti, kako da autorizujem ove igrice.... zelim, tako zelim da u guzvi u GSPu igram Pacmena na iPodu!!!! hehehe bash sam seljak, al ipod je ipod!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 24.10.2006. 20:49 ] @
Mislim da ih nećeš moći autorizovati, jer je protekcija iPod igara drugačija od do sada primenjivanog DRM-a za audio fajlove (čitaj: kompleksnija je). Onaj ko je kupio igru ju je autorizovao prvi, a za razliku od muzičkih falova, koji se mogu autorizovati na, mislim, 5 različitih mašina, igre mogu samo na jednoj.

Sorry za kašnjenje..nisam imao tastaturu :)
[ Beren @ 25.10.2006. 08:56 ] @
nisi imao tastaturu? hehehehe

Nije li onda glupo shto je neko okacio igrice na torent? Mislim da je bilo jedno 200 sidera i sigurno 500 licera!!! Znaci jedno milion ljudi ce to skinuti i obrisati? Pih...

Kako se onda kupuje igrica za iPod? I znash li koliko koshta? Odoh sada da cukam po appleovom sajtu, valjda cu na neko pitanje naci i sam odgovor....
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.10.2006. 18:35 ] @
Taj neko ih je verovatno okačio u najboljo nameri :)

Kupuju se preko iTunes Store-a..ne znam za cene..pogledaj preko iTunes-a.
[ Beren @ 27.10.2006. 16:50 ] @
Videh, oko 5 dolara! Odlicno, cim uzmem kreditnu kupujem par! Mada, do 2018. ce izaci 8 generacija iPoda...

a ja josh uvek ne mogu da konvertujem RM u mp4 preko ImTOO iPod Movie Converter 3!
Stigne do 99% i iskulira me!
U cemu je fora?

btw, Vojo, videh ti sajt! brrrrr extra! Fotke su jbeeno odlicne!!!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.10.2006. 22:35 ] @
Ali će 2018. svetom vladati dinar, pa će to biti 5din, a to je bagatela :) Tako brem kažu naši političari..a kome će prost čovek verovati ako ne njima..nego da se vratimo na iPod :)

Šta da ti kažem..probaj neki drugi program. Ili, konvertuj rm u mp3, a 3 u 4 :)

Hvala. Malo sam ga zapustio, a u planu imam neki novi koncept. Sad sam se posvetio prodaji fotografija na stock sajtovima.
[ losmipfc @ 28.10.2006. 14:53 ] @
Imam jedan problem. Uzela mi je sestra iPod u USA, pa s`ozbirom da ukoliko bi tamo uzela punjac, morala bi da uzme i adapter za nasu struju, pa me interesuje za koliko para ovdje moze punjac da se uzme?

thnks
[ godspeed! @ 29.10.2006. 09:36 ] @
Kod nas (npr. bluefish.co.yu) je punjač oko 40e ali čini mi se da i kad bi ga u USA kupio, dobio bi i dodatak za evropski standard. Dakle, samo izvadiš USA utičnicu i namestiš mu ovu evropsku... Nisam 100% siguran pa pogledaj kod njih na sajtu šta kažu.
[ losmipfc @ 29.10.2006. 12:29 ] @
Nasao sam na njihovom sajtu "iPod USB Power Adapter". Ukoliko je to to, onda to kosta 2.990 dinara. Ima i "iPod FireWire Power Adapter" a ista im je cijena, pa me interesuje kakva je razlika izmedju ta dva, i koji je kvalitetniji, odnosno brzi?

thnks, poz
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.10.2006. 23:21 ] @
Za početak moraš da znaš da ti ipod dolazi sa tim USB punjačem, koji se kači na kompjuter i tako se puni. U principu ti punjač na struju i ne treba, ukoliko ne ideš na pusto ostrvo.

Što znači da ne moraš kupovati novi punjač.
[ losmipfc @ 30.10.2006. 13:39 ] @
Taj USB punjac, to je isti kabal kojim se iPod kaci na comp radi prebacivanja podataka? Jesam li u pravu?

E sad, problem je nastao sto je ona meni javila da se iPod moze puniti na kompu, ali samo ako ga skroz ne ispraznim. U suprotnom (znaci ako se isprazni do kraja), treba mi punjac na struju? Pretpostavljam da su njoj tako objasnili u radnji gdje ga je uzela, jer ona zna manje nego ja.

p.s. sorry zbog neznanja :)

edit: na ovom sajtu http://ipod-millenium.blogspot.com/ nasao sam rewiev za iPod nano, i sledeci podatak:

Citat:
The player skips many sought-after extra features such as FM radio and A/V-out, and it doesn't work with Camera Connector. The USB power adapter ($29) is not included.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.10.2006. 17:08 ] @
Da, isti je kabl.

Ja sam cela 2 puta ispraznio iPod do kraja i bez ikakvih problema sam ga napunio tim kablom koji uz njega dolazi :)

A isto sam hteo da u startu da kupim pravi punjač, ali sam na vreme odustao. Kažem, nepotrebno je ukoliko ti je neki kompjuter uvek pri ruci.
[ Deda_Mraz @ 30.10.2006. 17:28 ] @
Gde mogu da kupim masku za ipod.... video sam u novom Merkatoru ali tamo su strahovito skupe, verovatno negde ima jefitnije!?

p.s. u kom servisu kod nas mogu da mi zamene masku i za koliko para?
[ losmipfc @ 30.10.2006. 18:49 ] @
Ok, hvala ti na objasnjenju, i sacuvanih 30-ak $ :)
[ RealNS @ 31.10.2006. 01:08 ] @
Citat:
Deda_Mraz:p.s. u kom servisu kod nas mogu da mi zamene masku i za koliko para?


-> http://www.apple.co.yu/scr/support/
mada ako su im cene servisa poput onih iz cenovnika (za robu, u odnosu na ostatak sveta), drzi se ti te maske bez menjanja. ;)
[ Deda_Mraz @ 31.10.2006. 09:44 ] @
Verovatno je to ta cena i ne daje mi se baš 60+ evra za masku...
[ losmipfc @ 05.11.2006. 20:13 ] @
http://discussions.apple.com/category.jspa?categoryID=154

Bio sam na ovim forumima, ali posto nisam znao je li moj player prve ili druge generacije, nisam mogao nista da trazim :( Kako to da znam?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.11.2006. 21:43 ] @
Ako je crni ili beli plastični, onda je prva g, a ako je aluminijumski, u bojama, onda je druga.
[ losmipfc @ 10.11.2006. 19:01 ] @
Stigao mi je veceras iPod.

Prvo razocarenje je bilo malo pakovanje, ipak sam ocekivao veci glamur :)

Zatim kad sam shvatio da nema nekog cd-a sa softverom, i ostalim potrebnim stvarima :( I na kraju, odlazim na sajt da skinem iTunes, i vidim da ima oko 35MB :(( Sto se mog dial-upa tice, ostace mi samo san :)

I sad trenutno skidam Yamipod, pa me interesuje mogu li sa njim obaviti sve kao i sa iTunes-om? Mogu li ga otkljucati za externi disk?

edit:::::::::Da li je moguce da ja na kompu nemam 2.0 port za USB prikljucak? I ukoliko nemam, moze li to predstavljati neki veci problem, ili samo sto ce mi biti sporiji prenos? Inace, komp je mnogo star :(
Ovo mi javlja kada ga prikacim...
Citat:
The USB device can perform faster if you connect it to a 2.0 Hi-speed port.


I YamiPod ne vidi player... Kaze: "please plug your iPod to continue" ? Moze li biti da je zbog porta?

Uh...Veliki pozdrav i hvala unaprijed :)

[Ovu poruku je menjao losmipfc dana 10.11.2006. u 22:26 GMT+1]

EDIT n2: Skinuo Anapod i radi super. Jedini problem je sto se placa, tako da cu ipak morati da skinem iTunes i da imam svoje parce legalnog softvera :)

[Ovu poruku je menjao losmipfc dana 10.11.2006. u 23:39 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao losmipfc dana 10.11.2006. u 23:39 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.11.2006. 23:09 ] @
Ne znam kakvo si pakovanje kupio (od koga, polovan ili nov i sl.) ali uz svaki iPod dolazi CD sa iTunesom.

Ni sa jednim programom, osim sa iTunesom, ne možeš ga otključati da radi kao HDD. Zbog toga ti YamiPod i nije hteo raditi.

Vrlo je moguće da nemaš USB 2.0 i jedina je mana "brzina" prenosa.
[ losmipfc @ 11.11.2006. 14:32 ] @
Kupljen je u original kutiji, u USA.. Ali nazalost, bez cd-a.
[ RealNS @ 11.11.2006. 22:31 ] @
Citat:
losmipfc: Kupljen je u original kutiji, u USA.. Ali nazalost, bez cd-a.


Ovo vazi i za iPod nano II gen koji se takodje ne isporucuju sa iTunes-om na CD-u (za razliku od prethodne generacije). Verujem da je slucaj i sa iPod Videom.
[ losmipfc @ 11.11.2006. 23:23 ] @
Pa moj je "nano II gen, 4gb silver"... Hvala na informaciji... Stekaju se za jedan cd :)
[ trabl @ 11.11.2006. 23:51 ] @
>
Pazi Losmipfc,
Ja sam kupio u NY pre mesec dana iPod Video 30GB sa CD u kutiji!
Da bi se posle ispostavilo da sam morao da skidam sve sa neta, i da programi
koji su na CDu nisu bili ni zasta.
Cak mi je i komp posandrcao totalno... iTunes zabagovan totales...
[ trabl @ 12.11.2006. 03:50 ] @
@VOYAGER
Sta se desava ako kliknem na RESTORE?

Pobleasavio mi iPod i Itunes zajedno veceras
Ne da mi da brisem neke fajlove sa njega, i to one koje sam prebacio sam
kao na HDD??!

Kako da ga VRATIM na pocetak, jel to restore>>!

T
[ trabl @ 12.11.2006. 11:12 ] @
e sada vec poceo da preteruje...
pri prebacijavanju nekih fajlova sam se resetuje i izloguje oz iTunes-a
posle toga kaze da je taj fajl corruptet i nece ni da ga ponovo snimi ali ni da ga izbrise sa iPOd-a?
[ Deda_Mraz @ 12.11.2006. 14:18 ] @
Sa restore vraćaš verziju software-a u iPod-u...

Pokušaj da resetuješ iPOD pa onda opet priključi na iTunes.
[ RealNS @ 13.11.2006. 19:40 ] @
Citat:
trabl: e sada vec poceo da preteruje...
pri prebacijavanju nekih fajlova sam se resetuje i izloguje oz iTunes-a
posle toga kaze da je taj fajl corruptet i nece ni da ga ponovo snimi ali ni da ga izbrise sa iPOd-a?


Nakon restarta i/ili restora pokusaj i da instaliras iTunes 7.0.2 ukoliko ga ne koristis, kao i da mu nabacis poslednji firmvare.
[ losmipfc @ 16.11.2006. 23:13 ] @
Da li mogu da pustim shuffle na neku odredjenu playlistu? Jer kada izaberem na glavnom meniju opciju "shuffle", on mi izmijesa sve moguce playliste i sve pjesme...
[ Deda_Mraz @ 17.11.2006. 09:43 ] @
Može ako imaš jednu playlistu u Ipod-u.
[ taboo @ 17.11.2006. 10:28 ] @
Naravno da moze, bez obzira koliko imas playlisti.
Potrebno je da u Settings > Shuffle selektujes Songs. I tada ce ti shuffle uvek biti po pesama, bez obzira da li slusas pesme iz jedne playliste, sve pesme jednog albuma, izvodjaca etc.

Pozz
[ trabl @ 20.11.2006. 05:33 ] @
Jao, jao... meneee....

Ovako...
Javlja mi strange shit ovde... Pogledajte PrtScr picuture


Ja nema pojma sta treba sada da uradim jer npr. cim uradi upgrade slika sa iPoda on se skuca i blokira iTunes!
Nece onda da mi izbrise neke fajlove sto sam ubacio na njega kao HDD, javlja da su Corrupted!

Upgrade-ovao sam ga, i resetovao kao sto ste predlozili ali slaba vajda...

Ima li nekoga da zna o cemu se radi na slici?
[ trabl @ 22.11.2006. 13:05 ] @
Nije valjda da nikome se ovo pre nije desavalo??!
Pomoc!!?

Sada cu jos da probam na nekom drugom komputeru, pa da vidim...

Ima li neko bilo kakvu ideju?!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.11.2006. 15:39 ] @
Nađi na netu kako da formatiraš iPod (koja kombinacija) i formatiraj ga. Prethodno ga odjavi sa te mašine, ukoliko je to moguće.

Takođ, prvo nađi novu mašinu na kojoj ćeš ga probati, da vidiš radi li isto to.
[ ::cypher:: @ 26.11.2006. 13:36 ] @
IMAM DILEMU:

Dakle... pre par dana pazarih iPod 5.5 (30gb).
Uz njega se dobije stari iTunes. Skinuo sam novi i instalirao ga. Trazi mi update iPod-a na verziju 1.2 (trenutno imam 1.1.1).
Medjutim ja kao pocetnik prvo odlucih da se informisem oko updateovanja na netu.
I tamo naidjem na probleme windows korisnika sa ovim updateom. Mnogima se iPod ukoci, zaglupi kada unaprede firmware.
Opet ima i onih koji nemaju te probleme... sve sto mi ostaje je rizik. Update ili ne.

Ima li nekog ovde sa istim iPodom (5 ili 5.5) koji je radio update i kako je prosao?
[ trabl @ 26.11.2006. 21:10 ] @
jbg... Ali meni je se zatupio i to kako!!!
Nece da mi brise fajlove sa njega, one sto sam ubacio na HDD iPod?!

A kad god ga prikljucim na comp, javi mi itunes.exe Corrupted file!!!!
I nece da uradi Restore.. i nece da izbrise ostale fajove....

iPod je Video 30gb
[ ::cypher:: @ 28.11.2006. 15:38 ] @
Vrlo bitan momenat!
Radio si update pomocu iTunes?
Koja verzija zapravo? Ja sam citao da su ljudi imali problem sa iTunes 7.0... trenutno je aktuelna verzija 7.0.2.6. Ja nju koristim... za sad niko nije prijavio neke probleme, valjda zato sto je nova.
[ ::cypher:: @ 13.12.2006. 19:47 ] @
Puno odgovora dobih! Hvala, hvala... :sarkazam:

:)


Nego ja sam ipak bio dovoljno hrabar pa udateovao u ovu misticnu verziju. I da i meni se resetovao ali ne nesto cesto. Sada je izasla verzija 1.2.1 koja ispravlja sve bagove iz proslih verzija. I sada radi sve ok!
Teska je oko 6MB i moze se skinuti sto sa apple site sto preko novog iTunes.
[ losmipfc @ 16.12.2006. 16:26 ] @
Kako pravilno puniti iPod? Ukoliko ga cesto prikljucujemo na komp radi prebacivanja pjesama, da li mu moze skoditi sto se tako cesto dopunjava baterija?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.12.2006. 06:32 ] @
Litijumskim baterijama ne škodi konstantno dopunjavanje.
[ losmipfc @ 18.12.2006. 22:15 ] @
Ok, hvala na odgovoru.

Next problem:
Dakle, definitivno mrzim sebe sto moram da koristim iTunes. Ali, izgleda da sam prinudjen, jer se ja Yami-jem ne snalazim najbolje, a sa Anapod-om imam problema oko aktivacije, tako da ako neko ima iskustva sa Anapodom, neka mi se javi na pm.

Sada, nisam radio nista posebno sa iPod-om, osim sto sam ga koristio dosta kao HDD, i pri predjasnjem prikljucenju na komp, javlja sledecu gresku (pogledati sliku). Kao ne moze da cita sadrzaje sa iPoda, i predlaze restore. Takodje, javlja da je valjda ima nova verzija softvera (1.1.1 ili kako vec, mozda grijesim u nekoj nuli), na sta bi on update-ovo zajedno sa restorom.

Meni nije jasno da li je to jednostavno neki bug, ili samo nece da radi dok ga ne update-ujem. Moram prvo da pitam da ne bih dzaba skidao ukoliko nece nista pomoci (ima 20MB, a ja na dial-upu)...

Unapred hvala svima na odgovorima.

Pozdrav
[ trabl @ 18.12.2006. 23:36 ] @
Losmipfc,

Meni se slicno dogodilo pre nekoliko dana (mozes pogledati par postova iznad), ali sve je resilo reinstall iTunesa i Download nove veryije. Uopste ni na jednom sajtu nisam mogao da nadjem objasnjenje, mada su mi na nekoliko mesta predlagali DicsMode iPoda, koje imas opcije brisanja "rucno" stvari sa njega. Iskreno, meni to nije uspelo, ali i to ti je bar neki korak napred, bar usmerenje gde da trazis.

Ja ti predlazem da odes u neki Internet klub, i sljuris tih 30-35MB novi iTunes i da tako probas.


Veliki pozdrav sa severne tribine
Tane
[ losmipfc @ 18.12.2006. 23:39 ] @
Ok, sjutra bacam reinstall iTunesa, pa javljam je li pomoglo...

haha poz sa juga :D
[ losmipfc @ 19.12.2006. 21:43 ] @
Evo ovako, danas sam reinstalirao iTunes, i dobio sam istu gresku. Medjutim, iznenadio sam se kad sam pokrenuo Yamipod, sacekala me je slicna greska. Pogledajte sliku.

Veceras cu da pustim upgrade preko iTunesa, pa cemo da vidimo...

edit: Pomogao je restore + upgrade iPod-ovog softvera na verziju 1.1.1. Bilo bi lijepo kad bi neko znao zbog cega se ovako zaglupio, pa da nam fino objasni sta ne radimo dobro ? :)

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao losmipfc dana 20.12.2006. u 01:42 GMT+1]
[ losmipfc @ 23.12.2006. 13:10 ] @
Da li na iPodu mogu uredjivati liste "Artist" i "Albums"... ? Zato sto mi se cesto desava da npr u listi "Artist" napravi dva direktorijuma od istog pjevaca (grupe), iako se vodi pod istim imenom....
[ Beren @ 26.12.2006. 09:18 ] @
na iPodu mozesh samo na play da kliknesh! Sredjivanje je preko iTunesa, WMP11, Winampa i ostalih bzvz programa....

