[ nix_r @ 06.10.2006. 09:42 ] @
Vrsim instalaciju Solaris 10 na x86 platformu koja ima 2 hard diska. Na prvom vrsim instaliranje Solarisa, a na drugom cu kasnije smjestati podatke insertovane preko Oracle baze, instalaciju za bazu cu kasnije zavrsiti.
Izaberem da je disk1 reboot disc, a da disc2 vidi. Izvrsim alokaciju memorijskog prostora, sva 4 instalacion cd-a se procesiraju bez problema i na kraju kada treba izvrsiti reboot, masina se jednostavno zakuca. Mislim da se "zbuni" i da ne zna prepoznati reboot disk.
Ako je neko imao slican problem sa instaliranjem Solaris-a 10 na x86 Intell-ovu platformu, neka pomogne.
Vrlo je hitno!!!
[ ctpaba @ 09.10.2006. 09:15 ] @
nisam nikada stalirao Solaris na Intel platformu

probaj da instalias system samo na jedan disk i rebootuj pa ako to sljaka samo mu dodaj drugi disk gde hoces, mozda u tom zecu lezi grm
[ nix_r @ 09.10.2006. 11:17 ] @
e hvala...idem sada pokusati.
[ nix_r @ 09.10.2006. 16:52 ] @
Izvrsila sam instaliranje na samo 1 hard disk i nije opet proslo. Ista stvar se desi.

Potom sam u BIOS-u napravila podesenja da vidi samo CD uredjaj i jedan hard disk, izvrsila instalaciju sa CD-ova, i opet kada je dosao do prozora u kojem se potvrdjuje REBOOT operacija, sve se zakuca.
Kada restartam racunar, ne mogu pokrenuti graficki interfejs, vec samo moze text mode.

Stvarno ne znam sta mu je. Jedino da ovaj drugi disk nije cikno, ali pri instalaciji on njega vidi i moze alocirati memoriju za njega.
[ neetzach @ 09.10.2006. 17:03 ] @
Jesi li probala da konfigurises graficku? Imas kdmconfig za to, ako se dobro secam. U svakom slucaju, graficki rezim se ukljuci sa:
/usr/dt/bin/dtconfig -e
[ Mister Big Time @ 09.10.2006. 21:16 ] @
Graficka zakucava definitivno.
Jel neka integrusa?
[ nix_r @ 10.10.2006. 15:25 ] @
Cisto sumnjam da je do graficke, jer pokrene instalaciju preko GUI-a.
Kada dodje do prozora REBOOT, samo se zakuca. Tek kada restartam racunar, Solaris se ne moze startati u grafickom modu.

Nemam vise nikakve ideje....pomozite!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[ neetzach @ 10.10.2006. 15:38 ] @
Proveri da li ti je ukljucen graficki rezim uopste, da li je podeseno sve kako treba i proveri logove. Nego, je l' u pitanju server ili radna stanica?
[ nix_r @ 11.10.2006. 08:30 ] @
U pitanju je server. Trebam instalirati Solaris na x86 platformu koja ima dva hard diska. Posto nije proslo tako, pokusala sam instalaciju samo na jedan, ali ni to ne prodje.
Nakon instalacije Solarisa, trebam izvrsiti instaliranje Oracle Enterprise Manager 10, na koju ce se slati podaci sa aplikacijskog Servera-drugog hosta. Konfigurisala sam Networked mode pri instalaciji da se Database Server vidi u mrezi.

Prema tome, na zadnjem koraku instalacije, nakon sto uspjesno prodju sva 4 instalacijska CD-a, masina se zakuca.
[ neetzach @ 11.10.2006. 08:46 ] @
Na serveru ti načelno ne treba grafičko okruženje - osim naravno ako ga ti baš ne želiš iz nekog razloga, ali u to neću da ulazim.
Da li sam ja to dobro shvatio: tebi se zakuca instalacija na samom kraju, a sam Solaris se podiže nakon ručnog restarta ali bez grafičkog moda?
[ nix_r @ 11.10.2006. 08:50 ] @
Mislim nisam neki strucnjak za Solaris, imam Solaris 10 1/06 release CD-ove koje smo download-ovali, skinula sam uputstvo za instalaciju i svega se pridrzavala. Idem sada podesiti jos jednom sve, i taj graficki fajl, praticu logove i pokusati jos jednom.

Ovo MORAM instalirati!!!!
[ nix_r @ 11.10.2006. 08:54 ] @
Jeste, sve prodje i kada na kraju ponudi prozor za Reboot, tu se zakuca i nista vise ne mogu raditi.
Tek kada nasilno restartam racunar, Solaris se starta, trazi mi password, pokaze mi naziv hosta i sve to...
Mogu zadavati komande, ali graficki mod ne moze.
[ nkrgovic @ 11.10.2006. 09:26 ] @
Citat:
nix_r: Jeste, sve prodje i kada na kraju ponudi prozor za Reboot, tu se zakuca i nista vise ne mogu raditi.
Tek kada nasilno restartam racunar, Solaris se starta, trazi mi password, pokaze mi naziv hosta i sve to...
Mogu zadavati komande, ali graficki mod ne moze.

Samo razmisljam: Nekoliko puta pokusas da instaliras OS na racunar. Svaki put se OS zakuca, jos u installer-u, i nece da zavrsi. Jesi li ti sigurna da ti hardver radi kako treba? Sta je ta sprava, da li je podrzana za Solaris, da li si probala neku dijagnostiku tog hardvera... ? Meni cela prica jako mirise na los hardver, u kom slucaju ne mozes nista da uradis dok ga ne popravis.
[ Dusan Marjanovic @ 11.10.2006. 09:33 ] @
Huh, na osnovu čega ti vidiš da instalacija nije prošla kako treba? To što ima problem da podigne grafički mod, ne znači da sama instalacija operativnog sistema nije uspela. Probaj da ručno pokreneš grafički mod pa vidi kakvu ti grešku izbacuje.
[ nix_r @ 12.10.2006. 10:25 ] @
Ipak sam juce uspjela instalirati Solaris 10 1/06 release na jedan disk. Drugi cu dodati posebno.

Ukljucila sam graficki mod sa /usr/dt/bin/dtconfig -e i nakon onog zakucavanja, nasilno restartala racunar i pokrenula ga u GRUB meniju failsafe boot archive. Tu je sprovedeno testiranje i potom se pokrenuo GUI Solaris-a.