[ salej76 @ 03.10.2006. 20:09 ] @
Zdravo,
moja sestra hoce da se prebaci na ovaj fakultet u Nisu (a glavno sediste je u Novom Sadu, cisto da ne bude zabune) sa Pravnog (drzavnog) ali ima jedna začkoljica: ona ima tri ispita iz II godine i jos se ne zna da li ce ta tri biti dovoljna za upis III godine ili ce ipak biti potrebno 4 ispita za uslov. E, sad, na Fakultetu za pravne i poslovne studije su joj rekli da mora da ima uslov da bi upisala III godinu kod njih, ali ni oni ne znaju koliko je na Pravnom potebno za uslov. Fazon je sto ona ne bi duplo da plati (obnovu na druzavnom i upis na privatnom, ako me razumete).
Molim hitno neko iskustvo!!!
[ borische @ 04.11.2006. 22:36 ] @
Super napokon nadjoh nekog ko ima veze sa ovim faxom i to bas u Nishu!Mozes li mi nesto vise reci o tom faxu,interesent sam da se prebacim sa ovog naseg drzavnog na FPPS?Kao naravno i to da li je tvojoj sestri uspelo
da odradi sa uslovom problem?Inace i ja sam II god i trebaju mi jos dva za III!POZZ
[ borische @ 13.11.2006. 23:46 ] @
N emogu da verujem,a ja taman pomislio kako sam imao srece da naletim na nesto sto sam trazio mesecim akd ono :( .....no dobro ajd nadam se da ce se neko vec pojaviti
[ SpLaSh89 @ 05.07.2009. 23:26 ] @
Malo sam zakasnio sa ovime prvo sto je tema otvorena pre 3 godine a drugo sto su prosli upisi na fax. Ali da ne bih otvatao novu temu napisacu ovde svoje iskustvo.

Fakultet je na prvi pogled savrsen (za nekoga kao sto sam ja). Odlicna lokacija, fini profesori, fenomenalni smerovi. Sve je to lepo dok se nisam upisao.

Prva stvar koja mi je zapala za oko je to sto predmeti nisu isti kao i flajeru. Par predmeta je izmenjeno. Kada sam trazio na koj cu fax da se upisem najvise sam gledao predmete. To i nisu neki bitni predmeti koji bi bili presudni, ali opet...

Kada sam otisao da se upisem svi su bili tako fini prema meni, sve je bilo super. Ali, kada je pocela prva godina sve se to promenilo.
Studentska sluzba je izuzetno bezobrazna. Postavili su primer za popunjavanje forme za prijavu ispita ali na polje "Semestar" su stavili znak pitanja (na oba mesta, posto to polje postoji dva puta). Ja sam pitao sta tu treba da upisem, posto im nije odgovaralo kad sam napisao "prvi" semestar, a nije im odgovaralo ni kada sam napisao "zimski" semestar. Onaj covek sto radi tamo je pred svima napravio budalu od mene i ismevao me i predlozio mi da umesto mene polaze ispite posto sam toliko glup pa ne umem da popunim prijavu. Ispostavilo se da na jednom mestu treba da upisem "prvi" a na drugom "zimski". Nebitno totalno, ali ko je on da mene ismeva?
Svaki put kada postavim "pogresno" pitanje vicu i ismevaju.

Par puta su bez ikakvog obavestenja menjali termine ispita, a sva obavestenja stoje unutar fakulteta, tako da ako fakultet ne radi ja ne mogu da vidim tu promenu, a da svaki dan idem na fax samo da bi video da li su promenili... ne pada mi na pamet. Tipa, dan pred ispit promene termin.

Sajt fakulteta je vezak iskljucivo za fakultet u Novom Sadu tako da je beskoristan.

Ovo zadnje mozda i ne bi trebalo da me cudi s'obzirom da je u pitanju privatni fakultet, ali toliko su koncentrisani na uzimanje para da je to uzas. Par puta su hteli da naplate kaznu za kasnjenje u predavanju indeksa za overu u neoznacenom roku. Znaci napisali su od tad se predaju indeksi ali kranji datum ne postoji, i onda hoce da naplate kaznu OD 5 HILJADA dinara.

Oni za najbolje studente (one sa prosekom 9.5+) daju stipendiju (besplatno skolovanje). Drugarica koja je imala taj prosek izlazi na poslednji ispit. Rec ne progovori i dobija 6. Odlazi u ponedeljak da ponisti ispit i kazu joj da ne moze (mora u roku od 48h). A to sto je dan pre toga bila nedelja se ne uzima u obzir. U svakom slucaju cura gubi stipendiju. Da li su joj namerno dali tu sesticu ne znam, ali i ona sama kaze da nije trebala da je dobije po podovima i njenim odgovorima.

Prenos ispita u narednu godinu se naplacuje (oko 150+ eura po ispitu), a ispiti iz prvog semestra mogu da se polazu samo do junskog roka iako u ugovoru to ne pise a i njuhovom statutu pise da je oktobar zvanican rok u kome mogu svi ispiti da se polazu (ovo tek treba raspraviti sa njima kada za to dodje vreme). Naravno, to sam saznao tek pred sam junski rok.

Jos jedna zamerka bi bila mozda to sto uprkos visokoj opremljenosti fakulteta birokratija je uzasno spora. Skoro sve se radi rucno (sto se nas studenata tice). Toliko bi lakse isle mnoge stvari samo kada bi ukljucili Exel.

Sem ovih i jos po nekih sitnih i ne bitnih stvari nemam zamerke. Profesori su stvarno FENOMENALNI. Odlicno predaju, obracaju paznju na svakoga a i nisu mnogo strogi :) Predavanja su toliko dobro da samo slusanjem predavanja moze da se prodje ispit (znanjem).

Fakultet je koliko toliko dobro opremljen. Imaju kompjutere, projektore, fine stolice...

Ono sto mi se zaista dopada je to sto ne ucimo Microsoft Office iz Aplikativnog Software-a vec Open Office. GO OPEN SORUCE!!! :D

To je to od mene. Inace ja sam upravo zavrsio prvu godinu.