A prijavljuje ti 2 pevaca jer imash loshe uredjen ID3 pesama! Kad smo vec kod toga, mislim da 99.99% ljudi ima isti "problem" (ako se to i moze nazvati problemom...), pa me zanima koji program se koristi za uredjivanje ID3?
[ losmipfc @ 26.12.2006. 15:34 ] @
Pa dobro, nisam ni mislio da ih sredjujem na iPod-u.

A za uredjivanje ti nije dovoljan iTunes? Ako njega koristis?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.12.2006. 21:08 ] @
Na Macu je odličan iTunify program, koji radi uz iTunes..i odlično radi posao.
Ali je u većini slučajeva sam iTunes dovoljan za tagove.
[ Beren @ 29.12.2006. 08:34 ] @
ma ja sam na iTunesu menjao peshke jedno 1000 pesama, i onda formatirao hdd... Apsolutno nishta nije sacuvao!!!! Sve ponovo moram da kuckam! Tako da ili sam se ja zeznuo ili je iTunes bzvz za ID3!!!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.01.2007. 21:46 ] @
Pa kad si formatirao hard..šta si očekivao :)
Dobar je iTunes za menjanje tagova. Tj. bolji je od većine drugih playera/katalogera.
[ Beren @ 11.01.2007. 18:48 ] @
E, jedno pitanje!

Video sam u gradu hamin usb punjac, samo ona glava koja ide u zid i u nju se gurne usb! Da li to moze da prodje kod svakog uredjaja koji moze da se napaja preko usb-a ili ce da bude objashnjenje "To ti je za 6V a punjac je za 12V pa ti je zato pregoreo iPod!" (a ja vec negde lezim mrtav....)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.01.2007. 18:58 ] @
Te stvari su univerzalne.
A i to bi bio prvi put da čujem da je nešto što ide na npr. 6V pregorelo na 12 :)

Ali, obrtanje polariteta je već druga priča :) Spalio sam sintisajzer tako :)
[ Beren @ 12.01.2007. 10:46 ] @
aha... onda cu to definitivno kupiti! Ukoliko dodje do komplikacija, kako rece da je tvoja adresa? :p
heheeheh
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.01.2007. 16:01 ] @
Email ili web? ;)
[ kobatz @ 17.01.2007. 13:28 ] @
dobar dan svima:)ja sam nov na ovom fenomenalnom forumu..intresuje me gde si nasao hamin usb power adapter ako nije tajna?znam da se dobija uz mp3 playere al ja ga jurim vec neko vreme jer mi se ne daje oko 2.500 za apple-ovu verziju...pozzz i hvala
[ Beren @ 19.01.2007. 14:26 ] @
imash u onoj komp radnji ispod Tuckwooda!
[ losmipfc @ 19.01.2007. 22:06 ] @
E ljudi, ajde sada vi meni objasnite sta je potrebno da ja uradim, da bi se iPod nano izbagovao, odnosno da obrise sve podatke i svu muziku? I da mu tada jedino Restore moze pomoci?
Imam ga neka 2-3 mjeseca, i do sada mi je 2 puta obrisao sve. A pojma nemam sta sam uradio?????

Dajte da naucim "to", pa da ne radim "to" vise :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.01.2007. 15:43 ] @
Sa iPod -> Folder, ako se dobro sećam, možeš backupovati sve fajlova sa iPoda, tako da ako ti crkne, nećeš imati problema da ih vratiš. A pošto je to Nano, ni prostor na PC-u neće biti problem :)
[ Beren @ 23.01.2007. 09:22 ] @
Zashto konverzija video fajlova u iTunes-u nece da radi kako valja i treba i kako mu dolikuje nego se bruka i kompresuje mi bez zvuka!

kompresovah 3 filma, i izbrisah originale.... tek kasnije sam provalio da mi fali zvuk, a neshto mi bash i nije zanimljivo da gledam mute film bez titla.....
[ kobatz @ 23.01.2007. 11:52 ] @
itunes-ov konverter je jako los :(skini imtoo movie converter stvarno je najbolji podrzava bas format ipod-a,brz,lagan,jak i meni uvek ima i zvuka u njemu,a za dvd ripovanje na ipod format koristi imtoo dvd to ipod converter...pozzzz ps.imao i videora coverter koji je free pa probaj i njega..pozzz
[ driversax @ 25.01.2007. 09:18 ] @
Koji je najbolji program za iPod odnosno za prebacivanje muzike i slika?
[ trabl @ 25.01.2007. 10:23 ] @
iTunes ;)
[ zaraza @ 25.01.2007. 10:28 ] @
nasao sam juce plugin za foobar za komunikaciju sa iPod, koji radi sasvim ok...moze da prebacuje samo muziku, al nema veze, meni odgvora...
[ kobatz @ 25.01.2007. 12:01 ] @
najbolji program za prebacivanje svega ti je po meni anapod...ja sam ga kupio preko neta i stalno ga koristim....itunes suck :) pozzz
[ losmipfc @ 27.01.2007. 23:26 ] @
Citat:
Sa iPod -> Folder, ako se dobro sećam, možeš backupovati sve fajlova sa iPoda, tako da ako ti crkne, nećeš imati problema da ih vratiš. A pošto je to Nano, ni prostor na PC-u neće biti problem :)


Ok, hvala u svakom slucaju, posluzice i to.

Ali, ipak me interesuje zbog cega se baguje i nestaju podaci sa njega, da jednostavno to ne bih radio vise (ukoliko je do mene) ?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.01.2007. 15:48 ] @
Šaflovi se resetuju kad ih isključih na duže od 5sec i onda prebaciš na shuffle ili na reprodukciju redom.

Pogledaj sliku. Da li reset znači ujedno i format memorije..ne znam..nisam imao Shuffle.

[ losmipfc @ 29.01.2007. 21:18 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Šaflovi se resetuju kad ih isključih na duže od 5sec i onda prebaciš na shuffle ili na reprodukciju redom.

Pogledaj sliku. Da li reset znači ujedno i format memorije..ne znam..nisam imao Shuffle.



Ja imam Nano, ne znam gdje si vidjeo da je shuffle.
[ Beren @ 30.01.2007. 09:32 ] @
kobatz, i ja koristim videora konvertor sada, ali mi je totalno nelogicno da iTunes ima tako losh konvertor... Mislim, verovatno su ishli na kupovinu filmova preko iTunesa pa samim tim konverzija nije ni potrebna. Ali ipak...

I extremno je glupavo shto iTunes ne prepoznaje sam putanju do pesme ukoliko se prebaci u neki drugi folder na hddu! WMP je po tom pitanju mnogo ispred iTunesa!

Shto vishe koristim iTunes, to vishe primecujem koliko je jadan program!
[ kobatz @ 01.02.2007. 07:25 ] @
pazi svi imaju problema sa itunesom...ok je to program al deo sa konverzijom nikako nije dobar...em sto dobar deo fajlova nekog kompresovanog formata ne prepoznaje em sto i kad ih prepozna ne mozes da izvrsis konverziju onda nema zvuka ili je sve out of synchron....videora je ok al ne moze ni da prismrdi imtoo programima za ipod...probao sam mnoge konvertore,aranzere,komandne programe za ipod al jedino mi svi imtoo alati rade ko sat...inace imam ipod video 30gb nisam to rekao:)itunes ima svoje prednosti al mi se definitivno ne svidja sto je jako memory zahtevan a za njegovu velicinu pruza jako malo..ja za sve koristim anapod jedino zasta mi treba itunes je za otkljucavanje-zakljucavanje diska al to jednom kad ukljucis tako i ostaje...pozzz
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.02.2007. 21:37 ] @
Citat:
Beren:I extremno je glupavo shto iTunes ne prepoznaje sam putanju do pesme ukoliko se prebaci u neki drugi folder na hddu! WMP je po tom pitanju mnogo ispred iTunesa!
Shto vishe koristim iTunes, to vishe primecujem koliko je jadan program!


Hoćeš da kažeš da što duže koristiš Windows, to više primećuješ koliko je to jadan OS? :) Jer na OS X iTunes (kao i svi drugi programi) je uvek svestan nove putanje fajla :)
Ima nekoliko razloga zbog kojih ti itunes ne zna gde si premestio fajl, a WMP zna..ili ti iTunes nije namešten da opslužuje kolekciju, već je samo čita kad ti to hoćeš ili je WMP od starta pravljen da ispravi taj Windowsov nedostatak live update-a.
Kao što rekoh, na Macu je uvek poznata nova adresa fajla. E sad, iTunes nije ni pravljen da mu se menja lokacija pojednačnih pesama..menja se ili destinacija cele muzičke kolekcije, posle čega se u podešavanjima progamu kaže gde je sada muzika ili se pusti iTunes ad se brine o celoj kolekciji, pa da sam sortira fajlove na osnovu parametara i podataka koje si zadao za svaku pesmu (Artist, Album artist, kompilacija i sl.)

@ losmipfc
Koje generacije ti je Nano i koju verziju softvera imaš? iPodovi sa ekranima se resetuju držanjem centralnog dugmeta i Menija, dok se ne pojavi jabuka. Možda ti reset pomogne (ukoliko imaš najnoviji softver 1G Nano mislim v1.3, a ovi aluminijumski v1.1.1).
[ losmipfc @ 04.02.2007. 12:38 ] @
Nano je druge generacije, sivi, aluminijumski. Cini mi se da sam nedavno update-ovao na v1.1.1 ali provjericu pa cu javiti.
Znam za taj reset, pokusacu.
[ kobatz @ 06.02.2007. 07:38 ] @
da li vam se desava da posle nekog vremena ipod ne moze da prepozna video fajlove koji su bili ubaceni putem anapod-a u njegovu bazu...meni se to vise puta desilo do sad...muzika nema problema ali video fajlove posle nekog vremena prestane da prepoznaje i ne moze da ih pusti..ako vratim fajlove na komp ovaj ih pusti normalno...jos mi se cini i da doda neki nastavak u fajlname tipa unknown il tako nesto...nesto nije uredu sa firmware-om na ipodu ili samom hdd sto je manje verovatno jer bi onda i fajlovi bili corrupt...pozzz
[ losmipfc @ 19.02.2007. 13:40 ] @
Jel moze neko da mi preporuci neki dobar program tipa "Sharepod" za prebacivanje muzike sa iPod-a na PC? Naravno, da nije Sharepod, nego neki drugi :)
[ miletovmile @ 20.02.2007. 08:46 ] @
YamiPod završava posao sasvim korektno
[ kobatz @ 20.02.2007. 10:46 ] @
kao i uvek anapod...za sad po meni nema boljeg probao razne...pozzz
[ stefanbg89 @ 21.02.2007. 17:52 ] @
imam probelm, naime komp ga prepozna i sve lepo otvori foldor njegov (f:) ali program iTuines ga ne prepoznaje!!! jel neko zan u cemu je problem??tnx!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.02.2007. 18:05 ] @
Probaj da ga resetuješ (Menu+centralno dugme).

Da li je to prvi put da da kačiš na taj kompjuter?
[ losmipfc @ 21.02.2007. 23:02 ] @
@VOJAGER: Kod mene taj reset (menu+centralno dugme) sluzi samo kada mi ponekad iPod zakoci, pa se onda restartuje i radi normalno. Znaci to nije format niti se brisu podaci.

Imam jos jedno pitanje za tebe. Backup-ovao sam iPod onim programom sto si mi preporucio (ipod2folder), i on mi je napravio gomilu nekih .mp3 fajlova (mojih pjesama samo sa cudnim imenima: "AHWA" itd...).

E sad, kada mi se izbrisu podaci i formatiram iPod, kako ja da vratim taj backup na iPod?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.02.2007. 23:21 ] @
Da, to je priručni reset kad ti se zaglupavi iPod, ali sam mislio da će da pomogne u ovom problemu. I ne treba da ga skroz formatiraš :)

A ipod2folder ti ustvari kopira sve sa tvoj iPoda na hard, a pesme i jesu tako rinejmovane, da bi se izbeglo njihova distribucija drugim ljudima :) Takvu vrstu backupa ustvari možeš da uradiš i sam, samo da uključiš u Commanderu da vidiš skrivene fajlove :)

Bukvalno prekopiraš backup na iPod.
[ stefanbg89 @ 22.02.2007. 13:55 ] @
da, jos nesto, iPod mi preskace neke pesme!! a na kompu te iste se pustaju najnormalnije! u cemu je SAD problem?
[ losmipfc @ 22.02.2007. 14:23 ] @
Citat:
Bukvalno prekopiraš backup na iPod.


Prekopiram sadrzaj? I vratice se sve na staro? Sa istim imenima koja su bila prije?

Da li ce onda pjesme biti vidljive kada udjem u [g:], ili ce biti kao i prije? tj. kao da su ubacene preko nekog programa, tipa itunes?

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.02.2007. 17:26 ] @
Evo linka na Appleovom sajtu gde kažu kako se radi 5 Rs stvari sa iPodom (Reset, Retry, Restart, Reinstall, Restore).

Kad vratiš backup biće isto kao i pre backupa, znači, pesme će imati luda imena. Fazon je što se prava imena pesama nalaze u bazi u iPodu i iPod preko baze barata fajlovima. Poenta je da tako treba :)
[ stefanbg89 @ 22.02.2007. 18:32 ] @
e ljudi, meni ne moze da se uradi restore!! :evil: naime, kada pokusam sa onim iPodUpdaterom, krenem i pise "initializing"..i na kraju kaze ili da ne podrzava taj uredjaj, ili kaze da nema nista zakaceno..jel moze neki rucni restart ali da bude RESTART?
ovaj moj iPod je totalno poludeo...
jel moze da mi neko da neki sajt bilo sta?malo nade?:)
[ losmipfc @ 23.02.2007. 00:32 ] @
Citat:
Kad vratiš backup biće isto kao i pre backupa, znači, pesme će imati luda imena. Fazon je što se prava imena pesama nalaze u bazi u iPodu i iPod preko baze barata fajlovima. Poenta je da tako treba :)


Donekle mi je jasno (napokon) ovo sto si mi objasnjavao. Jos samo kad bi mogao da mi objasnis kakva je razlika izmedju ovakvog vracanja back-up(a), i normalnog ubacivanja pjesama preko iTunes-a, ili nekog drugog programa.

Cak mi se cini da ce mi biti lakse da vratim bazu preko iTunes-a, jer vec imam spremljene i organizovane playliste u njemu? Ili se ja varam?

@stefanbg89: Sa cim radis restore? Jesi pokusao sa iTunes-om? Ja sam preko njega do sada 2 puta to radio, i islo je normalno...
[ jerrymouse @ 24.02.2007. 13:15 ] @
Pozdrav svima. nov sam na forumu pa ne znam bas najbolje da koristim...
evo na brzinu da kazem nekoliko stvari...
na brzinu sam procitao... ipod prve generacije je bio samo u beloj boji 4,6gb i firewire port. kasnije se pojavio usb. ipod mini je bio u bojama a crni se pojavio tek u petoj generaciji. o generacijama mozete videti na www.apple.com
itunes pravi skrivene fajlove na ipodu jer mu je tako lakse da radi, to je zbog brzeg rada samog ipoda (defragmentacija nema smisla ovde) a ima i svoju bazu pesama i plejlisti odakle vadi sve informacije. inace koliko ja znam ipod ima 20mb kesa, to se vidi tako sto u proseku pokrene hard na svaku 6. pesmu iz plejliste (pesma oko 3mb) i ono najbitnije, svoj firmware ne cuva u kesu (kes je skupa memorija) nego na hardu, zato se i ne preporucuje formatiranje ipoda sem njihovim alatom. mnogi mp3 pleyeri rade po principu drag&drop, ili copy/paste, kod ipoda to nije tako bas zbog baze koju pravi itunes.
ima mnogo alternativa cak i plugin za winamp koji radi extra, ali ja ipak volim itunes. ako imate problema sa njim prvo pogledajte u kakvom vam je stanju windows, a ne samo komentari kako itunes sux. itunes je pravljen prvenstveno za MacOS a ovo sto mi imamo je konverzija i ima bagove. ipak mislim da je najbolji od svih programa te namene.
inace da bi izvadili pesme sa ipoda, samo ukljucite da se vide skriveni fajlovi i jednostavno kopirajte sve iz music foldera. ako se fajlovi zovu ABCD.mp3 kad ih pustite u winampu, koji cita id3 tag prikazace pravi naziv pesme, kome se ne svidja ima tona programa koji imaju opciju TAG TO NAME koja opet savrseno radi, npr. musiclibrary.
kabl za povezivanje sa tv-om je obicni kabl od digitalne kamere mala banana-3 cinca, samo su rotirali signale pa video nije vise zute boje nego crvene.
5.5 generacija ipoda i nije neka novost, sem sto su izbacili iz prodaje model od 60gb i zamenili sa 80gb. model od 30 gb je identican. fora je sto su u novom softveru ubacili opciju brightness koja kad se smanji na minimum dosta manje trosi bateriju.

od dodataka koje sam kupio ovde dobar je belkin spliter sa pozlacenim konektorima oko 300 dinara, ne secam se. sa radio remote dobijate radio, daljinski (zicni) i spliter, jer se kaci na ipod conector ali funkcionise i izlaz za sluske. kad sam uzeo radio remote nije bilo opcije za evropu pa sam teze nalazio ove nase radio stanice, sa novim firmwareom sam dobio i opciju europe.

igrice se ne mogu, koliko ja znam, skinuti sa torenta pa igrati jer nisu autorizovane. ista je fora sto se mnogi pitaju imam spot ali ne mogu da ga ubacim u plejlistu music videos, identicno i za audio books. ima fora da se u audio book ubace markeri za poglavlja, ima program ako treba nekom naci cu, ali opet se ne moze staviti u listu zbog autorizacije. ipak svi hocemo besplatno pa jednostavno napravite svoju listu.
titlovi mogu lako da se lepe na video pa onda konvertuje za ipod. recimo virtualDUB sa svojim filterom za titlove. ali u tom slucaju je potrebno 2 puta kompresovati a to smara.

imam i camera connector koji radi sa svim canon fotoaparatima, cak i video klipove prebacuje i pravi foldere za slike na ipodu da mogu da se gledaju, kad se ipod prikaci na komp slike su tu. u nepromenjenoj rezoluciji.
toliko za sad. zurim. ako nekome treba neka pomoc tu sam da pomognem. ipod imam od 2002. godine i mislim da dosta znam.

hint: moze i linux da se ubaci na ipod sa ekranom (za shuffle ne vazi) cak i da se igra doom, zove se iDoom. :)

pozdrav!
[ jerrymouse @ 24.02.2007. 14:18 ] @
e da i jos nesto. backup je majka svih operacija ne samo za ipod nego za sve. instalirao sam jednom ifill program koji radio emisije snima na ipod, nesto slicno podcastu, i dosta sam cackao, mojom greskom sam kliknuo na jednu opciju koja mi je obrisala sve pesme sa ipoda da bi sebi napravio vise mesta za radio :)

uostalom pesme koje prebacite na ipod sa kompa, verujem da necete obrisati da bi mogli i na kompu da slusate :)

za ukljucivanje/iskljucivanje opcije hdd mod na ipodu ima precica trebalo bi da se drze |<< i >>| istovremeno nekoliko sekundi, znaci nije samo iz itunesa, za restart vec znate :)

sto se tice zastite za vas ipod, najbolje resenje koje sam ja ikada video je agent18 video shield, plasticni oklop ali mislim da ga nema kod nas. bilo kakve gumene navlake, carape i sl. ostavljaju mikroogrebotine kad u njih udje prasina. takodje odlicne su i folije koje se lepe na ipod i pruzaju odlicnu zastitu od grebanja, pogotovo kod novije generacije uredjaja.

sta kazete za iPhone? malo je preskup ali svaki uredjaj kad se pojavi ima cenu.
[ Lpasso @ 25.02.2007. 14:58 ] @
A gde ima tih folija a se pazari?
[ superfly @ 25.02.2007. 15:34 ] @
@jerrymouse.

