[ zocky @ 06.05.2003. 17:59 ] @
Potrebno mi je da uradim dump podataka iz samo 2 tabele u jedan fajl. Za dump-ovanje sam do sada koristio:
pg_dump -U prophi -a -t tb_user > /table1.sql prophi
ili
pg_dump -U prophi -a -t tb_user -f /table1.sql prophi

Ovo lepo radi sa jednom tabelom, ali kako uraditi to za dve tabele odjednom?

Unapred HVALA!!!
[ alex @ 06.05.2003. 19:30 ] @
Napravis bash script koji ce 2 puta da pozove pg_dump komandu, po jednom za svaku tabelu. Sta ima lose u tome?
[ zocky @ 07.05.2003. 10:53 ] @
u tome je i fora. potrebno mi je da se to usteka u jedan jedini fajl. probao sam da napravim dva fajla, pa da ih spojim ali to ne radi kako treba.

naravno, mozda te nisam najbolje razume :)
[ dr ZiDoo @ 07.05.2003. 11:40 ] @
napravi skriptu koja ce prvo dumpovati jednu tabelu u fajla. Onda otvoris isti taj file sa naznakom da pointer stavis na kraj (ili na pocetak ako ti treba) fajla i tu dumpujes drugu tabelu.

Mislim da ti je prel najlaksi za to, a jos bolje bi ti bilo ako imas web acces na serveru i instaliran php
[ zocky @ 07.05.2003. 11:49 ] @
definitivno kod mene ne radi na taj nacin (ne znam zasto). istom linijom sam i ja isao. ako nece silom uzmi veci cekic :)

dump-ujem u isti fajl 2 puta ali mi backup (restore) iz tog fajla ne radi. verzija postgre-a je 7.3.2, mada mislim da to nema veze.

da li tebi uspeva restore iz tako napravljenog fajla?
[ chupcko @ 07.05.2003. 13:25 ] @
A da otkucas tacno komande kojima si ti to dumpovao u jednu datoteku ??

Mada evo meni lepo radi sledece :)))


pg_dump -D -a -t t1 d1 > file
pg_dump -D -a -t t1 d1 >> file

Doduse ja volim da tu datoteku posle malo editujem pa je uvucem ... lepo

(dodaj jedno grep '^INSERT INTO' ....)

P.S. Radice sporije puno od klasicnog copy, ali radi :)
[ zocky @ 07.05.2003. 14:58 ] @
to je to majstore. ja sam probao sa tom forom ali sam koristio cat koji izgleda nesto ukaki :) sada radi i samo copy. cooooooooooolllllllll

HVALA!!!