[ Dacha_NS @ 12.10.2006. 13:57 ] @
Kako se salju "spam" mailovi tj. gde ljudi nadju toliko mail adresa na koje da salju svoje spamove????
[ WawaHOO! @ 12.10.2006. 14:24 ] @
Crawl programi posecuju sajtove i prikupljaju mail adrese, najlakse ih prepoznaju po znaku "@", tako kreiraju mailing liste na koje salju spam. Ponekad "hakuju" korisnicke baze podataka, forume i ostale baze gde ima dosta adresa.

p.s nadam se da si stvarno pitao iz radoznalosti
[ tarla @ 12.10.2006. 17:41 ] @
Inace najnoviji trik je slanje reklama u obliku gif slicice uz pratnju nekog ozbiljnog teksta ili odlomka iz nekih knjiga...
[ U.L.T.R.A. @ 12.10.2006. 23:16 ] @
Ne vidim cemu gifovi ukoliko mail gledas u textualnom obliku, glupo je spamovanje na taj nacin.
Inace, da, najveci broj adresa se pokupi iz baza sa hakovanih foruma (onih, lepih velikih) i najcesce se koriste za fishing - iliti - pecanje paypal passworda, kreditnih kartica i slicnog.
[ Dacha_NS @ 13.10.2006. 22:27 ] @
ma bas sam razmisljao kako se to radi ,pa reko da stavim temu ovde....cisto iz radoznalosti...
[ RobertB. @ 06.11.2006. 22:47 ] @
Pa da. Postoje ti spajder programi gde im ti kazes na kojoj strani da pronjuskaju, i skupe sve adrese koje nadju. A imas i razno razne programe koji varaju servere i skupljaju mailove sa njih ko blesavi. naravno, skupi su, a i tesko se nalaze.

Hhehe, ja ko da sam spamer. Ali to se tako radi kako sam naveo. Treba znati na koje forume treba de se ode ;)

Eto, mislim da bi trebao biti zadovoljan sada :D Pozdrav!
[ zark0vac @ 22.11.2006. 21:25 ] @
Citat:
A imas i razno razne programe koji varaju servere i skupljaju mailove sa njih ko blesavi. naravno, skupi su, a i tesko se nalaze.

No offence, but koja glupost ;-) Kako to po tebi programi 'varaju servere'?

Mailovi se fetchuju sa sajtova gde se mailovi ispisuju bez ikakve zastite (primer 'zastite' od spama: [email protected] -> neko[at]adresa[dot]com, u tom slucaju naprednije skripte za skupljanje mailova pretrazuju i najcesce koriscene 'zamene' [at][dot] etc, zatim se menjaju u odgovarajuce znakove automatski. Drugi nacin je pokupiti korisnicke baze sa mailovima, treci da se mailovi kupe od olosa koji to rade.
Mada moram priznati, ima ponekad zanimljivih spamova ;-))
[ npnetwork @ 20.01.2010. 10:24 ] @
Citat:
tarla: Inace najnoviji trik je slanje reklama u obliku gif slicice uz pratnju nekog ozbiljnog teksta ili odlomka iz nekih knjiga...


Bas sam juce primio od firme ADM Solutions takav mail gde je slika i na njoj pise sta rade i dosla je sa adrese [email protected]

A odmah zatim i od nekog Zeljka ([email protected]) koji reklamira wiener osiguranje, a kad sam pogledao video sam da su oba maila poslata na iste mail adrese.
[ agvozden @ 21.01.2010. 09:34 ] @
Ne mora da znaci da je on poslao mejl.
U polje from mozes upisati najcesce sta hoces... uglavnom se prati zaglavlje poruke da bi se utvrdila zadnja lokacija sa koje je mejl usao u sistem... a onda dalje skupljas serverske logove, itd...