Citat:
igrice se ne mogu, koliko ja znam, skinuti sa torenta pa igrati jer nisu autorizovane. ista je fora sto se mnogi pitaju imam spot ali ne mogu da ga ubacim u plejlistu music videos, identicno i za audio books. ima fora da se u audio book ubace markeri za poglavlja, ima program ako treba nekom naci cu, ali opet se ne moze staviti u listu zbog autorizacije. ipak svi hocemo besplatno pa jednostavno napravite svoju listu.
titlovi mogu lako da se lepe na video pa onda konvertuje za ipod. recimo virtualDUB sa svojim filterom za titlove. ali u tom slucaju je potrebno 2 puta kompresovati a to smara.


posedujem ipod video, 30gb,

- skinuo igricu zooma preko emule-a ali jos nisam probao ubaciti, mislim da ce tesko ici,
- imam masu spotova u plejlisti music videos,
- za konvertovanje dvd fajlova (jos i sa prevodom) preporucujem dvdfab platinum, odlicno radi posao.


ako neko zna kako ubaciti igricu neka prica. hvala.

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.02.2007. 20:11 ] @
Odes na Appleov sajt, kupis igru i pokrenes je. Samo o takvom nacinu pokretanja ces moci pricatio ovde na ES-u :)
[ jerrymouse @ 27.02.2007. 00:11 ] @
ma ok. mogu i ja snimiti masu spotova, nego ih ne mogu staviti u onu default listu koju on ima za kupljene spotove. igricu ako uspes da pokrenes skidam ti kapu :)

[ jerrymouse @ 01.03.2007. 15:18 ] @
folije sam prvi put video na apple sajtu tamo u dodatnoj opremi. mislim da je bilo kod nas u onoj knjizari na kraju knez mihajlove. ali nisam kupovao jer imam agent18 video shield.
[ Cileinteractiv @ 31.03.2007. 16:16 ] @
Kupio sam Ipod nano 4GB 1. generacije, plastični crni...
Sad malo radim s ITunes-om, ubacio sam video klipove i muziku u Lyb i plej liste. Kako sada ide kopiranje na Ipod i kako da otključam Ipod da bi ga koristio kao externi disk-koja je to opcija u Itusnes-u?
Hvala.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.04.2007. 23:26 ] @
Pre nego što ti odgovorim, samo da ti skrenem pažnju na par sitnica, koje veliki broj ljudi previdi i zanemari kao bezbačajne :)
Marke su iPod i iTunes, ne Ipod i Itunes. Kao kad bi neko pisao BMw ili bMW :)

Elem..
http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=61131 :)
[ Cileinteractiv @ 02.04.2007. 01:46 ] @
Ok, imam iPod i u iTunes-u nemam odeljak Device. iTunes ne "vidi" uređaj. Čitao sam ove teme i probao još dosta objašnjenja. Da li bi reinstal Windowsa rešio stvar? Hvala za ovaj link koji si postavio, tu vidim kompletno okruženje u iTunes-u, kod mene još nije tako
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.04.2007. 18:06 ] @
Nedostaje ti samo ono Enable disk use ili i još ponešto, poredeći sa ovim ekranom na apple.com?

Koju verziju iTunes-a imaš? Najnovija je 7.1.1, ali je to postojalo i u v7. A sumnjam da imaš neku stariju. Pre bi ti pomogla deinstalacija i ponovna instalacija samog iTunes-a. Takođe, slična opcija, Enable Disk Use, bi trebalo da se nalazi u Preferences, na iPod tabu, ali ja više nemam iPod, pa ne mogu da ti kažem precizno gde je.
[ Cileinteractiv @ 02.04.2007. 19:08 ] @
Verzija iTunes-a koju sam instalirao je 7.1.1.5. Pokušao sam da reinstaliram program i po uputsvtima sa Apple sajta ali ništa ne pomaže, jednostavno nijedan od softvera ne može da prepozna iPod, probao sam i Anapod. Nigde nema opcije Enable Disk Use. Kopirao sam neke mp3 fajlove u folder koji se zove 1.5 tu su već valda fabrički bile neke mp3 pesme, Ipod vidi samo prvu kopiranu i nju reprodukuje a ostale kopirane se ne vide, kada hoću da pređem na sledeću stvar iPod se ugasi i ponovo upali. Neki folderi koje sam napravio na Root-u se ne mogu ukloniti a kopiranje pri korišćenju kao klasičan USB radi ok. Sa CD-a koji sam dobio uz iPod instalirao sam MP3 Player Utilities 1.39 koji služe za formatiranje, back up i restore kao i za Update firmware-a, ni oni ne mogu ništa da urade.
-V-O-Y-A-G-E-R hvala ti na pomoći, nadam se da će se još neko javiti.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.04.2007. 20:08 ] @
Hmm, mislio sam da je iTunes jedini program koji može da otključa disk mod na iPodu, ali mislim da sam baš ovde negde na ES-u video da je neko uspeo to i pomoću nekog drugog programa..da li Anappoda ili SharePoda..nisam već siguran.

Znači tebi ne radi ni sinhronizacija sa iTunes-om. Probaj da formatiraš iPod ovako...

Citat:
Take you ipod nano, with a decent amount of charge, and (1) reset it by pressin center button and menu and holding it down until you get a pic of the apple and (2) while you still see the apple, press the center and play buttons for like 6 or 10 seconds. You have just put the ipod on disk mode and there should be some sort of picture confurming this and it should now say disk mode or something like that on top of the ipod.

Now your computer and itunes will recognize it...this worked beautifully for me but you might of screwed it up more than i had. If anyone tries this and fails please post it. and if you try and get it right...post that too just so everyone knows it worked...kuz that fat32 and partition magic shit didn't


To je sa http://www.makezine.com/blog/archive/2005/09/how_to_ipod_nan.html

Ceo problem je pre do iPoda, nego do iTunes-a.

Muzika se mora (zvanično) prebacivati preko iTunes-a, jer on pravi malu bazu u kojoj povezuje originalna imena fajlova sa onim u šta on iskasapi mp3jeve kad se prebace na iPod. Samo kopiranje fajlova na iPod neće raditi (u šta si se i uverio).

A ovo što se ja satra' da namestiš iPod kao disk, tebi već radi :) Čim mu možeš pristupiti kao flešu i kopirati sa/na njega.
[ Cileinteractiv @ 03.04.2007. 01:20 ] @
-V-O-Y-A-G-E-R- svaka čast i puno hvala. Posvetio sam malo vremena forumima i glogu koje si naveo. Ipak je problem do iPod-a, nema sync i ne radi restart - Play+Menu.
[ trabl @ 03.04.2007. 02:01 ] @
Cileinteractiv...
Sve vreme citam sta si napisao i totales me zbunjujes. Mislim da nesto nije
jebeno uredu sa iPodom ili sa kompom. Dela der uradi jedan PrtScr kada
spojis iPod sa compom, i kada se ukljuci iTunes!

Ja sam imao slican problem, ali postoji daj DiscMode koji iPodu daje do
znanja ko je gazda u kuci. I posle ces moci da izbrises te sporne foldere.
[ losmipfc @ 03.04.2007. 02:02 ] @
Citat:
Cileinteractivne radi restart - Play+Menu.


Probaj prvo da zakljucas tastaturu, i odma vratis na isto. A poslije toga da uradis "menu+center" i da drzis 6 sekundi za restart. Tako barem pise u upustvu koje ja imam kod sebe.
[ Snejk_Plinskin @ 04.04.2007. 00:12 ] @
Imam par sitnih pitanja,prochitao sam sve shto ste do sada pisali i mnogo mi je pomoglo da provalim kako ova spravica radi poshto se do sada nisam susretao sa iPod-om
Dobio sam iPod nano 4gb instalirao sam iTunes 6.0.4... poshto 7.... nije hteo da mi radi jer imam winxp-sp1 bar se nadam da je do toga mada probacju opet,provalio sam kako se ubacuje muzika,slike,da moze da se koristi kao flash,jedino pitanje je dali ovaj moj iPod moze da pushta video zapis?
Koliko sam ja skontao moj je druga generacija ispravite me ako sam pogreshio,moj je crni aluminijumski i u njemu kad udjem na settings\about\ pishe version 1.1.1 model MA107LL

Za sada sam prezadovoljan sa spravom dobio sam usb kabel koji je ujedno i punjach,nisam dobio standard slushke vecj sony one w shto idu oko uveta i dobio sam zvuchnike za njega,jedino shto bi kupio josh je neki adapter da moze da se puni na struju direktno da ne ide preko kompa.

Znachi koliko sam prochitao prichate o video zapisu sad dali moze da se gleda kod mene ne znam,nebi mi bio problem da konvertujem sa tim imToo converterom jer sam se vecj susretao sa njim jedino shto ne vidim u ovom mom izgleda zastarelom iTunesu da uopshte ima opcija da se ubaci video,tako da i ako moze garant cju morati prvo da updateujem winxp pa tek onda da instaliram iTunes.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.04.2007. 06:49 ] @
Na žalost, samo iPod Video može da pušta video. Mislim da Nano-i ne mogu iz prosto praktičnih razloga, poput veličine ekrana i manjeg hard diska (jer se podrazumeva kupovina filmova preko iTunes Store-a, koji su gabaritniji).

Ovo su zvanični zahtevi iTunesa, u pogledu jačine mašine.

Windows Requirements
Windows 2000 Service Pack 4 or later or Windows XP
500 MHz Pentium class processor or better
QuickTime 7.1.5 (included)
256MB RAM

Skini najnoviji iTunes, pa probaj, jednotavnije je to, nego da ubijaš Win :) Piše da može i na SP1 (podrazumeva se, jelte, čim ne piše SP2) :)

I da, čim je Nano aluminijumski, onda je druge generacije. Neka te dobro služi :)
[ Snejk_Plinskin @ 04.04.2007. 08:57 ] @
Hvala na odgovoru,nisam se neshto ni skenjao zbog filmova ionako mi je trebao najvishe zbog muzike,tako da i ako negde budem ishao tipa roshtilj,pecanje ponesem zvuchnik i uzivancija kolko su mali super se i chuju.
Rekao sam da bi uzeo adapter za punjenje ali ako moze i ona varijanta da se u adapter ubaci usb to bi bila najbolja varijanta.
[ Cileinteractiv @ 04.04.2007. 23:48 ] @
Evo kako mi izgleda iTunes. File-Cyinc iPod opcija je zasivljena. "Disk mod" se uključuje na iPod-u ili u iTunes-u? Kako se zaključavaju tipke?
[ losmipfc @ 06.04.2007. 22:55 ] @
E, ovako izgleda "normalan" iTunes, tj dok iPod nije prikljucen. Kada prikljucis iPod, trebalo bi iTunes da reaguje, i da negdje izmedju opcija sa lijeve strane "Store, Library i Playlist", ubaci i opciju za tvoj iPod, gdje bi mogao da ga otkljucas za koriscenje kao disk...
Tipke zakljucavas na onom tasteru sa gornje strane iPoda, kada ga gurnes desno. Cini mi se da pored pise "hold"...
[ Snejk_Plinskin @ 08.04.2007. 08:36 ] @
Kolko bi ja realno mogao dobiti para ako bi ga prodavao za moj iPod nano 4gb sa alu kucjishtem znachi druga generacija i sony walkman slushalicama,tj kolko bi mogao da trazim za njega?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.04.2007. 12:51 ] @
Zavisi koliko je star i da li još uvek ima garanciju. Zatim, da li imaš originalno pakovanje ili samo iPod, kabl i neoriginalne slušalice (bez obzira što su bolje i sl, jer to budi negativnu asocijaciju kod kupca, da možda player nije kraden).

Zavisi i koliko ti se žuri sa prodajom i koliko se kupcu žuri da sebi kupi iPod :)

Ako ti je neko merilo, meni je jedan poznanin pre par meseci nudio 6 meseci star, još toliko pod garancijom, srebreni alu od 2GB za 130€. Ako je tvoj isto toliko star i isto pod garancijom, onda mu je sad cena tu negde od 130-150.

Ali opet, odeš na halooglase i izvršiš pretragu za "iPod Nano" pa ćeš videti kako se kreću cene i novih i polovnih.
[ Snejk_Plinskin @ 08.04.2007. 15:47 ] @
ok hvala.Nemam garanciju dobio sam ga tako sa tim slushalicama koji nisu od njega,nije ukraden a sve i da jeste bolelo bi me uvo kao da moze neko da provali da je negov,i u solidnom je stanju.
Kontao sam da bi mogao dobiti 150e a ako ne uspem toliko da dobijem nebi ga ni prodao
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.04.2007. 16:26 ] @
Naravno da može da se provali. Svaki iPod ima jedinstven serijski broj i svki prvi vlasnik ga registruje na Appleovom sajtu. Svaki novi kupac može da proveri ko je prethodni vlasnik i da li je iPod prijavljen kao ukraden ;)
[ Snejk_Plinskin @ 08.04.2007. 22:52 ] @
Da ali i ne mora da ga registruje idem sad bash da proverim za ovaj moj pa cju javiti.


EDIT:
Evo javljam da nisam pronashao gde se to moze odraditi ako ti nije problem baci mi link pa da proverim.
hvala

[Ovu poruku je menjao Snejk_Plinskin dana 09.04.2007. u 00:05 GMT+1]
[ Zoran 021 @ 14.05.2007. 13:33 ] @
Kako zaobići registraciju u iTunes da bi prebacio pesme iz njega tj. iz PC-a na iPod shuffle ?
Opcija na iTunes pod nazivom sinc iPod je isključena , a da bi se uključila treba registracija.
[ ton_majstor @ 14.05.2007. 13:50 ] @
Bilo je o tome, zaobilaženje legalnih radnji u vezi sa iPod-om ovde nije glavna tema.

Kome smeta iTunes-Apple restrikcija, neka ne kupuje iPod, ili neka se sam snađe, postoje rešenja na Internetu.

Biće obrisano sve u vezi sa DRM-izbegavanjem.

Pozdrav!
[ daniel_trifunovic @ 26.05.2007. 15:27 ] @
Imam iPod nano, II generacije.

Gdje u Beogradu kupiti dodatak za nošenje oko vrata(bar mislim da tako nešto postoji)?
Gdje kupiti nekakvu zaštitu za nošenje po džepovima, rančevima?
Gdje kupiti USB punjač(za putovanja bez računara)?

Hvala :)

P.S. Ako znate cijene, bilo bi od pomoći.
[ ton_majstor @ 26.05.2007. 16:06 ] @
Sve konkretno sa reklamiranjem firmi i TELEFONIMA, na PP. Ostalo, može online... cene, linkovi, adrese.

Pozdrav!
[ superfly @ 01.07.2007. 12:06 ] @


kupio sam tzv firewire kabl za ipod video, a sa njim na istom prikljucku je i obican usb kabl.
dakle dva u jednom.
razlog kupovini firewire kabla je bio taj sto imam obican 1.0 usb preko koga je transfer trajao satima,
a to me je izludjivalo. sada kad povezem fw kabl na ipod na ekranu mi pise Firewire connections are not supported, please use USB cable for song transfers.

u cemu je onda fora koriscenja fw cabla?? da se odatle puni baterija? pa baterija se puni i preko usb-a...
stvarno mi nije jasno.

neko zna pojasnjenje?





[Ovu poruku je menjao superfly dana 01.07.2007. u 14:17 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.07.2007. 15:43 ] @
Probaj istovremeno da ukopčaš i USB i FW kabl na kompjuter..možda mu je struja tako razvedena..ko zna.
[ superfly @ 02.07.2007. 10:39 ] @
@VOYAGER,

povezani su i usb i firewire u isto vreme.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.07.2007. 19:06 ] @
Izgleda da je do modela iPoda.

http://forums.ipodhacks.com/archive/index.php/t-576.html

Neki noviji modeli iPoda uopšte ne podržavaju FW konekciju.

http://playlistmag.com/forums/...&o=&fpart=all&vc=1
[ Marich_BRE_91 @ 07.07.2007. 12:58 ] @
Imam problem sa Yamipod-om ! Pre nego sto sam digao sistem radio je super, kada sam ga digao :) i instalirao yamipod nema vise onog prozora gde se ubacuju pesme ! Pokusavao sam da pravim playliste ali ne vredi :( Jel zna neko u cemu je problem ?!? i sta da radim ?

hvala
pozzz
[ Petar Srbu @ 02.09.2007. 20:07 ] @
Zdravo ja sam nov ovde pa se pitam ja imam Apple-ov Ipod da li bi morao da poskidam neke programe da bi ubacio video klipove!!!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.09.2007. 15:23 ] @
Najjednostavnije je da instaliraš iTunes i kroz njega importuješ video fajlove u iPod...naravno, pod uslovom da imaš iPod Video, a ne neki stariji model.
[ draza89 @ 23.09.2007. 14:46 ] @
Ljudi da li neko zna gde moze da se kupi USB za Apple iPod 30Gb HITNO!!!!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.09.2007. 15:01 ] @
http://www.apple.co.yu/scr/apple/wheretobuy/
[ don Zuan @ 22.11.2007. 16:29 ] @
cao! Imam ipod nano 4 genracije i zanima da li na njemu mogu da gledam filmove i kako,kao i sta mu znaci ono podcasts ! I da razmisljam da prodam ovaj nano i da uzmem ovaj novi ipod classic. Mislite da bi trebao?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.11.2007. 18:52 ] @
ili nemaš nano ili nije 4 generacija. Javi se opet kad saznaš tačno šta imaš :)

Podcasti su medijski fajlovi (zvuk i video) koji se distribuiraju internetom putem feedova (RSS ili Atom, samo sa slikom i zvukom) i koji su namenjeni slušanju na kompjuteru ili mp3 playeru (pre svega iPodu). Ime mu je kovanica od iPod i broadcast.

http://en.wikipedia.org/wiki/Podcasts

Ništa ja ne mislim..sam znaš najbolje za šta ti iPod treba.
[ don Zuan @ 23.11.2007. 10:01 ] @
imam nano 4 gb,kupio sam ga pre 8 meseci,znaci nije ovaj poslednji koji se sada prodaje... classic mi je nekako lepsi, cuo sam da moze da pusta da filmove,pa...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.11.2007. 12:23 ] @
I treća generacija iPod nano-a može da pušta filmove. Razlika između ovog i Classica je veličina ekrana (fizička veličina, rezolucija je ista), Classici imaju hard, a nanoi fleš memoriju. Classici su veći i teži. Zavisi gde ćeš se pronaći.

