[ musicmen @ 04.10.2006. 18:48 ] @
Pozdrav svima!
Pokusavam da postavim lokalni ftp server, ali mi to nikako ne polazi za rukom.Instalirao sam program GuildFTPd i postupio po uputstvu.Podigao sam IE i ukucao ftp://10.130.31.60 .Prikazao mi se sadrzaj mog ftp-a, cak sam i download-ovao neki fajl.Dakle moj ftp radi.Problem nastaje kada neki od mojih drugara pokusa da se uloguje.Rezultat=nista se ne desava.Opste misljenje je da mi nije dobro podesen AP (Ovislink WL-5460AP).Dali neko od vas moze da mi pomogne oko podesavanja ovog rutera?
Unapred zahvalan!
[ plavigor @ 12.10.2006. 12:31 ] @
A tvoji drugari su van tvoje lokalne mreze?
Onda tvom roteru treba reci da FTP zahteve sa Interneta prosledi odredjenom racunaru na tvojoj mrezi. To se zove Port Forwarding. Nadji negde u podesavanjima tu sekciju pa ga podesi. Ne mogu te voditi kroz OvisLoinkov interfejs jer ga nemam ispred sebe, ali poenta je u tome da se dolazni saobracaj na portu 21 (FTP) sa rutera prosledi na racunar sa "tom-i-tom" IP adresom na port 21. E sad, to je dovoljno za Active FTP, a IE podrazumevano i koristi taj mod. Tvoji drugari mozda i dalje nece moci koristiti tvoj FTP u Active modu jer ih mozda sprecava njihov zastitni zid. Za probu, neka iskljuce svoje zidove. Postoji jos jedan mod, ali za tebe je bolji ovaj koji sam naveo.

Pozdrav
[ djricky @ 12.10.2006. 12:36 ] @
5460 je AP/client bridge, a ne router, tako da ce port forwarding morati da se odradi na nekom drugom uredjaju...
ili trazi od wireless provajdera da ti da javnu adresu...
[ plavigor @ 12.10.2006. 14:35 ] @
Da, sad vidim, ako je ono 10.130.31.60 adresa sto mu ISP dodeljuje, onda nista od toga.

Inace, nesto gledam na OvisLink-ovom sajtu (http://www.ovislink.com.tw/WL5460AP.htm#apps), zar taj uredjaj nema i ruter (predposlednja slicica, WISP Client Router Mode)? Da li se to odnosi samo na WL-5460 v2? Ako je tako, da li ce novi Firmware omoguciti funkcije rutera?
[ broker @ 12.10.2006. 15:15 ] @
Ima NAT ruter. mozes da ga zakacis na provajdera a na njega da zakacis vise racunara.
[ djricky @ 12.10.2006. 20:40 ] @
he, vid' stvarno

nije bi trebalo, pa nisam ni gledao... izvinjavam se...
[ Prokleta_Nedelja @ 07.08.2007. 09:34 ] @
moze li malo blize objasnjeno kako da uradim port fowarding sa AP?