A iPod pušta filmove još od iPod Videa.
[ don Zuan @ 01.12.2007. 16:51 ] @
i kako onda da prebacim filmove? preko itunesa? nem pojma... hvala voyager na pomoci!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.12.2007. 17:13 ] @
Nađeš film koji hoćeš i samo ga prevučeš u Movies u iTunesu.
Kad zakačiš iPod na kompjuter, u iTunesu u sekciji za svoj iPod pod Movies odabereš šta želiš na iPodu i on će, ako je potrebno, odraditi konverziju formata i prebaciti ga na iPod.
[ anon157690 @ 06.12.2007. 22:54 ] @
Ima li ovde neka dobra dusa da donosi iPode iz USA, uzeo bi classic 160gb a ovde mi je preskup, ne bi da dajem domaćim lopurdama 150 eura više tek tako.
I usput pitanjce, nedavno sam čitao kako se na iPod može ubaciti i drugi softver, bez svih onih klasičnih ograničenja, znači totalno drugi softver, pogledao sam kako to izgleda i svedelo mi se ali sad nikako da nađem tu stranicu ili barem ime softvera ponovo, ako neko zna napamet nek pomaga...

thx 2 all
[ saska 01 @ 10.12.2007. 16:05 ] @
Da li neko moze da mi da koristan savet?Dobila sam ipod touch i nije hteo da ga detektuje kao storage device u my computeru!!otisla sam u servis i oni su ga uploud-ovali!!ali meni ga ponovo ne cita,a imam Win xp!!!I jos jedna stvar!!Zasto vecinu fajlova nece iTunes da konvertuje,a to sto i konvertuje,ili se ne cuje zvuk ili secka!!??
hvala unapred!!!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.12.2007. 16:31 ] @
Nemoj više nikad ići u taj servis u koji si ga sad nosila. iPod touch i iPhone ni nemaju (još uvek) disk mode, znači otvoren pristup disku, kao stariji/obični iPodi.

Šta je tačno ta većina fajlova. Fajlovi različitih formata, audio CD-ovi...?
[ saska 01 @ 10.12.2007. 17:11 ] @
hm,pa to bi trebalo da je ovlasceni ipod-ov servis....Hm,to znaci da je on sad totalno beskoristan sto se tice prenosenja podataka,kao na usb-u?:(
A,sto se tice fajlova,video je u pitanju!!znaci mp4 snimak sa moba nece ni da prebaci u convert deo,avi takodje,a 3gp hoce ali zvuk secka neverovatno!!takodje nijedan film ne mogu da prebacim:(
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.12.2007. 19:58 ] @
Pa, postoji način da se iPodu otključa taj sistem za pristup, ali opet to nije pravi disk mode, nego se moraš kačiti preko WiFi-ja. Za Mac postoji mogućnost pravog disk pristupa, ali na žalost ne i za Windows. Najbolje je da se malo strpiš do izlaska nove verzije softvera (trebalo bi za koji dan), pa da ga onda apdejtuješ :)
[ saska 01 @ 10.12.2007. 20:14 ] @
hvala,puno na savetu...:)a,koje je resenje za video?ili ce i to biti poboljsano apdejtovanjem?:)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.12.2007. 20:20 ] @
E, a za konverziju formata, probaj da nađeš neki drugi program za konvertovanje, čisto da vidiš da li je problem do samog iTunesa ili do slabije mašine (ne znam kakvu mašinu imaš, ali bi i to mogao da bude razlog seckanja).
[ losmipfc @ 25.12.2007. 18:07 ] @
Mali problem. iPod nano mi se skroz zabagovao, i kad ga prikacim na komp iTunes javlja sledece:
Citat:
iTunes has detected an iPod in recovery mode. You must restore this iPod before it can be used with iTunes.


Ok, nije mi problem da napravim restore, ali on mi trazi da obavezno skinem najnoviju verziju softvera (1.1.3), jer je meni trenutno 1.1.1.
Ali ja pogledam na support sajtu, i tamo lijepo kaze:
Citat:
# 5. Click the Restore button. You will be prompted with one or more restore options that may prompt iTunes to automatically download of the latest iPod Software. The 4 possible restore options are:

* Restore Option 1: Restore - Restores with same iPod Software version already on iPod.
* Restore Option 2: Use Same Version - Restores with same iPod Software version already on iPod even though a newer version is available.
* Restore Option 3: Use Newest Version - Restores with the latest iPod Software on your computer.
* Restore Option 4: Restore and Update - Restores with the latest iPod Software on your computer.


Ali meni ne dozvoljava opciju da uradim Restore koristeci istu verziju softvera, nego odmah trazi da skine novu verziju? Zasto?

I da li postoji sansa da skinem update (koji je oko 20MB) dok mi iPod nije prikacen za komp? Ili MORA biti nakacen na komp?

Hvala unaprijed
[ anon157690 @ 26.12.2007. 00:02 ] @
U čemu je fora, gledam sad baš na amazonu iPodove, stari 5.5 generacija od 80Gb košta 580 dolara crni i oko 500 dolara beli a novi 6 gen. od 160 Gb košta oko 340 dolara. Nije mi baš jasno ovo sa cenom, šta to stari model ima a novi ne ????
[ anon157690 @ 30.12.2007. 21:20 ] @
Vidim ja da je ova tema izgubila smisao postojanja pošto više niko od vlasnika/poznavaoca iPod-a ne odgovoara na pitanja ali eto, rizikovaću poslednji put da pitam nešto:
iPod classic 80 Gb 6-ta generacija,
koliko je životni vek baterije kod ovog plejera u smislu koliko dugo može da služi dok joj se kapacitet ne smanji do te mere da je treba zameniti
i vezano za ovo, da li se ta baterija može uopšte zameniti jer na samom plejeru, bar na slikama, nigde nema šrafova, makar to bilo moguće samo u ovlašćenom servisu.
Ako je situacija tipa "dok traje baterija traje i plejer a kad rikne bat. baciš komplet." onda više neću ni da se trudim oko nabavke...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.12.2007. 22:54 ] @
Mislim da se sve baterije mogu zameniti. Nađi na netu battery replacement kit za svoj model i naruči. U njemu ima i uputstvo za zamenu. Koristi se mali plastični otvarač..nalik pajseru :)
[ anon157690 @ 31.12.2007. 00:21 ] @
Gledao sam i ima samo za 5.5 generaciju koji je prilično deblji od 6-te generacije.
Upravo sam na nekom sajtu našao gomilu komentara o lošim baterijama i njihovom kratkom veku, ubili su me u pojam, sad više ne znam dal da ga nabavljam...
[ anon157690 @ 13.01.2008. 22:21 ] @
Dakle, odustajem od iPoda, nisam nasao nikog da mi ga donese iz usa po normalnoj ceni a nisam ni lud da ga plaćam ovde po nenormalnoj ceni.
[ Vladimir Malic @ 23.01.2008. 17:42 ] @
Probajte Jakpod (Total Commander za Vaš iPod )!

Besplatan programčić, može se naći na www.jakpod.de. Sajt je na nemačkom jeziku, ali verujte neće Vam biti problem da ga downloadujete, ako ne znate nemački (što je moj slučaj), interfejs programa je na engleskom.
[ fabregas_S @ 24.01.2008. 14:02 ] @
Ovako stoje stoje stvari kupio sam novi i-pod 4gb ubacio sam pesme preko i-tunesa slusao jedno 2-3 sata i ugasio.Ujutru da ga upalim on nece da se upali,ubacim ga na komp samo prepozna komp usb i nista vise punim ga i dalje nece da se upali,u cemu je problem a ubacio sam malo vise pesama da nije nesto memorija zablokirala ili sta je vec.Bio bi zahvalan svima koji mugu da mi pomognu.NIje zakljucan znaci na aparatu je sve OK!
[ losmipfc @ 24.01.2008. 16:14 ] @
Imam i ja jedno pitanje za eksperte.

Posto mi uskoro stize novi komp, da li sada ja treba sa ovog starog kompjutera da odjavim nekako iPod, da bih mogao normalno da ga koristim na novom kompjuteru?
Ako treba, kako se to radi?
[ Vladimir Malic @ 25.01.2008. 14:55 ] @
Ne treba ništa da odjavljuješ, radiće ti normalno na novom kompjuteru, odnosno na bilo kom kompjuteru.

[Ovu poruku je menjao Vladimir Malic dana 25.01.2008. u 23:49 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.01.2008. 17:34 ] @
Samo će ti pri tome obrisati svu muziku sa iPoda, pa imaj to na umu.
[ Vladimir Malic @ 25.01.2008. 22:46 ] @
Neće, ja svoj iPod redovno koristim na dva računara, na laptopu i desktop računaru i nije mi nikad ništa zafalilo. S vremena na vreme ga nakačim na računar kod svojih prijatelja da im prebacim šta žele od muzike, i opet, nikad mi se nije obrisala ni jedna jedina pesma.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.01.2008. 23:59 ] @
Na koji ga način ti koristiš nću ulaziti, ali je uređaj predviđen da radi samo sa jednom iTunes bazom. Otuda brisanje podataka sa njega ako se odobri kačenje na drugi iTunes.

Tako treba. A ko koristi prečice, zna i zašto ih koristi.
[ anon157690 @ 26.01.2008. 01:17 ] @
Znate li možda postoji li neki sajt preko kog bi se mogao kupiti iPod nano 3g sa isporukom u srbiju a da me ukupno košta približ koliko je plejer u usa, već sam mislio i da odustanem ali mi neda mira, baš bi hteo da imam jedan iPod, 199 dolara tj. oko 11000dinara nije mnogo za plejer sa 8Gb memorije...
[ Vladimir Malic @ 26.01.2008. 02:01 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: ...ali je uređaj predviđen da radi samo sa jednom iTunes bazom. Otuda brisanje podataka sa njega ako se odobri kačenje na drugi iTunes.


Obrisaće se samo pod uslovom da koristiš opciju za sinhronizovanje sa bazom, a to se može dogoditi i korišćenjem iPoda samo na jednom računaru, to nema veze sa korišćenjem iPoda na više računara (može baza da se prenese na drugi računar)! Teorijski, iPod jeste predviđen da radi sa jednom iTunes bazom, ali to se sa praksom veoma veoma razlikuje.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.01.2008. 14:22 ] @
Citat:
Fliz: Znate li možda postoji li neki sajt preko kog bi se mogao kupiti iPod nano 3g sa isporukom u srbiju a da me ukupno košta približ koliko je plejer u usa, već sam mislio i da odustanem ali mi neda mira, baš bi hteo da imam jedan iPod, 199 dolara tj. oko 11000dinara nije mnogo za plejer sa 8Gb memorije...


Ne postoji takav sajt, jer krajnja cena robe ne zavisi od cene na tom nekom sajtu, već od carine i PDV-a naše zemlje. Na kraju će te nano izaći kao i da si ga ovde kupio..možda maalo jeftinije, ali uzmeš li u obzir svo njakanje oko toga, jednostavnije ga je kupiti kod nas...ili naći nekoga ko ide iz USA, da ti ga donese.

Citat:
Vladimir Malic: Obrisaće se samo pod uslovom da koristiš opciju za sinhronizovanje sa bazom, a to se može dogoditi i korišćenjem iPoda samo na jednom računaru

Naravno, ja i pričam o sinhronizaciji i opet, podvlačim, tako je predviđeno da se koristi.

Citat:
Vladimir Malic: to nema veze sa korišćenjem iPoda na više računara (može baza da se prenese na drugi računar)! Teorijski, iPod jeste predviđen da radi sa jednom iTunes bazom, ali to se sa praksom veoma veoma razlikuje.


Teoretski ima, u praksi, naravno, može da nema..zavisi od korisnika.
Može se i ceo OS klonirati sa jednog računara na drugi, ali to je skoro radikalno kao i prenošenje baze sa jednog na drugi.

Međutim, sad se vratih na prvu poruku, čoveku stiže novi kompjuter, pa, s tim na umu, verovatno i jeste najbolje da bekapuje ceo iTunes folder :)
[ Vladimir Malic @ 26.01.2008. 15:14 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: ...ja i pričam o sinhronizaciji i opet, podvlačim, tako je predviđeno da se koristi.


U redu, jeste predviđeno, ali na primer, ako imaš iPod od 80GB ili još bolje za ovaj primer 160GB, to znači ja da na računaru koji povezuješ sa iPod-om moraš da imaš iTunes bazu od 160GB. Ja uglavnom "punim" svoj iPod muzikom sa laptopa na kome je ugrađen HDD od 40GB, na koji način ja mogu da odradim kao što je to "predviđeno" da se radi? Čak i da imam HDD od 500GB, sigurno ne bih potrošio 80GB (160GB) na muziku koju ionako već imam u iPodu! To jeste tako predviđeno, a da li je to normalno?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.01.2008. 15:39 ] @
iPod ne služi samo za muziku, to čak i sam Apple kaže. Tako ćeš na njemu imati i filmove i fotke (smanjene + hi res) i knige i igre i neke svoje podatke, čak možeš instalirati i sistem, sa koga ćeš se moći bootovati ili jednostavno napraviti backup svog sistema sa kompjutera i sačuvati ga na iPod...a to sve može fino da napuni 160GB :)
[ fabregas_S @ 26.01.2008. 17:24 ] @
Ja bi molio za odgovor ako neko zna,i ako mi moze pomoci bio0 bih zahvalan!

Ovako stoje stoje stvari kupio sam novi i-pod 4gb ubacio sam pesme preko i-tunesa slusao jedno 2-3 sata i ugasio.Ujutru da ga upalim on nece da se upali,ubacim ga na komp samo prepozna komp usb i nista vise punim ga i dalje nece da se upali,u cemu je problem a ubacio sam malo vise pesama da nije nesto memorija zablokirala ili sta je vec.Bio bi zahvalan svima koji mugu da mi pomognu.NIje zakljucan znaci na aparatu je sve OK!
[ anon157690 @ 26.01.2008. 20:20 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Ne postoji takav sajt, jer krajnja cena robe ne zavisi od cene na tom nekom sajtu, već od carine i PDV-a naše zemlje. Na kraju će te nano izaći kao i da si ga ovde kupio..možda maalo jeftinije, ali uzmeš li u obzir svo njakanje oko toga, jednostavnije ga je kupiti kod nas...ili naći nekoga ko ide iz USA, da ti ga donese.


Nisam ni mislio da postoji al eto, čisto da pitam, ko zna... jer pokušao sam da nađem nekog iz usa i najbliže što sam uspeo je kanada, e sad koliko su ipodovi u kanadi, pojma nemam.
Još nešto da pitam u vezi iPoda (nano i classic) imaju li oni opciju da se isključe posle zadatog vremena, trenutno koristim diskmen iriver koji to ima i tu opciju koristim svaki dan, pustim muziku da mi svira cca 40 minuta kad idem da spavam, u međuvremenu ja zaspim a diskmen se sam isključi i sve 5.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.01.2008. 12:59 ] @
Citat:
fabregas_S: Ja bi molio za odgovor ako neko zna,i ako mi moze pomoci bio0 bih zahvalan!

Ovako stoje stoje stvari kupio sam novi i-pod 4gb ubacio sam pesme preko i-tunesa slusao jedno 2-3 sata i ugasio.Ujutru da ga upalim on nece da se upali,ubacim ga na komp samo prepozna komp usb i nista vise punim ga i dalje nece da se upali,u cemu je problem a ubacio sam malo vise pesama da nije nesto memorija zablokirala ili sta je vec.Bio bi zahvalan svima koji mugu da mi pomognu.NIje zakljucan znaci na aparatu je sve OK!


Nema to veze sa memorijom. Najjednostavnije je da ga odneseš u Appleov servis, kako niko ne bi bacao pasulj šta mu je. Nov je, pod garancijom je, pravac servis :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.01.2008. 13:04 ] @
Citat:
Fliz: Nisam ni mislio da postoji al eto, čisto da pitam, ko zna... jer pokušao sam da nađem nekog iz usa i najbliže što sam uspeo je kanada, e sad koliko su ipodovi u kanadi, pojma nemam.
Još nešto da pitam u vezi iPoda (nano i classic) imaju li oni opciju da se isključe posle zadatog vremena, trenutno koristim diskmen iriver koji to ima i tu opciju koristim svaki dan, pustim muziku da mi svira cca 40 minuta kad idem da spavam, u međuvremenu ja zaspim a diskmen se sam isključi i sve 5.


USA, Can...isto je to.

Sleep Timer..pogledaj ovo http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=60945
[ anon157690 @ 27.01.2008. 14:30 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: USA, Can...isto je to.

Odlično, dakle ima sleep tajmer, jedino još nisam uspeo da iskopam sliku tog menija na netu a imam i dosta skinutih reviewa sa jutjuba :)
Znači cena je ista i u kanaci, i to je dobro, onda mogu da sednem ljudima na glavu da mi to donesu :) s obzirom da smatram da ova država nije učinila baš ništa korisno za mene da bi i njoj kupio jedan ipod. (u usa/can: ~11000din a kod nas 19000 din (8Gb) nano 3gen.)

P.S. Ako nekome ko ima 3g. nano ili novog classica nije problem da uslika stavke menija, barem taj extras i da postavi negde, bio bi mu mnogo zahvalan.

[Ovu poruku je menjao Fliz dana 28.01.2008. u 23:53 GMT+1]
Evo da dodam još par pitanja:
- da li zapamti mesto na kom je prekinuta svirka kada se aktivira sleep tajmer (znači pustim ga da svira i aktiviram sleep tajmer, ovaj ga ugasi u sred pesme (imam dosta mixeva koji su u jednom fajlu od 100-150 Mb) i kad ga ja sutra ponovo upalim krene li sa onog mesta gde je stao ili moram puštati sve ispočetka pa premotavati...)
- kako ide raprodukcija, klasika pustim jednu pesmu u nekom albumu a on nastavi 2-3-4 do kraja albuma pa onda sledeći album od početka itd. ili ide do kraja albuma pa stane i čeke ili pak čeka posle svake pesme da se potvrdi play za dalje.
- ima li mogućnost podešavanja balansa zvuka,

Inače, odlučio sam se za crveni iPod nano 8Gb, 3g. sad još samo da navatam nekog da mi ga donese :)

[Ovu poruku je menjao Fliz dana 03.02.2008. u 02:07 GMT+1]
[ begbie86 @ 19.02.2008. 19:58 ] @
Imam jedan "problem", naime, kada ubacujem artwork (album covers), za prosecan album mi zauzme jos 10-ak mb prostora, bez obzira sto je slicica koju ubacujem velicine 60kb. Da li ovo nekako moze da se sredi?

U pitanju je iPod Nano 2gen...

Da li negde u Srbiji mogu da se kupe accessories za iPod, a da nisu Apple, tj. da su pristupacniji?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.02.2008. 20:16 ] @
Imaš po Apple prodavnicama (i njihovim dilerima) Belkinovih stvari, a oni rade stvari za Apple proizvode, pre svega iPode.

A ovo za albume..da, poveća se veličina, ali za koliko, ne znam. Jel se to dešava kod svih albuma?
[ begbie86 @ 19.02.2008. 20:36 ] @
Desava se sa svim albumima, zauzima prostor u zavisnosti od toga koliko pesama ima na albumu... Pokusao sam i u Photoshop-u da smanjim velicinu slike, i opet je sve bilo isto...

Da li ima neke druge opreme osim Belkin-a (za njih znam)?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.02.2008. 21:10 ] @
Onda možemo pretpostaviti da je to normalno, jer iTunes bukvalno edituje fajl da bi ti to ubacio u njega, a onda verovatno negde nije optimizovan, pa dobiješ znatno povećane fajlove.

Apple je Apple, a i Belkin je Belkin. Sve ostalo je ili kinesko (u lošem smislu reči) ili nedostupno nama u našim prodavnicama.

Probaj kupovinu preko neta..i to je sada ok rešenje.
[ begbie86 @ 19.02.2008. 21:12 ] @
OK, hvala na savetima. Ukoliko resim problem, post-ovacu ovde posto verujem da i drugi ljudi imaju slican problem...
[ bratovuk @ 22.02.2008. 10:33 ] @
drugarica mi je u usa, hoce da mi kupi neki iPod do 50e,
posto kaze da su tamo jako jeftini. Jel istina ovo?

Mozeli neko da mi preporuci ipod za te pare. Hvala

(..mozda pogresih temu..)

EDIT: ipod=>iPod

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.02.2008. 16:56 ] @
iPod Shuffle košta $49, ali to je baš samo ako ti treba nešto što pušta mp3.
moja preporuka bi ipak bila neki drugi iPod, gde će prednosti takvog uređaja biti očiglednije od nekog "sličnog" klona :)
[ anon157690 @ 22.02.2008. 22:59 ] @
Ako je raspoložena mogla bi meni da donese iPod classic od 80Gb (249 dolara) samo nek se javi prvo radi dogovora oko plaćanja, a ako odluci onako da donese isti plejer rado cu ga kupiti od nje (nov) ako ne pretera s cenom.
[ Sokolac @ 24.02.2008. 16:11 ] @
Apple iPod od 20 Gb ne znam mu oznaku, nisam mogao na njega da prebacim nista to jest sve sto sam prebacivao kasnije nisam mogao da nadjem u uredjaju. Onda sam instalirao neki iPod programcic I kada sam prikljucio iPod ponudio mi je dvije opcije Ristore i Update, a ja sam greskom kliknuo ristore i posle toga se na displaju pojavljuje graficka prezentacija da ga treba prikljuciti na punjac. Kada ga preko USB-e kabla prikompcam na racunar racunar ga uopste ne vidi.

Pitanje:
Sta da radim, kako mogu da rijesim problem,
da li za iPOD imaju neki drajveri, neki softver,
punjaca nemam i ne znam da li mogu da ga nabavim.

Pozdrav i hvala svima!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 24.02.2008. 16:42 ] @
Da pojasnimo...prebacivao si muziku, očekujući da ćeš je moći puštati na iPodu ili si prebacivao neke druge podatke, koristeći iPod kao fleš disk?

Jel imaš aparat da ufotkaš taj ekran na iPodu. Punjač ti ne treba, jer se on normalno puni i preko USB kabla. Tako ga puni većina ljudi.
[ bratovuk @ 24.02.2008. 17:02 ] @
Citat:
iPod Shuffle košta $49, ali to je baš samo ako ti treba nešto što pušta mp3.
moja preporuka bi ipak bila neki drugi iPod, gde će prednosti takvog uređaja biti očiglednije od nekog "sličnog" klona :)


hmm ma ja sam mislio za 50e da kupim iPod Classic, mada koliko vidim, nema bez 100e dobrod iPod
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 24.02.2008. 21:57 ] @
Stvar ukusa, ali je u principu tačno to to kažeš :)
[ Sokolac @ 24.02.2008. 22:04 ] @
Ako neko zna kako da rijesim problem, molim za pomoc!

Ako je meni odgovorio Mario, mogu da uslikam displej.
Mislim da sam nesto izbrisao sa nekim programcicem za iPOD,
i sad ga komp nikako ne vidi kad ga prikacim na USB-e,
imali neki nacin da se to rijesi?

Pozz

PS.
Uredjaj je ko na slici,
Na displeju pokazuje samo sliku punjaca (Kao za US elektro mrezu).

[Ovu poruku je menjao Sokolac dana 24.02.2008. u 23:24 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 24.02.2008. 22:23 ] @
Da, tebi sam Nikola rekao, ali možda možemo i bez toga.

Na ovoj strani imaš uputstvo kako resetovati iPod, a na ovoj kako ga staviti u Disk mod (mada mislim da ti ovo poslednje ne treba, al neka se nađe:) pa probaj da ga formatiraš prateći uputstva sa onog prvog linka.
[ Sokolac @ 25.02.2008. 19:39 ] @
Hvala puno za VOYAGER-a (Marija Tomica), ipak je bio problem do punjaca, jer tek kad je prikljucen iPOD na punjac moglo se sve ostalo odraditi.
U svakom slucaj hvala ti na pomoci.

Pozdrav
[ nitogen74 @ 07.03.2008. 12:00 ] @
Pomoc!!! Pre par dana kupio sam ipod classic 80gb polovan.Instalirao sam novi iTunes, ipod povezao sa komp preko usb . ali komp. ga ne prepoznaje (stalno izlazi USB uredjaj nije prepoznat ili tako nesto).Inace ipod radi super sa time sto je u njemu nekih 3000 pesama .U cemu je fora, trebali jos nesto da se instalira(treiber,dreiver,software.itd) ili je nesto do njega
[ anon157690 @ 15.03.2008. 21:18 ] @
A kako si uspeo da prebaciš tih 3000 pesama na njega ako ga komp ne prepoznaje?
[ Schmidt @ 15.03.2008. 22:05 ] @
Valjda ih je dobio uz uredjaj, poshto spominje da je ipod polovan. Mada mi chudno da kupish polovnu stvar a da je ne provjerish prije toga...

Kod ipoda mi jedino smeta onaj glomazni itunes, koji radi 3 puta sporije nego na Macu. I onda me tjeraju da trazhim alternative... :)
[ nitogen74 @ 16.03.2008. 22:08 ] @
To je vec bilo na njemu,i ja sam mislio da funkcionise kao mp3 ,(prikljucis, prebacis,brises ,menjas itd. ,ali samo preko nekog programa koji to podrzava )medjutim ispostavilo se da nemogu ama, bas nista da radim???
Jos nesto!!!
Ovaj se i ne puni preko kompa(znaci nije kao vecina do sada spomenutih,ukljucis u usb i to je to)vec ide preko ispravljaca(punjaca I ide na 220v)) za koji mislim i da nije original(nema nikakvu oznaku )

[ losmipfc @ 16.03.2008. 22:23 ] @
iPod mozes da punis i na kompu - to je jedna opcija.

A druga opcija je ta sto ti spominjes, da kupujes punjac. Ja taj punjac nikada nisam kupio, punim ga na kompu, i sve je ok.

Da li iTunes prepoznaje iPod? Ne?
[ nitogen74 @ 17.03.2008. 19:31 ] @
ne ni ITunes ni IpodCopy(nece ni da se puni preko kompa).
Stvar je resena problem je bio u USB kablu,HVALA

[Ovu poruku je menjao nitogen74 dana 18.03.2008. u 17:23 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nitogen74 dana 18.03.2008. u 17:25 GMT+1]
[ komraa @ 23.03.2008. 13:03 ] @
Imam problem sa ipod-om touch.Kada ga upalim na ekranu pise ipod is disable connect to itunes.Kada ga povezem na i tunes kaze mi da je zakljucan sa paswordom i ne moze da mu pristupi.Ima li pomoci da se ceo formatira pa da se stavi ponovo software u njega ili nesto slicno.

Unapred Hvala
[ dzobb5 @ 02.04.2008. 23:02 ] @

Ne znam u cemu je problem.Kad hocu da prebacim playlistu na iPOD,zabaguje malo i izbaci mi 'the iPOD ...cannot be synced.The required disk cannot be found'.Ako moze neko da mi pojasni,sta raditi u ovom slucaju?Zbog cega je to?Da li ima veze sto je prvo koriscen na drugom kompu(tamo normalno radi)?
[ begbie86 @ 03.04.2008. 00:29 ] @
iPod možeš da sinhronizuješ samo na jednom komp-u...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.04.2008. 07:43 ] @
Mislim da bi ti iTunes već sam ponudio da prebaciš iPod na taj računar da je do toga što je pre bio na nekom drugom računaru.

Vidiš li iPod kao externi disk? Da li mu je u iTunesu uključen Disk Mode? Da vidimo da li je sam hard ispravan. UStvari, o kom se uopšte iPodu radi?
[ dzobb5 @ 03.04.2008. 10:38 ] @
Radi se o 'iPod shuffle'.Da,ponudio mi je da prebacim na moj racunar i prihvatio sam.Ali opet nista.A za Disk Mode ne znam gde treba to da proverim da li je ukljucen.Sta znaci nikako ne moze da radi na drugom racunaru ako je sinhronizovan na jednom?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.04.2008. 10:58 ] @
U iTunesu se otključava Disk Mode, pa tamo proveri da li je uključen.

Ne može da se koristi kroz iTunes na drugom računaru. Tako je osmišljen kako bi se zaštitila autorska prava - da se onemogući prenos muzike sa računara na računar.
[ dzobb5 @ 03.04.2008. 20:12 ] @
aha,hvala. . ja se izvinjavam ako sam malo dosadan sa pitanjima,jel moze na neki drugi nacin da se prebaci muzika na iPOD i da radi normalno ili jock?pokusao sam bez iTUNES,prevalcenjem pesme na iPOD ali nece da pusti.Ili to je to pa mora da se vrati korisniku koji ga je prvi koristio :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.04.2008. 22:42 ] @
iPod muziku traži u svojoj bazi, tako da muzika koju želiš da on vidi mora prvo proći i biti registrovana u toj njegovoj bazi. Znači obično prevlačenje na njega neće ići.

Mada, postoje programi kojima možeš bukvalno to, prebaciti samo muziku na iPod (opet preko njih) i da oni odrade ostatak posla. YummiPod je jedan od njih čijeg imena se sećam. Mada ih ima još. Googlaj malo.
[ dzobb5 @ 20.04.2008. 00:21 ] @
ja se izvinjavam al ne kapiram neke stvari posto sam nov u svemu tome. . .evo samo jednostavno pitanje-pitanja jel mogu ja da koristim iPOD na mom racunaru iako je vec koriscen i sinhronizovan na drugom?ako moze na koji nacin to mogu da uradim a da hoce da pusti pesme tacnije da radi kako treba?mozda se ponavljam al . . .
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.04.2008. 11:20 ] @
Ja te nisam baš razumeo, ali ako želiš da dodaješ i pesme sa svog kompjutera na iPod koji nije prijavljen na tvoj kompjuter, neće ići. Najbolje je da ga ponovo prijaviš, ovaj put na svoj kompjuter, formatiraš ga i ubaciš scoju muziku.

Ovo ne važi za iPod Touch i iPhone, za koje postoji program SwapTunes, koji se instalira na sam uređaj i koji po pokretanju uradi rotaciju između dve biblioteke, tako da se player može sinhronizovati između 2 različite iTunes baze.
[ kinski @ 22.04.2008. 17:06 ] @
Ehej, pitanjce :)
Danas sam kupila iPod nano i u Apple radnji si mi rekli da se baterija formira kao i svaka litijumska, dakle tri puta po 12 sati plus svaki put do kraja da se isprazni.
U quick start knjizici koju sam dobila uz iPod pise da se puni dok ne pokaze 'charged'.
Na nekim mac forumima stoji da treba bar 10 sati, na nekima 3, na nekima do 4, dok ne nekim recenzijama stoji da iPod nece dobro raditi ako se puni samo par sati prvi put, iako apple kaze da hoce.

Ne znam kome da verujem, ha!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.04.2008. 17:11 ] @
Veruj knjižici, naravno. U radnji može svako da radi, a tu knjižicu nije mogao da napiše svako ;)
[ kinski @ 22.04.2008. 17:14 ] @
Pa, da. Opet taj trenutak u zivotu. Ljudi ili knjige? Ha.

[ begbie86 @ 16.06.2008. 18:17 ] @
Li-Ion baterije se ne formiraju, napuni do kraja i vozi... Bez brige!
[ amal @ 02.07.2008. 08:25 ] @
Imam ipod 80gb clasic ,odradim mu update ,posle toga itunes neprepoznaje trazi i on update.Zavrsim i taj update,ali sad je problem itunes neprepoznaje ipod,na ipodu nista nema mada pokazuje zauzece memorije otprilike 12 gb.Winamp ga cita i naravno sve su pjesme tu,ali i nakon resetovanja ipod i dalje pokazuje No music, videos.Nisam radio factory reset jer nisam siguran da li cu izgubiti svu muziku.Jos samo da napomenem sve je odradjeno jucer znaci najnovije verzije sfw su ubacene.
Hvala
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.07.2008. 08:59 ] @
Nemaš li tu muziku koju imaš i na iPodu takođe i u iTunesu? Ako imaš, onda slobodno resetuj iPod i ponovo syncuj svu muziku iz iTunesa :)
[ amal @ 02.07.2008. 11:02 ] @
Najgore je sto ja tu muziku nemam vise na itunes.Imao sam nekih problema sa kompjuterom pa je to sve otislo jos prije.Otrpilike kako ja kontam moracu mu odraditi factory reset pa nanovo sve.
Hvala
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.07.2008. 11:21 ] @
Možeš tu muziku iščupati kojekakvim programima..

iPod Access for Windows ili neki drugi.
[ amal @ 02.07.2008. 13:00 ] @
Imam iDump program i vec sam svu muziku sacuvao.Samo sam mislio da ga ne resetujem.Evo vratio sam ga na factory settings i opet sve isto.Winamp cita pjesme i ovaj iDump program ih sve pronadje,ali kad uplaim ipod nista.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.07.2008. 14:04 ] @
Sad tu muziku importuješ u svoj iTunes, resetuješ iPod, prijaviš na iTunes i napuniš ga muzikom :)
[ trabl @ 02.07.2008. 19:15 ] @
>
>
VOYAGER zna sve. Slusaj coveka id aleko ces dogurati.

Respect V, sila si.
[ amal @ 04.07.2008. 06:55 ] @
Hvala na pomoci.Odradjeno mada na tezi nacin.iDump nije odradio kako je trebalo ili ja nisam znao.Uglavnom odradio sam restore i iPod radi,a muziku sam ponovo morao da ubacujem ispocetka.
[ krle_zr @ 07.07.2008. 23:21 ] @
Stigao sam u USA pre mesec dana i dobio od jednog amera na poklon iPod nano (2 generacija, aluminijumski, 2 gb), naravno bez kabla Kupio sam kabl u nekoj radnji (na kutiji kabla pise For Sync and Charging all Ipods). Dodjem kuci, instaliram iTunes 7.6 i prikacim ipod ali nista se ne desava, samo se puni i to je to. Pokusao sam reset (drzanje dugmeta SELECT i MENU istovremeno), ali nista. Drugar se kune da je ispravan i da je normalno radio dok je bio kod njega. Probali smo da stavimo njegov Ipod 30 gb na moj komp sa istim kablom....isto, samo se puni i to je to. MOze li mi neko objasniti koje korake treba da preduzmem da bih mogao da vidim svoj ipod na kompu.
Pozdrav

EDIT: Upravo sam probao da ga prilikom reseta prebacim u Disk mode, izbaci samo OK TO DISCONNECT (i kad je prikljucen na usb i obrnuto) i isao sam u Diagnostics mode i proverio sve, opet nista..... Imam win xp (Last XP , SP2).

[Ovu poruku je menjao krle_zr dana 08.07.2008. u 01:13 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao krle_zr dana 08.07.2008. u 01:17 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.07.2008. 07:18 ] @
Znači tebi ga iTunes vidi kao iPod, ali ti ne nudi da ga prijaviš na svoj sistem i formatiraš ga preko iTunesa? Ili si to već uradio?

U iTunesu imaš u Preferences na iPod tabu mogućnost da uključiš disk mod na iPodu (Enable Disk Use).

[ krle_zr @ 09.07.2008. 05:24 ] @
Ne, uopste ga ne vidi, nema nikakav trag da je on prikljucen na sistem (pocev od iTunes-a, do Device Manager-a), u iTunes-u 7.6 mi je opcija Sync IPod onemogucena, i nigde vise se ne spominje iPod . Imam laptop Dell Inspiron 1525, prvo sam imao Vistu, a onda sam je oborio i stavio xp sp2. Na oba sistema ga nije video. Proverio sam na iPod-u, formatiran je za windows.... Probao sam sa YamiPod programom ali ga ni on ne vidi (((((( U stvari, jako mi je cudno (cak mislim da ovo prvi put vidim) da ne moze Windows nikako da ga prepozna, makar kao neki usb-something ili slicno. Sad razmisljam....kabl je dobar, iPod je dobar, jel postoji mogucnost da ima neku zastitu, i da moze da radi na odredjenim reg. kompjuterima (ovo je cisto nagadjanje). Bilo kakva ideja je dobrodosla
Pozdrav
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.07.2008. 06:23 ] @
Ali čekaj, ni drugarov 30GB iPod se nije prepoznao na kompjuteru, a to znači da kabl nije dobar.
A jeste, ti kad ga staviš na sistem, Win bi trebalo da javi da se zakačio USB uređaj. On radi na samo jednom kompjuteru, u smislu sinhronizacije muzike, ali na svakom će se puniti i prikazati u iTuunesu. To kod tebe nije takav slučaj.
[ krle_zr @ 09.07.2008. 07:00 ] @
Hm, u pravu si... jedino to. Napominjem da je kabl crn (negde sam nacuo da bi trebao da bude beo) i da sam ga kupio u radnji za 20$ (!) nakon sto sam procitao da je za Sync and Charge. Aj sutra cu skoknuti do radnje pa cu uzeti drugi, u svakom slucaju javljam sta sam uradio!
Pozdrav
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.07.2008. 07:30 ] @
Da, originalni je beo :)

[ krle_zr @ 17.07.2008. 09:03 ] @
Danas sam kupio kabl (beli) i prikacio, radi ko zmaj!!! U pravu si bio, V :)

Pozdrav
[ Davor Žigić @ 27.07.2008. 02:55 ] @
Ovako.

Kao prvo, da se izvinim ako je pitanje već bilo, prelistao sam par stranica unazad ali nisam našao...

Nedavno sam kupio iPod Shuffle, sa njim sam dobio slušalice i usb deck punjač.

Mene interesuje sledeće :

Da li iTunes mora da bude upaljen da bi se baterija PUNILA?
Ili mogu jednostavno samo da utaknem u USB i da budem miran?
Idem na more ovih dana, a nisam siguran da kompjuter koji tamo imam na raspolaganju ima iTunes.

Pitanje sam postavio iz možda bezazlenog razloga, naime, primetio sam da kad ga samo utaknem u USB, trepti narandžasta lampica, što je znak da ga moram prvo EJECT-ovati da bi ga skinuo sa kompjutera.
A kad uključim iTunes, upali se zelena lampica, odnosno znak da je iPod napunjen.

E sad, na netu sam čitao da kad se iPod puni, mora da trepti tamno žuta lampica.

Totalno zbunjen, reših da se obratim Vama za pomoć, nadam se da sam bio dovoljno jasan? :)

Hvala unapred


P.S.
Samo da se zna da trenutno nemam para da kupim Usb Adapter za struju, koji bi mi reshio sve trenutne muke :)

[ Lpasso @ 27.07.2008. 12:44 ] @
Ne znam kako je kod Shufflea, ali kod iPod Videa dovoljno je samo da ga prikljucis na USB da bi se punio.
[ Davor Žigić @ 28.07.2008. 14:13 ] @
Hvala, voleo bih da chujem josh nechije iskustvo...?
[ trabl @ 28.07.2008. 19:38 ] @
Ja imam iPod prosle generacije, ali ne znam da li se razlikuje!?

Bilo kako bilo, ti cim prikljucis svoj Shuffle na racunar, bilo koji racunar, on ce da pocne da se puni. Trebalo bi. A ako nekim slucajem taj racunar ima iTunes on ce te pitati da li zelis da sinhronizujes svoj Shuffle sa tim iTunesom sto MORAS reciNE. Jer ce ti izbrisati sve !!!

Mada, ne mozes tu da pogresis, jer je apple zaista na sve mislio.

Ma da... a zasto to ne bi probao kod nekoga? ;)
[ urbazon @ 31.07.2008. 18:33 ] @
izvinjavam se ako je ovo pitanje vec proslo ranije - prelistao sam nekoliko najsvezijih stranica i nisam nasao odgovor... Zanima me sledece:
posto idem na putovanje, nosim iPod, ali nemam uz sebe nikakav komp na kome bih mogao da dopunim bateriju... Planirao sam da kupim neki USB adapter za klasican steker (220V) ali koji god od "kineskih" da probam, na iPodu se samo osvetli displej i nista vise - niti bilo kakve indikacije da se baterija puni, niti se posle nekog vremena ona napuni :)
u cemu gresim? :) hoce li neko da me "utesi" i kaze mi da moram da kupim Appleov USB Power Adapter cija je cena "prava sitnica", a uz to na Appleovom sajtu ne pise da podrzava iPod (80GB) Classic (znaci, sesta generacija), koji ja imam...
help!? :)
[ losmipfc @ 07.08.2008. 19:00 ] @
http://store.apple.com/us/prod...udio_speakers&mco=MTE5MDkx

Gdje u Beogradu mogu da se nadju ovakve (originalne) slusalice za iPod, a da su barem priblizne cijeni od $29.00 ???
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.08.2008. 22:35 ] @
Ne očekuje da kod as (i u Evropi uopšte) kupuješ išta Appleovo po tim dolarskim cenama. Politika im je takva da kad se nešto prodaje van Amerike, u Evropi konkretno, dolarska cena postane cena u eurima, a onda na to dodaj maržu lokalnog prodavca (prodavaca) i dobiješ cenu u većini prodavnica Apple dealera.

Ako si u tom fazonu, u oglasima imaš malo korišćene Apple In-Ear slušalice, za 35€, a to je svakako bolji izbor od običnih Apple sluški.
[ sanja2010 @ 07.08.2008. 22:56 ] @
ma daj... pa za te pare cu skoro da kupim iPod shuffle pa s njega skinem slusalice...
I meni trebaju nove, ali aman... Nije bas da bih sad kupila kineske od 100 dinara, al' 35 evritja je mnogo za moj studentski dzep :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.08.2008. 23:16 ] @
Pazi, niko te ne tera da uzmeš Appleove slušalice :)

Shuffle je kod nas 4.390, a te In-Ear su 3.790, a to je 600 dinara razlike + imaš bolje slušalice :)
A 35€ je 2.690, što je opet znatno jeftinije od 3.790.

Ja imam 2 para običih slušalica druge generacije i na obe se primećuje isto oštećenje. Ove In-Ear su mislim kvalitetnije :)
Naravno, imaš sijaset slušalica za 900 dinara :)
[ losmipfc @ 08.08.2008. 14:31 ] @
Nikada ne bih za svoj iPod uzeo polovne slusalice, ili neke da nisu apple :) On to ne zasluzuje :)

Takodje, In-Ear ne bih uzimao, nekako mi se ne svidjaju, bolje mi leze obicne. Mada, moram priznati da su se vrlo brzo ostetile.

Ok, onda novo pitanje. Za koliko se kod nas mogu naci obicne Apple slusalice, ne In-Ear?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.08.2008. 14:51 ] @
Postoji razlika između polovne dobre robe i polovne buvljak robe :) Ja bih rado kupio polovne, a jeftine slušalice Grado Labsa, ako bi ih neko prodavao :)

A nove obične nisam video u cenovniku koji sam gledao, ali na apple.co.yu pogledaj ko sve prodaje Appleovu opremu, pa zovi redom da pitaš da li imaju običnih slušalica :)
[ losmipfc @ 08.08.2008. 19:07 ] @
U svakom slucaju hvala na odgovorima :)
[ markosvaba91 @ 18.09.2008. 22:16 ] @
Imam ipod nano i crko je tj sestra ga koristila na moru i vratila ga ugasenog ne verujem da je baterija ja ga prikacim na usb preko kompa i ne puni se a nece ni da se upali, gde mogu da ga odnesem da ga pogledaju i kazu koliko je popravka!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.09.2008. 11:36 ] @
Ispao joj u vodu, al' neće da prizna :)

http://www.apple.co.yu/scr/support/
[ Ivan Velickovic @ 25.09.2008. 13:26 ] @
Pozdrav,
Sutra dobijam ipod touch od prijatelja iz svajcarske (juce ga je kupio u prodavnici gde su mu rekli da je to nekakva najnovija verzija?!), pa me interesuje sta bi sve trebalo da uradim da bih mogao da ga koristim. Ovo je moj prvi primerak APPLE proizvoda.
Po postovima videh da treba da se odradi neki jailbrake i josh neke stvarcice, pa bih zamolio da me malo blize uputite u sve ovo.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.09.2008. 13:46 ] @
Ništa, samo ga nakači na svoj kompjuter sa iTunesom, autorizuj ga na toj mašini i odaberi koje playliste ti se sinkuju na iPod (klikneš na ikonicu i ime iPoda, pa na tab Music).

A možeš ga i jaiolbreakovati, da možeš da stavljaš i neke druge aplikacije, pored onih koje možeš u startu da skineš sa AppStorea.
[ Ivan Velickovic @ 25.09.2008. 14:42 ] @
Ok hvala, ali da li je neophodno jailbrakovati ipod touch ili ne i koje su prednosti ako to uradim? Planiram da ga koristim u wi-fi mrezi, da li on to moze bez jailbrake-a?
[ urbazon @ 25.09.2008. 14:43 ] @
kad vec pominjete aplikacije, koja je fora sa iPod Classic modelima? Mogu li se dodavati jos neke igre/aplikacije, a da nisu direktno sa apple storea? I sta je potrebno za to? Za generaciju 5.5 sam citao da je potrebno snimati "piratski" firmware da bi neke igre radile... Da li neko resenje postoji i za gen. 6 i vredi li uopste "mlatiti" se zbog toga? :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.09.2008. 14:57 ] @
Citat:
Ivan Velickovic: Ok hvala, ali da li je neophodno jailbrakovati ipod touch ili ne i koje su prednosti ako to uradim? Planiram da ga koristim u wi-fi mrezi, da li on to moze bez jailbrake-a?


Nije ga neophodno jbrekaovati da bi surfovao putem Wi-Fi-a na Touchu. Prednosti su, rekao sam, te što ćeš moći da koristiš i programe koji se ne nalaze na AppStoreu, iz kojih već razloga (npr, moći ćeš preko programa Cydia, koji je repozitorijum drugih programa i automastski se stavi na iPod pri jailbreaku, staviti na Pod MobileScrobble, da ti se skrobluje muzike koju slušaš na Last.fm sajt..program radi u pozadini sve vreme, a to Apple ne da, pa zato tog programa nema na AppStoreu). Da imaš iPhone prepioručio bih ti svakako Cycorder, za snimanje klipova, ali nemaš kamericu. Da, teme za Pod možeš da skidaš sa Cydie i Installera (prvi repozitoprijum za iPhone i Touch). Teme i mnoga druga podešavanja izgleda i ponašanja menjaš kroz program WinterBoard, koji se takođe skida sa Cydie. Itd, itd.. :)

Citat:
urbazon: kad vec pominjete aplikacije, koja je fora sa iPod Classic modelima? Mogu li se dodavati jos neke igre/aplikacije, a da nisu direktno sa apple storea? I sta je potrebno za to? Za generaciju 5.5 sam citao da je potrebno snimati "piratski" firmware da bi neke igre radile... Da li neko resenje postoji i za gen. 6 i vredi li uopste "mlatiti" se zbog toga? :)


Možeš dodavati igre, kupiš ih, ubaciš u iTunes i sinkuješ na iPod. A to za neki custom fware nisam čuo..nisam dugo imao klasičan iPod, pa ni ne pratim.
[ Ivan Velickovic @ 25.09.2008. 15:13 ] @
axa, tako dakle... da li mogu da dobijem linkove za jailbrake za ovaj ipod touch i vasu preporuku dobrih programa i igara za njega
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.09.2008. 15:26 ] @
Softver za jailbreak je WinPwn (winpwn.com), a softver za iPod je već stvar ukusa.
Procunjaj po AppStore-u u iTunesu (trebaće ti najnoviji iTunes 8) i vidi šta sve ima free. Trebaće ti takođe i nalog za iTunes Store, ali ga lako možeš napraviti. Samo za Store zemlju izabereš Hrvatsku.
[ saska 01 @ 25.09.2008. 18:53 ] @
zanima me da li mogu ipod touch koristiti kao prenosivu memoriju,tj.kao usb?hvala
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.09.2008. 21:44 ] @
Ne može se koristiti kao prenosiva memorija, barem ne na Windowsu, a i na Macu se ne vidi kao USB disk, nego kao računar na mreži.
[ Ivan Velickovic @ 27.09.2008. 20:05 ] @
Opet ja :), pokusao sam da napravim nalog na apple store-u ali mi trazi da izaberem neki nacin placanja i nudi razne kreditne kartice, a ja ih nemam. Postoji li mogucnost registrovanja bez toga?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.09.2008. 21:44 ] @
Možeš da se registruješ na recimo hrvatski store. Na njemu ne traže kreditnu, ako je nemaš :)
A na US Store se možeš regovati ako nadješ neki kupon za US Store. Potraži na Googleu tačne instrukcije :)
[ Agent Smit @ 30.09.2008. 20:49 ] @
Interesuje me, zakucao mi se Ipod, ne znam da li je pisano o tome, ali ne reaguje...šta mi preporučujete?
Ništa ne reaguje, tipke ne reaguju, povezan sa compom ne reaguje..šta raditi???
da čekam da se isprazni, ako se isprazni....
[ dinjaski @ 01.10.2008. 11:24 ] @
Imam iPod Shuffle 512mb, pre nekoliko meseci sam ga formatirao (imao je neki virus) i sad se pojavljuje problem! Nema onog njegovog support foldera ili tako nesto... I sad nema sanse da moze da pusta muziku, ja ubacim preko winampa kao i do sad (ima neki dodatak za winamp sto prebacuje pesme u iPod) i nista samo blinka. Jel ima neko taj folder da mi posalje pa da probam ili neki software koji to vrati na fabricki?

ako imate folder molim vas posaljite mi ga na [email protected]


I jos nesto pricao sam o ovom iPod-u
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.10.2008. 11:41 ] @
Za vraćanje Shufflea na fabrička podešavanja pogledaj prati uputstva sa ove strane Appleovog sajta.

Radi onaj Restore deo, mada, ako postoji noviji softver, uradi svakako Update, onda ti Restore neće ni trebati. Trebaće ti iTunes. Ako ga nemaš, možeš ga skinuti takođe sa Appleovog sajta.

Ubuduće ako ti PC poseje neki virus na Shuffle, ne moraš da ga celog formatiraš, nego samo pobriši kontaminirane fajlove. Najčešće su to izvršni fajlovi.
[ NiXs93 @ 12.10.2008. 18:22 ] @
Jel moze neko da mi objasni kako da prebacim filmove na ipod(nano 4 gb). Nikako ne mogu da skontam.Udjem u Movies i odaberem opciju add file to libary,I nista se ne pojavi..Pomoc!!!!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.10.2008. 19:23 ] @
Verovatno ubacuješ .avi ili neku drugu nesvarljivu extenziju. Prebaci
fajl u .m4v, pa uradi istu stvar sa importom.
[ NiXs93 @ 12.10.2008. 20:15 ] @
E a jel mi mozes reci kako da prebacim film u m4v?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.10.2008. 22:24 ] @
Probaj Quick Time (Pro verzija). Na Macu on (sa Perian dodatkom radi sve to), a na Windowsu ne znam šta bi bio ekvivalentan dodatak/alat/kodek za sam QT. A za neki drugi program, slobodno koristi Google pretragu. Verovatno ima more besplatnih konvertora.
[ Danijel83 @ 13.10.2008. 19:05 ] @
imam problem sa sinhronizacijom iPod nano 4gb, skinuo sam najnoviji iTunes, kad prikacim ipod, u iTunes se pojavi uredjaj, i u tom trenutku odradi sinhronizaciju komplet muzike iz library, ali ako aktiviram manuelno, onda iPod pokaze da da je iskljucen, a u iTunes tada pokaze zuzetu memoriju, sta je sve snimljeno... a ako tad pokusam da nesto sinhronizujem (muziku,slike, video,kontakte) onda mi prijavljuje gresku, "ne moze da nadje disc na iPodu".
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.10.2008. 22:15 ] @
Brobaj samo da staviš da ti se automatski sinhronizuje, ali samo jedna playlista, a ne sva muzika.
Klik na ikonicu iPoda, pa desno na tab Music. Pre toga napraviš sebi neku playlistu (dole levo na znak plus...ili uz pomoć nekog tastera, verovatno Alt, ili Shift..ne sećam se, praviš smart playlistu..plus se pretvori u zupčanik).
[ Danijel83 @ 16.10.2008. 13:19 ] @
Preinstalirao sistem,
uradio iPod fw update,
i sve radi odlicno, kako je i objasnjeno u iTunes help.
[ zdravko87 @ 23.10.2008. 09:38 ] @
da li moze da se koristi iPOD Shuffle na vise racunara,tacnije da se sa drugog racunara prebaci muzika na njega a da je prethodno bio koriscen?Potreban mi je savet ako to moze na koji nacin da se uradi.Sve je bilo uradjeno kako treba prilikom prvog prijavljivanja na taj prvi PC i radio je normalno.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.10.2008. 10:15 ] @
Zvanično ne može. Moguće je da može preko nekih alternativnih programa. Spominjaše ljudi ovde koji su to, ali pozaboravljao sam im imena (i ljudima i programima). Potraži po forumu neku alternativu za iTunes.
[ orgazmatron @ 31.10.2008. 20:19 ] @
au kako vam smaraju pravila.
dobro da preformulišem pitanje, postoji li program koji dozvoljava da nabacujem druge frste fajlova na ituns(wma, i ostatak koje ne orima po defoltu ituns) ili bi trebao da ručno prebacujem iz wma u mp3 format fajlove?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.11.2008. 16:42 ] @
Odgovor za ono prvo ti je moja prethodna poruka, odmah iznad tvoje E pošto si na OS X-u, ne znam baš da li imaš nekih alternativa iTunesu. Takođe, iPod (osim ako nije jailbreakovan Touch) ne može da pušta nepodržane formate. Moraš ih provući kroz iTunes pa onda na iPod. Isto tako i za filmove. Ili konverzija putem iTunesa ili u nekom programu poput RoadMoviea, pa da onda gotov m4v prebaciš samo u iTunes. Konverzija traje, to je normalano. Na mojoj mašini za film treba 45 minuta, a na prošloj skoro sat i po.
[ saska 01 @ 03.11.2008. 18:41 ] @
da li mogu nekako pesme sa i poda da prebacim na komp,posto mi se cela muzika sa kompa isbrisala??hvala
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.11.2008. 19:07 ] @
Imaš na ovoj temi nabrojano par programa kojima možeš prići iPodu i skinuti muziku sa njega bez narušavanja imena pesama. A za prvu pomoć možeš sa iPoda prekopirati najveći folder (u njemu ti je muzika..na iPhoneu se on, mislim, zove iTunes_Control), ali ćeš u njemu imati šifrovana imena pesama. Mada, kad ih ubaciš u iTunes, trebalo bi da ti prepozna šta je šta po tagovima unutar mp3 fajlova.
[ ence17 @ 30.12.2008. 13:23 ] @
Zna li neko gde imaju da se kupe gumene navlake za ipod nano 4 generacija?
[ ppejic @ 31.12.2008. 14:09 ] @
Pozdrav svima.

Imam problem sa iPod nano. Prestao je raditi. Nosio sam ga u torbici, torbica ostala u gepeku...-8*C...
Danas, unesem ga unutra da ukljucim nece! Pojavi se "jabuka", pa posle nje crveni "X". Preko iTunes8 pokusam Restore-pocen sa inicijalizacijom...i tu stane, odno cim progres bar zavrsi do kraja, nestane..a u iTunes mi se nista nije pojavilo. Pokusao sam i pomocu Help na apple sajtu, u vezi "X"..pokusam da ubacim iPod u Disc mode - nece ni to jer se resetuje i iskljuci.

Pozcinjem da sumnjam da je baterija stradala. Sta vi mislite?

Pozdrav, Peja
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.01.2009. 16:37 ] @
Citat:
ence17: Zna li neko gde imaju da se kupe gumene navlake za ipod nano 4 generacija?


Najpre ćeš ih na netu naći :) A onda kod ovlašćenih Apple prodavaca, koji možda drže i neke aksesoare za iPode.
[ Gaboon @ 05.01.2009. 12:47 ] @
Ljudi, je l' moguce pustati iz ipoda touch filmove, al' sa prevodom ?

Interesuje me neka varijanta gde nije potrebno prethodno na kompu smarati se par sati lepljenjem prevoda :)

A ako je to jedini nacina, onda koji je najbolji program za tako nesto ?

Hvala unapred.
[ gangula_90 @ 07.01.2009. 13:31 ] @
PPozz svima..

Interesuje me dal je dobra ponuda:
165 e , Ipod touch 8gb, prva generacija , star mesec dana,sa folijom na ekranu ?

interesuje me da li postoje neke solidne apliikacije, posto je prva generacija ? trazio sam po netu ali se nesto nisam najbolje snasao..

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.01.2009. 14:07 ] @
Citat:
Gaboon: Ljudi, je l' moguce pustati iz ipoda touch filmove, al' sa prevodom ?

Interesuje me neka varijanta gde nije potrebno prethodno na kompu smarati se par sati lepljenjem prevoda :)

A ako je to jedini nacina, onda koji je najbolji program za tako nesto ?

Hvala unapred.


Mora se lepiti titl. Na OS X-u koristim RoadMovie, a za Windows mi je neko spominjao neke programe, ali sam pozaboravljao. Ili koristi pretragu (ovde lokalnu ili Google) ili probaj sa nekim imTOO converterom.

Citat:
gangula_90: interesuje me da li postoje neke solidne apliikacije, posto je prva generacija ? trazio sam po netu ali se nesto nisam najbolje snasao..


Ok mi se čini ponuda. Što se programa tiče, nema veze koja je generacija. iPhone i iPod Touch imaju istu platformu i koriste iste programe. Otvori iTunes Store nalog (možeš slagati i reći da živiš u Hrvatskoj, pa otvori Cro nalog, na koji možeš povezati i našu kreditnu i onda kupovati programe i igre..tako da ne zavisiš samo od besplatnih), pa ćeš tako imati pristup AppStoreu.

Ako nemaš softver 2 ili noviji na njemu, moraćeš ga podići na recimo najnoviji 2.2, da bi mogao da stavljaš AppStore programe na njega. Izgooglaj kako se diže softver na Touchu, jer je kod iPhonea nadogradnja besplatna, a kod Toucha se plaća.
[ kvaju @ 07.01.2009. 14:10 ] @
http://nodadev.wordpress.com/pc-projects/ipodme/

jednostavan, free program, pomoću njega možeš i titlove riješit i sve, veoma lako.
pišu ti i upute kako ćeš šta radit tu.

evo jedna stranica od mene, ako neki možda nisu znali za nju, ima isto dosta free stvari.
http://appshopper.com/photography/free
[ gangula_90 @ 07.01.2009. 14:31 ] @
Narucio sam iPod Touch..stize za dva dana..

e sad, kako sam citao i on moze kao da se "hakuje" pomocu nekog quickpwn programa..da li to valja raditi,sta se gubi..
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.01.2009. 15:08 ] @
Ne gubi se ništa, osim možda garancije :)

Dobija se mnogo. Programi koji nema na AppStoreu, teme, tweakovi..
[ gangula_90 @ 07.01.2009. 15:33 ] @
super :)

On valjda ima osnovnu verziju 1.1.5, pa treba da je upgradujem na 2.2,pa onda da "hackujem"? sam u pravu ili...

jel ima neko tutorijal kako to da uradim...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.01.2009. 15:59 ] @
Da, prvo upgrade na 2.2, pa jailbreak. Ima tutorijala na netu. Pogledaj na iClarified. Najveći "problem" će ti biti naći firmware 2.2 za Touch
[ gangula_90 @ 07.01.2009. 19:21 ] @


1.1: iPod1,1_1.1_3A101a_Restore.ipsw
1.1.1: iPod1,1_1.1.1_3A110a_Restore.ipsw
1.1.2: iPod1,1_1.1.2_3B48b_Restore.ipsw
1.1.3: iPod1,1_1.1.3_4A93_Restore.ipsw
1.1.4: iPod1,1_1.1.4_4A102_Restore.ipsw
1.1.5: iPod1,1_1.1.5_4B1_Restore.ipsw
2.0.0: iPod1,1_2.0_5A347_Restore.ipsw (Must purchase through iTunes)
2.0.1: iPod1,1_2.0.1_5B108_Restore.ipsw
2.2.0 (1G): iPod1,1_2.2_5G77_Restore.ipsw
2.2.0 (2G): iPod2,1_2.2_5G77a_Restore.ipsw

nasao sam ove fajlove ...sad ako je 1.1.5,sta da koristim?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.01.2009. 19:42 ] @
2.2.0 (1G): iPod1,1_2.2_5G77_Restore.ipsw

2.2 za prvu generaciju (iPod1,1)
[ gangula_90 @ 07.01.2009. 20:13 ] @
znaci pogodio sam :) to sam poceo da skidam..
sta ti preporucujes, koji je nacin bolji iLiberty ili zIphone...?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.01.2009. 20:33 ] @
Nisam u toku, ali mislim da neće moći iLibertyjem ili ZiPhoneom raditi sa 2.2 softverom. Skini ili WinPwn ili QuickPwn za Win.
[ gangula_90 @ 07.01.2009. 21:21 ] @
okej...jedva cekam da stigne u petak..
dakle updatujem na 2.2, uradim jailbreak...
citao sam nesto SSH da se inst..ili sta se radi posle jailbreak-a,koji program sluzi za instaliranje aplikacija i gde naci igrice i apps?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.01.2009. 22:16 ] @
Sve što želiš da instaliraš biraš pre samog jailbreaka, kada ti program napravi novi "custom" ipsw fajl, koji onda preko Restore opcije u iTunesu stavljaš na Touch (pritisneš Shift pa klik na Restore, kako bi ti dao da izabereš gde je tvoj ipsw fajl).

Posle toga preko AppStorea skidaš aplikacije (u iTunes, a odatle ih on šalje na Touch) ili ih tražiš po kategorijama na Cydiji.
[ gangula_90 @ 08.01.2009. 18:32 ] @
kako pre samog jailbreak-a ?
taj fajl sam skinuo sa neta(2.2 firmware) i prvo valjda njega preko itunes-a ubacim u ipod, pa se tek posle radi jailbreak ?!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.01.2009. 19:39 ] @
Da, ali u programu koji ti radi jailbreak se odabere šta sve želiš da imaš od dodatnih programa koje on ubaci u 2.2 firmware, koji onda ubaciš preko iTunesa u Touch. Kako god da okreneš, ne možeš ništa da pokvariš (osim ako ti ne nestane struje u sred posla)
[ gangula_90 @ 08.01.2009. 20:02 ] @
pu pu pu pomeri se s' mesta :D

javljam ishod kada isprobam sutra,prekosutra :)
[ gangula_90 @ 09.01.2009. 08:53 ] @
Nakacio sam na komp ipod, usao u itunes i drzao SHIFT i kliknuo update, izabrao 2.2 fajl, i onda nesto ucitavalo i pojavi se da je doslo do greske : An error has occurerd,error 14... sad moram da skidam ponovo da bi uradio restore
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.01.2009. 16:00 ] @
Kopiraj tu poruku o grešci i proguglaj šta znači i zašto do nje dolazi. Ovako kako si napisao ne znači ništa
[ gangula_90 @ 09.01.2009. 17:10 ] @
Uradio sam jailbreak na 2.2..
prvo nisam mogao da update-ujem jer sam trebao u itunes-u da klliknem restore , a ja kliknuo update+shift
sad sve radi ok, imam cydia i installer..
jel postoji drugi nacin ubacivanja programa u ipod osim kacenja na net sa njega i skidanja?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.01.2009. 17:25 ] @
Preko iTunesa. Nađeš šta ti treba, skineš u iTunes, nakačiš Touch i sinhronizuješ.
[ gangula_90 @ 09.01.2009. 17:45 ] @
axam snasao sam se to za itunes preko njega da inst....
thx for all...ako zapnem negde pitacu

pozzZz
[ footballfactory14 @ 10.03.2009. 13:19 ] @
Juce sam kupio Ipod touch,pa me zanima nesto oko video fajlova... Uz Ipod sam dobio Videora iPod Converter,i preko njega sam konvertovao neki avi film od 498MB i dobio mp4 fajl od 556MB... Da li postoji nacin da se to malo smanji... da mi taj film za Ipod zauzme do 100MB?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.03.2009. 13:34 ] @
Jesi probao da čačkaš podešavanja u samom konvertoru?
Alternativa je da probaš neki drugi konvertor koji će ti nuditi više opcija za kvalitet konverzije.
[ zaraza @ 10.03.2009. 13:36 ] @
Ja mislim da je za takve stvari najbolji Total Video Converter.
[ footballfactory14 @ 10.03.2009. 14:34 ] @
Probacu u Total Video Convertoru... Jel neko prebacivao cele filmove na Ipod? Na koliko moze da se smanji film od 700MB?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.03.2009. 15:10 ] @
Ja koristim program za Mac, zove se RoadMovie i on ima nekoliko preseta, mada dozvoljava i njihovo menjanje. Kod njega npr. postoje dve opcije, konkretno za iPhone, ali je to isto..konverzija višeg i nižeg kvaliteta.
Na ovom nižem nivou kvaliteta se fizička dimenzija filma smanjuje na veličinu ekrana uređaja (480x320), lepe se titlovi na film i šalje se u iTunes, dok se na onom višem nivou kvaliteta samo lepe titlovi, a film se ne smanjuje. Naravno, u oba nivoa se film pretabava iz jednog formata u onaj pogodan za iPod/iPhone.

Evo meni je upravo na onom "cellular" kvalitetu (niži kvalitet) smanjio film sa 700 na 300MB.
[ obrenkov @ 05.06.2009. 10:03 ] @
evo ovako od skoro sam i ja vlasnik iPOD nano 4gb, imam jedan problem koji me izludjuje kad udjem u opciju "song" i kada hocu da izaberem neku drugu pesmu da pustim sta god da pritisnem na njemu on me vrati na pesmu koja se trenutno reprodukuje tako da mi ostane opcija da pusta pesmu po pesmu redom ili da ga pustim da mi sam bira pesme da li se to moze nekako resiti????? I da kada odem u opciju equalizer sta god da odaberem dolazi do distorzije zvuka ima li resenja i za to
[ andrix @ 14.06.2009. 01:53 ] @
Prochitao sam na par mesta da savetujete da se za iTunes otvori nalog na Hrvatskom iStore i da tamo ne treba nikakva platna kartica.
Medjutim, ono shto ja dobijem kada probam tako da napravim nalog je situacija da mi ipak trazi platnu karticu (treba da odaberem jednu od 3 vrste). Dakle ne moze bez kartice ?! Jel ovo od skoro ovako ili su reshili da mene zavitlavaju ?
[ Gaboon @ 16.06.2009. 15:07 ] @
Ljudi, je l' za ipod touch i iphone isti strujni punjac?

prodao sam jednom decku moj ipod touch koji je sljakao odlicno,ja sam ga punio preko usb-a, na kompu,ne preko strujnog punjaca, i on me zove danas, i kaze da nece da mu se ukljuci, niti da se puni???

Da nije do punjaca ?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.06.2009. 16:31 ] @
Identični su punjači.

Neka ga ostavi malo duže na punjaču, možda je ostao potpuno bez baterije, pa je to razlog zbog kog se ne pali.
[ scaylar @ 19.08.2009. 19:29 ] @
e ovako....

imam prvu generaciju ipod shuffle i kada ga ukljucim na komp (windows xp) cita mi se samo kao removable disc, a kada pokusam da ga palim,lampice neizmenicno trepcu i muzika ne krece... itunes mi ga takodje ne ocitava... probala sam da stavim muziku obicnim putem, kao da je obicna fleska, ali ni to naravno ne funcionise...
na njemu se jos uvijek nalazi folder ipod control, skriven u koji ne mogu da udjem...
citala sam po netu, i koliko sam shvatila trebalo bi ga reformatirati softverom 1.1.5 ili 1.0.3 (koji je pravljen za drugu generaciju shuffle-a ali valjda moze i na prvu)....
ali nigdje ne mogu da nadjem da skinem taj sofver za windows...

Help me :DD
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.08.2009. 00:05 ] @
Potraži na Appleovom sajtu šta se pritišće na Shuffleu kako bi mu se uradio format. Čim ti ga iTunes bude opet prepoznao tamo će ti za njega ponuditi noviji odgovarajući firmware.
[ scaylar @ 20.08.2009. 12:29 ] @
probala sam ja to,nalazim samo za MAC, a za windows mi pokazuje kao da je ta strana izbrisana sa applovog sajta...

http://www.apple.com/downloads...ffleresetutility101formac.html
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.08.2009. 14:04 ] @
Potraži na nekom drugom sajtu...

http://www.techspot.com/downlo...pod-shuffle-reset-utility.html
[ scaylar @ 20.08.2009. 14:36 ] @
a kako onda da mu instaliram software, ocu li ga prvo formatirati pa onda direktno uraditi setup na ipodu?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.08.2009. 15:04 ] @
Kad ga formatiraš, valjda će ga iTunes normalno videti i onda ćeš videti da li ti nudi neki noviji softver. Ako i ne bude novijeg, barem ćeš opet imati iPod koji radi :)
[ skemamen @ 14.09.2009. 15:46 ] @
Nadam se da moje pitanje spada u ovu temu, dakle:

Dobio sam iPod od 2Gb na poklon sa slusalicama, medjutim bez kabla. Moze li me neko uputiti gde da kupim kabl i sl. Hvala!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 14.09.2009. 21:41 ] @
Imam ja viška kabl :)
Pogledaj privatne poruke.
[ PSt @ 04.11.2009. 18:04 ] @
Ćao,

Imam par pitanja.
Postao sam vlasnik Ipod nano 4. generacije ali ZAISTA POJMA NEMAM NI O ČEMU u vezi ove spravice.

Pregledao sam sve srodne teme na forumu da ne bih smarao bezveze ako već negde ima sve fino objašnjeno, ali nisam se baš usrećio.

Zato bih voleo ako može neko da me malko uputi u poslednje trendove po pitanju samog Ipoda nano ali i Ituna tj. alternativnih programa...

Još mi stoji u kutiji jer ne želim da ga nakačim na komp dok se kvalitetno ne informišem.

Dakle,

1) Da li instalirati ITunes ili ne?
(Ako ne koji alternativni program?)

2) Da li mogu dva Ipoda Nano na jedan instaliran program?
(Uskoro u kuću stiže i drugi, isto Ipod nano 4. generacija)

3) Koje su najvažnije stvari na koje treba da obratim pažnju sada na početku ali i kasnije tokom upotrebe?


Eto tako.
Bio bih jako zahvalan ako bi neko mogao da mi odgovori na ova 3 pitanja pošto sam nisam uspeo da nađem odgovore na njih.

Hvala najlepše.

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.11.2009. 18:53 ] @
1. Instaliraj. Samo ti on omogućuje potpunu sinhronizaciju svega što iPod može da pruži.

2. Može. Na svaki računar/iTunes može više iPoda/iPhonea, ali jedan iPod/iPhone može samo na po jedan računar.

3. Ništa posebno. Gumice oko glave slušalica su osetljive, vremenom će ti se izlizati i poderati, pa samo obrati pažnju kako rukuješ njima, da ti duže traju.
[ PSt @ 04.11.2009. 19:22 ] @
Ej cool, hvala na odgovoru...

Samo da razjasnim nešto...

1. Šta znači to potpuna sinhronizacija i otkud onda toliko alternativnih programa ako je Itune kako treba?
Mislim, čak i ovde na forumu bila je tema protiv Ituna (doduše ne velika) i niko nije dao argumente za, već samo protiv....

Dakle koji su to detalji koji opredeljuju ljude za ili protiv?

2. Ovo nisam razumeo. :)
Dakle imaćemo 2 Ipod-a nano, a imamo samo jedan komp.

3. Hvala. ;-)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.11.2009. 19:49 ] @
1. Muzika, video, kontakti, slike. Obično ljudi ne vole iTunes, jer nije WinAmp. a onda traže neke alternative, što je nepotrebno, ukoliko (počneš da) koristiš iTunes.

2. jedan komp = puno uređaja na njemu. Može cela porodica da kači iPode na kućni komp. Ali na koji ga zakačiš, na taj ga uvek ubuduće moraš kačiti. Ako ga zakačiš na neki drugi komp, onda te taj drugi iTunes pita da li želiš da obriše muziku i ostalo sa iPoda, pa da ga prijavi na tom drugom kompjuteru. Znači nema fore da odeš kod nekoga i pokupiš muziku i vratiš se kući :) (iPodi imaju tzv. disk mod rada, otkačiš tu opciju u iTunesul, pa mogu služiti i kao fleš memorije, pa u krajnjoj liniji od nekoga muziku možeš preneti tako, ali je to neka druga priča) :)
[ PSt @ 04.11.2009. 19:55 ] @
Znači nema nijedan negativan razlog koji bi išao u prilog ITunes?
Neka "kvaka"? :p

Znači zgodna stvarčica ovaj Ipod? :-)

A jel ima neki dobar link ili forum gde mogu više da se informišem i budem u toku...

Voleo bih ako je na našem jeziku...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.11.2009. 20:10 ] @
A na Windowsu iTunes nije baš reprezentativan program, ali verujem da će ti ok raditi posao.

Šta te konkretno zanima? Nema tu nešto puno mudrosti oko ostajanja u toku. Filozofija iPoda se nije promenila mnogo od njegovog pojavljivanja pre 7-8 godina :)
[ PSt @ 04.11.2009. 20:56 ] @
Pa sve me konkretno zanima jer nemam pojma zaista o čemu se radi.
Sva fama oko iTunes kao nešto razlikuje iPod od ostalih MP3 playera koje punim i praznim muzikom, bez ikakvog softvera kao običan flash drive i ništa me ne zanima. To valjda nije moguće sa iPod-om?

A jbg. sad si me i ti zbunio. Kažeš najbolje da instaliraš ITunes, a onda kažeš da i nije baš reprezentativan na Windows-u? O.o

A opet čuo sam i da sam Winamp sve podržava...

Ništa mi nije jasno i ne znam gde da tražim odgovore.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.11.2009. 21:19 ] @
I dalje ne razumem šta ti nije jasno :)

iTunes je program kojim sve ubacuješ na iPod. Prvo probaj njega, pa ako ti iz nekog razloga ne bude odgovarao, pronađi plugin kojim možeš koristiti Winamp sa iPodom. Za to pravac ovaj sajt.

Nije reprezentativan u smislu da je na Macu deo okruženja, dok je na Windowsu kao strano telo. Ali daleko od toga da ne valja. Samo takav način organizacije muzike nije po svačijem ukusu. Oni kojima je važan red se uglavnom vrlo brzo odomaće u iTunesu.

A da, iPod se zaista razlikuje od ostalih playera, uglavnom po svojoj nesposobnosti da ga zakačiš bilo gde i napuniš ga muzikom. Ako mene pitaš, meni se to i sviđa ili ako ništa drugo, ne smeta mi mi što ga ne mogu na 6 različitih mesta dopunjavati muzikom, nego samo na svom računaru na koji je iPod (u mom slučaju iPhone) prijavljen.
[ PSt @ 04.11.2009. 21:54 ] @
Ahaa...
Znači ipak nisu neke značajne razlike za Win I Mac... Više estetske pretpostavljam...
Elem, tako ću onda i da uradim.
Idem sa iTunes pa ćemo da vidimo...

A nema nekih momenata, tipa, ako jednom instaliraš iTunes onda... nešto ne možeš... I tako te fore... ?
[ Nigoor @ 17.12.2009. 22:35 ] @
Jer poseduje neko od vas ipod shuffle 3rd,zanimam me koliko su kvalitetne slusalice i zvuk i koliko je prakticno menjanje pesama na onom malom cudu???
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.12.2009. 22:58 ] @
Mislim da Shuffle koristi iste kao i iPhone 3GS, a njima sam vrlo
zadovoljan. Izgleda da sam ih izgubio. Od nekih drugih Apple slusalica
se razlikuju po dugmicima za kontrolu jacine zvuka. U sredini je
klasicna pauza, dvoklik je pesma napred, tri klika je prethodna pesma.
Radi dobro fazon :)
[ parerga @ 27.12.2009. 20:04 ] @
Imam Ipod Touch. Koristio sam ga na jednom kompu, a sada sam na drugom. Sve je lepo ucitao i to je u redu. No, problem je u sledecem: na predjasnjem kompu sam uspeo da ga uskladim sa last.fm-om koji je skroblovao svu muziku koju sam slusao preko Ipod-a. To isto hocu i sada da uradim, na ovom drugom kompjuteru, ali je negde zapelo. Ima neko slicna iskustva i resenje za ovu stvar?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.12.2009. 20:21 ] @
Šta ti je konkretno zapelo? :)
Ja koristim na jailbreakovanom iPhoneu Scrobbl, koji mi šalje sve što slušam na Last.fm. Možda bi ti i to igralo ulogu, ako imaš wi-fi kod kuće.
[ parerga @ 27.12.2009. 22:24 ] @
Nemam wi-fi. Zapravo, ja bih hteo sve ono sto sam preslusao tokom dana da "stavim" (skroblujem) na last.fm. I to je sve. Ima (li) resenja?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.12.2009. 22:44 ] @
Probaj AudioScrobbler klijent za komp koji će ti slati ono što stiže sa Toucha.
[ parerga @ 28.12.2009. 18:22 ] @
Da ne bih prekucavao/prevodio sa drugog foruma, evo tacnog opisa problema:

Citat:
Have Ipod Touch. On my first computer I installed Last.fm Scrobbler and everything was fine. I used to scrobble from my Ipod almost every day without any difficulties. Anyway, I moved away and my old comp stayed at home. So, I needed another for updating things on my Ipod and for scrobbling to Last.fm. Opened Itunes (that was already in use because my brother has also an Ipod) on that second computer and it was really fine when I found out that I can use it with my Ipod. After that, I downloaded Last.fm Scrobbler and installed it. But – and here is the problem – I cannot scrobble music from my Ipod to Last.fm anymore. Why? Btw, just to say – I was deleting tracks from Itunes library as soon as I synced them to Ipod – I did it on my first comp (and that was never a problem) and I do it now, on my second computer. And, for the record, my ipod is manually managed.
Any solution?


[ arabic @ 25.01.2010. 00:56 ] @
imam pitanje nabavio sam iPod classic 30GB prikopcam na comp pise do not disconnect,instalirao sam i iTunes,al ne znam baratati s njim,kako cuo sam da moram dati ime iPod-u ali prijasni korisnik je vec dao ime,a nemam ni cd za iPod.ganjam vec tri dana se s njim (iPod)i programima,kako sta ??prvi put se susrecem s ovim.POMOCCCCCCCCCCCC HVALAAAAAAAA
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.01.2010. 04:12 ] @
Uz iPod se ni ne dobija CD. Sve što ti treba ti je iTunes.
Dvoklik na ime iPoda i imaćeš mogućnost da definišeš novo ime.
Muzika se prebacuje tako što ili prevučeš muziku koja ti je u
iTunesu na iPod ili ako tako ne može, onda napraviš playlistu u
iTunesu, pa klikneš na ikonicu iPoda, onda na desnoj strani iTunes
ekrana u gornjem delu imaš tabove, izmedju ostalog i Music, gde
definišeš koje playliste se sinhronizuju sa iPodom, tj. šta će od
muzike da završi na njemu. Netreba ti ništa od programa, ako budeš
koristio samo iTunes za muziku.
[ arabic @ 25.01.2010. 09:38 ] @
da al nepojavi mi se nigde iPod ikonica kad ga prikopcam,i bude tj gde mi se prikazeda je prikopcan, sad je i poceo ribati iTunes kad prikopcam iPod hmmm,kako da nadjem iPod na comp,uopste ga neprepozna valjda hmmm,:(((
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.01.2010. 10:02 ] @
Vidi li se tebi ikonica iPoda u iTunesu? Ako se vidi, onda desni klik
na nju, pa na neku od opcija koja ce formatirati iPod i prijaviti ga
na tvoj iTunes/kompjuter. A onda kad to uradis, možeš pogledati u
opcijama iPoda u iTunesu (tab Info), da uključiš tzv. Disk mode.
[ arabic @ 25.01.2010. 10:13 ] @
nevidi se ikonica to je problem,ew sad sam izbrisao iTunes pa skidam ovu verziju 7 pa cu instal,jer kad prikljucim iPod zariba iTunes i nemogu nish,koja je najbolja verzija iTunes s obzirom da ja imam ovaj novi windows 7 profesional???
[ arabic @ 25.01.2010. 10:24 ] @
ewo i ovaj iTunes 7 nece,instalirao sam ga al kad ga pokrenem ka moras se sloziti s onim pravilima,kaze kao because it was created ba newer version bla bla....koja je najbolja verzija iTunes da skinem ili to ima veze s windows hmmm kako sta ?????
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.01.2010. 10:50 ] @
Skini sa Apple.com najnoviju verziju i instaliraj tu...nemoj starije, jer ti one neće raditi.
Jesi siguran da je model Classic. Classic kreće tek od 80GB, a 30 može biti bilo koji drugi.
[ arabic @ 25.01.2010. 11:31 ] @
ajd videt cemo sad skidao sam s apple,a sad ima za windows pa za vistu itd jel bitno za koji skidam,a jeste classic 5 generacija model MA002LL pise u njemu....
[ arabic @ 25.01.2010. 12:02 ] @
nish skinuo sam ovaj 9 iTunes al opet nish prikopcam iPod nish nereaguje i nakon 5 min zariba iTunes nece nista a gde ga treba potraziti i Pod kad mi se nigde nepojavi hmmm
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.01.2010. 12:14 ] @
5. generacija se zvao iPod Video, ne Classic, ali nebitno.

A je li ti sâm iPod radi, možeš li da slušaš muziku?

Probaj da ga restartuješ ovako http://ipod.about.com/od/troub...youripod/ht/reset_ipod_vid.htm
[ arabic @ 25.01.2010. 12:24 ] @
ehh skontao sam on zariba i nakon 5 min pojavi se ikonica iPod onde pod device,i onda trazi da restor uradim na iPod jel trebam to ili sta hmm
[ arabic @ 25.01.2010. 12:27 ] @
i mogu da slusam muziku na njemu sve ok radi normalnooo sveee:)))
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.01.2010. 15:38 ] @
Da, rekao sam ti u prvoj poruci da treba da uradiš Restore :)
[ arabic @ 25.01.2010. 16:27 ] @
sad kad ga opet prikopcam nece da se pojavi ono tj ono da restor uradim,a kad se i pojavilo ono isao sam restor i na kraju izbaci neki error hmm,u cemu je kvaka sad hmm
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.01.2010. 16:35 ] @
Zapišeš koji je error i onda na Google da vidiš šta to znači.
[ arabic @ 25.01.2010. 16:48 ] @
ew sa djedva pokazalo i isao sam restore i ovo mi izbacilo the iPod "iPod" could not be restored.An unknown error occurred (1437)...imas li msn ili fejs da te add
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.01.2010. 21:01 ] @
Evo šta je rekao neko na Apple Support forumu za slične probleme..

Citat:
I was getting Error Message 1437 this week and fixed it with a trip to the Apple Store. The main thing they did was hook the iPod up to a Mac, and choose Restore. While choosing Restore on my PC kept getting me Error Message 1437, Restore worked on the Mac (which has no Error Message 1437), and after restoring the iPod, it worked on my PC. The Apple Store Genius Bar staffer gave me some advice for if this happens again: 1. Select Add/Remove Hardware (bottom right of the screen) to see if the PC recognizes the iPod. 2. In folder C:\Program Files\iTunes, doubleclick on iTunes Helper, which won't show you what it's doing, but will reinstall drivers (if I'm getting this right) including the one which is somehow not working for you and giving you the 1437 message. 3. If all else fails, use Add/Remove Programs to uninstall iTunes (which, he said, will not eliminate your iTunes library), then redownload iTunes and reinstall it. Hope this helps.


Probaj i da reinstaliraš drajvere za USB...imaš uputstvo na ovom linku.. http://support.apple.com/kb/TS1372
[ arabic @ 27.01.2010. 21:43 ] @
yo V sta bi moglo biti,prebacio sam muzike na iPod s programom sharepod,i eject uradio iskopcao iPod i resert uradio od tad samo se pojavi apple znak kao pokrene i opet ponovo kao da ga resertuje neko uvek,ne znam ni sam sta sam sve probao,kako da to resim hmmm :)
[ footballfactory14 @ 18.03.2010. 14:12 ] @
Imam Ipod touch od 8GB,pa me zanima gde mogu da vidim koja je verzija, i da li je 1,2 ili 3. generacija?
[ Slobodan Miskovic @ 18.03.2010. 14:25 ] @
Prva generacija:



Druga generacija:

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.03.2010. 15:39 ] @
Još jednostavniji način za detekciju da li je druga ili treća generacija, ali i za neke druge podatke je da odeš na Preferences -> General -> About i tu vidiš koji je serijski broj, a onda ga ukucaš na adresi
http://www.chipmunk.nl/klantenservice/applemodel.html
i dobićeš podatke o generaciji, kapacitetu, mestu, godini i nedelji proizvodnje :)
[ parerga @ 20.03.2010. 01:00 ] @
Imam Ipod Touch od 8 GB i sledeci problem: kada stavim mp3/usb (Transcend T530) u komp, sve je u redu, šljaka kao i uvek. Utaknem Ipod Touch – komp zamrzne. Stavim drugi, bratov Ipod – isto zamrzne i moram da ga restartujem. Stavim ponovo Transcend – radi as usual. Probam u onih nekoliko rupa za usb, sve isto. Ponovo probam Ipod – sada je u redu, ali to bejaše samo tada (inače, tada sam mogao da prebacujem stvari na njega, kao i uvek). Sledeći put kada sam ga uključio – opet moram da restartujem komp. Sta se desava sa kompom i kako da resim problem?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.03.2010. 12:09 ] @
Ovo pre da je tema za PC deo foruma, jer je verovatnije da je problem do samog PC-a, nego do iPoda.
iPodi vuku više struje od fleša, a to se izgleda kompjuteru ne sviđa.

Jesi probao da nakačiš svoj ili bratov iPod na neki drugi računar?
[ parerga @ 20.03.2010. 13:41 ] @
Ne, nisam. Mislis da je u tome problem, a ne Ipod ili Itunes?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.03.2010. 18:14 ] @
Ako ti oba iPode zakucaju sistem, onda nije do iPoda.
Možeš probati isključiti u iTunesu da ti ga pali, kad se nakači iPod, pa onda da vidiš da li će se sam Windows zakucati kad detektuje iPod. Ako se ne desi ništa, a opet zakuca kad se upali iTunes, onda jeste problem verovatno u iTunesu, pa probaj da ga reinstaliraš.
[ nesa989 @ 05.11.2010. 09:46 ] @
Jedno pitanje..

Imam iPod Shuffle, ubacivao sam pesme sa jednog kompa, i sad nece da mi prihvati na drugi... Kako to da sredim, da ga odjavim sa tog prvog da bih mogao normalno da ubacujem samo sa ovog drugog?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.11.2010. 10:24 ] @
Priključiš taj iPod na novi kompjuter/iTunes, klikneš na njega, pa na Music (ispod centralnog equalizera) i onda na Sync Music, pa će te iTunes pitati da li želiš da obrišeš postojeću muziku i zameniš je novom.
[ drLecter @ 24.11.2010. 21:20 ] @

potoji li neki program koji moze sam da mi izmenja library s muzikom
i ubaci albume, godine i artwork

imam 1500 pesama
sto nije previse
al nema sanse da trazim i ubacujem to za svaku ponaosob


[ Srdjan M @ 21.04.2011. 21:46 ] @
Pozdrav svima.
Da ne otvaram novu temu pitacu ovde.
U cemu je razlika izmedju USB kabla za ipod shuffle
druge i cetvrte generacije, ako je uopste ima?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.04.2011. 21:53 ] @
Šta te je navelo da pomisliš da su možda različiti? Trebalo bi da su isti godinama unazad, od prvih USB kablova za iPod, a da se samo izgled razlikuje (ranije su imali žabice koje su sprečavale slučajno izvlačenje kabla iz iPoda, a danas su jednostavniji i bez njih).
[ Backy @ 21.04.2011. 22:28 ] @
za shuffle je kabl kao onaj za slušalice, nema veze sa ostalima ;) ne verujem da je apple toliko glup da napravi različite kablove, čak i liči kao da pasuje u isti dock...
[ Srdjan M @ 22.04.2011. 11:33 ] @
Jedna prijateljica ima ipod 4. generacije i izgubila je kabal za povezivanje koji je izgledao ovako http://www.univerzalno.com/slike/artikli/ipod-708-1.jpg
Ja sam sastavio kablic po semi sa slike ispod, koji je za 2. generaciju, i ne radi. Posto ne mogu da
nadjem nigdje semu pitao sam se da li postoji razlika. A ne mogu nigdje ni da nadjem kablic cetvorke
pa da instrumentom ispitam sta je sa cim povezano.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.04.2011. 13:28 ] @
Prošetaj se do Macole, Apple radnje s početka Kneza Miloša, pa vidi sa Peđom da li ima neki kabl koji možete da secirate i ispitate :)
Potpuno sam prevideo da Shuffle koristi nestandardni kabl.
[ bakara @ 22.04.2011. 13:42 ] @
Pa to je standardan kabl ali za shuffle
I da potvrdim razlikuju se, nisam probao koji na koji pin ide ali znam da ne radi stari kabl na novom shufflu
[ Srdjan M @ 22.04.2011. 17:32 ] @
Hvala vam puno na odgovorima i trudu.
Problemčić je što ja nisam iz Beograda već sam iz Republike Srpske.
Pa bih bio veoma zahvalan kada bi neko ko posjeduje ovai ipod
mogao da provari instrumentom šta je sa čim spojeno, a ne mora da
ga secira, pa da ga pokusam napraviti. ;))
[ BabarogaZvanaKarakondzula @ 13.06.2012. 18:45 ] @
Imam jedno pitanje i KO USPE da o ogdovori svaka mu cast!

Imam Ipod nano i kad prebacim .TXT file on mi prebaci recimo jednu stranu a ostalo jednostavno izbrise. ZASTO???i kako da to sredim?

i drugo pitanje, kako da sama organizujem fajlove u ipod-u, a ne da mi on organizuje kako hoce.


HVALA DO NEBA!!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.06.2012. 23:00 ] @
Pojasni malo, na šta tačno misliš pod oraganizacijom fajlova?

Kopiranje muzike i to kako je on tretira kada dospe na njega ili nešto drugo?

Nisam nikad prebacivao txt na Nanoa. Koji Nano imaš, da možda probam to i kod sebe.